hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > AİLE VE AİLE HAYATI > Aile yuvası > Kadın Hakları

Seçenekler Stil
Alt 18. November 2010, 09:37 PM   #11
Miralay
Uzman Üye

Tesekkür: 4.080
276 Mesajina 635 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
Miralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud of

Selam çok değerli müslümanlardan kardeşim

Lütfen yanlış anlamayınız. Ben ne Atatürkçülüğü ne de başka bir ...izm'i savunmak adına yazmıyorum.

"Allah ve rsulune harp açmak olan FAİZ MÜESSESELERİ OLAN BANKALARIDA kemalist bi rejimin uzantısı olan ŞİRK ANAYASA KİTAPÇIĞIYLA BAKANLAR KURULUNUN İZNİYLE ÇIKAR BU BELDEDE[TC]..." demişsiniz.
Ben Türkiye'deki yasalarla kurulmuş bankalarla, diğer İslam ülkelerindeki güya faizsiz "kar dağıtım ortaklığı" bilmem ne finans kurumları arasındaki farkı anlayabilmiş değilim. Ben adı ister faiz,ister riba olsun farketmez; faizin her türlüsünün haram olduğuna sizin kadar sahip çıkarım. Bunda kaçamak yok; olamaz. Allah ne dediyse o.

Diğer konu "laiklik";

Bu Mustafa Kemal'in değil de, Allah'ın elçisinin Kur'an'da bize tebyin ettiği bir mefhum olsaydı kabul etmez miydiniz? Tamam laiklik fransızca bir kelimedir. Arapça değildir. Lakin rabbulalemin "La ikrahe fiddin" yani "dinde zorlama olmaz" demiştir. Kur'anda.

Güzel kardeşim Arapça değil de fransızca diye mi; yoksa buna Atatürk sahip çıktı diye mi karşısınız. Güzel olan,akla mantığa uyan bir şeyi kim kabul ederse etsin o makbuldur her zaman. Aklın yolu birdir. Allah'ın bir hükmünü Stalin kabul etseydi ve uygulatsaydı ve onu rusça söyleseydi, "yok olmaz mı" diyecektik.

Bir de İslam Devleti hakkında birkaç kelam daha yazayım ve sizleri fazla sıkmayayım inşaAllah.

Biliyorsunuz Osmanlıdan bu zamana topraklarımızda her dinden,her milletten,her ırktan insanlar yaşamaktadır; bu insanlar topluluğu yani halk, bu topraklara sahip çıkmaktadır. Müslümanı da bu memleket benim demekle beraber; hristiyan ve yahudisi de aynı kelamı söylemektedir. Şimdi nasıl biz Türkiye topraklarında İslam devleti kurarız ve gayrımüslümlerden cizye alırız. Onlardan cizye alabilmemiz için, onların bize savaş açmaları, müslümanları yerinden yurdundan etmeleri ve bunun sonucunda da bizlerin karşı saldırıya geçerek, topraklarımızı geri kazanarak, onlara karşı kesin galibiyet sonucu cizye istememiz ve İslam Devleti'ni kurmamız gerekmektedir. Şu anda topraklamızıda böyle birşey yoktur ve hiçbirimiz hicrete zorlanmıyoruz. Herkes ibadetini ve inancını serbestçe yapıyor.

Mustafa Kemal bu çağın gerekleri neyse onu yapmıştır. Şu anda hangi surede olduğunu ve ayetin tam metnini hatırlamıyorum ama, rabbimiz,"...onlara karşı besili atlar hazırlayın..." mealindeki ayette de buyurduğu gibi; besili attan maksat, muassır medeniyetlerin elinde ne varsa daha üstünüyle donanmamızı emrediyor. Yani düşmanı gerekiyorsa onların silahıyla vurmak, onlardan her koşulda daha üstün olmamızı emrediyor.

