hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > NÜZUL SIRASINA GÖRE NECM NECM KUR'AN'IN TÜRKÇE MEALİ Hakkı YILMAZ > MEDİNE DÖNEMİ > TALÂK SÛRESİ

Seçenekler Stil
Alt 5. March 2015, 06:35 PM   #31
kuman
Uzman Üye

Tesekkür: 77
125 Mesajina 170 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
kuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud of

Ben bu ayette kismi olarak galip yetkine katiliyorum o bu ayeti isci is veren olarak gormus ben ise;
Ben ise bir isi yaparken bekleyin bunun bir suresi var. Bu sure gectigi halde siz bu isi hala yapamiyorsaniz ve devam ediyorsaniz siz yanlissiniz direk olarak bu isi yapabilecek birine devredin olarak yorumluyorum ki bu yorumu baska bir yerde okudum ancak hatirlamiyorum.
Dayanaginiz ne diye sorarsaniz ben arapca bilmedigim icin benim dayanagim yok.
Ama sunu belirtebilirim Allah kadin erkek arasinda ayrim yapmaz. Ustunluk yada bekleme yada herhangi baska bir konuda kadin ve erkek bahsediliyorsa oradaki mana farklidir diye dusunuyorum.
Sahsen kelimelerin anlamlari degistirilerek Kur an uzerinde degistirmeler yapildigina inaniyorum.
Nisa suresi ne demek yada Talak bu sekilde sure indirilmis olacagina benim kafam basmiyor. Eger indirildiyse Erkek suresi nerde evlilik suresi nerde.... ?

Erkek yada evlilik daha mi az onemli bosanma ve kadindan ?
kuman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiketler
suresi, talâk