hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > İMAN > Melekler'e İman

Seçenekler Stil
Alt 8. November 2012, 12:57 PM   #171
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
pramid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Yap güzel kardeşim. bizler bilgiçlik taslamıyoruz. Kurandan çıkardığımız dersleri eğrisi ile doğrusu ile yazıyoruz.
Keşke hep kurandan yazışabilsek... Yanlışta olsa sadece din konuşabilsek, anlatabilsek, aktarabilsek...

İnşallah bundan böyle "keşke" demeyecek ortamlar yaratarak, dini fikir paylaşımını sağlayabiliriz.

selam,
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 8. November 2012, 12:59 PM   #172
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 481
200 Mesajina 303 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of

Alıntı:
pramid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Yap güzel kardeşim. bizler bilgiçlik taslamıyoruz. Kurandan çıkardığımız dersleri eğrisi ile doğrusu ile yazıyoruz.
Forum kuran ve ayetlere dayalı bir forum olmasına rağmen, görüşüm odur ki arkadaşların çoğu farklı perspektiferede duyarsız kalmıyorlar ve aşırı uçlarda olmadıkça saygı ile yaklaşıyorlar.

Umarım bu yazacaklarıma da bu mihvalde yaklaşırsınız.

Piramidin zoruna gitti galiba... Saygı buraya kadarmış...

Zaatı alinizin çamurlarından nasiplenmek için forumdaki diğer arkadaşlardan sıra anca bana geldi herhalde.

Allah'ın kelamını konuştuğunu ve kuran dayanağı ile hüküm verdiğini söyleyenin ömrü buraya kadarmış?

Görünen o ki sen ve senin gibi düşünenlerde hoş görünün zerresi yok.

Bence oturup HANİFLİĞİNİ ciddi olarak sorgulamalısın...

Sen benim ilmimin yada bilgimin ne olduğunu biliyomusun da bilgiçlik taslamakla itham ediyorsun?

Sen önce kendini doğrultta, daha anlamaya vakıf olamadığın kurandan hasbel kader çıkardığın dersleri eğri büğrü yazma...

Bende seni birşey sanıp görüşlerine değer vermiştim.

Çeneni secdeden bu aralar çok kaldırmışsın, bence secdeye devam etmelisin.

Benim fikirlerimi istediğin gibi eleştirebilirsin, yerden yere vurabilirsin, rezil edebilirsin, özür dilemeye dahi mecbur bırakabilirsin ki gocunmam.

Fakat şahsımla ilgili asla ama asla bir yorumda bulunamazsın.

Çünkü beni tanımıyorsun ve kim olduğumu bilmiyorsun.

(Altını çizdim ki iyi anlayasın diye)

Tanımadığı ve bilmediği bir konuda ahkam kesenlere de UKALA derler.

Burası nezih bir forum ki olumsuzluklara rağmen hala öyle olduğuna inanıyorum.

Seviyeyi düşürme, basitleşme, adam ol, fikirlerin konuşsun.

Bana da bulaşma.

Hadi selametle...

Konu bartsimpson tarafından (8. November 2012 Saat 01:02 PM ) değiştirilmiştir.
bartsimpson isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 8. November 2012, 01:14 PM   #173
aorskaya
Uzman Üye

Alıntı:
bartsimpson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Forum kuran ve ayetlere dayalı bir forum olmasına rağmen, görüşüm odur ki arkadaşların çoğu farklı perspektiferede duyarsız kalmıyorlar ve aşırı uçlarda olmadıkça saygı ile yaklaşıyorlar.

Umarım bu yazacaklarıma da bu mihvalde yaklaşırsınız.

Piramidin zoruna gitti galiba... Saygı buraya kadarmış...

Zaatı alinizin çamurlarından nasiplenmek için forumdaki diğer arkadaşlardan sıra anca bana geldi herhalde.

Allah'ın kelamını konuştuğunu ve kuran dayanağı ile hüküm verdiğini söyleyenin ömrü buraya kadarmış?

Görünen o ki sen ve senin gibi düşünenlerde hoş görünün zerresi yok.

Bence oturup HANİFLİĞİNİ ciddi olarak sorgulamalısın...

Sen benim ilmimin yada bilgimin ne olduğunu biliyomusun da bilgiçlik taslamakla itham ediyorsun?

Sen önce kendini doğrultta, daha anlamaya vakıf olamadığın kurandan hasbel kader çıkardığın dersleri eğri büğrü yazma...

