hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > EĞİTİM - ÖĞRETİM > Güzel Sanatlar > Şiir

Seçenekler Stil
Alt 30. July 2013, 10:04 AM   #21
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 481
200 Mesajina 303 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of

Öncelikle şunu belirteyim ki meclisteki hiçbir parti ve grubu kendime yakın ve taraf olarak görmemekle birlikte, sırtıma herhangi bir grubun yaftasının yapıştırılmasından da hoşlanmam.

Dünya görüşümü şöyle özetleyeyim. Gerçi Sevgili Sermiyan Midyat (Eline, yüreğine sağlık) benden daha güzel söylemiş, bana da onaylamak düşer...

"Bu dünya, senden olmayanlarla hoştur...
Onların sana verdiği ilimlerle, kıymetlerle, gönüllerle hoştur...
Sadece senin gibiler değil, senden olmayan da çok yaşasın ki, sen de yaşa...
Hele bir de onun gözüyle gör şu fani dünyayı...
Herkes beyaz olsa, o zaman beyazı fark edemezsin ki...
Değil mi?
Veyahut da siyah...
Beyaz en güzel siyahta belli eder kendini...
Beni ben yapan yegane şey, benden olmayandır...
O yoksa, sen de yoksun...
Ne anlamın kalır, ne rengin belli olur, ne de tadın..."

Merdem yazıklarından önce biraz saygım vardı, artık iyice tiksindim senden.

Kuran formunda Allah'ı ağzından düşürmeyenin yaptığı partizan müptezelliğe bakınız...

Referans verdiği linklere bakınız...

AKP'nin kadın grup başkanvekili var; CHP'nin kadın grup başkanvekili yok.

Kimin ajanısın sen kadın...

Sen hangi sıfatla insanların maddi manevi mirasına sahip çıkıp çıkmama ölçüsünü belirleyebiliyorsun.
Sen hangi sıfatla insanları dinden dönmekle itham ediyorsun.
Sen hangi sıfatla insanlara görüşlerinden dolayı hain diyebiliyorsun.

Kendine ait hiç bir görüşü olmayan basit ve zavallı bir insanmışsın.
Yazdığın postta bile ancak 9 satır kendin olabiliyorsun...
Hayatın COPY, PASTE...

Sanane CHP'den MHP'den AKP'den...
Sen git kendi memleketindeki Yeşillerin, Korsanların, Hristiyanların, Kömünistlerin, Wend Halkının, derdi ile uğraş...

Mamanı da paranı da onlar veriyor.
Git onların uşaklığını yap.

Konu bartsimpson tarafından (30. July 2013 Saat 10:49 AM ) değiştirilmiştir.
bartsimpson isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30. July 2013, 10:12 AM   #22
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Gercekler ürkütücü oluyor, biliyorum, ama hakaretle gecistirmek yerine hatalari olumlu olarak düzeltmek de var. Agir bir ifade ile hitap etmek ancak haksizligin bir delili olabilir.

Hatalarinizi baskalarinda aramayin. Dilleri yoluyla (korku üzerine) Atatürkcüyüm deyip te kalpten onaylamayanlarin oylarini baskalarina verenleri taniyin önce.

Bu da Türk Lionscu Hanimin agzindan:

“Her yere heykellerini dike dike Atatürk’ü putlaştırdık. Oysa hepimiz Atatürk olmalıydık”

http://www.zaman.com.tr/pazar_atatur...u_2039931.html
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30. July 2013, 10:13 AM   #23
Miralay
Uzman Üye

Tesekkür: 4.080
276 Mesajina 635 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
Miralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud of

Selam Bart kardeşim.
Ben de dahil herkesi eleştirmekte özgürsün ama senden ricam ağır dille kırıcı cevaplar yazmaman.
Sonuçta merdem kardeşimiz de Kur'an üzerine birşeyler öğrenmek, öğrenirken de birşeyler paylaşabilmek amacıyla aramızda olan bir kardeşimiz.
Ortak noktamız mü'min ve de özellikle hanif olmamız.
Olabilir yazdıklarına katılmayabilirsin. Ben merdem'in yazısına peşin teşekkürümü bastım. Yazdıklarına katıldığımdan dolayı değil;fikrini özgürce beyan ettiği için.

