hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > KIYAMET VE HESAP GÜNÜ > Kıyamet > Cennet

Seçenekler Stil
Alt 20. July 2013, 12:56 AM   #1
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of
Standart Sanki Cennetli Olmuslarda....Sorulari Eksik Kalmis!

Yahu ne bicim insanlariz biz, üstelikte MÜSLÜMAN olarak tanimliyoruz kendimizi.

Yüce Allah Celle ve Celaluhu akil yagdirirken kapi ardinda, semsiye altinda kalmis birileri sanki, geri zekalilar dememek elde degil.

Bilhassa kendilerini Islam sitesi yada Fetva siteleri olarak sunan sitelerde öylesine acaip sorularla karsilasiyor ki hayretten insanin kani donasi geliyor.

Bu kadar aptallik olmaz.

Müsriklere tas cikartirlar bunlar.

Birisi Edip Yüksel'e soruyor: Cennette futbol oynamak istermis de, gol atmak istede ne olurmus.

Ulan cennete girdinde gol atman kusur mu kaldi.

Sorularla Islamiyet (!) rezilligin ta kendisi:

Cennette kadınlar istediği kişiyle evlenebilir mi? Mesela Fatih Sultan Mehmed ile evlenmek isteyebilir mi? "Kişi sevdiği ile beraberdir." hadisinden ve cenette her istediğinin mümkün olmasından yola çıkarak, hanımlara eş seçimi hakkı verilecek midir?..

Böyle bir soruya cevap veriyorlar, soranin da cevapliyanin da.... diyesi geliyor insanin.

Hele de Fetva siteleri, ölürmüsünüz öldürürmüsünüz. Ya müslüman demek sapik demek midir ne oluyor bunlara. Dinsizi de okuyordur yazilanlari, ayip oluyor dostlar yapmayin.

Hic mi baska düsünceleri yok bu insanciklarin. Gecim dertleri de yok herhalde, ki akillarina (!) baska seyler takiliyor.

Tuvalete nasil girip cikacaklarindan basliyorlar, tirnaklar ne zaman ve nasil kesilir, tükürükle bozulan oruc, komsunun kazina kadar normal bir insanin aklindan dahi gecmeyecek konular.

Ilk insanlar bunlardan daha akilli olmalilar ki, yasamlarini en zor sartlar altinda sürdürmenin yollarini aramislardir. Günümüzdekilere rahat batti herhalde.

Simdi anliyoruz herhalde Islam niye bu kadar bozulmus diye.

Kur'an'i daha baslangictan itibaren acip okumus olsalar, bos seyler hakkinda sorular sormanin nasil yerildigini ögrenmis olurlar da utanirlar sacma sapan sorularda bulunmaya, sayet utanma duygularini yitirmemis iseler.

Din adamlarina (!) firsat verenler kendileri suclular en basta.

Süleyman Ates'in sitesinde de sorulara ve cevaplara baktim bir zaman, hic olmazsa Süleyman Ates dobra dobra cevaplar vermis bu soru soran kisilere, hosuma gitti dogrusu. Yeri geldiginde, o da onlarla alay edercesine

Vallahi Islam kolaylik dinidir söylemini tam tersine cevirttirmisler akilsizlar.

Cevabini Kur'an'da bulamadigin konulari sorma arkadas, aklinla hareket et. Ne diye baskalarina sorupta aklinca sira vebalini baskasinin üstüne atmaya calisiyorsun ki. Cevaplayanlarin da aklina sasmak gerekir esasinda, nasil oluyor da sorumluluk altina sokuyorlar kendilerini.

Sanki 3-5 yasindaki cocuklarin evcilik oyunu. Isin ciddiyetinin farkinda olan yok. Doktordan özürlü raporlari mi var acaba yanlarinda?

Insan önce kaynagindan bir arastirir ögrenmek istedigini, bir sonuca ulasamadigi zaman, ki ögrenmek istedigi konu Din ile ilgili ise, degerli ve agirlikli bir konu ise o zaman sorabilir. Okulda dahi sacma sapan sorular sorulmaz iken, gelismis bir insan nasil olur da densiz bir sekilde sorular üretir durur.

