hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > EĞİTİM - ÖĞRETİM > Paranormal Olaylar

Seçenekler Stil
Alt 20. November 2011, 03:40 PM   #31
FEDAKARADAM
Uzman Üye

FEDAKARADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 51
95 Mesajina 146 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
FEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud of

YouTube Video
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

YouTube Video
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

İşte asrın müceddidi!.
Onu tanımayan peşin önyargılı olmasın...Dünya müslümanları onu tanıyor siz tanımıyorsunuz.Boş laflarınıza karnımız tok bizim.

Konu FEDAKARADAM tarafından (20. November 2011 Saat 03:47 PM ) değiştirilmiştir.
FEDAKARADAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20. November 2011, 09:18 PM   #32
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Bu mu müceddit?

her zaman dolandırıcılar kılıktan kılığa girmişlerdir;
-kimi zaman cincilik
-kimi zaman medyumluk
-kimi zaman astrolog
-kimi zaman şifalı bitkiciler
-kurantumcular, secretciler, biyoenerjiciler,
-hayali ihracatcılar
-sahte sakatlar ve dilenciler
-sahte iş adamları
... saymakla bitmez.

sahte iş adamları; aynen bir iş adamı gibi giyinir, aynen bir iş adamı rolü oynar, meslektaşı olan kendi adalarıyla sahte iş görüşmeleri yapar... v.s.

Allah dini kullanan sahtekarlardan korusun milleti.
-bunlar cinci, üfürükçü felan olduğunu söylemiyor, bunlar direk Allahlık iddasında bulunuyorlar hemde. iradeleri yokmuş, karısından o kadar çocuğu Allah yapmış v.s. işin içine girince ortaya çıkan rezillik ve şirk gerçekten insanı dinden de soğutur çıkarırda.. yolunuz açık olsun...
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
Anonymous (30. November 2011), Miralay (22. November 2011), yeşil (21. November 2011)
Alt 20. November 2011, 09:56 PM   #33
FEDAKARADAM
Uzman Üye

FEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud of

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu mu müceddit?

her zaman dolandırıcılar kılıktan kılığa girmişlerdir;
-kimi zaman cincilik
-kimi zaman medyumluk
-kimi zaman astrolog
-kimi zaman şifalı bitkiciler
-kurantumcular, secretciler, biyoenerjiciler,
-hayali ihracatcılar
-sahte sakatlar ve dilenciler
-sahte iş adamları
... saymakla bitmez.

sahte iş adamları; aynen bir iş adamı gibi giyinir, aynen bir iş adamı rolü oynar, meslektaşı olan kendi adalarıyla sahte iş görüşmeleri yapar... v.s.

Allah dini kullanan sahtekarlardan korusun milleti.
-bunlar cinci, üfürükçü felan olduğunu söylemiyor, bunlar direk Allahlık iddasında bulunuyorlar hemde. iradeleri yokmuş, karısından o kadar çocuğu Allah yapmış v.s. işin içine girince ortaya çıkan rezillik ve şirk gerçekten insanı dinden de soğutur çıkarırda.. yolunuz açık olsun...
Sen bu Mahmud Efendi'yi tanıyor musun?Hiç sohbetlerine katıldın mı?.Bu mübarek adamın yetiştirdiği binlerce hoca ve talebesi vardır.

Heyhaat be gafil adam!. hakkında kesin bir bilgi sahibi olmadığın yerde neye göre konuşuyorsun?Allah'tan kork!O, saydıkların kimselerden hiçbirisi değildir.O kur'an'dan bir ayeti çok uzuın tefsir edenlerdendir.Şu an da tamamlanmaış tefsiri vardır.Piyasada satılmaktadır.

Ruhu’l-Furkan

Mahmud Efendi’nin en hacimli eseri, Ruhul-Furkan tefsiri henüz tamamlanmamıştır.Tefsir “rivayet” tarzına daha yakındır. Fakat eserde yer yer “işari” manalara da rastlanmaktadır. Ruhul-Furkan, içerisinde fıkhi meseleleri barındırması cihetiyle “ahkam tefsiri” özelliğini de taşımaktadır.