Bende seni birşey sanıp görüşlerine değer vermiştim.

Çeneni secdeden bu aralar çok kaldırmışsın, bence secdeye devam etmelisin.

Benim fikirlerimi istediğin gibi eleştirebilirsin, yerden yere vurabilirsin, rezil edebilirsin, özür dilemeye dahi mecbur bırakabilirsin ki gocunmam.

Fakat şahsımla ilgili asla ama asla bir yorumda bulunamazsın.

Çünkü beni tanımıyorsun ve kim olduğumu bilmiyorsun.

(Altını çizdim ki iyi anlayasın diye)

Tanımadığı ve bilmediği bir konuda ahkam kesenlere de UKALA derler.

Burası nezih bir forum ki olumsuzluklara rağmen hala öyle olduğuna inanıyorum.

Seviyeyi düşürme, basitleşme, adam ol, fikirlerin konuşsun.

Bana da bulaşma.

Hadi selametle...
Aman, bart kardeşim, tamda düştüğümüz durumları dikkate alıp, özeleştiri yapıp, sadece dinden yazışmak için sulha davet ettiğim bir anda yeniden kavga ortamı doğmasın... yeterince dini fikir paylaşmaktan uzaklaşıldı, şeytanın vesvesine kapılındı...

Piramid kardeşim, gelinen noktayı lütfen sakin bir kafayla anlamaya, hatalarıo görmeye çalışın...

Lütfen büyümesin...

Sakin ve sabırlı olalım, hataları giderelim...

selamlar,
aorskaya
Alt 8. November 2012, 01:30 PM   #174
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of

Alıntı:
aorskaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Aman, bart kardeşim, tamda düştüğümüz durumları dikkate alıp, özeleştiri yapıp, sadece dinden yazışmak için sulha davet ettiğim bir anda yeniden kavga ortamı doğmasın... yeterince dini fikir paylaşmaktan uzaklaşıldı, şeytanın vesvesine kapılındı...

Piramid kardeşim, gelinen noktayı lütfen sakin bir kafayla anlamaya, hatalarıo görmeye çalışın...

Lütfen büyümesin...

Sakin ve sabırlı olalım, hataları giderelim...

selamlar,
aorskaya

Sen de az değilsin ha...

O kadar lafımın içinden;

"Bence oturup HANİFLİĞİNİ ciddi olarak sorgulamalısın..."

lafını,

bold, italik ve büyük punto ile yazmışsın.

Enbiya (23) O, yaptığından dolayı sorgulanamaz fakat onlar sorgulanırlar.
Alt 8. November 2012, 01:44 PM   #175
aorskaya
Uzman Üye

Alıntı:
Sen de az değilsin ha...

O kadar lafımın içinden;

"Bence oturup HANİFLİĞİNİ ciddi olarak sorgulamalısın..."

lafını,

bold, italik ve büyük punto ile yazmışsın.

Enbiya (23) O, yaptığından dolayı sorgulanamaz fakat onlar sorgulanırlar.
Bart kardeşim, ifadenin ayeti ilgilendiren kısmını yanlış yorumlamakta ve bu nedenle "az değilsiniz" diyebilmektesin. Öncelikle şunu unutmaki, bu alıntı sana aitti ve eğer sen ayete uygun olmadığını düşünüyorsan neden yazdığını sorgulamalısın.

Ben, burada kendisini hanif ilan ettiği halde; namazın islamda olmadığını, putperest ibadeti olduğunu iddia ettikten sonra bu kabulünün büyük hata olduğunu, kurandan delillerle gösterip tövbe etmesi gerektiğini de hatırlatmamıza rağmen, ısrarla inadına devam ederek, aynı şeyi şiddetle savunup, birde bizi zihin problemli, akılsız, gelenekçi ilan edenleri biliyorum. Aslında sen de tanık olmuşsundur, ama fikrini yazmamış (tanık olunan durumlarda, müslümanlar adil olarak taraflara hatasını belirtmesi gerekir ayrı) olabilirsin.

Sonra "namazın putperset ibadeti olduğunu" dillendiren kendisi değilmiş gibi kurandaki namazın rekatı şöyle olmalıdır, namaz rekat değil zaman bakımından kısa tutulmalıdır" gibi konulara yazabilen kimselerle karşılaştım.

Bu nedenle, senin alıntıladığım yazının, kendine hanif dedikleri halde, hanif olmadıklarını görüp, düzeltmeleri için dikkatlerini çekmeye yöneliktir.

