hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > MAKALELER(DİNİ ve SİYASİ) > Başlıklara Uymayan Konular

Seçenekler Stil
Alt 17. October 2011, 02:28 PM   #1
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of
Standart kur'an-i hakikatler (yaşar nuri hoca)

Namaz ve iman konusunda çok önemli konular içeriyor.

Eğer bir yerde zulme karşı direniş yok ise, o yerde ne iman vardır ne ibadet... İMAM-I AZAM

http://www.facebook.com/photo.php?v=180956418650157
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17. October 2011, 02:31 PM   #2
hiiic
Uzman Üye

hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

sitede uzun zamandır tartışılan bir konuya açıklıyor...

arap kültürünü din sanıp milli değerleri kafir ilan edenlere özel bölüm...
namaz kılıp din sananlara özel bölüm...

namaz konusunda da aydınlatıyor.

http://www.facebook.com/photo.php?v=180949018650897
Alt 17. October 2011, 02:42 PM   #3
hiiic
Uzman Üye

ya bölümleri tersten koyuyorum buraya çünkü izledikçe güzel olanları seçip koymaya çalışıyorum... tersten izlerken hepsini beğendim...
bütün tartışmalara çıkıştır aslında. yaşar nuri hoca çok kilit noktada bilgiler veriyor...

harika bir bilgi...
her müslümanın bu entrikaları bilmesi gerek lütfen mutlaka izleyin...

http://www.facebook.com/photo.php?v=180938601985272
Alt 17. October 2011, 02:53 PM   #4
hiiic
Uzman Üye

bu video en son tarışıtlan laiklik mi şeriat mı tartışmasının cevabıdır...
Allah razı olsun, yaşar nuri hoca vicdan sahibi...

din ne hala getirildi nasıl getirildi, bu gün din sanılan aptal inanç asıl dini nasıl propagandayla yıkmaya devam ediyor...
çok kısa videolar... izleyin öğrenin..

http://www.facebook.com/photo.php?v=180934018652397
Alt 17. October 2011, 03:14 PM   #5
hiiic
Uzman Üye

diğer gerçekler...

http://www.facebook.com/photo.php?v=180917608654038

http://www.facebook.com/photo.php?v=180921978653601

http://www.facebook.com/photo.php?v=180926018653197

http://www.facebook.com/photo.php?v=180929658652833
Alt 18. October 2011, 10:00 AM   #6
gerçek hanif
Uzman Üye

Tesekkür: 145
77 Mesajina 151 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
gerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud of

Bu Yaşar Nuri hoca iyi bir alim.Buna sözüm yok.Ama söyledikleri ile yaşantısı orantısız gibime geliyor . siz Ne dersiniz ?Ele telkin verirken kendi yaptıklarını görmezden gelemiyor insan ister istemez.
gerçek hanif isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
gerçek hanif Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
galipyetkin (18. October 2011)
Alt 18. October 2011, 11:18 AM   #7
hiiic
Uzman Üye

mesela hangisini yanlış yapıyor?

adam bütün dincileri karşısına almış, din adamlığı görevini en iyi yapan kişi.
Dini gerçekleri korkmadan, sonucunda zarar göreceğini, malum kesimin ahlaksız propagandasını yiyeceğini bile bile aynen söylüyor.
KENDİ OĞLU GİBİ TANIDIĞI GERÇEKLERİ GİZLEMİYOR... ayetleri tahrif etmiyor, az bir bedele satmıyor. tam aksine bütün dincileri karşısına alıp ilmi savaş ilan ediyor..

Ben Yaşar Nuri hocanın söyleyip de yapmadığı hiç bir davranışını duymadım işitmedim.
İnsan hatasız olmaz, mutlaka hataları olacak, ama inanın eğer görsem diyeceğim ki "şu şu konularda haksızdır" ama ben bu adamın eksiğini bulamıyorum.

Ama tabi telkinler geliyor dışardan şeytan telkinler;
Hiç bir bilgiye dayanmadan şu lafları bir zaman ben de söyledim, çok da duyuyorum.

-amaaaan bırak sosyete hocası.
-yaşar hoca yoldan çıkarır adamı
-bırak yaa o dini satıyor (sanki ABD de arsası varmış gibi)
-amaaan o hoca müsvettesi yaa ne ki

v.s. telkinler "malum" kesimin her zamanki telkinleridir ve bilirsiniz şeytan telkinleri insanları böyle zedeler ve etki eder.

