hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > HANİF MÜSLÜMANLIK > Kuran Merkezli ve Allah odaklı iman!

Seçenekler Stil
Alt 3. January 2011, 07:46 PM   #51
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Tamam istişareyi çok güzel açıklamışsınız, peki tebyin size Kuranın zaten açıklanmış olduğunu (Hicr 1 Elif. Lam. Ra. Bunlar Kitab'ın ve apaçık bir Kur'an'ın ayetleridir.) , birtakım kirli kişilerin, insanları Allahla aldatmak (Fâtır 5 Ey insanlar! Allah'ın vadi gerçektir, sakın dünya hayatı sizi aldatmasın ve o aldatıcı (şeytan) da Allah hakkında sizi kandırmasın! ) içinyalan uydurduklarını ve sizlere suretihaktan gözükerek (Sâffât 28 (Uyanlar, uydukları adamlara: ) Siz bize sağdan gelirdiniz (sureti haktan görünürdünüz) derler.) zarar verdiğini söylediğinde neden karşı geldiniz? buradaki istişareyi neden kınıyorsunuz? Yoksa bizi ilim sahibigörmediniz de, zanınızca sadece cübbeli eşkiyalarımı müslüman alim sanıyorsunuz?

Biz sadece istişare yapıyorduk. ama istişareden anladığınız "şeyhim ne derse o olur" diyorsanız. böyle bir özelliğin peygamberde dahi olmadığını yukarıdakendi verdiğiniz ayette görebilirsiniz ki, orada danışması emrolunuyor...

Ve o aldatıcı cübbelilerin oyunu bizekarşı çok zayıftır, biz ayetleri (hamd olsun) öreniyoruz, gerçekleri kavrıyoruz.

A’râf 201
Takvaya erenler var ya, onlara şeytan tarafından bir vesvese dokunduğunda (Allah'ın emir ve yasaklarını) hatırlayıp hemen gerçeği görürler.

Bakara 9
Onlar (kendi akıllarınca) güya Allah'ı ve müminleri aldatırlar. Halbuki onlar ancak kendilerini aldatırlar ve bunun farkında değillerdir.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
mesud (15. June 2014), Miralay (4. January 2011)
Alt 3. January 2011, 07:49 PM   #52
FEDAKARADAM
Uzman Üye

FEDAKARADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 51
95 Mesajina 146 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
FEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud of

Bu sitede yanlış fikirli olan kardeşlerimiz aşık74 kardeşimizi ağına almışlar ve onun beynini bulandırıyorlar..

Bunların fikirlerini akıl süzgeçinden geçirmeden sakın oralı olma, yoksa seni helak ederler kardeşim...

Konu FEDAKARADAM tarafından (3. January 2011 Saat 07:52 PM ) değiştirilmiştir.
FEDAKARADAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 3. January 2011, 07:51 PM   #53
FEDAKARADAM
Uzman Üye

FEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud of

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Tamam istişareyi çok güzel açıklamışsınız, peki tebyin size Kuranın zaten açıklanmış olduğunu (Hicr 1 Elif. Lam. Ra. Bunlar Kitab'ın ve apaçık bir Kur'an'ın ayetleridir.) , birtakım kirli kişilerin, insanları Allahla aldatmak (Fâtır 5 Ey insanlar! Allah'ın vadi gerçektir, sakın dünya hayatı sizi aldatmasın ve o aldatıcı (şeytan) da Allah hakkında sizi kandırmasın! ) içinyalan uydurduklarını ve sizlere suretihaktan gözükerek (Sâffât 28 (Uyanlar, uydukları adamlara: ) Siz bize sağdan gelirdiniz (sureti haktan görünürdünüz) derler.) zarar verdiğini söylediğinde neden karşı geldiniz? buradaki istişareyi neden kınıyorsunuz? Yoksa bizi ilim sahibigörmediniz de, zanınızca sadece cübbeli eşkiyalarımı müslüman alim sanıyorsunuz?

Biz sadece istişare yapıyorduk. ama istişareden anladığınız "şeyhim ne derse o olur" diyorsanız. böyle bir özelliğin peygamberde dahi olmadığını yukarıdakendi verdiğiniz ayette görebilirsiniz ki, orada danışması emrolunuyor...

Ve o aldatıcı cübbelilerin oyunu bizekarşı çok zayıftır, biz ayetleri (hamd olsun) öreniyoruz, gerçekleri kavrıyoruz.

A’râf 201
Takvaya erenler var ya, onlara şeytan tarafından bir vesvese dokunduğunda (Allah'ın emir ve yasaklarını) hatırlayıp hemen gerçeği görürler.