Çünkü, artık hanifler forumunda, gerçekten hanifler, hanifçe yazışabilsinler, diğerleri ise izleyebilsinler...

selamlar,
aorskaya
Alt 8. November 2012, 02:46 PM   #176
bartsimpson
Super Moderator

Alıntı:
Bart kardeşim, ifadenin ayeti ilgilendiren kısmını yanlış yorumlamakta ve bu nedenle "az değilsiniz" diyebilmektesin. Öncelikle şunu unutmaki, bu alıntı sana aitti ve eğer sen ayete uygun olmadığını düşünüyorsan neden yazdığını sorgulamalısın.

Ben, burada kendisini hanif ilan ettiği halde; namazın islamda olmadığını, putperest ibadeti olduğunu iddia ettikten sonra bu kabulünün büyük hata olduğunu, kurandan delillerle gösterip tövbe etmesi gerektiğini de hatırlatmamıza rağmen, ısrarla inadına devam ederek, aynı şeyi şiddetle savunup, birde bizi zihin problemli, akılsız, gelenekçi ilan edenleri biliyorum. Aslında sen de tanık olmuşsundur, ama fikrini yazmamış (tanık olunan durumlarda, müslümanlar adil olarak taraflara hatasını belirtmesi gerekir ayrı) olabilirsin.

Sonra "namazın putperset ibadeti olduğunu" dillendiren kendisi değilmiş gibi kurandaki namazın rekatı şöyle olmalıdır, namaz rekat değil zaman bakımından kısa tutulmalıdır" gibi konulara yazabilen kimselerle karşılaştım.

Bu nedenle, senin alıntıladığım yazının, kendine hanif dedikleri halde, hanif olmadıklarını görüp, düzeltmeleri için dikkatlerini çekmeye yöneliktir.

Çünkü, artık hanifler forumunda, gerçekten hanifler, hanifçe yazışabilsinler, diğerleri ise izleyebilsinler...

selamlar,
aorskaya
Ben burada kendim ile ilgili şahsi bir konudan bahsediyorum.
Benim ile ilgili bir konudan prim yapıp kendini haklı çıkarmaya, kendine pay biçmeye kalkışma.
Bu yaptığın hoş değil.
Kavgan varsa erkekçe adam gibi teke tek hallet kişilerle.
Benim senin savunmana veya arka çıkmana ihtiyacım yok.
Bu konu ile ilgili başka biryerde veya başka bir şekilde beni kullanıp yazı da yazma.

Her koyun kendi bacağından....
Alt 8. November 2012, 03:04 PM   #177
aorskaya
Uzman Üye

Alıntı:
Ben burada kendim ile ilgili şahsi bir konudan bahsediyorum.
Benim ile ilgili bir konudan prim yapıp kendini haklı çıkarmaya, kendine pay biçmeye kalkışma.
Bu yaptığın hoş değil.
Kavgan varsa erkekçe adam gibi teke tek hallet kişilerle.
Benim senin savunmana veya arka çıkmana ihtiyacım yok.
Bu konu ile ilgili başka biryerde veya başka bir şekilde beni kullanıp yazı da yazma.

Her koyun kendi bacağından....
Az önce, müslümanlar arasındaki yanlış gelişmelere şahit olanların, adaletle yanlışı ve doğruyu gösterecek tanıklıklarını yapmaları gerektiğini belirterek yazımı yazmıştım.

Ancak, görüyorumki; sen de bunu anlayamamış, ve kavgama ortak etmeye çalışmamla suçlamışsın.

Sana yazımdan önce, kavga ettiği söylediğin kardeşlerime, bu ortamı yaratmanın ne kadar hata olduğunu ve son vermemiz gerektiğini yazan yazılarımı göstererek bir şey ispatlamaya çalışmayacağım.

Sizin, alınganlıklarınız, kaprisleriniz, fikirlerinizin önüne geçsin ve kavga etmeye devam edin.

O zaman, sana da şunu söyleyeyim bart,

Sen de tanımadığın bir kimse için, niyetinden emin olmadığın halde zanla yanılgıya düştüğünü göremeden sakın bir daha "erkek gibi" lafları falan etme...

Buradaki çoğu kimsenin, aynı ortamda bulunmamız halinde, gözümün içine bakarak bu sözlerinin hiç birini edemeyeceğini bir şeyleri anlaman için sana ve kavgaya devam etmek isteyenlere yazayım o halde...

"Benim senin savunmana veya arka çıkmana ihtiyacım yok." senin ihtiyacın olduğunu söyleyen olmadı zaten erkek...

