hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > GELENEK DİNİ > Hurafeler

Seçenekler Stil
Alt 13. September 2012, 02:48 PM   #81
nacikocak
Katılımcı Üye

Tesekkür: 5
17 Mesajina 19 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
nacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud of

Alıntı:
Miralay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Naci kardeşim; ben bunu rivayetlerden değil, bizzat Kur'andan çıkarıyorum.

Sitemizde namaz kılmayanların olduğunu,namazdan kaçanların var olduğunu nereden çıkardınız? Bazımız namazı sonuna kadar savunur,bazımız ise, Allah'ın bizden şekilsel bir ibadet ritüeli istemediğini savunuruz. (Kur'anda namazın tarifinin,kaç rekat olduğu,..vs.olmadığı konunun isbatıdır.) Bu sitede herkes menasik kısmında aynı fikirde olacak diye bir şart yok. İman konusunda,Allah'a şirk koşmamakta (ortak sözde) hepimiz hem fikiriz. Ama sair konularda çatır çatır tartışırız. En açık örneği, sizin aynı fikirde olmadığınız gibi. Biz burada herkesin fikrine saygı duyarız. Katılmadığımız konularda en çetin bir biçimde eleştiririz. Ama saygıyı asla elden bırakmayız.

Ayrıca Cenab-ı Hakk miras meselesine,helak olmuş kavimlere,peygamber kıssalarına varıncaya kadar herşeyi uzun uzun anlatmış ta, o kadar önem verdiğiniz namazdan neden bahsetmemiş te,uygulamasını elçisine bırakmış?
Halbuki benim gibi düşünen kardeşlerimin "salat" tan ne anladığını Allah,Kur'anda bol örnekleriyle bahsetmiş. Ne kadar az ibret alıyorsunuz!

bu yaptığınız aynı kemal sunalın filmde ekmek kuyruğunda bekleyenlere aşağıdaki fırın bedava ekmek veriyormuş deyipte daha sonra ya veriyorsa diyerek kendininde gitmesine benzer

piramid kardeşimizin bazı fikirlerine katılmasam da, genelde her zaman doğru söyleyen ve ilmine güvendiğim bir kardeşimdir. Tabii ki yazdıklarını bilgimin yettiği kadar beğenirim. Ayetleri değiştirdiği sizin iddianızdır. Buyrun ispat edin de biz de aydınlanalım ve sizi de beğenelim.

Camide safa katılmama olayına gelince:

Ben son 5-6 yıl öncesi; Kur'anı anlamaya başlayıncaya kadar, küçük yaştan beri camide cemaatle namaz kılan; ömrümün 25 yılını binlerce müridi olan nakşibendi tarikatının bir şeyhine intisap ederek geçirmiş; okuyup,incelemedik,tefsir,hadis,kelam,fıkıh ve tasavvuf kitabı kalmamış birisiydim acizane.
Ne zaman ki,bir gün namaz kılarken,ön planda fatihayı arapça okurken; arka planda anlamını düşündüğüm an hidayete erdim ve doğru yolu buldum elhamdülillah. Fatiha suresinin manasını iyice düşünmenizi ve idrak etmenizi temenni ve tavsiye ederim. Allah'tan size de hidayet nasip etmesini dilerim.
sitedeki herkesin aynı fikirde olduğunu söylemedim şu anda konuda yazışmakta olan ve yazılara teşekkür ederek katılanlardan bahsettim

bu pramidin iddiası apaçık değiştirdiği ilk ayet cuma suresi 5. ayet

Kitaplara imanı emren Allah, kuranda kitap yüklü eşeklerden bahsetmektedir. Bu kitap yüklü eşşeklerin din adına kitap yazdığı ve az bir değer karşılığı sattıklarını söyler. Günümüz din tacirleri bu mihvalde, kitap yüklü eşeklerdir.