Tefsirde önce ayetlerin kelime anlamları verilmekte, sonra mealleri, ardından da tefsirleri yapılmaktadır.

Onun Ruhul Furkan adlı tefsiri vardır.Ruhul-Furkan’da fıkıh, kelam, tasavvuf gibi temel İslami disiplinlerle alakalı meselelerin derinlemesine tahlil edilmesi, Mahmud Efendi’nin İslami ilimlerdeki derinliğini ortaya koyması açısından ayrıca önemlidir.

Mahmud Efendi tefsirinin mukaddimesinde niçin böyle bir çalışmaya başladığını açıklarken şunları söylemektedir: “Kur’an-ı Azimu’ş-şan’ın manasının kelime kelime anlaşılmasına çok hevesli olduğumuz sohbetlerimize iştirak eden kardeşlerimiz tarafından yakinen bilinmektedir" demiştir.Halen yazımı devam eden tefsirin 2006 yılı itibariyle 11. cildi basılmıştır. Son ciltte En’am Suresi’nin tefsir edildiği dikkate alındığında eserin 30 cildi aşacağı kuvvetle muhtemeldir.

Konu FEDAKARADAM tarafından (20. November 2011 Saat 10:05 PM ) değiştirilmiştir.
Alt 20. November 2011, 10:00 PM   #34
FEDAKARADAM
Uzman Üye

Mahmud efendi hz.lerinin çok meşhur bir sözü vardır ki bu hepsine bedeldir..

4000 sünnet-i seniyyeden fazla sünnet vardır. Bunlardan üç tanesini terk ediyorsam bana tabi olmayın!.

Konu FEDAKARADAM tarafından (20. November 2011 Saat 10:09 PM ) değiştirilmiştir.
Alt 20. November 2011, 11:19 PM   #35
hiiic
Uzman Üye

hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Alıntı:
4000 sünnet-i seniyyeden fazla sünnet vardır. Bunlardan üç tanesini terk ediyorsam bana tabi olmayın!.
Mahmutun kendisine tabi ettirtme konusunda duyduğu özgüveni takdir ediyorum. Ama biz mahmut gibileri ancak çağın çok gerisinde takılı kalmış Atalar dini papazları olarak algılamaktan kendimi alamıyorum. Keza gerçek bir alim, kendisine değil Kurana tabi ettirir. zaten kendisinin de kurana tabi olması gerekirdi...

Mahmut ve diğerleri kılık kıyafet gibi ilkelliklere takılmışlar. sünnet adı altında arap kültürünü millete din diye yıllarca sunmuşlar. Sunmaya da devam ediyorlar. Keşke Ferit Aydın gibi samimi olsalardı, ve onun kadar vicdan sahibi olsalardı.

Neyse mahmut ve zümresine yolları açık olsun demek düşer. Ahirette kendisine özellikle rabıta ve himmet gibi konularda tapanları tanımayacağını kesin olarak tebliğ ederim. zaten müritleriyle arası açılacak, sizin tapmanızdan habersizdik felan diyecekler.

Az bir bedel karşılığı dinlerini satan, ondaki gerçekleri gizleyen, siz anlamazsınız ben anlarım deyip ağzını eğip büküp ayetleri tahrif eden ve kitaptan sanasınız diye işine geleni dine sokan bu adamların hesabını Allaha havale ediyorum... Sadece akıl sahiplerinin düşünüp anlayacağı üzerede bir görevmiş gibi bu uyarı ve karşı cevap yazısını yazıyorum.