Güzel Islam'in dünyasina sigamayanlar, cahiliye hükmünü arayanlar...........
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20. July 2013, 10:44 PM   #2
merdem
Uzman Üye

merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of
Standart Hacker'ci olsaydim sayet.....

....inanin bu ve bunu gibi siteleri derhal yok ederdim.

http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=469

Buyrun bakin Sorularla Islamiyet ne cevap vermis:

Kur’an-ı kerimi herkes anlayamaz

Sual: Kur’an-ı kerimi herkes anlayabilir mi, yoksa Resulullah efendimizin açıklaması şart mıdır? Bir de, meal okumakla anlaşılabilir mi?

CEVAP
Kur’an-ı kerimi tam olarak yalnız Resulullah anlamıştır. Çünkü muhatabı Odur. Kur’an Ona gelmiştir. Ondan başkası tam anlayamaz. Onun için Allahü teâlâ buyuruyor ki:
(İnsanlara açıkla diye Kur’anı sana indirdik.) [Nahl 44]

Esasinda Kur'an'i anlamayan ta kendileridir bu acayip "Sorularla Islamiyet" sitesinin kuruculari.

Gerisini okumadim dogrusunu söylemem lazim gerekirse.

Ne bicim Islami sayfadir bu böyle, Allah'tan korkmuyor mu bunlar?

Kimdir bu gercekleri örtenler?

Kimlerdir bu sitelerde vazifeli olanlar?

Bu da Allah katindandir diyerek yaltaklana kadar kendileri acip biraz Kur'an okusunlar, ondan sonra Din hakkinda sorulara cevap vermeya kalksinlar.

Kimin ipine sariliyorlar acaba?

Arapcayi birakalim bir kenara, bunlar türkce de anlamiyorlar herhalde. Ortalikta sayisiz mealler dolasip duruyor, acip ta bir baksalar ya icine.

Diyanet'in sag kolu olamazlar, zannetmiyorum diyanet bu kadar ileri gidip hiyanet islesin.

Sinirlendim yine, uff be.
Alt 20. July 2013, 10:50 PM   #3
merdem
Uzman Üye

Standart Buyrun cenaze namazina

Açıklama

Bu sitemizi, Ehl-i sünnet âlimlerinin kıymetli eserlerini kaynak alarak, Ehl-i sünnet itikadına uygun olarak hazırladık.

İmam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki:
Hadis-i şerifte, (Ümmetim yetmiş üç fırkaya ayrılır, yetmiş ikisi Cehenneme gider, yalnız bir fırkası kurtulur. Bu fırka, benim ve Eshabımın yolunda gidenlerdir) buyuruldu. Bu fırkaya Ehl-i sünnet denir. (2/67)

Kur'an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:
(İnsanlar, dinde çeşitli gruplara bölündüler. Her grup, kendi yolunu doğru sanıp sevinmektedir.) [Müminun 53]

Bir kimse, kendi başına Kur'an-ı kerimi ve hadis-i şerifleri okuyup da doğru yolu bulamaz. İşin ehli olan âlimlere ihtiyaç vardır. 72 sahte altının içine bir tane hakiki altın konsa, bunu sarraflardan başkası anlayamadığı gibi, 73 fırkadan hangisinin doğru olduğunu da ancak Ehl-i sünnet âlimleri anlar.

http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=13794

Mehmet Ali Demirbaş

Künye

Sahibi:
Mehmet Ali Demirbaş
Gazeteci - Yazar
29 Ekim Cad. No:23 Kat:4
Yenibosna İstanbul
Tel: (0212) 454 38 20
[email protected]

Istanbul'un icinde bu kisiler dolasirsa artik, dagdaki tastaki ne yapsin.