Tam senin yazına da teşekkürü verecektim (özellikle o güzel şiir için); son yazdıklarından dolayı mü'min bir kardeşim adına kırıldım desem yalan olmaz.
Bu sadece merdem için değil; sana bile aynı şekilde hitap etseler ona da kırılırım.

Allah'a emanet ol kardeşim.

merdem kardeşim; sonraki yazdıklarını biraz geç farkettim. Aynı ricayı sizin için de yapıyorum.
Lütfen birbirimizi kırıcı söz ve ithamlarda bulunmayalım.
Fikirlerimizi özgürce ama bizlere yakışan seviyede yapalım.

Siz de Allah'a emanet olunuz.

Konu Miralay tarafından (30. July 2013 Saat 10:21 AM ) değiştirilmiştir.
Miralay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Miralay Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Barış (2. August 2013), merdem (30. July 2013)
Alt 30. July 2013, 10:15 AM   #24
merdem
Uzman Üye

merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
bartsimpson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Öncelikle şunu belirteyim ki meclisteki hiçbir parti ve grubu kendime yakın ve taraf olarak görmemekle birlikte, sırtıma herhangi bir grubun yaftasının yapıştırılmasından da hoşlanmam.

Dünya görüşümü şöyle özetleyeyim. Gerçi Sevgili Sermiyan Midyat (Eline, yüreğine sağlık) benden daha güzel söylemiş, bana da onaylamak düşer...

"Bu dünya, senden olmayanlarla hoştur...
Onların sana verdiği ilimlerle, kıymetlerle, gönüllerle hoştur...
Sadece senin gibiler değil, senden olmayan da çok yaşasın ki, sen de yaşa...
Hele bir de onun gözüyle gör şu fani dünyayı...
Herkes beyaz olsa, o zaman beyazı fark edemezsin ki...
Değil mi?
Veyahut da siyah...
Beyaz en güzel siyahta belli eder kendini...
Beni ben yapan yegane şey, benden olmayandır...
O yoksa, sen de yoksun...
Ne anlamın kalır, ne rengin belli olur, ne de tadın..."

Merdem yazıklarından önce biraz saygım vardı, artık iyice tiksindim senden.

Kuran formunda Allah'ı ağzından düşürmeyenin yanptığı partizan müptezelliğe bakınız...

Referans verdiği linklere bakınız...

AKP'nin kadın grup başkanvekili var; CHP'nin kadın grup başkanvekili yok.

Kimin ajanısın sen kadın...

Sen hangi sıfatla insanların maddi manevi mirasına sahip çıkıp çıkmama ölçüsünü belirleyebiliyorsun.

Kendine ait hiç bir görüşü olmayan basit ve zavallı bir insanmışsın.
Yazdığın postta bile ancak 9 satır kendin olabiliyorsun...
Hayatın COPY, PASTE...

Sanane CHP'den MHP'den AKP'den...
Sen git kendi memleketindeki Yeşillerin, Korsanların, Hristiyanların, Kömünistlerin, Wend Halkının, derdi ile uğraş...

Aramizdaki fark: Ben kimsenin usakligini yapmiyorum, anladiysan. Sen demek birilerinin usakligini yapiyorsun ki, bana da kimlere usaklik yapmam gerektigini öneriyorsun.
Alt 30. July 2013, 11:38 AM   #25
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of

Alıntı:
Miralay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selam Bart kardeşim.
Ben de dahil herkesi eleştirmekte özgürsün ama senden ricam ağır dille kırıcı cevaplar yazmaman.
Sonuçta merdem kardeşimiz de Kur'an üzerine birşeyler öğrenmek, öğrenirken de birşeyler paylaşabilmek amacıyla aramızda olan bir kardeşimiz.
Ortak noktamız mü'min ve de özellikle hanif olmamız.
Olabilir yazdıklarına katılmayabilirsin. Ben merdem'in yazısına peşin teşekkürümü bastım. Yazdıklarına katıldığımdan dolayı değil;fikrini özgürce beyan ettiği için.

