hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > İMAN > Kadere İman > Hayır ve İyilik

Seçenekler Stil
Alt 20. November 2012, 05:56 PM   #1
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of
Standart Soguk günler yaklasti

Selamun Aleykum saygideger Kardeslerim,

Kisin getirdigi buz gibi soguk havalarda, cevrenizdeki insanlara yardim etmegi sakin unutmayin. Elbise yardimi, akaryakit yardimlari, kimsesizler yurtlarina, yiyecek icecek yardimlarinda bulunmayi unutmayalim.

Kötü kalplilerin dedikleri yaptiklari elbette yanlarina kalmayacak, Allah isteseydi onlari doyurur ve giydirirdi diyen kalpsizler elbette Allah'in gazabina ugruyacaklar.

Kim ölürken yaninda bir kurus dahi olsa götürebilmistir ki, bu dünyanin mali bu dünyada kalir. Evlatlarimiza mal birakipta onlarin hayatlarini kolaylastirmakla ne geciyor ellerimize, herkesin rizkini yaradanimiz yüce Allah veriyor. O halde herkes kendi cabasiyla kazansin, mirasa güvenip aldatmayalim kendimizi.

Multimilyonerleri düsünüyorum devamli, acaba bu dünyada sürdükleri zevki ve sefayi öldükten sonra yine ayni sekilde devam ettireceklerini mi saniyorlar, yoksa ne yasadiysak bu dünyada yasadik, gerisi mühim degil, nasil olsa bir daha dünyaya gelecek degiliz mi diyorlar?

Ben üstüme düsen vazifemi her sene oldugu gibi, ister kis olsun ister yaz, yardimlarda bulunmayi ihmal etmemege gayret ediyorum. Insana huzur veriyor,

Siz Kardeslerime hayir dolu günler dilerken, yüce Rabbimden, "nerede olursak olalim, ne zaman olursa olsun bizlere yardimlarda bulunmamizda kolaylik versin, sevdirdin bize yardimlasmayi, unutturmasin bizlere kim oldugumuzu, vazifelerimizin neler oldugunu" diye hepimiz adina dualarda bulunuyorum.

Allah'im biz Müslümaniz, canimizi bir Müslüman olarak al, Ahiret Günü'nde bizi kücük düsürme, cehennem azabindan sana siginiriz. Bu dünyada da Ahirette de hayir, iyilik ve güzellik bagisla bizlere, Rahmetini esirgeme bizlerden Rabbim, olmimizi arttir.

Mal ve mülk Allah'indir. Hüküm Allah'a aittir. O herseyi gören, isiten ve bilendir.
O merhametlilerin en merhametlisidir. Rizkimizi veren, bizleri koruyan, bizleri Islam ile sereflendiren, bizlere cennetini ikramda bulunan Rabbimiz ne güzel Veli'dir.

Allah'in Rahmet'i ve Selam'i hepimizin üzerine olsun.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
dost1 (20. November 2012), Miralay (21. November 2012), sevginur (23. January 2013)
Alt 23. January 2013, 06:32 AM   #2
sevginur
Uzman Üye

sevginur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 477
198 Mesajina 386 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
sevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud of

Allah razı olsun merdem.
Allah'ın emri olan iyilik O'nun razı olduğu ameli işler her kapsama girer.Sizin gibi evinde sıcacık otururken pencereden baktığında gördüğün evsizler için iyiliği hatırlatma babında açtığın konu gibi ..
İşte biz onları da düşünüp yavrucaklar soğuk evlerde ne yapıyor, sabahı nasıl ediyor diye düşünmemiz? Allah bizlere imkan verdiyse fakir fukarayı gözetip gözetmeyeceğimizi görmek içindir. Bize verilen nimetler; ne bizim üstün kul olmamızdan nede evsiz olanların bizden altta olmasından. Sadece imtihan dünyasında olduğumuzdan... Rabbim kimine verir infak edecekmi paylaşacakmı diye, kiminden alır “Sabır edecek mi diye! aslında yardımın sınırı yoktur evsizlere bir bina tesis edecek gücümüz yoksa.. ! Cevremizdeki kurumlara bir telefonla soğuktan korunmasına vesile oluruz.Fazla dan Evimiz yada yada bahçemizde bir odamız varsa veya ısıtacak bir çadır hiç birini başaramazsak bir battaniye uzatabiliriz..
Salat etmek desteklemek anlamına binaen insanlara ve cevremizdeki yardıma ihtiyacı olan bu insanlara islamı tebliğ içinde yani bak bizler ! Allah böyle emrettiği için yapıyoruz.uygulanması gösterme halinde dinimize karşı ilgi alakada doğurur.Bizlerde teblig görevimizi yerine getirmiş oluruz..Devletin kurumların ve bireylerin de bu şekilde düşünerek uygulaması olmalı
Allah her şeye gücü yetendir.Elbette onlara yardım eder ..ama sınandığımızı unutmayalım..
19-21 Şüphesiz insan dayanıksız ve huysuz oluşturulmuştur; kendisine kötülük dokundu mu sızlanır. Kendisine hayır dokundu mu/ kendisi varlıklı kılındığında da küçük bir yardımı bile engeller.
Ancak “salâtçılar” [mâlî yönden ve zihinsel açıdan destek olmayı; toplumu aydınlatmayı ilkeleştirmişler] bunun dışındadır.
Salâtçılar ki salâtlarını [mâlî yönden ve zihinsel açıdan destek olmalarını; toplumu aydınlatmayı] sürdürenlerdir.
Ve salâtçılar, kendi mallarında, isteyen ve istemekten utanan yoksullar için belli bir hak olan kimselerdir.mearic süresi 24,25
Şüphesiz Allah'ın koruması altına girmiş kişiler, Rablerinin kendilerine verdiği şeyleri almış olarak bahçelerde ve pınarlardadırlar. Şüphesiz onlar, bundan önce iyilik-güzellik üretenler idiler. Onlar geceleyin pek az uyurlardı. Onlar, seherlerde bağışlanma dilerlerdi ve onların mallarında isteyen ve isteyemeyen için bir hak vardı.zariyat15-19

ve onların mallarında isteyen ve isteyemeyen için bir hak vardı.[/u]zariyat15-19 ayete bakarmısın sen cimrilik etsende onların hakkı var diyor rabbimiz yani sorguya çekileceğimiz verince eksilecek sandığımız yardımlarımız için

sevgi ve saygılarımla selamlıyorum hepinizi.....
Ve ben asla sizin taptıklarınıza tapacak değilim/ Ben asla sizin yapmış olduğunuz ibâdeti yapıcı değilim. Siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz/ Siz de benim yapmakta olduğum ibâdeti yapıcı değilsiniz.
Sizin dininiz sadece sizin için, benim dinim de sadece benim içindir.”
Kâfirûn Sûresi

Konu sevginur tarafından (23. January 2013 Saat 06:37 AM ) değiştirilmiştir.
sevginur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
sevginur Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
dost1 (23. January 2013)

Bookmarks

Etiketler
günler, soguk, yaklasti