Alıntı:
Halen yazımı devam eden tefsirin 2006 yılı itibariyle 11. cildi basılmıştır. Son ciltte En’am Suresi’nin tefsir edildiği dikkate alındığında eserin 30 cildi aşacağı kuvvetle muhtemeldir.
Arkadaşım, bir avuç Mümin, Üzerine safsatalar eklenerek kirletilmiş dinin özü olan Kuranı tertemiz şekilde ortaya koymaya çalışırken bu mahmut gibilerin 30 cild hatta binlerce bilmem ne kitabı gibi kaynaklar sunmasına şaşmamak gerekli. Allah dileseydi 30 cildi de indirirdi. keza 30 cild Kuran inse mahmut çıkar 300 cild tefsir yazardı. Allahın tefsirini tefsirleyecek kadar cahil bir toplulukla vakit geçirmek gerçekten vakte yazık....

Eğer illa tabi olacaksan aşağıdaki resmin sahibine tabi ol. kendisi Kuran-ı direk türkçeleştirip anlaşılması üzerine ilk adımı atan kişidir. mahmutun dedeleri Kuranı bırakın meallenmesini, basımını bile istemezken o ilk defa anlamak üzerine çalışmaları başlatmıştır. Cumhuriyet tarikatını kurmuştur. Yerine vekil (şehzadesi) olarak kendisinden sonra halifesi olarak Bizzat İLİMİ bırakmıştır. Onun ardından tek halifesi İLİM dir. Yıllarca sömürülmüş müslümanları ve dini kullanan zümreleri, dini siyaset ve saltanatlarına alet eden şarlatanlardan temizlemiş, gerçekten Kurana uygun bir yönetim şekli ve bakış açısını nice zorlukların ardından miras bırakmıştır.

EN son gelen mehdi de budur, resul de budur, müceddit de budur.
Zaten mehdinin alameti değilmiydi? KİMSE ONUN MEHDİ OLDUĞUNU ANLAMAYACAK?
hiç biriniz de anlamadınız işte. Allah sadece düşünebilenlere verdi bunu ledülni ilmiyle
Eklenen Resim Ön İzlemesi
Dosya tipi: jpg 486-03efffb4967e04448ataturk.jpg (30,4 KB (Kilobyte), 2x kez indirilmiştir)

Konu hiiic tarafından (20. November 2011 Saat 11:35 PM ) değiştirilmiştir.
Alt 20. November 2011, 11:53 PM   #36
FEDAKARADAM
Uzman Üye

Alıntı:
mahmutun kendisine tabi ettirtme konusunda duyduğu özgüveni takdir ediyorum. Ama biz mahmut gibileri ancak çağın çok gerisinde takılı kalmış atalar dini papazları olarak algılamaktan kendimi alamıyorum. Keza gerçek bir alim, kendisine değil kurana tabi ettirir. Zaten kendisinin de kurana tabi olması gerekirdi...

Mahmut ve diğerleri kılık kıyafet gibi ilkelliklere takılmışlar. Sünnet adı altında arap kültürünü millete din diye yıllarca sunmuşlar. Sunmaya da devam ediyorlar. Keşke ferit aydın gibi samimi olsalardı, ve onun kadar vicdan sahibi olsalardı.

Neyse mahmut ve zümresine yolları açık olsun demek düşer. Ahirette kendisine özellikle rabıta ve himmet gibi konularda tapanları tanımayacağını kesin olarak tebliğ ederim. Zaten müritleriyle arası açılacak, sizin tapmanızdan habersizdik felan diyecekler.

Az bir bedel karşılığı dinlerini satan, ondaki gerçekleri gizleyen, siz anlamazsınız ben anlarım deyip ağzını eğip büküp ayetleri tahrif eden ve kitaptan sanasınız diye işine geleni dine sokan bu adamların hesabını allaha havale ediyorum... Sadece akıl sahiplerinin düşünüp anlayacağı üzerede bir görevmiş gibi bu uyarı ve karşı cevap yazısını yazıyorum.

