hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > HANİF MÜSLÜMANLIK > Kuran Merkezli ve Allah odaklı iman!

Seçenekler Stil
Alt 2. February 2013, 07:54 AM   #181
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
galipyetkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın merdem.

''Benim kalbime bu güne kadar Kur'an indirilmedi maalesef, ben da satin almak zorunda kaldim.''
diyen bir kişi, tacir olarak bize nasıl Kur'an'dan sayfalar okuyorsunuz, satıyorsunuz ki?

Saygılarımla.
Galip Yetkin.
Kardesim siz hangi planetten geliyorsunuz? Herhalde bu dünyanin insani degilsiniz? Görüsleriniz oldukca dar ve her bir satira yine de her zaman icin bir itiraziniz var. Ne sabahin körü ne gecenin yarisi hep ayni tingirti. Belkide bu sitedeki vazifenizdir bu, bilemiyecegim.

Gak dedikce su guk dedikce et, israilogullari gibi her arzunuz gözünüzden okunuyor olmali, yoksa ihtiyaclarinizi her normal ölümlü gibi kendiniz mi karsiliyorsunuz?

Cay kahve ne arzu edersiniz, bir mi iki mi sekerli olsun? Belki gününüze canlilik getirir
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 2. February 2013, 08:56 AM   #182
galipyetkin
Uzman Üye

Tesekkür: 105
574 Mesajina 958 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
galipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud of

Sayın Merdem.

Bırak laga-luga'yı

Bu ''site'' ile beni ilişkilendirmeyi filan da bırak.

Bu site hukuka ve kanunlara uygun şekilde hareket ettiğince senin ve benim gibi çok bilmiş ukalâlara aptalca düşüncelerini dünyaya yazılı olarak yayma olanağını sağlamakta.

Gelelim sana.

'''Benim kalbime bu güne kadar Kur'an indirilmedi maalesef, ben da satin almak zorunda kaldim.''

diyen bir kişi olarak ne demek istiyorsun?

Maksadın ne?

Yoksa kendini iyi ifade mi edemiyorsun?

Size ''siz'' dememden nedense yakınanlardan biri olarak şimdi (hoşunuza mı gidiyor bilmiyorum içli-dışlı olmayı) size ''sen'' diye hitap ediyorum. Bu hitap şeklim daha düzgün anlamanı mı sağlayacak.

Artık ''Sen'' olmayı ''Siz'' olarak kabulleniverin ha, ne dersiniz?

Saygılarımla.
Galip Yetkin.

Konu galipyetkin tarafından (21. March 2013 Saat 11:22 AM ) değiştirilmiştir.
galipyetkin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 2. February 2013, 09:22 AM   #183
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 481
200 Mesajina 303 Tesekkür Aldi
bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of

Alıntı:
Bu site hukuka ve kanunlara uygun şekilde hareket ettiğince sanin ve benim gibi çok bilmiş ukalâlara aptalca düşüncelerini dünyaya yazılı olarak yayma olanağını sağlamakta.
Sevdim seni bir kere.... başkasını sevemem...

Abi müthişsin günüm sayende bambaşka oldu...

Saygılar...
bartsimpson isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 2. February 2013, 09:23 AM   #184
merdem
Uzman Üye

merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
Sayın Merdem.

Bırak laga-luga'yı

Bu ''site'' ile beni ilişkilendirmeyi filan da bırak.

Bu site hukuka ve kanunlara uygun şekilde hareket etti
ğince sana ve benim gibilerine

'''Benim kalbime bu güne kadar Kur'an indirilmedi maalesef, ben da satin almak zorunda kaldim.''

diyen bir kişi olarak ne demek istiyorsun?

Maksadın ne?

Yoksa kendini iyi ifade mi edemiyorsun?

Size ''siz'' dememden nedense yakınanlardan biri olarak şimdi (hoşunuza mı gidiyor bilmiyorum içli-dışlı olmayı) size ''sen'' diye hitap ediyorum. Bu hitap şeklim daha düzgün anlamanı mı sağlayacak
Bu cümleyi kullanmaktan maksadim, Peygamberimizin zamaninda cogaltilmis olan Mushaflardan benim kismetime bir tane düsmedigidir. Kimseden de bir Mushaf hediye almis olmadigima göre, nasil peynir ekmegin karsiliginda ödeme birimi olarak para denen bir karsilik vermem gerekiyorsa, ayni sekilde bir Kur'an-i Kerim satin almis bulunuyorum.

Herhalde bir yerlerde bedava Allah rizasi icin dagitilan Kur'an-i Kerimler olmasi lazim ki, benim satin alma yoluyla elde ettigim KITAP karsisinda hayretlere düsüyorsunuz. Sizin elinizde yazili bir Mushaf bulunuyormu? Sayet bulunuyorsa bana izah edermisiniz hangi yolla elinize gecirdiginizi. Benim adim Saidi Nursi degil, Rabbim henüz bana vahy yoluyla bir seyler yazdirmadi. Bu yüzden matbaalar yoluyla basilmis bir nüshasi bulunuyor elimde.