Tam senin yazına da teşekkürü verecektim (özellikle o güzel şiir için); son yazdıklarından dolayı mü'min bir kardeşim adına kırıldım desem yalan olmaz.
Bu sadece merdem için değil; sana bile aynı şekilde hitap etseler ona da kırılırım.

Allah'a emanet ol kardeşim.

merdem kardeşim; sonraki yazdıklarını biraz geç farkettim. Aynı ricayı sizin için de yapıyorum.
Lütfen birbirimizi kırıcı söz ve ithamlarda bulunmayalım.
Fikirlerimizi özgürce ama bizlere yakışan seviyede yapalım.

Siz de Allah'a emanet olunuz.
Sevgili Miralay Ağabeyim,

Sizde gayet iyi bilirsiniz ki, "konuları can evinden vurmakta üstüme yoktur."
Yani kelimelerimi dikkatli, bilinçli ve özellikle seçerim.

Bu nedenle "şahsınıza münhasır" cevap verme ihtiyacı hissettim.

Ağır ve Kırıcı olduğumu "İMA ETTİĞİNİZİ" sandığım kelimeler.

Alıntı:
Tiksinmek: Bir şey, bir kimse, bir düşünce vb.ni kötü, iğrenç veya aşağılık bularak ondan uzak durma duygusuna kapılmak, nefret etmek, ikrah etmek, istikrah etmek.
Alıntı:
Müptezel: Saygınlığını yitirmiş, çokluğundan dolayı değerini yitiren, değersiz gibi anlamlara gelmektedir.
Alıntı:
Ajan: Bir kimsenin, bir ortaklığın veya bir devletin bazı işlerini gören kimse, iş görevlisi, temsilci.
Alıntı:
Sıfat (Önad) : İsimleri niteleyen ya da belirten sözcüklerdir. Sıfat ya da önad; isimlerin ya da diğer sıfatların önüne gelerek onları miktar, sıra, konum, renk, biçim, insanda bıraktığı duygu vb. gibi çeşitli yönlerden tanımlayan, tarif eden sözcük türü.

Sıfatlar ancak varlıklarla ortaya çıkar. Bu nedenle tek başlarına kullanılamaz. Sıfat olarak kullanılan çoğu sözcük bazen bir kavramın karşılığıdır. Örneğin “mavi”, bir renk ismidir, “iki”, bir sayı ismidir. Ancak bu sözcükler isimlerin özelliklerini bildirecek duruma gelirse sıfat olur. Yani; “Mavi gözlerine bayıldım.” cümlesinde “mavi” göz isminin rengini bildirdiğinden sıfattır. Ya da “iki” sözü; “İki kalemi vardı.” cümlesinde kalemlerin sayısını bildirdiğinden sıfat olmuştur.

Ancak sıfatın mutlaka isimden önce gelmesi gerekmez. Bazen bir ismin niteliğini bildirmesine rağmen isimden önce gelmediği de olur.
Alıntı:
Basit: Yapılması veya anlaşılması kolay olan, karışık olmayan, bayağı
Alıntı:
Zavallı: Acınacak kadar kötü durumda bulunan, mutsuz
Alıntı:
Uşak: Burada kelimeyi yanlış kullanmışım erkeklere deniyordu bu tanımlama, bayanlar için "Hizmetçi: Birinin işini görme veya birine yarayan bir işi yapma." olmalıydı.
Ayrıca sizin bahsettiğiniz itham etmek konusunda;

Alıntı:
İTHAM ETMEK

Bir hukuk metninde kullanırsanız, hukukun suç saydığı bir edimden sözediyorsunuz demektir. "x" kişiyi hırsızlıkla itham etmek. gibi..

