hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > MAKALELER(DİNİ ve SİYASİ) > Siyaset

Seçenekler Stil
Alt 11. August 2010, 08:40 PM   #11
ÖmerFurkan
Site Yöneticisi

Tesekkür: 33
85 Mesajina 163 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 100000
ÖmerFurkan will become famous soon enoughÖmerFurkan will become famous soon enough

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İnsaf sınırları içerisinde eleştiri yapmamız sorgulanırken, verdiğimiz binlerce şehidin boş bir dava, 2 milleti birbirine düşürmek için verilmiş binlerce asker destekli ölüm olduğunu anlayıp hangisinin daha insaf dışı olduğu sorgulamak gerekir. Benim yaptığım eleştiri mi daha insafsızca yoksa askeriyenin (anayasanın yazarları) tepe noktalarındaki kişilerin pkk'yı yaşatma ve destekleme süreçleri mi?

Sen köşe noktalara masonları çekip, bu ülkenin dürüstlerini ihraç edersen, sırf eşinin başı bağlı diye önünü haksız yere kesersen elbetteki o kurum kısa zamanda kötülüklerle dolup taşacak, bir gün gelecek kendi heronlarını düşürmek için planlar yapacaklar.
Bu günkü eli silahlı kurumu kurtuluş savaşı dönemindeki orduyla karşılaştırmak, bu günk geleneksel hatta tarikatlı dini peygamber dönemindeki hakiki islamla karşılaştırmak gibidir. Bir grup mason oturdukları yerden hangi ilde ne kadar şehit verileceğini hesaplarken, bir grup üst komutan hangi askerlerimizi hangi pusunun önüne atarken, pkk askerlerimiz tarafından çevrilmişken vurmayın serbest bırakın emrini verenler bu gün.... hayır bu satten sonra gözlerine uyku girmeyecek. yaptıkları karşılarına çıkacak,

Adalet istiyorum diyenlerin, bu adamların yargılanmalarına karşı çıkmaları bana saçam geliyor buda benim fikrim. isteyen yargılanmasın diyebilir tabi, bende seçimimi bundan yana kullanıyorum.

Bağımsız yargı kulağa ne kadar da hoş geliyor,,, keşke yargı bağımsız, yürütme bağımlı yasama ise tamamen bağımsız ve adaletli olsaydı, çok şeker. Ama ne yazıkki bu sadece cennette, çünkü aramızdaki darbecilerin temizlenip cennetten uzaklaştırılması gerekiyor, bunların cennette de olduğunu düşünsenize kim bilir şu ufacık dünyada bir gurup çaresiz kürdü dağlara çıkartttırığ kendi evlatlarımızı öldürten ardından kürtlerede baskı kurup iki milleti kışkırtıp iç savaşı daha kolay yönetmek için planlar kuranlar cennette neler yaparlardı?
--------------------------------------------------------------------------------------------

yanlış anlaşılmasın Dip Not; Kimsenin hayır demesine karışmıyorum, eleştirmiyorum,,, ben kendi kafama göre olası hayır cevabını kendi vereceğim hayırın eleştirisini yapıyorum... Herkezin kendi gerçekleri vardır, yanlış anlaşılmasın... Ben eğer hayır diyecek olsaydım kendi gerçeklerime ve bildiklerime karşılın büyük haksızlık etmiş, şahitliği yerine getirmemiş olurdum,,, Kendi doğrularım ve gerçeklerim ışığında benim hayır demem kendi adıma utanç verici... verdiğim şahitlik kendi çıkarlarıma ters olsa bile gerçeklermi adaletlice yapacağım. Bu konudaki hayır eleştirim sandıkta kendi atacağım hayırın eleştirisidir... Bir başkası ben tayibi ergenekoncularla meyhanede içeken gördüm diyip hayırı seçebilir,,, bende görsem bende hayır derdim

Al bundan utan
Eklenen Resim Ön İzlemesi
Dosya tipi: jpg kurdistan.jpg (20,1 KB (Kilobyte), 7x kez indirilmiştir)
ÖmerFurkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11. August 2010, 09:55 PM   #12
dost1
Site Yöneticisi

dost1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3.567
1.083 Mesajina 2.384 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 100000
dost1 is on a distinguished road

Selamun Aleykum! Değerli Kardeşlerim!

Kur'an'ın mü'mini olan kardeşlerimin birbirlerini incitici sözler söylemesinin beni derinden üzdüğünü bilmenizi isterim.

Bu başlıkta yazılan her cümleyi açacak cevaplar verilmesi sayfalar tutar.

İnsanlar yüzyüze daha rahat müzakere ederler.

Yazılı olarak yapılan müzakerelerde; karşımızdaki kardeşimizin yazdığı cümleden neyi nasıl anladığını düşündüğümüz gibi neyi nasıl anlamadan da yazdığını düşünmeye başlarız. Kısır bir döngüye girebiliriz. Özellikle sözkonusu siyaset olduğunda bu daha çok olur. Doğruların arasında yanlışlar, yanlışların arasında doğrular kaynar gider ve gereksiz olarak müzakereciler anlatmak istediklerini anlatamamalarının ya da okuyanlarca doğru anlaşılamadıklarının sıkıntılarını yaşarlar.

Bu yaşlı abinizi üzmeyeceğinizi düşünüyorum.

Kusursuzluk sadece Allah'a mahsusdur.
Doğrusunu en iyi bilen AllaH'tır.
Sevgi,saygı ve muhabbetle.
Allah'a emanet olunuz.
Barış (11. August 2010), hiiic (11. August 2010), Miralay (12. August 2010)

Bookmarks

Etiketler
evet