hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > TEMİZLİK VE İBADET > İbadet > Namaz

Seçenekler Stil
Alt 8. August 2009, 10:59 PM   #1
mavera
Uzman Üye

mavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 43
65 Mesajina 146 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
mavera is on a distinguished road
Standart Geçen Cuma konuşmasından...

Geçen Cuma camideki konuşmada, (70'leri civarında tahmin ettiğim) konuşmacı, Sokrat'tan “Kendini bil” ve Dostoyevski, Karamazof Kardeşler “Allah her yarattığına imzasını atar.” alıntıları yaptı.

Beraat Kandili için kaç rekat namaz kılalım diye gelen sorulara "Önemli olan tefekkür etmektir, Kuran oku, üzerinde düşün, tefekkür edersen iki rekat kılsan yeter" yaklaşımı gösterdi.

Dünyanın yörüngesinin milimetrik hesaplar ile dönmesi, insanın içinde hücre sayısının dünyadaki insan sayısından fazla olması gibi bilimsel konulara değindi.

Genelde daha masalsı giden bir geçmiş dönem içinde dikkat çekiciydi, ben de paylaşmak istedim.
mavera isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
mavera Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Barış (20. October 2010)
Alt 9. August 2009, 05:35 PM   #2
bob
Katılımcı Üye

Tesekkür: 15
19 Mesajina 33 Tesekkür Aldi
bob is on a distinguished road

Alıntı:
mavera Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
......Dünyanın yörüngesinin milimetrik hesaplar ile dönmesi...gibi bilimsel konulara değindi.
Ne zaman dini bir konuşmanın içerisine bilimsel birşeyler ekleme ihtiyacı duyulsa, ne zaman Allah'ın ve evrende bir düzenin varlığı kanıtlamaya çalışılsa bundan bahsedilir.

Gerçekte ise, Dünya'nın yörüngesinin milimetrik hesaplar ile dönmesi diye bir olgu yoktur.

Uydurmadır.

Konu bob tarafından (9. August 2009 Saat 08:02 PM ) değiştirilmiştir.
bob isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 9. August 2009, 08:18 PM   #3
Toslunba
Uzman Üye

Toslunba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 90
69 Mesajina 159 Tesekkür Aldi
Toslunba is on a distinguished road

Allah razı olsun o imamdan.. Geçen günlerde bende cuma kılayım dedim ,mescide girerken bi baktım içeride imam efendi Atatürke küfrediyor. Döndüm geri ,orada kılamadım :S ..
Toslunba isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Toslunba Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Barış (20. October 2010)
Alt 20. October 2010, 12:04 PM   #4
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Alıntı:
Ne zaman dini bir konuşmanın içerisine bilimsel birşeyler ekleme ihtiyacı duyulsa, ne zaman Allah'ın ve evrende bir düzenin varlığı kanıtlamaya çalışılsa bundan bahsedilir.

Gerçekte ise, Dünya'nın yörüngesinin milimetrik hesaplar ile dönmesi diye bir olgu yoktur.

Uydurmadır.
Sevgili kardeşim, bilim adamının milimetrik hesap yapabilecek bir beyine sahip olması nanometrik bir hesap değilmidir? Sadece biz dünyada yokken cıvık bir spermden var olmamız milimetrik hesap olarak yeter.
Ayrıca yaratcının varlığını kanıtlamaya çalışmak en az yokluğuna inanmak gibi bişeye benziyor.
Bu yazıyı yazan birisinin olup olmadığını tartışıyor muyuz hiç?

Meryem 67
İnsan düşünmez mi ki, daha önce o hiçbir şey olmadığı halde biz kendisini yaratmışızdır?

Tûr 35
Acaba onlar herhangi bir yaratıcı olmadan mı yaratıldılar? Yoksa kendileri mi yaratıcıdırlar?

Konu hiiic tarafından (20. October 2010 Saat 12:09 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: Canım öyle istedi
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Barış (20. October 2010)

Bookmarks

Etiketler
cuma, geçen, konuşmasından