buda ayetin gerçeği

1. meselu : mesele, örnek, durum, hal
2. ellezîne : o kimseler, onlar
3. hummilû : yüklendi (yüklenildi)
4. et tevrâte : Tevrat
5. summe : sonra
6. lem yahmilû-hâ : onu yüklenmez, onu taşımaz
7. ke : gibi
8. meseli : mesele, örnek, durum, hal
9. el himâri : merkep
10. yahmilu : taşır
11. esfâran : ciltlerle kitap
12. bi'se : ne kötü
13. meselu : mesele, örnek, durum, hal
14. el kavmi : kavim
15. ellezîne : onlar
16. kezzebû : yalanladılar
17. bi âyâti allâhi : Allah'ın âyetlerini
18. ve allâhu : ve Allah
19. lâ yehdî : hidayete erdirmez
20. el kavme : kavmi
21. ez zâlimîne : zalimler

buda değiştirdiği ikinci ayet Tevbe suresi 31. ayet

Allah'ı bırakıp bilginleriyle rahiplerini ve Meryemoğlu Mesih'i ERBAB tanımışlardır; halbuki onlara da ancak tek mabuda kulluk etmek emredilmiştir. Ondan başka tapacak yok; o onların şirk koştukları şeylerden münezzehtir.

buda değiştirdiği ikinci ayetin gerçeği

1. ittehazû : edindiler
2. ahbâra-hum : onların âlimleri, din adamları
3. ve ruhbâne-hum : ve onların rahipleri
4. erbâben : Rab'ler
5. min dûni allâhi : Allah'tan başka
6. ve el mesîha ibne meryeme : ve Meryem oğlu Mesih'i
7. ve mâ umirû : ve emrolunmadılar
8. illâ : ancak, ...’den başka
9. li ya'budû : kul olmaları
10. ilâhen : ilâh
11. vâhiden : tek olan, bir olan
12. lâ ilâhe : ilâh yoktur
13. illâ huve : ondan başka
14. subhâne-hu : o noksan sıfatlardan münezzehtir
15. ammâ (an mâ) : şeylerden
16. yuşrikûne : şirk koşuyorlar

şimdi diyeceksinki anlamadım ayetlerii değiştirdiğini ben ozaman sorarım bilmediğin anlamadığın şeyi nasıl beğeniyorsun

birde senin iddian var ebu cehilin namazı orucu ve sakalı hakkında kuran'dan çıkardığını yazmışsın ben bulamadım bir zahmet benim yaptığım gibi ayetin kelime mealini yazabilirmisin
nacikocak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14. September 2012, 05:39 AM   #82
pramid
Uzman Üye

Tesekkür: 191
507 Mesajina 1.128 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
pramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud of

Alıntı:
Kitaplara imanı emren Allah, kuranda kitap yüklü eşeklerden bahsetmektedir. Bu kitap yüklü eşşeklerin din adına kitap yazdığı ve az bir değer karşılığı sattıklarını söyler. Günümüz din tacirleri bu mihvalde, kitap yüklü eşeklerdir.
Bu ayet mi?

Din adamı ilah mı edinilir erbab mı? Bana arapçasını bir yaz bakalım. Astığın ayetleri okumadığın belli. Kopya yapıştır.

Oku sonra yapıştır. Amam bu ayetler müşriklerin hoşuna gitmemişti; sizi de rahatsız ediyor.

Bizler sizin ilahlaştırdığınız muhammed nebiyi beşer/rasul/abid bildik. Alimlerinizi ve nebileri de erbab edinmiyoruz.

Âl-i İmrân 64 قل يا أهل الكتاب تعالوا إلى كلمة سواء بيننا وبينكم ألا نعبد إلا الله ولا نشرك به شيئا ولا يتخذ بعضنا بعضا أربابا من دون الله ۚ فإن تولوا فقولوا اشهدوا بأنا مسلمون

De ki, "Kitaplılar! Bizimle sizin aranızda aynı olan bir ilkeye geliniz: ALLAH'tan başkasına kulluk etmeyelim ve O'na hiçbir şeyi ortak koşmayalım, birimiz diğerini ALLAH'tan sonra rabler/ERBAB edinmesin." Kabul etmezlerse, "Şahit olun, biz müslümanlarız!," deyin.

ŞAHİT OLUN; BİZ MÜSLÜMANIZ

----------------------

Âl-i İmrân 80 ولا يأمركم أن تتخذوا الملائكة والنبيين[COLOR="rgb(255, 0, 255)"] أربابا[/color] ۗ أيأمركم بالكفر بعد إذ أنتم مسلمون

O, melekleri ve peygamberleri Rabler edinmenizi emretmez. Siz, müslüman olduktan sonra, size küfrü mü emredecek?

