hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > EĞİTİM - ÖĞRETİM > Güzel Sanatlar > Resim-Fotoğraf

Seçenekler Stil
Alt 29. November 2010, 07:17 AM   #1
ÖmerFurkan
Site Yöneticisi

Tesekkür: 33
85 Mesajina 163 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 100000
ÖmerFurkan will become famous soon enoughÖmerFurkan will become famous soon enough
Standart Türkiye Çok iyi gidiyor..

ÖmerFurkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
ÖmerFurkan Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (29. November 2010)
Alt 29. November 2010, 09:13 AM   #2
aşık74
Uzman Üye

Tesekkür: 328
166 Mesajina 472 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 17
aşık74 will become famous soon enoughaşık74 will become famous soon enough

Ben 36 yaşındayım. Türkiye nin bundan iyi günlerini görmedim. Ayrıca ticaret ile uğraşıyorum.
İşlerimizin son 3-4 dir bu kadar iyi olduğunuda görmedim.

Not: ömer kardeşim, akp ile yakından uzaktan hiçbir alakam yok bu arada.

Birde allah aşkına bana ; şu parti iktidara gelse daha iyi olur deyin ! Varmı öyle bir parti ?
Varmı türkiye yi şu anki durumundan daha iyi günlere götürecek bir parti sizce ?

selamlar...
aşık74 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29. November 2010, 11:01 AM   #3
ÖmerFurkan
Site Yöneticisi

ÖmerFurkan will become famous soon enoughÖmerFurkan will become famous soon enough

benzin 4.00 TL'geldi yani 55 lt lik bir aracın deposu 208.00TL ye doluyor.Bütün ticaretin akaryakıt üzerine kurulduğunu ben varsayıyorum.Gerisini siz düşünün.Daha iyi günlere götürecek derken?

bölünme
ordunun güçsüzleştirilmesi
cumhuriyetin rejimin değiştirlme girişimleri
imralıya söz geçirememe
inanın daha sayarım.
İnşallah su anki durumundan daha iyiye götürecek birileri çıkar elbet.Şeyhinden değil Allahtan korkan.Amerikaya değil Allaha hesap vereceğini bilen.İnşallah
ÖmerFurkan Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
aşık74 (29. November 2010), Miralay (29. November 2010)
Alt 29. November 2010, 11:12 AM   #4
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

tekrar düşündüm de,,, bir internet sitesinde akp alehtarı laf söylediği için görevden atılan bir öğretmenle beraber ünirevsitede başbakana karşı alyhte söz söylediği için göz altına alınan öğrenci aklıma geldi... birde kpss soruları çalındığı için hazıık kitaplarını yakan öğrencilerin joblanarak göz altına alışını aklıma geldide ne olur ne olmaz fazla eleştirmeye korktum birden,,, penguen gibitbelkide türkiyenin en kaliteli karikatüristlerinin yer aldığı dergiye irak evkatüristlere dava açan bir zihniyetten her türlü fenalığı beklerim,,, daha önce kiinnesm yapmadığı faşizmle karşı karşıyayız. muaviyenin çocukları nasıl olsa dedelerinin izini takip ediyorlar,, ellerinde mızrak ucunda kuran ayetleriii..

o nedenle editliyorum.. aşağıdaki yorumu yapan salak arkadaş kimmiş tanımıyorum,, hangi terbiyesiz yaptı bu akp karşıtı yorumu bilmiyorum... akp başımızda iyiki var yaşasın muaviye yaşasın tayiiiiiip, yaşasın padişah yaşasın halife, yaşasın sonsuza dek yaşasın cehennemde bizden uzak

Alıntı:
cahilin tekinden alıntı;
kpss soruları çalındı hırsızlar savunuldu, eğitim-sen sayesinde sınav iptal edildi, az kalsın üzerini kapatacaklardı ama beceremediler, sonra yeni sınavda katsayı kazığı attılar hırsızlar yine sınav lideri oldular... soruları satan hırsızlar hangi partinin mensupları araştırmak gerek, çubukcu bas bas bağıdrı hırsızlar atanacak sınav iptal olmaz diye,, becerdiler...