Bizler hala 7.yüzyılın gelenek,yaşantısıyla durursak; başımıza gelenler ve gelecekler içler acısıdır. Ondan sonra da İsrail ve Amerikanın yaptıklarını sadece "kahrolsun" naralarıyla bastırmaya çalışırız. Ama nafile.

Vesselam

Konu Miralay tarafından (18. November 2010 Saat 09:39 PM ) değiştirilmiştir.
Miralay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Miralay Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
dost1 (18. November 2010)
Alt 19. November 2010, 05:43 PM   #12
müslümanlardan
Uzman Üye

Tesekkür: 30
72 Mesajina 144 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
müslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud of

KARDEŞ sen başta şu DİNDE ZORLAMA OLMAZ AYETİNİN TAMAMINI SÜRE İÇİNDE VER ONDAN SONRA MÜNAZARAMIZI YAPALIM,bu bir,

ikincisi ben ülke ,mülke tanımam,ALLAH IN HÜKMÜ KURAN VE PEYGAMBERİN KURANLA BİRLEŞMİŞ PIRATİĞİ NEDİR ONU ARAŞTIRIR VE UYGULARIM PRATİKTE,

FAİZ HARAMMI,ALLAHIN KİTABINA GÖRE,VE türkiyedeki şirk anayasası bunu bankalar açarak helal etmiş mi etmiş,bunu başka bi ükede başka bi ad altında kar payı mar payı diye vermişse oda halt etmiştir oda aynen KURANIN beyanında Allah ve resulune harp açmıştır demek...

yukarda verdğiniz ayeti tam sure içinde verin münazaramızı yapalım bakalım nasıl ve neşekilde zorlama yok diyor rabbimiz ayetin bir kısmını almışsın bu öyle olmaz kanaatindeyim kardeş...

saygılar..
müslümanlardan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
müslümanlardan Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (20. November 2010)
Alt 19. November 2010, 06:18 PM   #13
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

bozuk bir saat bile günde en az 2 kere doğruyu gösterirmiş,,
Bak bu konuda kesinlikle haklısın müslümanlardan, faiz konusunda sana bende katılıyorum... Şu başımızdaki muhaviddinler gelene kadar ülke bu kadar faizden muzdarip kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan duruma gelmemişti,,, dünya bankaları batarlen bizim bankalar halkın sırtından derisini bile kazıyarak karlarına kar ektiler...

Muhaviddin tayip sağolsun, nede müslüman mışş, en azından eskiden faiz borcu ödeniyordu şimdi o durumda yok,, her gün daha karanlık bir ülkeye uyanıyoruz,, ben daha ülke tarihinde bu kadar beceriksiz bir muhaveddin yönetim görmedim ...

Kim bilir belki hilafet devleti de kurarda organlarımızı biz canlıyken alıp satarlar,,, unakıtan kesin satar da öteki çete üyelerinden haberim yok... eee halkın gücüyle bir yere gelip şımaran bir gün halkın gücüyle yerin dibini boylar...
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19. November 2010, 06:48 PM   #14
müslümanlardan
Uzman Üye

Tesekkür: 30
72 Mesajina 144 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
müslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud of

günün her satinde doğru olan saatli kardeşim,senin muvahhid anlayış ve kavrayışın TAYYİP SE,

GERÇEKTEN KURANDA MAİDE 44 İYİ OKU VE NİSA 59,60 BAK...

BİRİ ALLAHIN HÜKMÜYLE HÜKMETMEYENLER KAFİRDİR VE YANDAŞLARIDA,

İKİNCİSİ NİSDADA,BEŞERİ KANUNLARLA HÜKÜM İSTEYEN DE KAFİRDİR DİYOR AYET VE RED EDER MUVAHHİDLR..

değerlendirme ölçünüz tayipse muvahhidlikte gerçekten kuranı okuyun BEN ALLAH İLE İNSANLARI ALDATAN ŞARLATANLARI İÇİ BOŞ NUTUKÇULARI,

TIPKI İÇİ BOŞ KÜTÜK GİBİDİR DİYEN KURANIN BEYANINI ALIR VE YÜRÜRÜM ÜSTLERİNE...