Yüce Allah'in mahkemesine havale ediyorum böylelerini!
Alt 20. July 2013, 11:15 PM   #4
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 481
200 Mesajina 303 Tesekkür Aldi
bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of
Alıntı:
merdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
....inanin bu ve bunu gibi siteleri derhal yok ederdim.

http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=469

Buyrun bakin Sorularla Islamiyet ne cevap vermis:

Kur’an-ı kerimi herkes anlayamaz

Sual: Kur’an-ı kerimi herkes anlayabilir mi, yoksa Resulullah efendimizin açıklaması şart mıdır? Bir de, meal okumakla anlaşılabilir mi?

CEVAP
Kur’an-ı kerimi tam olarak yalnız Resulullah anlamıştır. Çünkü muhatabı Odur. Kur’an Ona gelmiştir. Ondan başkası tam anlayamaz. Onun için Allahü teâlâ buyuruyor ki:
(İnsanlara açıkla diye Kur’anı sana indirdik.) [Nahl 44]

Esasinda Kur'an'i anlamayan ta kendileridir bu acayip "Sorularla Islamiyet" sitesinin kuruculari.

Gerisini okumadim dogrusunu söylemem lazim gerekirse.

Ne bicim Islami sayfadir bu böyle, Allah'tan korkmuyor mu bunlar?

Kimdir bu gercekleri örtenler?

Kimlerdir bu sitelerde vazifeli olanlar?

Bu da Allah katindandir diyerek yaltaklana kadar kendileri acip biraz Kur'an okusunlar, ondan sonra Din hakkinda sorulara cevap vermeya kalksinlar.

Kimin ipine sariliyorlar acaba?

Arapcayi birakalim bir kenara, bunlar türkce de anlamiyorlar herhalde. Ortalikta sayisiz mealler dolasip duruyor, acip ta bir baksalar ya icine.

Diyanet'in sag kolu olamazlar, zannetmiyorum diyanet bu kadar ileri gidip hiyanet islesin.

Sinirlendim yine, uff be.
Ben site değil de aşağıdaki ayet üzerinden konuşmak istiyorum.

İnsanlara açıkla diye Kur’anı sana indirdik. [Nahl 44]

Lehfi Mafuz'u Allah'ın iradesi ile OKUyabilme ve onun konsntre hali olan ZİKRi insanlığa açıklayabilme görevi, vahiy müessesesi ile Allah tarafından Muhammed'e verilmişti.

Tabiki de yaşadığı dönemde OKUyabildiği evrensel mesajı yani ZİKRi açıklama görevi de ona aittir.

Peki ondan sanra ne yapacağız...

Gerçekten hakkı ile "La İlahe" diyebiliyor ve arkasından söylediğimiz "İllallah" kelamını tüm hücrelerimizde hissedebiliyorsak... ZİKRin, yani evrensel mesajın ne olduğunu kavrama yoluna, yani "Sıratel Mustakime" girmiş oluyoruz....

Gerisi teferruat... Bozmayın kalbinizi...

İbrahim (38) "Rabbimiz! Şüphesiz sen, gizlediğimizi de, açığa vurduğumuzu da bilirsin. Yerde ve gökte hiçbir şey Allah'a gizli kalmaz."
Alt 20. July 2013, 11:24 PM   #5
merdem
Uzman Üye

Sevgili Bart,

zaten art bir niyetle ayeti yanlis meallendirmisler. Son Elci bize aciklasin diye indirilmemistir Kur'an, Ehl-i Sünnetin zannidir o. Oyunlarina gelmeyelim. Sadece Ehl-i Kitap degil dillerini bükerek ayetleri yerinden oynatanlar.

-Biz sana da o zikri [Kur’an’ı], kendilerine indirilmiş olanı ortaya koyman için, onların da tefekkür etmeleri için indirdik.(H.Yılmaz)

Bir öncesi ayet:

Ve Biz, senden önce de, sadece kendilerine vahyettiğimiz olgun insanları, açık kanatlarla ve yazılı belgelerle elçi olarak gönderdik. Eğer bilmiyorsanız, haydiyin Ehlizikr’e [Tevrat ve İncil’i bilen bilginlere] sorun. (H.Yılmaz)

Selam ve Dua ile.

Bookmarks

Etiketler
cennetli, eksik, kalmis, olmuslardasorulari, sanki