hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > Hanifler Forum'a Hoşgeldiniz > Hoşgeldiniz

Seçenekler Stil
Alt 14. June 2015, 10:31 PM   #11
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 481
200 Mesajina 303 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of

Alıntı:
khaos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
yeterli?

ne için?
selam dostum.

sevgi ile...
khaos (14. June 2015)
Alt 14. June 2015, 11:11 PM   #12
Root
Yeni Üye

Root - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13
1 Mesajina 2 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
Root has much to be proud ofRoot has much to be proud ofRoot has much to be proud ofRoot has much to be proud ofRoot has much to be proud ofRoot has much to be proud ofRoot has much to be proud ofRoot has much to be proud of

Alıntı:
yeterli?

ne için?
Selam khaos ,

Tabi ki Kuran için .

Özellikle Kuran Semantiğinin ne kadar derin ve geniş bir konu olduğunu anlamış olsaydın bence o soruyu sormazdın.

Teşekkür Ederim
Alt 14. June 2015, 11:34 PM   #13
khaos
Uzman Üye

khaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 229
167 Mesajina 302 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
khaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud of

Alıntı:
Root Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selam khaos ,

Tabi ki Kuran için .

Özellikle Kuran Semantiğinin ne kadar derin ve geniş bir konu olduğunu anlamış olsaydın bence o soruyu sormazdın.

Teşekkür Ederim
tamam ben Kur'an ın semantiğini anlamadım.

peki sen Kur'an ın semantiğinden ne anladın?
Arapça bilgin yok( bunu sen söylüyorsun)
buradan yola çıkarak Arap dilinin gramer, fonetik, morfolojik yada etimilojik
yönlerinden bir haber olarak nasıl semantiğine geçtiğine şaşırdım doğrusu.

O değil de senin olayın hakikaten ne?
bartsimpson (14. June 2015)
Alt 15. June 2015, 12:23 AM   #14
Root
Yeni Üye

Root has much to be proud ofRoot has much to be proud ofRoot has much to be proud ofRoot has much to be proud ofRoot has much to be proud ofRoot has much to be proud ofRoot has much to be proud ofRoot has much to be proud of

Selam khaos ,

Tekrar ve son kez ,

Ben bir şeye niyetlendim ve bunun içinde sadece paylaşım istedim. Senle , bartsimpson ise iğnelemeye başladınız.

Dönüp yazdıklarınıza bir bakın lütfen. Çirkinlik yapıyorsunuz .

...ve benim söylediklerimi hiç anlamamışın .

Ben Kuran semantiğini senin gibi bilmiyorum ve senin gibi de anlamıyorum .

Zaten anlamadığım ve bilmediğim için açıyorum siteyi.

Bilenler gelsin , anlatsın , paylaşsınlar ...

Bilmeyenler öğrensin , araştırsın...

Farklı fikirler , farklı görüşler paylaşılsın diye açıyorum.

1 kişi bile faydalanırsa ne mutlu bana.

Bunu bir de bizim tarafımızdan anlatıyım ,

Daha önce de söylediğim gibi bu siteye üyeliğim vardı . Bir şey yazmazdım ama yazılanları okurdum.

Yeri geldi senle ve bartsimpsonun yazdıklarından öğrendiğim şeyler oldu.

Düşün , kaç yazı yazdın , kaç şey paylaştın. Kim bilir kimler fayda gördü sen farkında olmadan.

Fena mı oldu ?

Hem bana eskiden kattığınız faydanız için hem de iyi niyetli olduğunuzu düşündüğümden hep cevap verdim.

Ben daha uzatmak istemiyorum.

Siz biliyorsanız her şeyi ne mutlu size o zaman .

Teşekkür Ederim
Alt 15. June 2015, 01:18 AM   #15
khaos
Uzman Üye

khaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud of

bak güzel arkadaşım

Sen sadece site nasıl kurulur diye yazmıyorsun. Aynı zaman da bir çok yönüyle akademik kariyer ve metadolojik bilgi gerektiren konularla ilgili sıfırdan bir site kuracağım diyorsun. ''Dikkat konu Kur'an''
Hukuk ve sosyolojiyi de ayrı tutuyorum

Bunu yaparken konuğu olduğun ve yardım istediğin siteyi de yetersizlikle suçluyorsun. Bendee diyorum ki elindeki doneler ne? Neye göre yetersiz. Örneklendirseydin şu veya bu kısımları eksik deseydin anlardım.
Senin bu siteyi bu bilgiyle(olmayan) yetersiz diye eleştirmen, benim kalkıp kuantum mekaniği hakkında Albert Einstein la tartışmama benzer.

