hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > HANİF MÜSLÜMANLIK > Kuran Merkezli ve Allah odaklı iman!

Seçenekler Stil
Alt 8. October 2008, 08:35 AM   #1
TEBYİN
Uzman Üye

TEBYİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 141
173 Mesajina 603 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
TEBYİN is on a distinguished road
Standart Bizi doğru yola ilet ALLAH'ım..

FATİHA :1 Rahman ve Rahim ALLAH'ın ismiyle.

FATİHA :2 Övgü, tüm halkların rabbi olan ALLAH'adır.

FATİHA :3 Rahman, Rahim (Merhametli),

FATİHA :4 Yargı (Din) Gününün sahibi.

FATİHA :5 Ancak sana tapar, ancak senden yardım dileriz.

FATİHA :6 Bizi doğru yola ilet.

FATİHA :7 Gazaba uğrayanların ve sapmışların değil; kendilerine iyilikte bulunduğun kimselerin yoluna...

1 Rahman ve Rahim ALLAH'ın ismiyle.

Başka isimlere gözümü, gönlümü, aklımı, fikrimi, dünyamı kapatarak, varlığıma-yokluğuma sadece ve sadece ismini has kılarak şükrümü sunuyorum..

2 Övgü, tüm halkların rabbi olan ALLAH'adır.

Sana ait olmayan, içinde seni barındırmayan, her kapısı, penceresi, sana açılmayan, kokusu, dokusu ve vurgusu sana ulaşmayan bütün övgüleri yok sayıyor, ÖVGÜ , büyükleme, yüceltme, birleme kelimesini sadece ve sadece zatına has kılarak, zikrimi sunuyorum..

3 Rahman, Rahim (Merhametli),

Tek sığınılacak, boyun eğilecek, rukua, secdeye varılacak, saygıya durulacak, tapılacak, sevilecek, korkulacak, dua edilecek tek merci RAHMAN VE RAHİM sensin Marhametine muhtaç olan ise ben, bu bilinç ile acziyetimi sunuyorum..

4 Yargı (Din) Gününün sahibi.

Herşeyin, herkesin, varlığın, yokluğun, hiçliğin, çokluğun, dünyanın, ukbanın, aklın alacağı, almayacağı tüm oluşumların tek sahibisin, dilimin döndüğünce seni yücelten fikrimi sunuyorum..

5 Ancak sana tapar, ancak senden yardım dileriz.

Yardım dileyeceğimiz merci, Taptığımız merciidir, Taptığımız merci, tek'lediğimiz merciidir, taptığımız için yardım diler, yardım dilediğimiz her nefes adedince tapar, şükrederiz, asla bir ortak tutmayız, senden hariç hiçbirşeyi sen gibi görmeyiz, sevmeyiz, bilmeyiz, yüceliğinin karşısında fakr'imi sunuyorum..

6 Bizi doğru yola ilet.

Tek rab, tek mürebbi, tek rezzak, tek halık, tek varlık ve ezelden ebede tek yöneten, ileten, yaratan, yaşatan ve doğruluğu arzulayanları doğruluk istikametinde kılavuzlayan..

7 Gazaba uğrayanların ve sapmışların değil; kendilerine iyilikte bulunduğun kimselerin yoluna...

Azdırma, Azmaya meylettirme, saptırma, sapmaya meylettirme, şımartma, şımarmaya meylettirme, unutturma, unutturmaya meylettirme, yoldan çıkarma, yoldan çıkmaya meylettirme, şeytanlaştırma, şeytanlaşmaya meylettirme, iyiliğinin rahmetinden faydalanmış bir kul olarak yaşat ve mahşerde bu hal üzere haşret, islamı nimet olarak tattırdığın gibi, cenneti de nimet olarak bahşet, cehennem ateşine sunulanlardan değil, cennet ırmaklarına salınanlardan eyle, her ne eylersen eyle ama, bütün hücrelerime büyüklüğünün şifresini damgala ve hem dünya da ve hem ahirette bu şerefle yaşamamı bahşeyle..

Senden aldığım tüm nefesimin şükrünü sana sunuyor, sana ibadet ediyor, senden yardım dileniyor bir tek seni büyüklüyorum,
lütfen kabul buyur ALLAH'IM..
TEBYİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16. February 2009, 01:26 PM   #2
cerezci
Yeni Üye

Tesekkür: 0
2 Mesajina 4 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
cerezci will become famous soon enoughcerezci will become famous soon enough

ümmetim yetmiş iki fırkaya ayrılacak bunlardan sadece biri dogru yolda olacak .işte bu hadisle başladı herşey...aceba o dogru yol hangisi hangisi derkeen bütün cemaatlere girdim.ne zamana kadar ögle namazının 6 rekatını peygamber sünneti 4 rekatını allaha kıldığımı fark ettiğim zamana kadar.garip değil mi 4 allaha 6 peygamber sünneti için kılınan namaz bu ne yaman çelişki değil mi?bu nasıl adalet.??
cerezci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19. April 2009, 06:04 AM   #3
hasyetullah
Katılımcı Üye

Tesekkür: 13
24 Mesajina 33 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 17
hasyetullah will become famous soon enoughhasyetullah will become famous soon enough

selam çerezci o hadis gaybe ait bir hadis olduğu için ve kuranda gaybı yalnızca rabbimiz bildiği için resul öle bir hadis nakletmemiştir ayrıca hadis nakletmekden onu tenzih ederim o şerefli bir elçidir

kuranda hadis kelimesi kullanırken Allahın hadisi olan kuran dışında kullanıldığında insanların sapacağı kuran da bizlerin idrakine mükemmel bir şekilde anlatılmıştır lakin görebilene
Alt 12. November 2009, 11:20 PM   #4
bayrak
Yeni Üye

Tesekkür: 0
5 Mesajina 10 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
bayrak will become famous soon enoughbayrak will become famous soon enough

cerezci kardeşim
ümmetim yetmiş iki fırkaya ayrılacak bunlardan sadece biri dogru yolda olacak denilen söz ne hadisdir nede rivayettir bir uydurmadır.şu andaki müslümanlar arasında yüzden fazla görüş ayrılığı vardır.hadislerle amel edenler sonunda hurafelere yapışıyorlar..islamdan uzaklaşıyorlar.şu anda bir milyon hadis dolaşıyor piyasada'sırf şiilerin elinde 650.000 bin hadis olduğu söylenmekte sunilerin elindede 1.5 milyon hadis dolaşıyor hadis ismiyle yazılan kaynaklarda'

tek tutulaçak kaynak değişmeş kaynak hurafelerin giremediği tek kaynak kuran'dır..
selam ve hürmetlerimle
bayrak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
bayrak Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Barış (13. November 2009), Miralay (20. May 2010)

Bookmarks

Etiketler
allahım, bizi, doğru, ilet, yola