hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > İMAN > Şirk ve Müşrikler > Şirk

Seçenekler Stil
Alt 24. July 2011, 06:36 AM   #1
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of
Standart Şirk koştum oldu.

Dün tarikata mensup bir arkadaşımla sohbet ediyorduk, ben mürşüd ve şirk koşulması işlerinden bahsederken bana verdiği bir cevabı eklemek istiyorum;;

aynen böyle;

"ben Allahtan bir sıkıntımı gidermesi için yakardım yalvardım, üzerine o sıkıntının gitmesi için elimden gelenide yaptım, yok bırak gitmesini daha da şiddetlendi.

artık son hatte gelmiştim ki Ne zaman şeyhimden medet umdum, sığınacak başka kapım yok sen ne olur bana himmet et yardım et dedim sıkıntımı üzerimden kaldırdı.

Ben bu saatten sonra Allahı bilmem tanımam, o beni bilir eder ama ben o işten anlamam tanımam Allahı, Ben şeyhimi bilirim, şeyhimden öte Allah tanımam. Ötede ne kadar Allah varsa beni şehyim götürecek..."

ben buna diyecek bir laf bulamadım, yokladım soruşturdum bu adam sözlerinde ciddi ve samimi. O kadar ayet gösterdim "efendim aksini söylerse ayet yanlıştır" bile dedi. Nereden girdiysem hep aynı konuya geliyor, Benim duamı sadece efendim işitiyor başkada yardımcım yok diyor. Adam Besmeleyi unutmuş, "medet efendim" den başka benim yoldaşım yardımcık yok diyor...

Sonra düşündüm, bu adamı bu hale sokan şartlar geçirdiği yaşadığı haller, bu adamın suçu nerede ben anlayamadım. ben daha da diyecek söz bulamadım. Kendisini de severim nasıl biliyorsan öyle yap dedim.

Siz olsanız ne derdiniz ki?
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
dost1 (30. July 2011), gerçek hanif (25. July 2011), Miralay (25. July 2011)
Alt 24. July 2011, 09:25 AM   #2
pramid
Uzman Üye

Tesekkür: 191
507 Mesajina 1.128 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
pramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud of

Allahı gereği gibi takdir edememiş... önce sabrı öğrenip sonra salat ederek yardımı allahdan istese idi allahın sünnetullahını yapmış olurdu... O allahın cevabını anlayamamış ve takdir de edememiş
pramid isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
pramid Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
dost1 (30. July 2011), hiiic (26. July 2011), Miralay (25. July 2011)
Alt 25. July 2011, 04:59 AM   #3
gerçek hanif
Uzman Üye

Tesekkür: 145
77 Mesajina 151 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
gerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud of

Hiiç kardeşim;
Sizin ve bizimde etrafımızda ki klasik dindar insanlar , bu insanlardan teşekkül ediyor maalesef.Yani Dinin Afyon yüzünü yaşayanlar.Allah bu insanlar ne ifade edyor dersin ? Allah ;onlar için Güçlü bir insanı ifade ediyor.Yani Saddamdan,kaddafiden vb. halk nasıl korkuyorsa bizdekilerde Allahtan öyle korkuyor.Ezan okunduğunda hadi kalk namaza.Çünkü Allah ( Onlara göre İnsan sureti ) kızacak.Cezalandıracak.Cehenneme atacak.Allahın senin namazına ihtiyacımı var.Asıl senin namaza ihtiyacın var.Namaz kötülüklerden alıkoymak için değil mi ? Niye seni alıkoymuyor peki kıldığın namaz ?
Senin bu arkadaşında Allah'ı insan gibi tasavvur ettiğinden bu tür bir din anlayışına sahip.Ama etrafımızda arkadaşın gibi binlercesi var.Böyle olduğundan zaten biz ve islam dünyası denen ülkeler bu halde.
gerçek hanif isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
gerçek hanif Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 5 Kisi:
dost1 (30. July 2011), hiiic (26. July 2011), Miralay (25. July 2011), pramid (25. July 2011)

Bookmarks

Etiketler
koştum, oldu, şirk