Günlük hayatta ise, kullanım sınırları çok daha rahat ve geniştir. Ben, kendimce yanlış saydığım her şey ile itham edebilirim kişileri.
"Seni, benim yazdıklarımı beğenmemeyi ima etmekle itham ediyorum." Cümlesindeki gibi.

Ve bu iki itham arasında, tdk ve sözlük anlamı açısından fark yoktur. Ancak, ifade ve kastetme ve hatta vurgu açısından farklar görülebilir.

Hukukçuların, bu kelimenin günlük hayatta kendilerine karşı kullanılmasından ekstra bir rahatsızlık duymaları bundan dolayı daha muhtemeldir.

Ama "sen beni şununla itham ettin" cümlesi o kadar da rahatsız olunacak bir cümle değildir günlük hayat içerisinde.
Yane yarası olan gocunsun...

Tüm bunlara rağmen sorduğum ve cevap beklediğim sorular...

Alıntı:
Gördüğünüz gibi söylediğim sözlerin hiç birisini, (aynen benim açıklamalarını yazdığım şekili ile) söz konusu kişi de, ağır ve kırıcı sözler olarak algılamamış...

Yazdığım onca cümle içinde, yorum yapılan ve cevap yazılan tek kısım...

Alıntı:

Aramizdaki fark: Ben kimsenin usakligini yapmiyorum, anladiysan. Sen demek birilerinin usakligini yapiyorsun ki, bana da kimlere usaklik yapmam gerektigini öneriyorsun.
Zülfikare dokundu herhalde ondandır...

Selam ve muhabbet ile

Konu bartsimpson tarafından (30. July 2013 Saat 01:49 PM ) değiştirilmiştir.
bartsimpson isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
bartsimpson Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (30. July 2013)
Alt 30. July 2013, 12:11 PM   #26
merdem
Uzman Üye

Bir avukat gibi kelime oyunlariyla kimseyi alt etmek gibi bir niyetim yok.

Edebiyat ile de alakam yok, ben halk cocuguyum, nutuk atanlardan degilim.

Avukatlarin huyudur, katili dahi sucsuz olarak cikartirlar mahkemeden iki kelimeyi daha düzgün bir sekilde bir araya getirebildiklerinden dolayi, sözüm ona. Yutan yutar.

Beyfendi bayagi da zaman harcamis hangi kelime hangi manalarda kullanilirmis.

Dilin kemigi yoktur derler, kelimeler ciktigi yere geri girmez.

Düsünmeden tasinmadan sinirle hareket edilirse sonuc böyle olur.

Benim derdim degil dedim daha evvelki yazilarimda. Benden uzak bu türlü konular, Allah'ima sükürler olsun!

Isin komigi, din bilenlerimiz bir büyük (!) hakkinda, malin nereden gelip gittigi konusuna gelince akan sular duruyor, dilleri tutuluyor, sesler kesiliyor.

Demek Allah adina degil, Millet adina konusuluyor. Kolay gelsin.

Yüce Allah: Benden korkun, baskasindan korkmayin diyor.

Ben de uyguluyorum.

Yaram yok gocunayim, putlarim yok inciteyim!

Isteyen istedigini yazmaya devam etsin. Meydan sizin.
merdem Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (30. July 2013)
Alt 30. July 2013, 12:19 PM   #27
bartsimpson
Super Moderator

Bırak tatavayı Merdem.

Sorduklarıma cevap ver

Alıntı:
Alt 30. July 2013, 12:39 PM   #28
merdem
Uzman Üye

Alıntı:
Bırak tatavayı Merdem.

Sorduklarıma cevap ver

1. ölcüyü ben belirlemiyorum, yeteri kadar dolasmissindir internette herhalde, aramaya devam et. Ölcüyü belirleyenlerde senin gibilerdir esasinda.

2. kimseyi dinden dönmekle itham ettigimi hatirlamiyorum, bir hatirlativer nerede ve ne zaman?

