hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > MAKALELER(DİNİ ve SİYASİ) > Makaleler

Seçenekler Stil
Alt 7. October 2014, 12:08 PM   #1
galipyetkin
Uzman Üye

Tesekkür: 105
574 Mesajina 958 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
galipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud of
Standart Yakında bizi de satacaklar.

(Sayın bakalım sayabilecek misiniz memleketin satılan mal varlıklarını?)

"Yakında bizi de satacaklar.

Öküze, "Öküz" demeliyiz, keçiye, "keçi", deveye, "deve", koça, "koç" demeliyiz.

Koyuna koyun...

Raylar üzerinde gidene, hani çuf çuf edene "tren", havada uçan kanatlı, yolcu taşıyan şeye uçak, otobüse, "otobüs" demeliyiz.

Karşınızda iki hörgüçlü deveyi göre göre, "Koyun" derseniz...

Tavuğa, "keçi", öküze "Ayı" derseniz...

Hırsıza, "hırsız" diyemezsiniz...

Hırsızı, polis görürsünüz, görevini yapan polisi suçlu görürsünüz...

Gördüğünüzü doğru biçimde söyleyemiyorsanız, dile getiremiyorsanız...

Sorun büyüktür demektir.

Nedenlerine, niçinlerine girmek istemem üç kuruşluk beynim var onu da zorlayarak hasarlayamam...

Konuya giriyorum artık. Buraya kadar okuduklarınız belki sizi gülümsetti ama bundan sonra yazdıklarım canınızı acıtmazsa ya sizde bir sorun var ya da bende...

Kim diyorsa "Bu iktidar gelmiş geçmiş en başarılı iktidardır" diye...

Hah işte, o deveye "koyun" diyendir.

Bu iktidar Mustafa Kemal Atatürk'ten bugüne Cumhuriyet Hükümetlerinin ne kadar birikimi var, hepsini sattı, savdı kardeşim.... Gözünüze sokayım sattıklarını, savdıklarını...

İktidara geldikleri ilk yıl sattıkları:

Kayseri'deki Taksan, Bolu Gerede’deki Gerkonsan, SEKA’nın Balıkesir, Afyon, Kastamonu, Aksu ve Çaycuma işletmeleriyle Taşucu tersane alanı, TEKEL’in kaya tuzu tesisleri, Çeşme, Kuşadası, Trabzon ve Dikili limanları, Sümer Holding’in Merinos Halı Markası ve Adıyaman İşletmesi, Türkiye Zirai Donatım Kurumu’nun Sakarya işletmesi, İş Banksı, Arçelik, Tofaş, Ünye Çimento ve Türkiye Kalkınma Bankası’na ait kamunun elindeki hisselerle, 277 adet taşınmaz, 103 arsa ve 90 adet lojman.

2004'de satışa devam:

TEKEL'in alkollü içkiler bölümü, Eskişehir Doğalgaz Şirketi (Esgaz), Artvin Murgul ile Kastamonu Küre’de bakır madeni çıkarıp işleyen Eti Bakır, Sivas ve Malatya'daki Divriği Hekimhan Maden İşletmeleri, Bursa Doğalgaz Şirketi (Bursagaz), Amasya Şeker Fabrikası, Kütahya Tavşanlı’daki Eti Gümüş, Elazığ’daki Eti Krom, Antalya’daki Eti Elektrometalurji işletmeleri, Çayeli Bakır İşletmeleri, Kütahya Şeker Fabrikası, Türkiye Gübre Sanayi şirketine ait Gemlik ve İstanbul’daki fabrikalar ile Kütahya Gübre Varlıkları ve Şanlıurfa depoları arazisi, Sümer Holding’in Malatya, Bakırköy ve Diyarbakır işletmeleri, SEKA’nın Karacasu, Ardanuç ve Akkuş işletmeleriyle Ankara Alım Satım Müdürlüğü binası, EBÜAŞ’ın Samsun Soğuk Hava Deposu, Manisa Kombinası ve arsası, Sümer Holding’e ait Ortadoğu Teknopark şirketi, Çanakkale Deri, Malatya ve Tümosan işlet*meleri, Türkiye Demir Çelik İşletmeleri’ne ait Kalkınma Bankası hisseleri, Tekel'in Tuzluca ve Sekili tuzlaları, Bursa İnelgöl’deki Kibrit Fabrikası, Karadeniz Bakır İşletmeleri’nin Samsun İşletmesi, Türkiye Denizcilik İşletmeleri’ne ait Ankara ve Samsun feribotları, THY’nin 126 milyon dolarlık hissesi ile 375 adet taşınmaz ve lojman.