Tıpkı KERVAN da peygamberin hanımına ZİNA lafı atıldığı gibi, mutlaka müslümanlarla beraber aynı kervanda giden, müslümanlarla aynı yolu paylaşan birileri yine ZİNA lafını atacaklardır masum insanlar için ortaya...
Bu tür telkinleri müslüman şeytanlarının (münafıkların) attığını untumayalım.. o günahı ortaya atanlar daha sonra peygamberden daha da müslüman oldular...

KUSURSUZ İNSAN DİN ADAMI VARSA EĞER EMİN OLUN Kİ O SAHTEKARDIR... ben bu gün peygamberde bile kusursuzluk göreyim emin olun dini bırakacağım.. sahtekar diyeceğim.. Kusursuz olan kimse yalancıdır dolandırıcıdır. İnsan olmadığını söyleyen hilekardır. Hangi peygamber böyle ilan etmişse o da yalancıdır. Bu kitabı Kuranı elime alınca ilk aradığım şey de buydu zaten. peygamberde zerre kusursuzluk görsem anında kapatacaktım kitabı yüz üstü...

Allahın vahyi hayatın gerçekleriyle ASLA çelişmemeli... eğer gerçekten de hayatı o yarattıysa böyle..

Peygambrimiz bile, vahyi getiren kişi;
-ağma hasta bir insanı ikinci plana attı
-üvey oğlu ve kölesi zeydin karısına karşı cinsel ilgi duydu
-savaşta para kazanmak dünyalık isteğinden dolayı esir satmaya kalkıştı.
-az kalsın, Allah gönlüne sebat vermese müşriklere meyledecek, ayetlerin bir kısmını gizleyece bazı gerçekleri söyleyemeyecekti.

bu ve bunun gibileri Kuranda yazar. Peygamber bile kusursuz değilken biz hangi insanları değerlendiriyoruz?
Ortada bir gerçek vardır, onu derleyen ve gerçekten bilimsel tarihi ve sosyal gerçekler olarak getiren kişinin kişiliği değik yaptıkları önemlidir.
Zaten Allah bunu Kuranda açıklıyor, peygamber ölse siz dinden dönecek misiniz diyor???? Yani önemli olan kişiler değil, ortaya konulmuş gerçeklerdir.

son bir eklenti daha yapmak istiyorum...
Hatasız insan hiç bir şey yapmayan insandır... asla hata yapmaz..
bu şeyhlerin evliyaların hatasız gözükme sebebi de budur aslında. hiç bişey yapmazlar sadece boş konuşuk...
doğal olarak şunu söylerler; ben hoca efendi hazretlerinin hatasını görmedim... gibi laflar.. göremezsin tabi bişey yapmadı ki... Himmet gönderdi de hatalı himmet mi gönderdi? melek gönderdi işlere yardım etti de yanlış mı etti... hangi hatasını gördün...
Yaşar hocanın verdiği bilgileri birilerinin çıkarını bozar. o nedenle yapmasa bile yaptı derler. derleeeer derler. yapmasa da yaptı derler.

Konu hiiic tarafından (18. October 2011 Saat 11:45 AM ) değiştirilmiştir.
hiiic Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
merdem (5. February 2013)
Alt 18. October 2011, 03:10 PM   #8
gerçek hanif
Uzman Üye

gerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud of

Halkın Yükselişi Partisi (HYP) Genel Başkanı Prof. Yaşar Nuri Öztürk, eşi Canan Öztürk'ün tehdit, şantaj ve şiddetine maruz kaldığını, can güvenliğinden endişe ettiğini belirterek evden uzaklaştırılması talebiyle aile mahkemesine başvurdu.

Mahkeme, Öztürk'ün 6 ay evden uzaklaştırılmasına karar verdi. Canan Öztürk bir süre önce eşi HYP Genel Başkanı ve İlahiyat Profesörü Yaşar Nuri Öztürk'ü eski danışmanı Şahane Sultan Müftüoğlu ile birlikte uygunsuz vaziyette yakaladığını, Yaşar Nuri Öztürk ise eşinin kendisini küçük düşürmek ve siyasi rakiplerine malzeme vermek amacıyla iftira attığını iddia etmişti.

Olayın kamuoyuna yansıması üzerine Öztürk, Beykoz Aile Mahkemesi'ne başvurarak, eşi Canan Öztürk'ün kendisini tehdit ettiğini, şiddetine maruz kaldığını belirterek, evden uzaklaştırılmasını istedi.

Eşi ile aralarında parasal sorunlar bulunduğunu vurgulayan Prof. Öztürk, avukatı aracılığı ile verdiği dilekçesinde, bu sorunlar nedeniyle de basında çıkan haberlerle zarara uğradığını savundu.