Arkadaşım, bir avuç mümin, üzerine safsatalar eklenerek kirletilmiş dinin özü olan kuranı tertemiz şekilde ortaya koymaya çalışırken bu mahmut gibilerin 30 cild hatta binlerce bilmem ne kitabı gibi kaynaklar sunmasına şaşmamak gerekli. Allah dileseydi 30 cildi de indirirdi. Keza 30 cild kuran inse mahmut çıkar 300 cild tefsir yazardı. Allahın tefsirini tefsirleyecek kadar cahil bir toplulukla vakit geçirmek gerçekten vakte yazık....

eğer illa tabi olacaksan aşağıdaki resmin sahibine tabi ol. Kendisi kuran-ı direk türkçeleştirip anlaşılması üzerine ilk adımı atan kişidir. Mahmutun dedeleri kuranı bırakın meallenmesini, basımını bile istemezken o ilk defa anlamak üzerine çalışmaları başlatmıştır. Cumhuriyet tarikatını kurmuştur. Yerine vekil (şehzadesi) olarak kendisinden sonra halifesi olarak bizzat ilimi bırakmıştır. Onun ardından tek halifesi ilim dir. Yıllarca sömürülmüş müslümanları ve dini kullanan zümreleri, dini siyaset ve saltanatlarına alet eden şarlatanlardan temizlemiş, gerçekten kurana uygun bir yönetim şekli ve bakış açısını nice zorlukların ardından miras bırakmıştır.

En son gelen mehdi de budur, resul de budur, müceddit de budur.
Zaten mehdinin alameti değilmiydi? Kimse onun mehdi olduğunu anlamayacak?
Hiç biriniz de anlamadınız işte. Allah sadece düşünebilenlere verdi bunu ledülni ilmiyle
Afferin sana!.Müceddidini bulmuşsun.Müslümanlar tarafından sevilmeyen birisi olan, şeriatı ve hilafeti kaldıran kendine Atatürk'ü şeyh edinmişsin, kurtuluşun ondadır.Bizler, dinsizlik olan laikliği ülkeme getirenin arkasından gitmeyiz.Bizim yolumuz, ehli sünnet ve Kur'an yoludur.Atatürk'ün getirdiği laiklik sayesinde bu millet iyice yabanileşip yozlaşmıştır.İtirazın varsa buyur sen doğrusunu söyle!.Gavur adetlerini bu ülkeye sokandan hayır mı gelir?.

EDEBİN,TERBİYENİN VE MEDENİYETİN OLMADIĞI YERDE ASLA ÇAĞDAŞLIK YOKTUR.

Atatürk'ü resul ilan eden sen, çoktaan kafir olmuşsun bundan hiçbir haberin yok!

ATATÜRK'Ü PUTLAŞTIRMAYLA MÜŞRİK OLDUN GAFLET UYKUSUNDAN UYAN BE KARDEŞİM.

Konu FEDAKARADAM tarafından (21. November 2011 Saat 12:01 AM ) değiştirilmiştir.
Alt 21. November 2011, 01:41 AM   #37
hiiic
Uzman Üye

Haşa ben kimseyi putlaştırmıyorum.
Tam aksine peygamberler de başta olmak üzere örnek gönderilmiş insanların "insan" olduğundan yanayım.

Kendisini insan üstü ilan eden herkesin de dolandırıcı yada şarlatan olduğunu idda ediyorum. tabi ilizyoncu değilse.

tekrar ediyorum; Allahın yaratmada ve çekip çevirmede ortağı yoktur.
Doğru yolu göstermek te Allaha mahsustur. Resule uymak için onun getirdiği Kuranı iyice düşünüp anlamaya gayret edelim. Resulün ölümünden sonra bir takım kimselerin uydura geldiği şeyler asıl resulün izinden çıkmaktır. ister 30 cild olsun ister 600 bin çoğu mesnetsiz laf..
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
Anonymous (30. November 2011), Miralay (22. November 2011), yeşil (21. November 2011)
Alt 21. November 2011, 04:27 AM   #38
FEDAKARADAM
Uzman Üye

Alıntı:
Haşa ben kimseyi putlaştırmıyorum.
Tam aksine peygamberler de başta olmak üzere örnek gönderilmiş insanların "insan" olduğundan yanayım.