Geldik 2005'e durmak yok, satışa devam:

Türk Telekom, TEKEL’in sigara bölümü, İstanbul Ataköy Turizm, Ataköy Otelcilik, Ataköy Marina ve Yat İşletmeleri, Konya Seydişehir’deki Eti Alüminyum Fabrikası, Kuzey Kıbrıs Türk Hava Yolları şirketi, Adapazarı Şeker Fabrikası, Türkiye Deniz İşletmeleri’nin Karadeniz ve Turan Emeksiz gemileri ile şehir hatları hizmetleri ve gemileri, TEKEL’in Kristal Tuz Rafinerisi ile Kağızman Tuzlası, Sümer Holding’in İstanbul İmar Şirketi, Beykoz İşletmesi, makina ve teçhizatları, Türkiye Gübre Sanayi’nin Samsun Gübre Fabrikası ve Ordu Fatsa ile Tekirbağ depoları, DSİ, Bayındırlık Bakanlığı ve Karayolları’nın Kayseri Erciyes'teki sosyal tesisleri, Sümer Holding’in Aselsan’daki hissesi, Sarıkamış ve Tercan işletmeleri, Yeşilova Halı ve Battaniye Fabrikası, Emekli Sandığı’nın Kuşadası Tatil Köyü ile İstanbul Hilton Oteli, THY’nin USAŞ’taki hissesi, TÜPRAŞ ve PETKİM’deki kamu hisselerinin bir bölümüyle 120 taşınmaz ile 41 adet arsa.

2006 yılında gitti koca TÜPRAŞ. Sonra Erdemir ve sonra:

Başak Sigorta ve Başak Emeklilik, TEKEL’in Kayacık, Yavşan ve Kaldırım tuzlaları, TEKEL’in ikiz kuleler olarak bilinen Ankara Başmüdürlük Binası ve Bodrum tesisleri, Emekli Sandığı’nın başkentteki Büyük Ankara Oteli ve Kızılay Emek İşhanı, İzmir’deki Büyük Efes Oteli, İstanbul’daki Büyük Tarabya Oteli, Türkiye Denizcilik İşletmeleri’nin Yakıt-2 gemisi, Çanakkale Şehir Hatları hizmetleriyle 9 gemisi, THY’ye ait kamu hisselerinin bir bölümüyle 350 adet daire, arsa ve taşınmaz.

2007 yılı:

TCDİ- Deveci Maden Sahası İşletme Hakkı, TCDD Mersin Limanı, KGM İstanbul Levent Arsası, Sümer Holding- BUMAS, Araç Muayene İstasyonunun 1. ve 2. bölgesi, Emekli Sandığı Mülkiyeti Bursa Çelik Palas Otel, Türkiye Halk Bankası, 245 adet daire, arsa ve taşınmaz.

2008'de gitti Petkim. Aynı yıl neler satılmadı ki:

Sümer Holding NİTRO-MAK Makine Kimya Nitro Nobel Kimya Sanayi A.Ş.’nin yüzde 33.5 hissesi, Tekel ve Sigara Sanayii İşletmeleri ve Ticareti A.Ş., Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.’nin 9 santrali, Tekel ve Sigara Sanayi İşletmeleri’ne ait Pipo ve Nargile Markaları, Türk Telekomünikasyon ve 196 adet daire, arsa ve taşınmaz.