Bakara 9
Onlar (kendi akıllarınca) güya Allah'ı ve müminleri aldatırlar. Halbuki onlar ancak kendilerini aldatırlar ve bunun farkında değillerdir.
O ayetler sizin gibi olanlara karşı bir uyarı niteliğindedir.

Takva ehli olsaydınız farklı bir düşünceniz olurdu.Yanlış yollarda olduğunuzu farkedemiyorsunuz..
Alt 3. January 2011, 07:55 PM   #54
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

sen öyle buyurduktan sonra bize ne düşer ki? Bu bilgiye hangi şeyhinizin sohbetinden aldınız? ,Ben Kurandan şunu bilirim, sözde şeyhinizin kelamından üstünmü yada sizin yorumunuzdan (hakkında çok tartıştığınız için diyorum) yine size bırakıyorum bu yargıyı ama;

Kasas 85
(Resulüm!) Kur'an'ı (okumayı, tebliğ etmeyi ve ona uymayı) sana farz kılan Allah, elbette seni (yine) dönülecek yere döndürecektir. De ki: Rabbim, kimin hidayeti getirdiğini ve kimin apaçık bir sapıklık içinde olduğunu en iyi bilendir.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (4. January 2011)
Alt 3. January 2011, 08:15 PM   #55
FEDAKARADAM
Uzman Üye

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sen öyle buyurduktan sonra bize ne düşer ki? Bu bilgiye hangi şeyhinizin sohbetinden aldınız? ,ben kurandan şunu bilirim, sözde şeyhinizin kelamından üstünmü yada sizin yorumunuzdan (hakkında çok tartıştığınız için diyorum) yine size bırakıyorum bu yargıyı ama;

kasas 85
(resulüm!) kur'an'ı (okumayı, tebliğ etmeyi ve ona uymayı) sana farz kılan allah, elbette seni (yine) dönülecek yere döndürecektir. De ki: Rabbim, kimin hidayeti getirdiğini ve kimin apaçık bir sapıklık içinde olduğunu en iyi bilendir.
Siz kendinizi o mübarek ayete göre amel edenlerden sanıyorsunuz.Oysa çok çok eksik taraflarınız var ve bunu da telafi etmek istemiyorsunuz.Artık başınızı kumdan çıkarın diyoruz..
Alt 3. January 2011, 08:18 PM   #56
FEDAKARADAM
Uzman Üye

Bir fıkra geldi aklıma...

Adamın birisi ramazanda oruç tutarken nasıl oldu ise karısı ile birlikte olmuş ve bunu semtlerinde bulunan bir hocaya sormuş .

- Hocam , ben bugün dayanamadım ve eşimle birlikte oldum . Orucu bozdum ..! Ben , bu yüzden cezalı duruma düşermiyim ..? Demiş .

-Hoca , evladım ,ağır tahrik var ,suç karında .Bu yüzden de kefaret gerekmez demiş .

-Adam mutlu bir şekilde oradan ayrılmış . Ayrılmış ama ,ertesi gün ve birkaçgün ara ile hocaya gitmesi devam etmiş . Hoca sonunda dayanamayıp ;

-Evladım ne gelip duruyorsun . Sana ağır tahrik var dedik ya ..! Suç karında demiş .

Adam gayet mutlu , ramazanı bitirmiş . Arkadaşları ile kahvede otururlarken sohbet ediyorlarmış . Birisi ,
-Ben bu sene orucu tam tuttum demiş .
-Bir diğeri , ben biraz rahatsızlandım ve iki tane yemek zorunda kaldım demiş . Arkadaşları mutlu aşığa sormuşlar , sen ne yaptın ..? diye ..!

- Valla tam da ş...e göre bir imam buldum .Ben bu sene çok rahat ettim demiş .

Bunlar da ş......e göre birilerini bulmuş , din , inanç , iman , hakkında ileri geri konuşup duruyorlar . Pek birşey bildikleri de söylenemez ya . Akıllarısıra kendileri çok alim kişilerdir.Şimdi kalkmışlar bize fikirlerini satıyorlar Tabii ki alıcısı yok!.

Gaflet uykusunda , yatar uyanmaz ,
Kalp gözü kapalı , cahilan çoktur .
Hak sözü dinlemez , asla inanmaz ,
İçi kafir , dışı Müslüman çoktur ..!

Mürşidi kamile vermez özünü
Gaflet uykusundan açmaz gözünü
Taştan beter,katı söyler sözünü
Bed amelli fasid sofiyan çoktur

Nefs atına binmiş gezer boşuna
Haksız olanların Hakta işi ne
İblis gibi düşmüş Halkın peşine
Şeytan dolabına aldanan çoktur

Bildiğinden şaşmaz nasihat almaz
Aslı münkir olan imlaya gelmez
Hakkını yitirmiş,kendini bilmez
Nefsiyle oynaşan pehlivan çoktur
Alt 4. January 2011, 07:12 AM   #57
snobyx
Katılımcı Üye

Tesekkür: 201
49 Mesajina 158 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
snobyx is on a distinguished road

Alıntı:
FEDAKARADAM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu sitede yanlış fikirli olan kardeşlerimiz aşık74 kardeşimizi ağına almışlar ve onun beynini bulandırıyorlar..