'ÇOCUKLARI EVDEN KOVUYORDU'

Öztürk dilekçesinde, eşinin ziyarete gelen çocuklarını dahi evden kovmaya kalktığını belirterek, şahsi eşyalarına zarar vermesinin önlenmesine, müşterek oturdukları konuttan uzaklaştırılmasına ve işyerine de yaklaştırılmamasına karar verilmesini talep etti.

Öztürk'ün dilekçesini inceleyen Beykoz Aile Mahkemesi hâkimi, Canan Öztürk'ün "aynı çatı altında yaşamakta olan davacıya karşı şiddet ya da korkuya yönelik davranışlarda bulunmamasına, davalının birlikte ikamet ettikleri konuttan uzaklaştırılması ve konuta yaklaşmamasına, davalının, Yaşar Nuri Öztürk'ü iletişim vasıtalarıyla rahatsız etmemesi, eşyalarına zarar vermemesi, varsa silah ve benzeri araçlarını zabıtaya teslim etmesine, bu tedbirlerin 6 ay süreyle geçerli olmasına" karar verdi

Bunlar Yaşar Hocaya yakışıyor mu ?
Alt 18. October 2011, 03:18 PM   #9
gerçek hanif
Uzman Üye

İnsan evlilik gibi kutsal bir müesseseyi diline dolayıp kanal kanal gezip magazin konusu yapıp reyting uğruna medya patronunu zengin yapacağım diye para kazanma uğruna bunları yapar mı ? Ayıplarını örtmek yerine mahrem konuları teşhir edip milletin gözüne baka baka anlatır mı ? iki kişi arasında olup bitenler milyonları ilgilendirir mi ? kendisi değil başkası yapsa yaşar hoca bunu kınamazmıydı ? Kendisi yapınca mübah başkası yapınca günah.Biz hep böyle aldatıldık.Yaşar hocanın ben İlmi konusunda bişey demedim.sadece anlattıkları ile yaşadıklarının tezat olduğunu söyledim.Bu yüzden insanda tesir bırakmıyor."Niçin yapmadığınız şeyleri söylüyorsunuz "?
Alt 18. October 2011, 03:45 PM   #10
hiiic
Uzman Üye

Alıntı:
İnsan evlilik gibi kutsal bir müesseseyi diline dolayıp kanal kanal gezip magazin konusu yapıp reyting uğruna medya patronunu zengin yapacağım diye para kazanma uğruna bunları yapar mı ? Ayıplarını örtmek yerine mahrem konuları teşhir edip milletin gözüne baka baka anlatır mı ? iki kişi arasında olup bitenler milyonları ilgilendirir mi ? kendisi değil başkası yapsa yaşar hoca bunu kınamazmıydı ? Kendisi yapınca mübah başkası yapınca günah.Biz hep böyle aldatıldık.Yaşar hocanın ben İlmi konusunda bişey demedim.sadece anlattıkları ile yaşadıklarının tezat olduğunu söyledim.Bu yüzden insanda tesir bırakmıyor."Niçin yapmadığınız şeyleri söylüyorsunuz "?
birincisi Yaşar Nuri hoca bu bahsettiğiniz bildiriyi medyaya değil mahkemeye yapmıştır.
Önde gelen isimlerden olduğu için medya bunu direk haber haline sokmuştur.

2. olarak bu haberde islama ters ya da bahsettiğiniz ölçüde sorun teşkil edecek bir durum yok. Yani insanlar evliler geçinemediklerinde zorla bunu gizleyecekler mi?

KURANDA BOŞANMA AYRILMA AYETLERİ NEDEN İNDİR?
lut peygamber ve nuh peygamberin karılarıyla olan geçimsizliği ve bunları öğrnek vererek peygamber eşlerine inen hükümler süs olsun diye mi indi?

Bu haber bırakın kötü bir imajı, Yaşar Hoca burada da örnek bir davranış sergilemiş...
Eşinin şiddetine şiddetle (dayak atarak) karşılık vermemiş, onun insan haklarına en saygılı şekilde Mahkemelere yönlendirerek bu konuyu en muntazam şekilde çömüş...

Bu yaşananlar bırakın olumsuzluğu, olumlu bir durumdur..

keza 2. perdede, iftira konusuna çok dikkat etmek gerek. Hz Peygamberin hanımına nasıl iftira ettiklerini (hemde aynı kervanda bulunan müslümanların) biliyor olmalısınız.

Yani bu kusursuz insan arayışı hangi dinin saplantısı yada kafamızda aradığımız kusur imajları kimin kalıbı bilemiyorum...

Bookmarks

Etiketler
hakikatler, hoca, kurani, nuri, yaşar