BİZLER KÜFRE GERİSİN GERİ DÖNECEK DEĞİLİZ.

----------

Tevbe 31 اتخذوا أحبارهم ورهبانهم أربابا من دون الله والمسيح ابن مريم وما أمروا إلا ليعبدوا إلها واحدا ۖ لا إله إلا هو ۚ سبحانه عما يشركون

Din bilginlerini, din adamlarını ve Meryem oğlu Mesih'i ALLAH'tan ayrı rabler edindiler. Oysa, yalnız tek Tanrı'ya kulluk/uymak etmekle emredilmişlerdi. O'ndan başka tanrı yoktur. O, eş koştukları kimselerden de çok Yücedir.

BİZLER TEK ALLAH'A UYARIZ;

--------------------------

Yûsuf 39 يا صاحبي السجن[COLOR="rgb(255, 0, 255)"] أأرباب [/color]متفرقون خير أم الله الواحد القهار

"Ey hapishane arkadaşlarım, çeşitli rabler mi daha iyidir, yoksa Tek ve her şeye Egemen olan ALLAH mı?"

ey site arkadaşlarım, tek allahın kitabı mı iyi, yoksa o kitaba eş koşulan bir çok erbab edinilen din adamlarının kitapları mı?

----------------------------------------

Şimdi Nacinin zorrrruna giden ayete gelelim.

Müslümanın tek kitabı vardır. ve İslamiyette din adamı sınıfı yoktur.

Uydurulan din sınıfı Dinin asıl kaynağı yanında yardımcı kaynaklar ednir ve taşırlar. Bu nedenle çoğul "KİTAPLAR YÜKLÜ" ifadesi ile eşşşşeğe benzetilirler. Bu eşekler kendi karınlarını bu kitapları yüklendikleri için doyurulurlar ve milletin malını haksızca yerler.

Bu ara da NACİNİN mesleğini merak ettim. ALLAH verede DİN TACİRİ ÇIKMASA. Sahi ne mesleği ? Umarım saray sofrasının alimi de değildir?

مَثَلُ الَّذِينَ حُمِّلُوا التَّوْرَاةَ ثُمَّ لَمْ يَحْمِلُوهَا كَمَثَلِ الْحِمَارِ يَحْمِلُ أَسْفَارًا ۚ بِئْسَ مَثَلُ الْقَوْمِ الَّذِينَ كَذَّبُوا بِآيَاتِ اللَّهِ ۚ وَاللَّهُ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ

Kendilerine Tevrat(TEK KİTAP) verilip de onun gereğini yerine getirmeyenlerin örneği, kitaplar(ÇOK KİTAP) taşıyan eşeğin durumuna benzer. ALLAH'ın ayetlerini yalanlayan topluluğun durumu ne kötüdür. ALLAH zalim toplumu doğruya ulaştırmaz.

Sayın Naci meselin ne olduğunu bilirmisin ?

Misal, masal,mesel aynıdır.

Nedir misal?

Sen ne demek istediğimizi anlamışsındır !

Yazacağım ayet değil karıştırma;

Kendilerine KURAN verilip de onun gereğini yerine getirmeyenlerin örneği, kitaplar taşıyan eşeğin durumuna benzer. ALLAH'ın ayetlerini yalanlayan topluluğun durumu ne kötüdür. ALLAH zalim toplumu doğruya ulaştırmaz.

ALLAH SİZİN GİBİ YALANCI VE ZALİM TOPLUMU DOĞRUYA ULAŞTIRMAZ. NE ZAMAN ULAŞTIRIR ?

KİTABI TEKLEYENE KADAR.

TEK KURAN, YALNIZ KURAN, SADECE KURAN ....

KIRIN BUHARİ PUTUNUZU, KIRIN MUHAMMED PUTUNUZU, TERK EDİN İLAHLARINIZI

Konu pramid tarafından (14. September 2012 Saat 05:43 AM ) değiştirilmiştir.
pramid isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14. September 2012, 08:19 AM   #83
pramid
Uzman Üye

pramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud of

İŞİTİN, UYDURMAYIN.

Allah bizden misak aldı.