Bilseydim Kitapevine daha önceden yazardim ve derdim ki bana Allah'in sözlerini para karsiligimi satmak istiyorsunuz? Yoksa hakka hukuka karsi gelerek bir yerlerden asirmammi gerekirdi, siz izah edin bana.

Sayet maksadiniz Kur'an "Zikr" dir demekse, satin alinmaz ezberlenir demek istiyorsaniz, maalesef bu güne kadar Kur'an kurslarina katilip Kur'an ezberleme kabiliyetine sahib olamadim.

Ben mi anlamiyorum ne demek istediginizi yoksa siz mi anlamiyorsunuz benim ne demek istedigimi.

Tamammi devammi?
Alt 2. February 2013, 09:29 AM   #185
merdem
Uzman Üye

Alıntı:
bartsimpson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevdim seni bir kere.... başkasını sevemem...

Abi müthişsin günüm sayende bambaşka oldu...

Saygılar...

Sagolasin Bart kardesim, ben bu satirlari tam manasiyle anliyamamisim, anlamama sebeb oldun.

Galip beye ayriyeten yazma lüzumunu görmüyorum, nasil olsa buradan okuyacak.

Benim bir ukala olarak aptalca tüm dünyaya bir seyler yazma gibi bir niyetim yok. Niyeti olan varsa buyursun yapsin. Ben yokum bundan sonra aranizda.

Allah'in selami üzerinize olsun.
Alt 2. February 2013, 10:37 AM   #186
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of

Alıntı:
merdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sagolasin Bart kardesim, ben bu satirlari tam manasiyle anliyamamisim, anlamama sebeb oldun.

Galip beye ayriyeten yazma lüzumunu görmüyorum, nasil olsa buradan okuyacak.

Benim bir ukala olarak aptalca tüm dünyaya bir seyler yazma gibi bir niyetim yok. Niyeti olan varsa buyursun yapsin. Ben yokum bundan sonra aranizda.

Allah'in selami üzerinize olsun.
Merdem biladerim sen şimdi niye bu kadar alıngan davrandın onu anlayamadım.
İster yaz ister yazma o senin bileceğin iş ama benim yazımı alıntı yaptıysan söyleyeyim.
Galip abinin "seni, kendisini ve (benim) gibi çok bilmiş ukalaları" eleştiren yazısı hoşuma gitti.
Ayrıca Galip Abiyi'de severim, kişisel bir muhabbetim olduğundan böyle bir nükte ile cevap verdim kendisine.

Bunda kendinize pay çıkaracak veya alınacak bir husus yoktur.
Konu ikili kişisel ilişki ile ilgilidir.

Alıngan davranmayınız... Yanlış anlaşılmalara mahal vermeyiniz... (Kendiniz açısından)
Alt 2. February 2013, 10:40 AM   #187
bartsimpson
Super Moderator

Alıntı:
merdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu cümleyi kullanmaktan maksadim, Peygamberimizin zamaninda cogaltilmis olan Mushaflardan benim kismetime bir tane düsmedigidir. Kimseden de bir Mushaf hediye almis olmadigima göre, nasil peynir ekmegin karsiliginda ödeme birimi olarak para denen bir karsilik vermem gerekiyorsa, ayni sekilde bir Kur'an-i Kerim satin almis bulunuyorum.

Herhalde bir yerlerde bedava Allah rizasi icin dagitilan Kur'an-i Kerimler olmasi lazim ki, benim satin alma yoluyla elde ettigim KITAP karsisinda hayretlere düsüyorsunuz. Sizin elinizde yazili bir Mushaf bulunuyormu? Sayet bulunuyorsa bana izah edermisiniz hangi yolla elinize gecirdiginizi. Benim adim Saidi Nursi degil, Rabbim henüz bana vahy yoluyla bir seyler yazdirmadi. Bu yüzden matbaalar yoluyla basilmis bir nüshasi bulunuyor elimde.

Bilseydim Kitapevine daha önceden yazardim ve derdim ki bana Allah'in sözlerini para karsiligimi satmak istiyorsunuz? Yoksa hakka hukuka karsi gelerek bir yerlerden asirmammi gerekirdi, siz izah edin bana.

Sayet maksadiniz Kur'an "Zikr" dir demekse, satin alinmaz ezberlenir demek istiyorsaniz, maalesef bu güne kadar Kur'an kurslarina katilip Kur'an ezberleme kabiliyetine sahib olamadim.

Ben mi anlamiyorum ne demek istediginizi yoksa siz mi anlamiyorsunuz benim ne demek istedigimi.

Tamammi devammi?
diyanet vakfı ücretsiz kuran vermektedir. "tezgahında kuran satan şeytanları" zengin etmeyiniz....
said nursi denilen zata Rabbinden vahiy gelmemiştir... (sahte rasuller edinmeyiniz)...
neticede anlamadığınız aşıkar...