sadece bu adaletsizik ve bilinçli hırsızlık bile bırakın akp ye oy vermeyi, onun kaşıı trolan onu bitirecek partiye oy verme sebebimdir,,, çünkü bu zalimliği gözümüzün içine baka baka yapanlar (genel yetenek sınavlarındaki hırsızlar hala kardalar ve atandılar, yani memurlarımız hırsızlar oluyor) yarın neler yaparlar beni korkutuyor.... gitsinler artık bu kadar çaldıkları yeter...

+ benim başkandan talebim var... gelecek seneki soruların parası neyse verelimde bizede satsınlar... sayın çubukcu da sanırım işin içinde lütfen bizede soruları satın, bende hayatımda bi kere paramla kpss den full çekeyim...

Konu hiiic tarafından (29. November 2010 Saat 11:35 AM ) değiştirilmiştir.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Alt 29. November 2010, 11:16 AM   #5
hiiic
Uzman Üye

hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

İLAN;
2011 kpss soruları alınacaktır
müracat aşağıya mesaj bırakın...
soruları 2010 gibi satan tüm cemaat ve din yanlısı hırsızlardan soru alınacaktır, geçen sene 10 bin dolardan açılışı yapılan soruların bu seneki kur fiyatı neyse ödemeye razıyım... okudum çalıştım alnımın teriyle didindim, dayım yok babam emekli memur işsizim.. lüften soruları eline geçiren cemaat grupları banada ulaştırın,...

10 bin peşin bankadan kredi çekip hemen ödeyebilirim, ltfen soruları satan yada tüm aracı cemaatler iletişime geçelim...
soru çalmak ve satmakda tıpkı ticaret gibidir dimi? hımmm faizde öyke,, bunlar ticaret hımmm... nasıl olsa kitapta kpss sorusu çalmak günahtır yazmıyor .. işine gelmeyen yazmıyor gelen yazıyor ama gizli yazıyor ancak ulema anlıyor bunu da çözmeyi

Konu hiiic tarafından (29. November 2010 Saat 11:45 AM ) değiştirilmiştir.
hiiic Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (29. November 2010)
Alt 29. November 2010, 11:32 AM   #6
ÖmerFurkan
Site Yöneticisi

PKK Açılımı,
Ermenistan Açılımı,
Ruhban Okulunun Açılması,
Patriğin Ekümeniklik İddiası.
Konularındaki AKP iktidarının çaba ve gayretleri bütün çıplaklığı ile gözler önündedir. Açıkça Türk Milletinin bekası ile geleceği ile oynanmaktadır.
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin üniter yapısını, cumhuriyetin temel niteliklerini zaafa uğratan, etnik ve dinsel temelde ayrışmaya çanak tutan, devletin temeli ile çatısı ile uğraşan bu iktidara son vermek görevimizdir.
ÖmerFurkan Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Alt 29. November 2010, 11:55 AM   #7
aşık74
Uzman Üye

Tesekkür: 328
166 Mesajina 472 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 17
aşık74 will become famous soon enoughaşık74 will become famous soon enough

Kardeşlerim ve abilerim haklı olduğunuz noktalar var. Ama ben ekonomi ve ticaret babında yapılan gelişmeleri beğeniyorum şahsen.

AK Parti iktidara geldiğinde, 2002'de Türkiye'nin yıllık ihracatı 36 milyar dolardı.

Bu yıl İhracat rakamları yıllık 100 milyar doları aştı.

Hedef ihracatta büyük ve bu rakamlar gerçekten gelecek adına umut verici.

Başbakana göre ihracatın 500 milyar dolara ulaşması asla bir hayal değil.

AK Parti hükümeti çalışkan bir hükümet.Başbakan çalışkan bir başbakan.