Kendisini insan üstü ilan eden herkesin de dolandırıcı yada şarlatan olduğunu idda ediyorum. tabi ilizyoncu değilse.

tekrar ediyorum; Allahın yaratmada ve çekip çevirmede ortağı yoktur.
Doğru yolu göstermek te Allaha mahsustur. Resule uymak için onun getirdiği Kuranı iyice düşünüp anlamaya gayret edelim. Resulün ölümünden sonra bir takım kimselerin uydura geldiği şeyler asıl resulün izinden çıkmaktır. ister 30 cild olsun ister 600 bin çoğu mesnetsiz laf..
Tefsirlerde uyduruk cümleler olursa her kimse o sapıklığa doğru gider..Mahmud efendiyi henüz bilmiyorsunuz.Onun verdiği dersleri ilahiyat fakültelerinde bile bulamazsınız.

Kur'an'ı kendi kafasına göre te'vil eden ve yorumlayanın yeri cehennemdir.SANA RUHUL FURKAN TEFSİRİNİ OKUMANI TAVSİYE EDERİM.

Konu FEDAKARADAM tarafından (21. November 2011 Saat 10:52 AM ) değiştirilmiştir.
Alt 21. November 2011, 07:48 AM   #39
galipyetkin
Uzman Üye

Tesekkür: 105
574 Mesajina 958 Tesekkür Aldi
galipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud of

Sayın hiiiç.

Anla artık be birader!

Bak ne güzel açıklamış

Bak ne diyor:

''KUR'AN'I KENDİ KAFASINA GÖRE TE'VİL EDEN VE YORUMLAYANIN YERİ CEHENNEMDİR.'' Nokta.

O nedenle, bir an evvel bir yere yamalan sen de! Adres de belli zaten.

Manyak mıyız neyiz biz?

Niye kafamızı yoruyor, düşünüyor, kendimizi ateşe atıyoruz. Bu iş senin benim gibi beyinsizlerin işi mi?

Şunun bunun tefsiriymiş!, tebyini imiş! Bırak bu işleri. Bırak!

Saygılarımla.
Galip Yetkin.
galipyetkin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
galipyetkin Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 4 Kisi:
Anonymous (30. November 2011), hiiic (21. November 2011), Miralay (22. November 2011), yeşil (21. November 2011)
Alt 21. November 2011, 10:52 AM   #40
FEDAKARADAM
Uzman Üye

Alıntı:
galipyetkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sayın hiiiç.

Anla artık be birader!

Bak ne güzel açıklamış

bak ne diyor:

''kur'an'ı kendi kafasına göre te'vil eden ve yorumlayanın yeri cehennemdir.'' nokta.

O nedenle, bir an evvel bir yere yamalan sen de! Adres de belli zaten.

Manyak mıyız neyiz biz?

Niye kafamızı yoruyor, düşünüyor, kendimizi ateşe atıyoruz. Bu iş senin benim gibi beyinsizlerin işi mi?

şunun bunun tefsiriymiş!, tebyini imiş! Bırak bu işleri. Bırak!

Saygılarımla.
Galip yetkin.
Kardeşim bunlar gittikleri yolu bilmiyorlar.Önlerinde ki çakıl taşlarını, dikenlerini temizleyememişler.

Onlara sor bakalım fıkıh denilen bir konuyu biliyorlar mı?Kafalarına göre yaşayıp bu İslam'dadır deyip geçişiyorlar.Hadislere itibar etmeyen müslüman değildir. Bunlar sadece ateizme köprü oluşturduklarının şuurunda değillerdir.

Atatürk'ü resul ve mehdi ilan edenden ne hayır gelir ki?.

Bookmarks

Etiketler
asrımızın, efendi, hazretleri, mahmud