İşitip itaat ettiğimiz nedir?

hadisler mi? Ayetler mi?

Bizi Allah ne ile bağlamaktadır.

Ne ile sorumlu tutmaktadır?
pramid Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (14. September 2012)
Alt 14. September 2012, 12:06 PM   #84
nacikocak
Katılımcı Üye

nacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud of

Alıntı:
pramid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu ayet mi?

Din adamı ilah mı edinilir erbab mı? Bana arapçasını bir yaz bakalım. Astığın ayetleri okumadığın belli. Kopya yapıştır.

Oku sonra yapıştır. Amam bu ayetler müşriklerin hoşuna gitmemişti; sizi de rahatsız ediyor.

Bizler sizin ilahlaştırdığınız muhammed nebiyi beşer/rasul/abid bildik. Alimlerinizi ve nebileri de erbab edinmiyoruz.

Âl-i İmrân 64 قل يا أهل الكتاب تعالوا إلى كلمة سواء بيننا وبينكم ألا نعبد إلا الله ولا نشرك به شيئا ولا يتخذ بعضنا بعضا أربابا من دون الله ۚ فإن تولوا فقولوا اشهدوا بأنا مسلمون

De ki, "Kitaplılar! Bizimle sizin aranızda aynı olan bir ilkeye geliniz: ALLAH'tan başkasına kulluk etmeyelim ve O'na hiçbir şeyi ortak koşmayalım, birimiz diğerini ALLAH'tan sonra rabler/ERBAB edinmesin." Kabul etmezlerse, "Şahit olun, biz müslümanlarız!," deyin.

ŞAHİT OLUN; BİZ MÜSLÜMANIZ

----------------------

Âl-i İmrân 80 ولا يأمركم أن تتخذوا الملائكة والنبيين[COLOR="rgb(255, 0, 255)"] أربابا[/color] ۗ أيأمركم بالكفر بعد إذ أنتم مسلمون

O, melekleri ve peygamberleri Rabler edinmenizi emretmez. Siz, müslüman olduktan sonra, size küfrü mü emredecek?

BİZLER KÜFRE GERİSİN GERİ DÖNECEK DEĞİLİZ.

----------

Tevbe 31 اتخذوا أحبارهم ورهبانهم أربابا من دون الله والمسيح ابن مريم وما أمروا إلا ليعبدوا إلها واحدا ۖ لا إله إلا هو ۚ سبحانه عما يشركون

Din bilginlerini, din adamlarını ve Meryem oğlu Mesih'i ALLAH'tan ayrı rabler edindiler. Oysa, yalnız tek Tanrı'ya kulluk/uymak etmekle emredilmişlerdi. O'ndan başka tanrı yoktur. O, eş koştukları kimselerden de çok Yücedir.

BİZLER TEK ALLAH'A UYARIZ;

--------------------------

Yûsuf 39 يا صاحبي السجن[COLOR="rgb(255, 0, 255)"] أأرباب [/color]متفرقون خير أم الله الواحد القهار

"Ey hapishane arkadaşlarım, çeşitli rabler mi daha iyidir, yoksa Tek ve her şeye Egemen olan ALLAH mı?"

ey site arkadaşlarım, tek allahın kitabı mı iyi, yoksa o kitaba eş koşulan bir çok erbab edinilen din adamlarının kitapları mı?

----------------------------------------

Şimdi Nacinin zorrrruna giden ayete gelelim.

Müslümanın tek kitabı vardır. ve İslamiyette din adamı sınıfı yoktur.

Uydurulan din sınıfı Dinin asıl kaynağı yanında yardımcı kaynaklar ednir ve taşırlar. Bu nedenle çoğul "KİTAPLAR YÜKLÜ" ifadesi ile eşşşşeğe benzetilirler. Bu eşekler kendi karınlarını bu kitapları yüklendikleri için doyurulurlar ve milletin malını haksızca yerler.

Bu ara da NACİNİN mesleğini merak ettim. ALLAH verede DİN TACİRİ ÇIKMASA. Sahi ne mesleği ? Umarım saray sofrasının alimi de değildir?

