hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > TEMİZLİK VE İBADET > İbadet > Namaz

Seçenekler Stil
Alt 4. August 2010, 09:07 PM   #1
FuRKaN03
Yeni Üye

Tesekkür: 1
5 Mesajina 9 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
FuRKaN03 has much to be proud ofFuRKaN03 has much to be proud ofFuRKaN03 has much to be proud ofFuRKaN03 has much to be proud ofFuRKaN03 has much to be proud ofFuRKaN03 has much to be proud ofFuRKaN03 has much to be proud ofFuRKaN03 has much to be proud of
Standart Namaz ile ilgili bir kaç soru...

Selam herkese,

yaklaşık 8 aydır Kuran odaklı İslam hakkında kendimce bilgilenmeye ve uygulamaya çalışıyorum. Daha önce okuduğum yazılar ve konuştuğum insanlar doğrultusunda Salat-ul vusta'nın orta namaz, yani sabah ve akşam namazı arasında gün içerisinde kılınan bir namaz olarak biliyordum. Ancak Hakkı Yılmaz'ın görüşlerine göre Cuma namazı. 'Ve gecenin ilk vakitlerinde de kıl' ayetin son bölümü yani, aslında akşam namazının tam vaktini tanımlayan bir söz olduğuna dair hemfikir kişiler buldum. Bir alman Kuran odaklı İslam sitelerinde okudum. Bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

Ayrıca burada Salât'ın geleneksel olarak öğrendiğimiz Namaz olmadığını, fakat Namaz'ın bunun bir parçası olduğunu anladım. Çevremizdeki insanlara destek de bunun bir parçası. Zihinsel yönünü anladım ama mali yönü tam olarak anlamakta zorluk çekiyorum. Zekat değil ama öyle gibi bir şey mi acaba? Kurana göre Salât Namaz ve çevremizdeki insanlara yardım (maddi ve manevi) mıdır yoksa daha kapsamlımıdır? Hakkı beyin bir çok makalesini okudum ama bazen anlamakta zorluk çekebiliyorum, dini konularda daha çok Almanca yazı okuduğum için olsa gerek. Bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden çok teşekkürler,
Allah'ın barışı ve merhameti üzerinize olsun,
Furkan...
FuRKaN03 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
FuRKaN03 Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Barış (5. August 2010), Miralay (5. August 2010)

Bookmarks

Etiketler
bir, ile, ilgili, kaç, namaz, soru