hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > İMAN > Kur’an > Kuranın Özellikleri

Seçenekler Stil
Alt 3. January 2011, 04:03 PM   #11
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

başımızda sarık olacak dimi?
üzermizde cübbe..

yarın dersvermeye başlıyorum, fedar topla arkadaşlarını gel, resulün sünneti bende,, buharinin bilebilmediği hadisleri öğretcem sana... eheheh,, ama önce bu akşam isthareye yat mürşit talep et.. birazda bana benzesin.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 3. January 2011, 05:03 PM   #12
FEDAKARADAM
Uzman Üye

FEDAKARADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 51
95 Mesajina 146 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
FEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud of

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
başımızda sarık olacak dimi?
üzermizde cübbe..

Yarın dersvermeye başlıyorum, fedar topla arkadaşlarını gel, resulün sünneti bende,, buharinin bilebilmediği hadisleri öğretcem sana... Eheheh,, ama önce bu akşam isthareye yat mürşit talep et.. Birazda bana benzesin.
Yılbaşından kalma sarhoş musun nesin sen?.Sokak serserileri gibi zırvalıyorsun.Adam gibi söz söyle de canımızı ye!...
Alt 3. January 2011, 06:28 PM   #13
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Tebrik ederim, sonunda evliya, mürşit, veli gibi adlarla ortalıkta dolaşıp sizi Allaha kavuşturacağını idda eden sapıkların, Yılbaşından kalma sokak serserileri olduğunu ve saçma sapan sözlerinin zırvalık olduğunu anladın.

Bir çoğumuz aynı elekten geçtik.
Tebrik ederim.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 3. January 2011, 06:37 PM   #14
Anonymous
Uzman Üye

Tesekkür: 627
164 Mesajina 386 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
Anonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud of

Alıntı:
FEDAKARADAM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kur'an ve sünnete uymayanın peşine takılmaz...
Sevgili kardeşim hiç bir kişinin peşine takılmayınız. Ben 10 konuşurum büyük ihtimalle yarısından çoğu yanlıştır. Varsayalım ki 10 da 8 i doğru olsun. diğer ikisini de bilmiyor olun. O zaman "çok doğrucu adam" diye beni takip ederseniz bilmediğiniz için yanlış olan 2 taneyi de takip edersiniz. Sizi gittiğim yanlışlığa da götürürüm. O yüzden 10 söylediğimin 10'ununu da araştırınız, bana gerekçelerimi delillerimi sorunuz. Ve yalnızca doğru gördüklerinizi takip ediniz. Anlatmak istediğim şu: insanları değil, fikirleri inceleyiniz. Hayatı boyunca her şeyi yanlış söyleyen bir adamın bile söyleyebileceği tek doğru sizin açınızdan hayatınızı değiştirecek tek doğru olabilir. Sizin buraya kopyala yapıştır yaptığınız her şeyi okumuştuk ve halen okuyoruz. Bizim fikirlerimiz sabit değil, hayatımızın her anında olduğu gibi araştırma öğrenme aşamasındayız. Bir insanın öğrenmesi hayatı boyunca devam eder. Kimin hidayette olduğunu, kimin doğru yolda olduğunu en iyi Rabbimiz bilir. Bizler hem kendi durumumuzdan hem de takip ettiklerimiz varsa onların durumlarından yani hidayette olduklarından emin olmamalıyız. Yoksa atalarının dinine uyan ve doğru yolda olduklarını sananlardan farkımız kalmaz. Kuran'da ne zaman bu şekilde ne zaman bir konu geçse delil meselesi de geçtiğini unutmayın. Allah sizi de bizi de doğruya yakın olanlardan eylesin.
Anonymous isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Anonymous Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:

Bookmarks

Etiketler
anlaşılır, kuran