Hanifler.com bu ülkede Kur'an araştırmaları yapılan siteler arasında en kapsamlı olanı. Arap diline ve etimolojisine, İslam dininin tarihsel ve sosyolojik gelişimine hakim insanların yönettiği, üyelerinin ise Kur'an ı en yalın ve doğru haliyle öğrenmeye meraklı beşerlerden oluştuğu bir site bu. Sadece üyelerine değil yüzbinlerce misafirine de bilgi aktarır bu site. Korkusuzdur şüpheye de yer verir. En bulanık kafalar bile dupduru, dingin bir hale gelir burada. Gecenin bir yarısı aklına takılan bir sorunun cevabını bulabilirsin mesela. Bazen kızarız, bazen eğleniriz, bazen derin bir tartışmanın en koyu dehlizlerinde buluruz kendimizi. Ama korkmayız! çünkü o koyu dehlizlerden bizi çekip çıkaracak üstadlarımız dostlarımız olduğunu biliriz.

Şimdi güzel kardeşim sen kalkmış bu site yeterli değil diyorsun. Ya sitenin içeriğini gerçekten bilmiyorsun yada maksadın başka.
Sen benim için çok şey ifade eden siteyi üstelik yeterli bilgin olmadığını da itiraf ederek küçümserken ben seni iğnelemişim çok mu? Normal de kılıç çekerdim ama eski bıçkınlık yok artık serde.

Maksadın üzüm yemekse buyur boğazkere de var burada öküz gözü de. Çekirdeksiz sultani de var pembe gemre de.

Niyetin iyiyse Tanrı sana yardım eder. Dürüst olursan Tanrı seni sever.

Ama maksadın düşündüğüm şeyse (şimdilik söylemiyorum) yanlış yerdesin arkadaş. Biz Elm sokağında kabusla büyümüş bir nesiliz. Bu filmi daha önce de seyrettik.

Hadi şimdi kal sağlıcakla
bartsimpson (15. June 2015)
Alt 15. June 2015, 01:42 AM   #16
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of

Alıntı:
Biz Elm sokağında kabusla büyümüş bir nesiliz. Bu filmi daha önce de seyrettik.
Sabah sabah ne güldüm sen yaşa emi.

Freddy return...
Alt 15. June 2015, 01:54 AM   #17
bartsimpson
Super Moderator

Alıntı:
Selam khaos ,

Tekrar ve son kez ,

Ben bir şeye niyetlendim ve bunun içinde sadece paylaşım istedim. Senle , bartsimpson ise iğnelemeye başladınız.

Dönüp yazdıklarınıza bir bakın lütfen. Çirkinlik yapıyorsunuz .

...ve benim söylediklerimi hiç anlamamışın .

Ben Kuran semantiğini senin gibi bilmiyorum ve senin gibi de anlamıyorum .

Zaten anlamadığım ve bilmediğim için açıyorum siteyi.

Bilenler gelsin , anlatsın , paylaşsınlar ...

Bilmeyenler öğrensin , araştırsın...

Farklı fikirler , farklı görüşler paylaşılsın diye açıyorum.

1 kişi bile faydalanırsa ne mutlu bana.

Bunu bir de bizim tarafımızdan anlatıyım ,

Daha önce de söylediğim gibi bu siteye üyeliğim vardı . Bir şey yazmazdım ama yazılanları okurdum.

Yeri geldi senle ve bartsimpsonun yazdıklarından öğrendiğim şeyler oldu.

Düşün , kaç yazı yazdın , kaç şey paylaştın. Kim bilir kimler fayda gördü sen farkında olmadan.

Fena mı oldu ?

Hem bana eskiden kattığınız faydanız için hem de iyi niyetli olduğunuzu düşündüğümden hep cevap verdim.

Ben daha uzatmak istemiyorum.

Siz biliyorsanız her şeyi ne mutlu size o zaman .

Teşekkür Ederim
Yaa sevgili Root bak gördün mü?

Biz sadece sana, senin kelimelerinle cevap verdik, neler oldu ?