Bunların fikirlerini akıl süzgeçinden geçirmeden sakın oralı olma, yoksa seni helak ederler kardeşim...
Selamlar,

Değerli Aşık74 kardeşimiz tanıdığım kadarı ile inancında samimi bir insan.Doğruyu samimiyet ile arayan insanlara Rabbimiz kendi kelamı ile kılavuzluk eder.Aklını kullanmayan,önyargı ve hevasının peşine düşmüş kişi ise şeytanın adımlarını helak olana kadar takip eder.
aşık74 (5. January 2011), dost1 (4. January 2011), mesud (15. June 2014), Miralay (4. January 2011)
Alt 4. January 2011, 07:24 AM   #58
snobyx
Katılımcı Üye

Tesekkür: 201
49 Mesajina 158 Tesekkür Aldi
snobyx is on a distinguished road

Alıntı:
FEDAKARADAM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bunlar da ş......e göre birilerini bulmuş , din , inanç , iman , hakkında ileri geri konuşup duruyorlar . Pek birşey bildikleri de söylenemez ya . Akıllarısıra kendileri çok alim kişilerdir.Şimdi kalkmışlar bize fikirlerini satıyorlar Tabii ki alıcısı yok!.
Selamlar,

Merak ediyorumda forumumuzda paylaşım yapan insanlar bulunduğunuz muhite gelip sizi bulup sonrada ''Lütfen fikirlerimizi dinle,satın al'' diye size telkindemi bulundular.Yoksa siz mi buraya gelip fikirlerinizi bize sunup bir de evimizde bize hakaret üstüne hakarette bulunup aklınızca dalga geçtiniz.Samimiyet ile vicdanınızda soruma cevap bulun lütfen.

Forumun çizgisi bellidir.Burası çıkmaz sokak tartışmaları forumundan ziyade daha çok bilgi paylaşım platformudur.Siz düşüncelerinizi hür ifade edin lütfen ama misafir olduğunuz bir yerde ev sahiplerine hakaret etmeyin.Yukarıda ki fıkra hiç bu tarz forumlara yakışıyor mu?Unutmayın bu foruma hanım ziyaretçilerde,çocuklarda giriyor.Siz kendi aile efradınızda ulu orta bu gibi fıkraları anlatabilirmisiniz?
Anonymous (4. January 2011), aşık74 (5. January 2011), kamer (4. January 2011), mesud (15. June 2014), Miralay (4. January 2011)
Alt 4. January 2011, 08:00 AM   #59
TEBYİN
Uzman Üye

TEBYİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 141
173 Mesajina 603 Tesekkür Aldi
TEBYİN is on a distinguished road

Nahl Suresi 9 Yolu doğrultup denge noktasını bulmak Allah'ın işidir. Ondan sapan da var. Allah dileseydi, sizi toptan hidayete erdirirdi.

HİDAYETİN sadece ALLAHA mahsus olduğunu bu site erbabı çok iyi bilir bi iznillah

www.teblig.net
TEBYİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
TEBYİN Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
Anonymous (4. January 2011), mesud (15. June 2014), Miralay (4. January 2011)
Alt 4. January 2011, 08:16 AM   #60
FEDAKARADAM
Uzman Üye

Alıntı:
TEBYİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Nahl Suresi 9 Yolu doğrultup denge noktasını bulmak Allah'ın işidir. Ondan sapan da var. Allah dileseydi, sizi toptan hidayete erdirirdi.

HİDAYETİN sadece ALLAHA mahsus olduğunu bu site erbabı çok iyi bilir bi iznillah
EVET, O VERDİĞİNİZ AYETİN MANASINA VAKIFIM.HAKİKATEN ALLAH HERKESİ HİDAYETE ERDİRSEYDİ BELKİ DE DİNDE TARTIŞMALAR KAVGALAR ÇEKİŞMELER HİÇ OLMAZDI VE HAK- BATIL MÜCADELESİ GERÇEKLEŞMEZDİ.

Elbette ki hayatın birbirine olan zıtları vardır ve olacaktır.ilelebed hidayet yolunda olanlar ancak kurtulurlar.
Anonymous (4. January 2011), Miralay (4. January 2011)

Bookmarks

Etiketler
kuran, satan, tezgahında, şeytan