Tekrar söylüyorum, ben akp li falan değilim.Siyaset le alakam yok. Ben bir ticaret insanıyım sadece. Yaşadıklarımı ve gördüklerimi söylüyorum.

Türkiye şu an avrupanın 6. büyük ekonomisi konumunda.

İyi gidiyorlar bence...

Selamlar...
aşık74 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29. November 2010, 12:40 PM   #8
Miralay
Uzman Üye

Tesekkür: 4.080
276 Mesajina 635 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
Miralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud of

Selam aşık74 kardeşim.

Senin de haklı olduğun taraflar var.
Bu dediğin güzellikleri başa geçen her hükümetin yapması zaten görevidir. Ben de sağlık alanında yapılanlar açısından bir zamanlar akp'ye sıcak bakanlardanım. Fakat Ömer Furkan kardeşimin saymakla bitiremeyeceği daha peeek çoook nedenlerden dolayı bu iktidara artık sempati duyamamaktayım.

Ekonominin bu kadar iyi gittiği iddia edilirken kapanan onca fabrika ve işyerleri de gözümüzün önünde. İşsiz sayısını azalttıklarını söylüyorlar. Ama madalyonun bir de diğer yönü var. İş bulduğuna sevinen işsiz kardeşlerimiz, asgari ücretle veya daha az ücretle adına "patron" denilen köle tacirlerinin ellerine düşüyorlar. İyi niyetli ve hakkaniyetli patronları tenzih ederim.

Saygılarımla
Miralay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Miralay Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
aşık74 (29. November 2010)
Alt 1. December 2010, 01:58 PM   #9
hiiic
Uzman Üye

bu günün çözümleri geleceğin sorunlarını oluşturur, bunun için problemler bilinçli ve proaktif düşünceyle yapılmalı, sistem yaklaşımı gereği gelecekte ne tür dalgalara yol açacağı bilinmelidir...

Eğer böyle olmazsa, öğretmen kadrolarına doldurulan mühendislerin ardından öğertmenler açıkta kalır,,, aynı sıkışma gelecekte polis kadrolarında da olacak, polis okulu öğrencileri bir gün gelecek okulu bitirdikten sonra kpss yada diğer sınavlarla avutularak boş gezecekler...

bu anlık seçim oyunları ve gösteriş uzun vadede devlete çok zarar verdi, vermeye de devam ediyor,,, yönetici Yusuf gibi geleceğe göre hareket etmeli. yoksa kıtlık kriz zamanlarında çok ağlarız,,,

bu sözde sağlık düzenlemesinin bu oy tuzağının da bakalım dibi ne zaman göçecek,, teğet geçtiği sanılan krize biz yıllar önce girdikte hala o krizdeyiz,,, gerçekleri yalanlarla süsleyip göz boyamanın ve dibe batışıh hızlandıracak delikleri süs diye göstermenin bir anlamı yok...

sözüm hiç bir partiye değil bir grup dini kullanırken diğerleride zinadan kendilerini alamıyorlar... bu iş bu şekilde olmaz, köklü bir düzenleme gerekli ama bu öyle bir düzenleme olmalı ki herkezin yüzü gülmeli... halkın yönetime katılımını özel haller hariç artırmalıyız. kurumlar şeffaaflaşmalı ve yöneticiler bize hizmet etmek için oraya geldiğini bilmeliler, oğullarına değil memlekete tersane kurulmalı...

millet vekili maaşları ortalama memur maaşına eşit olmalı, seçimler 2 yıla indirilmeli (masraf bahanesini 17 farklı yolla çürütürüm) ve makamını şahsi çıkar için kullananın kolları kesilmeli,,,, gemileri batırılmalı... meclisi halkı temsili bırakıpta sekreteriyle odalara kapananında şeyi kesilmeli sürçü lisan affola....