Konu bartsimpson tarafından (2. February 2013 Saat 10:43 AM ) değiştirilmiştir.
Alt 2. February 2013, 11:02 AM   #188
galipyetkin
Uzman Üye

Tesekkür: 105
574 Mesajina 958 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
galipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud of

Hanımefendi.

Sizin gibi, ağzına her geleni söyleyenleri, Said'i Nursi'leri peygamber seviyesine çıkartanları ''buyrun bu dünyayı istediğiniz gibi halledin'' diyerek boş bırakacağımızı mı zannediyorsunuz?

Tabii ki sonsuza kadar (hak ve adalet yönünde) devam. O soruyu bize sormayın. Biz sonsuzluğa gönül verdik, canımız feda.Çünkü siz, yani daima dışlandığınız ve kovulduğunuz toplumunuza hep ''adem'' olarak kalmakta ısrar edenlerden, ve ben de sizi dışına iten toplumun bir bireyi olarak ANLAYIŞ fark ve değerlerim ''sonsuza kadar'' diye ifade etiğim eylemimi gerekli kılıyor.

Esasında ne dediğini anlamadığınız ve üzerinde cart-curt ettiğiniz meallerden üç kuruş vererek edinmeniz sizde yakınma hakkı yaratıyorsa ,sizin Kur'an'dan yazdıklarınızdan hayır gelmez. Neden o sistemle savaşacağınıza yakınmakla iktifa ediyorsunuz. Benim gibi sosyal ve siyasal bir faaliyet göstermiyorsunuz? Ama ''Ben Almanya'dayım'', veya ''ben Alman vatandaşıyım(sanki çift vatandaşlık yokmuş gibi)''mazeretler yaratırken bilgisayardan bütün türkiye'ye hitap ediyorsunuz. Sağına bak, soluna bak herkes kurandan sayfaları dağıtıyor, Bilgisayarda sonsuz sayfalar var.

Saygılarımla.
Galip Yetkin

Konu galipyetkin tarafından (25. January 2021 Saat 03:24 PM ) değiştirilmiştir.
galipyetkin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 2. February 2013, 11:05 AM   #189
merdem
Uzman Üye

Ben Almanya'da yasiyorum, Türkiye'de durum nasil haberim yok. Kimseden de duymadim. Ne Türkiye'deki yasamimda nede Almanya yasamimda duymadim.

Sayet Kur'an satin almakla enayi oluyorsam, enayi kalayim. Enayi kalmama yardimci olanlar düsünsün.. Cenneti de zaten parsellemis satiyorlar. Ben bunlardan uzak kalayim derken, anlayissiz baska bir ortama düsmek biraz agrima gitmedi degil.

Allah'ima yönelip nasil dogru yolu bulduysam kendi kendime ( kimseden de vaaz dinlemis degilim ) bundan sonra da O'nun yolunda kalmanin sirlarina da ulasirim.

Burada ortalik karistirana kadar örgüyle ugrasim, ipin dolasikligini cözmesi daha kolay.

Benim Almanya standartlarina göre olmali ki görüslerim, arada bir takismalar oluyor burada.

( Sitede zaten bir hitap sekli belirlenmemis, isteyen istediginle senli benli, isine gelmeyince sizli bizli. ) Isteyen arzu ettigi sekilde hitab etsin, elestiri de yapmadim bu hususta simdiye kadar.

Bart kardesim, senin yazinin altina yazmaktaki maksadim sana laf atmak degildi, yanlis anlasildiysa özür dilerim.

merdem Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
bartsimpson (2. February 2013)
Alt 2. February 2013, 11:24 PM   #190
merdem
Uzman Üye

Mollalardan degil, ilahiyat Profesöründen sordum durumu, iste cevabi:

sn. ____ hanim,

mesele aslında bundan önce şurada, insanların DİNDEN PARA KAZANMASI. dinden para kazanmak insanın basiretlerini köreltir, bir takım hak olanı gizlemek örtmek gerektirir bu nedenle Peygamberler tarafından zehirli ekmek olarak tanımlanmıştır.

size forumda laf atan kişiler ise esas suçlayacakları kişileri bırakmışlar size suç atıyorlar. esas suçlanacak biri varsa meal kuran satanlardır. siz para verip almışsınız bun da ne sorun olabilir ki. esas kınanacak olanlar bu işten rant yiyenlerdir.

Rabbim selamet versin inş.

selam ile

NOT: Allah'tan baskasina hesap vermege mecbur degilim. Insani enayi yerine koymayin. Bilmediginiz konular hakkinda da konusmayin. Ap acik yazmisdim halbuki aldigim Kur'an'lar meal degildir diye.
merdem Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (4. February 2013)

Bookmarks

Etiketler
kuran, satan, tezgahında, şeytan