Ben hamdolsun müslümanım, ve yanlışa tanıklık ta hakça konuşmam gerektiğine olan inancım nedeniyle yazdım. Senin şahsın beni ilgilendirmez, ben şahıslara göre değil, haklı haksıza göre yazdım.

Şimdi, bildiğiniz yolda devam edin... Herkes layık olduğunu bulsun...

selam,
aorskaya

Konu aorskaya tarafından (8. November 2012 Saat 03:34 PM ) değiştirilmiştir.
Alt 8. November 2012, 03:35 PM   #178
bartsimpson
Super Moderator

Alıntı:
Az önce, müslümanlar arasındaki yanlış gelişmelere şahit olanların, adaletle yanlışı ve doğruyu gösterecek tanıklıklarını yapmaları gerektiğini belirterek yazımı yazmıştım.

Ancak, görüyorumki; sen de bunu anlayamamış, ve kavgama ortak etmeye çalışmamla suçlamışsın.

Sana yazımdan önce, kavga ettiği söylediğin kardeşlerime, bu ortamı yaratmanın ne kadar hata olduğunu ve son vermemiz gerektiğini yazan yazılarımı göstererek bir şey ispatlamaya çalışmayacağım.

Sizin, alınganlıklarınız, kaprisleriniz, fikirlerinizin önüne geçsin ve kavga etmeye devam edin.

O zaman, sana da şunu söyleyeyim bart,

Sen de tanımadığın bir kimse için, niyetinden emin olmadığın halde zanla yanılgıya düştüğünü göremeden sakın bir daha "erkek gibi" lafları falan etme...

Buradaki çoğu kimsenin, aynı ortamda bulunmamız halinde, gözümün içine bakarak bu sözlerinin hiç birini edemeyeceğini bir şeyleri anlaman için sana ve kavgaya devam etmek isteyenlere yazayım o halde...

"Benim senin savunmana veya arka çıkmana ihtiyacım yok." senin ihtiyacın olduğunu söyleyen olmadı zaten erkek...

Ben hamdolsun müslümanım, ve yanlışa tanıklıkta hakça konuşmam gerektiğine olan inancım nedeniyle yazdım. Senin şahsın beni ilgilendirmez, ben şahıslara göre değil, haklı haksıza göre yazdım.

Şimdi, bildiğiniz yolda devam edin... Herkes latık olduğunu bulsun...

selam,
aorskaya
aorskaya saçmalıyorsun... daha da batıyosun... halbuki sen akıllı adamdın... haksızsan çekilmeyi bilirdin... özür de dilerdin... ne oldu...???

Ben erkek gibi demedim... Erkekçe dedim... Allaha şükür ne dediğimi biliyorum.

Anlamadığın kelimenin anlamı neymiş bak öğren;

Erkekçe: Zarf, Erkek gibi, erkeğe yakışır bir biçimde, yiğitçe, mertçe

Cümle içinde örnek : "Ölürken başucundaydı; sağ kalırsa gidip babasını göreceğine, vuruşurken erkekçe şehit olduğunu anlatacağına söz vermişti." A. İlhan

Ayrıca ben senin niyetinden yada emin olmadığım şeylerden değil yaptığın şeyden bahsettim. Bu da şahsım ile alakalıdır.

Ayrıcaaaa, ben burada ettiğim lafların ve tavırların her zaman arkasında dururum. Burada söylememle yüzüne söylemem arasında fark yoktur. İsteyene yazarım özelden adımı telefonumu adresimi gelir burada yüzüne de söylerim...

Ben ne sen ile ne de başkası ile kavga etmem burası fikir platformu.

Fikir söylemek yerine haddini aşıp işi kişiselliğe döken olursa bende haddini bildiririm.

Gerisi abes ile iştigaldir. Sende abes ile fazla iştigal etme...

İstersen kişisel bilgilerimi sana da özelden verebilirim "erkek"...
bartsimpson Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
hiiic (8. November 2012)
Alt 8. November 2012, 04:37 PM   #179
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

....

Konu hiiic tarafından (27. February 2017 Saat 07:33 PM ) değiştirilmiştir.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 8. November 2012, 08:12 PM   #180
ates demir
Guest

Aynı zihnin farklı yansımaları.
Batı cephesinde değişen birşey yok.

Bookmarks

Etiketler
ayrı, değildir, insanın, kendi, melekesi, melekler, rabbimizin, vardır, yada, yaratıklardır