TEDAŞ'ı parça parça elden çıkardılar 2009'da. Sonra sattıklarını anımsayalım:

TEDAŞ Başkent Elekrik Dağıtım A.Ş., TEDAŞ Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş., TEKEL Kastamonu Jüt İpliği Fab. Makine ve Teçhizatı, TEDAŞ Konya Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. ve 140 adet daire, arsa ve taşınmaz.

2010'da önemli servetlerimiz yerli yabancı demeden yok PAHASINA elden çıktı:

TCDD’nin Samsun ve Bandırma limanları, TEKEL’in Çamaltı ve Ayvalık tuzlaları, Eskişehir Osmangazi, Çamlıbel, Uludağ, Çoruh, Yeşi*ırmak ve Fırat elektrik dağıtım şirketleri, Sümer Holding’in Antalya Barit ve Mersin Taşucu işletmeleriyle 205 adet daire, arsa ve taşınmaz.

2011'de akarsu santralleri gitti:

Bayburt, Çemişgezek, Girlevik, Bünyan, Çamardı, Pınarbaşı, Sızır, İznik, Dereköy, İnegöl, Cerrah, Mustafakemalpaşa, Suuçtu, Çağ Çağ, Otluca, Uludere, Adilcevaz, Ahlat, Malazgirt, Varto, Değirmendere, Karaçay, Kuzuculu, Turunçova, Finike, Kayadibi, Besni, Derne, Erkenek, Kernek ve Kovada 1-2 akarsu santralleri, İskenderun Limanı, Trakya Elektrik Dağıtım şirketiyle 195 adet daire, arsa ve taşınmaz.

2012'de satılanları da yazalım:

ACISELSAN’ın yüzde 77 hissesi, PETKİM’in yüzde 10 hissesi, Kayseri Elektrik’in yüzde 20 hissesi, Beykoz’daki iskele ve rıhtım, Halk Bankasının yüzde 24 hissesiyle 192 adet daire, arsa ve taşınmaz.

Sözcü muhabiri Ceren Koluman'ın haberinden yararlandım ve bu satışları anımsattım. (2013-2014 ilk 6 ay nerede?)

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, özelleştirilmesi planlanan kurumları açıklamış. Yeni dönemde Milli Piyango ve ardından Spor Toto'yu özelleştirecekler.

Davutoğlu ile birlikte oturmuşlar şans oyunlarını satmaya karar vermişler...

Ardından Halk Sigorta ve Halk Emeklilik gelecekmiş.

Sonra madenler, marinalar...

En sonunda bizi de özelleştirecekler!.. Vatandaşı da cinsine, yaşına, dişine, tahsiline göre satacaklar. Böyle giderse ellerinde yalnızca biz kalacağız. Eee bizim de turşumuzu kurmayacaklarına, türlümüzü yapmayacaklarına göre kesin satacaklar.

Şimdi bize karamsar bir tablo sergiliyorsunuz diyenler çıkacaktır, olur da. Ne yapalım, biz gördüğümüzü tanımlıyoruz, keçiye "keçi" deveye, "deve" diyoruz.

Siz deveyi göre göre "koyun" diyorsanız, bizim yapacağımız hiç bir şey yoktur...

Koyunsa koyun...

Atila Sertel

Odatv.com.

Saygılarımla.
Galip Yetkin.

Konu galipyetkin tarafından (7. October 2014 Saat 06:13 PM ) değiştirilmiştir.
galipyetkin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
galipyetkin Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Araştıran (10. October 2014)
Alt 7. October 2014, 10:39 PM   #2
dost1
Site Yöneticisi

dost1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3.567
1.083 Mesajina 2.384 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 100000
dost1 is on a distinguished road

Selamun aleyküm, Değerli kardeşlerim,

Ne yazık ki. yukarıda yazılanların gerçekleştiği bir dönemde yaşayanlardanız.
Bu yazıda belirtilenlerin çocuklarımıza . torunlarımıza iyice belletilmeleri gerekir ki, yaşadıkları, yaşayacakları yoksulluğun ve emperyalizmin sömürülerini nasıl gerçekleştirebildiklerinin altında yatan nedenleri görebilsinler.

Bookmarks

Etiketler
bizi, satacaklar, yakında