مَثَلُ الَّذِينَ حُمِّلُوا التَّوْرَاةَ ثُمَّ لَمْ يَحْمِلُوهَا كَمَثَلِ الْحِمَارِ يَحْمِلُ أَسْفَارًا ۚ بِئْسَ مَثَلُ الْقَوْمِ الَّذِينَ كَذَّبُوا بِآيَاتِ اللَّهِ ۚ وَاللَّهُ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ

Kendilerine Tevrat(TEK KİTAP) verilip de onun gereğini yerine getirmeyenlerin örneği, kitaplar(ÇOK KİTAP) taşıyan eşeğin durumuna benzer. ALLAH'ın ayetlerini yalanlayan topluluğun durumu ne kötüdür. ALLAH zalim toplumu doğruya ulaştırmaz.

Sayın Naci meselin ne olduğunu bilirmisin ?

Misal, masal,mesel aynıdır.

Nedir misal?

Sen ne demek istediğimizi anlamışsındır !

Yazacağım ayet değil karıştırma;

Kendilerine KURAN verilip de onun gereğini yerine getirmeyenlerin örneği, kitaplar taşıyan eşeğin durumuna benzer. ALLAH'ın ayetlerini yalanlayan topluluğun durumu ne kötüdür. ALLAH zalim toplumu doğruya ulaştırmaz.

ALLAH SİZİN GİBİ YALANCI VE ZALİM TOPLUMU DOĞRUYA ULAŞTIRMAZ. NE ZAMAN ULAŞTIRIR ?

KİTABI TEKLEYENE KADAR.

TEK KURAN, YALNIZ KURAN, SADECE KURAN ....

KIRIN BUHARİ PUTUNUZU, KIRIN MUHAMMED PUTUNUZU, TERK EDİN İLAHLARINIZI

araştırdım tevbe suresi 31. ayetin meali birçok yerde yanlış yazmakta doğrusu ise kelime mealinde ortaya çıkmakta onlar, ahbapları ve rahipleri olması gerekirken onlar ahbapları ve rahiplerini yazrak "ni" takısı ile ve ayetin devamında "ve meyrem oğlu mesih'i" yazarak "ve" bağlacı ile ayetin anlamını değiştirmişler

burada senin fazla bir suçun yok ama mutlaka biliyorsundurki hıristiyan halkı ahbaplarını ve rahiplerini değil hz isa'yı allah'ın oğlu diye nitelendirirler ve ayette bahsedilen bu sende benim gibi buradan ayetin yanlış meal edildiğini çıkarıp kelime mealine bakabilirdin sana tavsiye ederim aşağıdaki linkten kelime meallerine bakabilirsin tevbe suresi 31. ayet buradada yanlış meal edilmiş ancak ayete tıkladığın zaman kelime meali açılıyor orada doğru olan yazılı şüphe duyduğun herzaman kelime mealini kullan

işte link http://www.kuranindir.com/

ve diğer ayetin meali doğru sen anlamını değiştiriyorsun allah o ayette kendilerine tevrat yüklü olanların onunla amel etmeyip onu sadece yük olarak taşıdıklarını ve bu hallerinin eşeğin haline benzediğini anlatır senin dediğin gibi kitap yazıp satmak ne kelime olarak nede anlam olarak geçmez

gelelim son mesajına

müslümanın tek kitabı yoktur kitap olarak tek kaynağı vardır diğer kitaplar kuran'ı kerimi senin gibi anlamayanlar anlasın diye açıklamak için yazılır

sen kabul etsende etmesende müslümanlıkta din adamı sınıfı vardır peygamberlik evliyalık imamlık bu sınıflardandır bunlardan sadece peygamberlik hz muhammed'in gelmesi ve görevini tamamlaması ile son bulmuştur fakat ilmi bilgi ve iman durumunuza göre imam ve evliya olmak herkesin elinde olan birşeydir

ben kuryelik yapıyorum sence mahsuru yoksa dini herhangi birşeyin ticaretini yapmıyorum ancak senin gibi değiştirerek değilde değiştirmeden kuran satmak isterdim bu allah yolunda yapılan çok hayırlı bir iş olurdu

son olarak senin yazılarını beğenenler mutlaka kırın muhammed putunuzu yazdığın kısmıda okurlar ve yine seni uyarmak yerine beğenirler senin yazdıklarınıda onların beğendiklerinide allah görür ve bilir allah salih kulum rasulüm dediği kuluna put diyen dilini ve o yazıyı yazdığın elini ne yapacak bilirmisin eğer bimiyorsan o değiştirmeye çalıştığın kuran'da yazılı eğer yine anlamaz ve anlamak istemezsen allah sana bu dünyada anlatsında rasulüne put diyenin başına gelen aleme ibret olsun
Alt 14. September 2012, 01:38 PM   #85
pramid
Uzman Üye