Bu post hariç, (çünkü asıl sen çirkinleştin ve ithamda bulunuyorsun) seni adam yerine koyup direkt sana verdiğim cevaplardan bir tanesinde çirkinlik göster, senden eşşek gibi özür dileyeceğim.

Bilmediğin konuda konuşur ya da ahkam kesmeye kalkarsan böyle maymun olur kalırsın.

Bizler çuvaldızı kendimize batıra batıra iğnelemeyi öğrendik.

Sen bu kadar iğnelendiğine, delik deşik olmadığına şükret.

Ama yine de, ben daha iyimser düşünüp (Her ne kadar Khaos bu konularda yanılmasa da) kendini tam ifade edemediğine ve bocaladığına inanıyorum.

Sormak istediğin ya da aradığın her ne ise cevap veren çıkacaktır.

Ne demişler arayan belasını da mevlasını da...

Semantikle kal...
khaos (15. June 2015), Root (15. June 2015)
Alt 15. June 2015, 03:38 AM   #18
Root
Yeni Üye

bak güzel arkadaşım

Sen sadece site nasıl kurulur diye yazmıyorsun. Aynı zaman da bir çok yönüyle akademik kariyer ve metadolojik bilgi gerektiren konularla ilgili sıfırdan bir site kuracağım diyorsun. ''Dikkat konu Kur'an''
Hukuk ve sosyolojiyi de ayrı tutuyorum

FORUM SİTESİ KURUYORUM OKUMADIN MI ?

Alıntı:
..
Arkadaşlar ben bir web sitesi hazırlığındayım . Forum şeklinde yapmayı düşünüyorum. Bu site Kuran'da geçen kelimelerin SEMANTİK - ETİMOLOJİK - SÖZLÜK vs anlamlarının çalışılacağı bir forum sitesi olacak....
Bunu yaparken konuğu olduğun ve yardım istediğin siteyi de yetersizlikle suçluyorsun.

HANGİ YÖNDE HANGİ KONUDA YETERSİZ BULDUĞUMU BİLE SORMADAN NEYE DAYANARAKTAN BU KANIYA VARDIN?

Bendee diyorum ki elindeki doneler ne? Neye göre yetersiz. Örneklendirseydin şu veya bu kısımları eksik deseydin anlardım.

BENDE DİYORUM Kİ FORUM SİTESİ KURUYORUM . VERİLERİN DONELERİN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU DIŞARIDAN VEYA BİLENLERDEN GELECEK .

Senin bu siteyi bu bilgiyle(olmayan) yetersiz diye eleştirmen, benim kalkıp kuantum mekaniği hakkında Albert Einstein la tartışmama benzer.

BU SİTEYİ NASIL ELEŞTİRDİM GÖSTERİR MİSİN?

Hanifler.com bu ülkede Kur'an araştırmaları yapılan siteler arasında en kapsamlı olanı. Arap diline ve etimolojisine, İslam dininin tarihsel ve sosyolojik gelişimine hakim insanların yönettiği, üyelerinin ise Kur'an ı en yalın ve doğru haliyle öğrenmeye meraklı beşerlerden oluştuğu bir site bu. Sadece üyelerine değil yüzbinlerce misafirine de bilgi aktarır bu site. Korkusuzdur şüpheye de yer verir. En bulanık kafalar bile dupduru, dingin bir hale gelir burada. Gecenin bir yarısı aklına takılan bir sorunun cevabını bulabilirsin mesela. Bazen kızarız, bazen eğleniriz, bazen derin bir tartışmanın en koyu dehlizlerinde buluruz kendimizi. Ama korkmayız! çünkü o koyu dehlizlerden bizi çekip çıkaracak üstadlarımız dostlarımız olduğunu biliriz.

Şimdi güzel kardeşim sen kalkmış bu site yeterli değil diyorsun. Ya sitenin içeriğini gerçekten bilmiyorsun yada maksadın başka.

Sen benim için çok şey ifade eden siteyi üstelik yeterli bilgin olmadığını da itiraf ederek küçümserken ben seni iğnelemişim çok mu? Normal de kılıç çekerdim ama eski bıçkınlık yok artık serde.

Maksadın üzüm yemekse buyur boğazkere de var burada öküz gözü de. Çekirdeksiz sultani de var pembe gemre de.

Niyetin iyiyse Tanrı sana yardım eder. Dürüst olursan Tanrı seni sever.