3. Hain diyen ben miyim yoksa siz Atatürkcülermisiniz? Yorumlari bir gözden gecir, sadece benim en son satirlarimi yakalamisa benziyorsun, benden evvelki yazilanlari degil. Desem ne yazar ki diyecegim de, hain kime ne zaman hangi sartlar altinda deniliyor bir de onumu arastirsam acep.

Burada harcama kendini kardesim, 80 bin putun var tozu alinacak, güvercin pisliklerinden temizlenecek. Kendi kendilerini parlatamiyorlar. Tevrat'ta acikca yaziyor, kendilerini koruyamazlar diye, sag olsun, devletiniz koruyor.
Alt 30. July 2013, 01:02 PM   #29
bartsimpson
Super Moderator

Alıntı:
merdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kim hain oluyor bu durumda?

Ben degil dogrusu.

Dinden dönene Rabbimiz ahiret günü hesap sorar, siz Türklükten döneni elinize gecirseniz linc edersiniz, eh ne de olsa dünya insanlariyiz hos görmek lazim yine de. Ehl-i Sünnet anlayisinin baska bir formülü. Ne de olsa medeniyet deniliyor adina

Kusura bakmayin ama, ne maddi ne de manevi mirasa sahip cikipta degerlendiremiyenler kalkipta baskalarina laf atmasinlar.

Gercekler ortada, tarih sayfalarini arastirmaya lüzum dahi birakmayan durum tüm acikligiyla ortada.
Bırak tatavayı dedim Merdeeeeeeem..

Hala lafı eveleyip geveliyorsun, sorduklarıma eğer Hanif bir müslümansan cevap verirsin.

Alıntı:
Yoksa;

Nur (11) O ağır iftirayı uyduranlar, sizin içinizden bir güruhtur. Bu iftirayı kendiniz için kötü bir şey sanmayın. Aksine o sizin için bir hayırdır. Onlardan her biri için, işledikleri günahın cezası vardır. İçlerinden o günahın büyüğünü üstlenen için ise ağır bir azap vardır.

Nur (15) Hani o iftirayı dilden dile dolaştırıyor; hakkında hiçbir bilginiz olmayan şeyleri ağzınıza alıp söylüyor ve bunu önemsiz bir iş sanıyordunuz. Halbuki bu, Allah katında büyük bir günahtır.

Taş olursun Taş....
Alt 30. July 2013, 01:18 PM   #30
merdem
Uzman Üye

Alıntı:
Bırak tatavayı dedim Merdeeeeeeem..

Hala lafı eveleyip geveliyorsun, sorduklarıma eğer Hanif bir müslümansan cevap verirsin.

Yoksa;

Nur (11) O ağır iftirayı uyduranlar, sizin içinizden bir güruhtur. Bu iftirayı kendiniz için kötü bir şey sanmayın. Aksine o sizin için bir hayırdır. Onlardan her biri için, işledikleri günahın cezası vardır. İçlerinden o günahın büyüğünü üstlenen için ise ağır bir azap vardır.

Nur (15) Hani o iftirayı dilden dile dolaştırıyor; hakkında hiçbir bilginiz olmayan şeyleri ağzınıza alıp söylüyor ve bunu önemsiz bir iş sanıyordunuz. Halbuki bu, Allah katında büyük bir günahtır.

Taş olursun Taş....
Cimbizlamaya devam et, yorumumdaki satir aralarini cimbizlamaya.

Kime hain demisim?

Kime dinden dönen demisim?

Isim mi vermisim acaba?

Maddi ve manevi mirasi degerlendiremiyenler senin gibilerdir.
Hani ne yaptiniz, Atatürk'ü ikinci defa öldüren sizin gibiledir.
Ölcü mü ariyorsun halen?

Devleti kim yönetiyor?

Anayasaya onu bunu kim ilave ediyor yada eksiltiyor?

Nerde mirascilar, nerede idealleri yürütecek olanlar?

Milliyetci demek, baska milletlerden nefret etmek degildir! Belki de mirasin icindeki milliyetcilik baska sekilde tabir edilmistir, olabilir.

Bookmarks

Etiketler
atatürk, suçlusun