Alıntı:
müslümanın tek kitabı yoktur kitap olarak tek kaynağı vardır diğer kitaplar kuran'ı kerimi senin gibi anlamayanlar anlasın diye açıklamak için yazılır
ŞAKA GİBİ YA ...

ALLAH ANLAŞILIR İNZAL ETTİK DİYOR SEN HALA aLLAHA KAFA TUTUYORSUN. DOĞRU RABBİMİZ NE DİYOR.

KURANI ANLAMALARI İÇİN GÖZLERE PERDE, KULAKLARA AĞIRLIK KOYARIZ DİYOR.

EVET NACİ HAKLISIN HAKLI ... SEN KİTAPLARIN İLE AMEL ET
pramid Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (14. September 2012)
Alt 14. September 2012, 01:41 PM   #86
nacikocak
Katılımcı Üye

Alıntı:
pramid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ŞAKA GİBİ YA ...

ALLAH ANLAŞILIR İNZAL ETTİK DİYOR SEN HALA aLLAHA KAFA TUTUYORSUN. DOĞRU RABBİMİZ NE DİYOR.

KURANI ANLAMALARI İÇİN GÖZLERE PERDE, KULAKLARA AĞIRLIK KOYARIZ DİYOR.

EVET NACİ HAKLISIN HAKLI ... SEN KİTAPLARIN İLE AMEL ET
onun için allah'ın rasulüne put deme cesaretini gösterebiliyorsun değilmi hz muhammed'in put değil peygamber olduğunu neden anlamadın
Alt 14. September 2012, 01:44 PM   #87
pramid
Uzman Üye

Alıntı:
sen kabul etsende etmesende müslümanlıkta din adamı sınıfı vardır
BEN SENİN DİNİNDEN DEĞİLİM. BENİM DİNİMDE SINIFLAR OLMAZ OLAMAZ.

MUHAMMEDİ SİZLER PUTLAŞTIRIP ŞEFAAT BEKLİYORSUNUZ.

Evet Myhammed put değildir zira bir nebi, beşer ve kuranı ileten rasuldür. Sizler putlaştırıyorsunuz ve atalarınız farklı görevler biçiyorlar.
pramid Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Miralay (14. September 2012), Zinedov (14. September 2012)
Alt 14. September 2012, 01:47 PM   #88
pramid
Uzman Üye

Alıntı:
ben kuryelik yapıyorum
Sen bir iletici olarak, zarfa, kutuya ekleme yapırmusun ?
Alt 14. September 2012, 01:52 PM   #89
pramid
Uzman Üye

Alıntı:
o yazıyı yazdığın elini ne yapacak bilirmisin eğer bimiyorsan o değiştirmeye çalıştığın kuran'da yazılı eğer yine anlamaz ve anlamak istemezsen allah sana bu dünyada anlatsında rasulüne put diyenin başına gelen aleme ibret olsun
ELİNDEKİ MEALLER DEĞİŞMİŞ İSE VE BEN DOĞRUYU SÖYLÜYORSAM NE OLACAK ? Kİ BUNA BİR ÇOK ARAŞTIRMACI ŞAHİTKEN.

www.vekuran.blogspot.com
Alt 14. September 2012, 01:54 PM   #90
ates demir
Guest

Ehad olan samed olana iman ettik. Ve O nun korunmuş kitabına. Biz MÜSLÜMANLARIZ. O na hiçbirşeyi açık veya gizli ortak koşmayız. Dinde hüküm koyucu ancak Rabbimdir. Ben O ndan emin olanlardanım.
Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 4 Kisi:
dost1 (14. September 2012), merdem (16. November 2012), Miralay (14. September 2012), Zinedov (14. September 2012)

Bookmarks

Etiketler
allah, biliyor, çok, rivayetçiler