Ama maksadın düşündüğüm şeyse (şimdilik söylemiyorum) yanlış yerdesin arkadaş. Biz Elm sokağında kabusla büyümüş bir nesiliz. Bu filmi daha önce de seyrettik.

BEN MAKSADIMI BİLMİYORUM .ONU DA SÖYLE TAM OLACAK .

Alıntı:
bartsimpson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Yaa sevgili Root bak gördün mü?

Biz sadece sana, senin kelimelerinle cevap verdik, neler oldu ?

BENİM KELİMELERİM OLABİLİR AMA BENİM ANLAMLARIM DEĞİL . SİZİN KENDİ ALGINIZ.

Bu post hariç, (çünkü asıl sen çirkinleştin ve ithamda bulunuyorsun) seni adam yerine koyup direkt sana verdiğim cevaplardan bir tanesinde çirkinlik göster, senden eşşek gibi özür dileyeceğim.

BEN SENDEN ÖZÜR BEKLEMİYORUM .

ÖNCE YAZDIKLARIMI İYİCE OKU VE ANLA BANA YETER.

BAK AŞAĞIDA KÜÇÜK BİR ÖRNEK

Alıntı:

Bir firmayla anlaştım .Seçimlerden sonra yapılmaya başlanacak.

Alıntı:
bartsimpson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Boşuna uğraşma yapılmışı var burada...
FİRMAYLA ANLAŞTIM !!

Bilmediğin konuda konuşur ya da ahkam kesmeye kalkarsan böyle maymun olur kalırsın.

ZATEN BİLMEDİĞİMİ SÖYLÜYORUM ? NEREDE AHKAM KESMİŞİM? GÖSTERİR MİSİN?

Bizler çuvaldızı kendimize batıra batıra iğnelemeyi öğrendik.

Sen bu kadar iğnelendiğine, delik deşik olmadığına şükret.

Ama yine de, ben daha iyimser düşünüp (Her ne kadar Khaos bu konularda yanılmasa da) kendini tam ifade edemediğine ve bocaladığına inanıyorum.

Sormak istediğin ya da aradığın her ne ise cevap veren çıkacaktır.

Ne demişler arayan belasını da mevlasını da...

Semantikle kal...

DAHA İLGİLENMİYORUM . O SORULARI DA İSTERSENİZ CEVAPLAYIN , İSTERSENİZ DE KÜFÜR YAZIN. BEN NE KADAR ŞEY YAZARSAM BU İŞ O KADAR UZAYACAK.

ÇÜNKÜ ÜSTE ÇIKMAK İÇİN ARTIK DEĞİŞİK SENARYOLARA GİRİYORSUNUZ.

KENDİ ALGINIZA GÖRE YANLIŞ VE EKSİK DEĞERLENDİRİP KONUŞUYORSUNUZ

HE BİR DE ONA İNANIP, KENDİNİZDE İĞNELEME HAKKI BULUYORSUNUZ HATTA KILIÇ ÇEKİYORSUNUZ.

EĞER İÇİNİZ RAHAT EDECEKSE bartsimpsonında dediği gibi beni maymun ettiniz.

İKİNİZİN ANLADIĞI HANİF MÜSLÜMANLIKTA bir insanı iğnelemek ve maymun etmek hem normal hem de sanırım çok önemli ki ,

bu kadar BASİT bir şeyi ne hale getirdiniz . . .

HATA BENDE . SİZE KIZMIYORUM.
Alt 15. June 2015, 08:35 AM   #19
dost1
Site Yöneticisi

dost1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3.567
1.083 Mesajina 2.384 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 100000
dost1 is on a distinguished road

Selamın aleyküm mert25 kardeşim,

Alıntı:
mert25 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hanifdostlar.net adlı siteye ne olduğunu bilen var mı? yaklaşık bir aydır siteye giriş yapılamıyor.
Sitenin sunucusuyla bağlantı kesik. Hanifdostlar sitesinin sunucusunun bulunduğu kardeşimize ulaşamıyoruz. Bu nedenle de siteye erişim sağlanamıyor.
mert25 (16. June 2015)
Alt 15. June 2015, 05:15 PM   #20
khaos
Uzman Üye

root

Sana hayırlı semantikler hatta semantik seninle olsun

Bookmarks

Etiketler
selam