SEN RAHAT OL ATANIN İZİNDE...
müslümanlardan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20. November 2010, 10:24 AM   #15
Miralay
Uzman Üye

Tesekkür: 4.080
276 Mesajina 635 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
Miralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud of

Güzel kardeşim çok güzel yazmışsın. Öncelikle samimiyetinden zerrece şüphem yok. Sen de bizler gibi herşeyin Kur'an'a göre olması gereken bir ülke ve de dünya istiyorsun. İnan ki, bu sitedeki bütün arkadaşlarım aynı duygular içinde.

Durmadan "atanızın izinde" tarzında şeyler yazıyorsun. Hayır! biz atacı,şucu bucu değiliz. Biz bu güzelim ülkede nasıl barış içerisinde yaşanır, nasıl ferd ferd olgunlaşır da, ülkemizi nasıl daha güzel bir duruma getiririz diye çırpınanlarız.

Başka bir yazımda da belirttiğim gibi; bir ülkenin meclisi,yönetenleri,kanunları o ülkede yaşayanların mozayiğidir. Öyler tepeden inme devrimlerele,darbelerle istediğin yönetim biçimini getiremezsin. Getirsen de halk 2 günde seni alaşağı eder. Öncelikle halkın bu duruma hazır hale gelmesidir. Zaten halk düzeldimi ne darbeye, ne de devrime gerek kalır.
Ben başından beri bu mozayiği oluşturan bizler olarak düzelmemiz gerekliliğini, zaten düzelirsek bizlerden oluşan meclisin de Kur'an'a uyan kanunlar,yasalarçıkaracağımızı savundum durdum.

Sen,ben,bizler bu değişime hazır mıyız? Acaba bir ululemir başımıza gelse, ilk önce bizler mi isyan bayrağını çıkartacağız?

Öncelikle bizlerin düzelmesi lazım. %99 u nun müslüman olduğunu iddia ettiğimiz bu ülkede, müslüman halkımız hala Kur'an'ı yüzünden okuyup, Allah'ın bize ne emrettiğini anlamamaktadır. Hala 5 vakit namaz kılıp, camiden çıkmayıp faiz yiyen,tefecilik yapan ve buna helal diyen müslümanım diyenler mevcuttur.

Hala falanca hocaefendi,falanca şeyh diyen ehli şirk mevcuttur.

Şimdi hem size hem de bilen arkadaşlara soruyorum. Ululemr,halife kim olacak. Evet illede halife deyip duruyorsunuz. Hala o ululemr diye düşündüğünüz şahıslar "ben mehdiyim,ben İsa'yım,ben mesihim" diye basbas bağırıyorlar. Bu şarlatanlaramı hilafeti verip, onlara itaat edeceğiz. Yok cüppelisi,yok sarıklısı,yok sakallısı,yok talibanı,yok kafa keseni,yok kol keseni.....vs. Kime itaat edeceğiz söyler misiniz?

O başımıza getirmek istediklerinizin, işte yeminle söylüyorum Atatürk'ten hiçbir farkı yok.
Birisi şapka giymiş,diğeri takke takmış,diğeri sakal uzatmış,diğeri cüppe giymiş. Aralarındaki fark ne?

En azından o beğenmediğiniz Atatürk dini sömürü düzeni haline getirmemiş. Bizden sadece "Kula kul olmayın, sadece Allah'a kul olun" demişse kötü mü söylemiş.
İşte etrafınızda partizan olup parti başkanına secde edenler, tarikatçi olup şeyhine secde edenler, hocaefendi deyip, okul yapacağım diye paralarını yurtdışına kaçıranlar...

Daha çok şey diyecektim ama şimdilik anlayan anlamıştır.

Vesselam
Miralay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Miralay Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
dost1 (20. November 2010)

Bookmarks

Etiketler
hakları, kadın, kur’an’da