---------------------
yani; iyi diye yapılanlar aslında oğullarının gemilerini sağlama almak amacıyla ülke gemisini dibe çeken delik açmaktan ve oy potansiyeli kazanmaktan başka bişey değil,,,,

bence böyle,, inşallah akpciler bana kızıp kafamı almazlar,,, despotun ne anlama geldiğini bilmeden despot lafına bile kızan despotça bir yönetimle karşı karşıyayız, Allah yardımcımız olsun...
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
aşık74 (2. December 2010), Miralay (2. December 2010)
Alt 3. December 2010, 11:35 AM   #10
snobyx
Katılımcı Üye

Tesekkür: 201
49 Mesajina 158 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
snobyx is on a distinguished road

Selamlar Arkadaşlar,

Türkiye iyi bir noktaya mı gidiyor yoksa daha kötü bir yere mi bunu tartışdığınız bu paylaşım başlığının ilgilenenlere faydalı olacağını düşünüyorum.Ben de bu sebeple kendimce ufak bir katkı yapmak istedim.

Bana göre ülkemizin nereye gittiğini ancak tarih önümüze koyacaktır.Fakat bizler doğru verilerle genel planı okuyabilirsek en gerçekçi öngörüyü yapabiliriz.Bu sebeple ben edindiğim verilerle kendi öngörümü yapacağım.Birçok konu başlığından sadece ekonomi üzerinde duracağım çünkü eminim kimsenin okuyacak işin gerçeği benim de yazacak çok vaktim yok.

Ekonomik veriler bazen en doğru bazen de en yanıltıcı veriler olabiliyor.Rakamlar sizin nerden baktığınıza ve neyi göstermek istiyorsanız ona göre değişebiliyor.Örneğin İhracat rakamları.Dikkat ederseniz modern firavun sihirbazları olan bir kısım medya habire manşetlerden ülkemizin artan ihracat rakamlarını ballandıra ballandıra anlatmakta.Biz de elbette bundan gurur duymakta ve sevinmekteyiz.Bence dış ticaret hacminin genişlemesi ve ihracatın artması çok önemli ve güzel bir gelişme fakat dış ticaretin öteki ayağı olan ithalatın ne durumda olduğuda en az bunlar kadar önemlidir,değil mi?

Buna bakacak olursak eğer TÜİK rakamlarına göre ekim ayı ihracatı 11,ithalatı ise 17 milyar $ olmuştur.Yani aradaki fark -6 milyar$'dır.Bu yılın ilk on aylık ihracatı 93 ithalatı ise 148 milyar $'dır.Yani -55 milyar $'dır.
Yıl sonu (iki ay kaldı)tahmini ise dış ticaret açığının yaklaşık eksi yönde 65-70 milyar dolar olacağı yönünde.Peki bu dış ticaret açığımız ama bizim turizm,yurt dışı işçi dövizleri ve açıklanamayan para girişleri(Kara para)gibi ek döviz gelirlerimiz var.Bunları düşersek Cari Açığı yani net yıllık döviz açığımızı buluruz.Eldeki gerçekleşmiş verilere göre ilk dokuz aylık cari açık 32,5 milyar $.Yılsonu tahmini(ki hergün yukarı yönde revize ediliyor) 45 milyar dolar civarı bekleniyor.Yani 2010 yılı için -45 milyar$ olan cari açığın GSMH'ye oranı %7 civarındadır.Peki bu bu seneye özgü bir olaymıdır elbette değil,AKP hükümeti döneminde sürekli olarak ivmelenen bir şekilde cari açık büyümektedir.Hükümetimize göre ise Cari açık finanse edilebildiği müddetçe sorun teşkil etmemektedir.Peki bu finansman yani döviz açığı nerden ve hangi yollarla sağlanmaktadır.

Uzun olmaması için bunu sonraki iletimde aktaracağım...
kamer (6. December 2010), Miralay (4. December 2010)

Bookmarks

Etiketler
çok, gidiyor, iyi, türkiye