hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > MAKALELER(DİNİ ve SİYASİ) > Makaleler

Seçenekler Stil
Alt 8. October 2018, 10:32 AM   #1
galipyetkin
Uzman Üye

Tesekkür: 105
574 Mesajina 958 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
galipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud of
Standart Ben bu ulusa hep Mustafa Kemal gönderem ki!

Bir köyü seller basar, herkes tepelere kaçar. Fakat köyün imamı bütün ısrarlara rağmen Tanrı'nın kendisini koruyacağını söyleyerek camide kalır. Kısa süre sonra sular camiye ulaşır. İmam minareye çıkar.

Sular yükselip minare boyuna gelince, bir tekne imamı kurtarmaya gelir. Ancak dini bütün imam Tanrı'nın kendisini koruyacağını söyleyerek tekneye binmeyi kabul etmez.

Sular yükselmeye devam eder. Bır tekne daha gelir ancak imam yine Tanrı'nın kendisini koruyacağına inancının tam olduğunu söyleyerek tekneye binmez.

Sular iyice yükselir. İmam artık minarenin en tepesindedir. Bir helikopter yaklaşır, içindekiler imama durumun çok kötü olduğunu anlatarak helikoptere binmesinde ısrar ederler. İmam helikoptere binmeyi de reddeder.

Sular daha da yükselir ve imam boğularak ölür.

İmamı ahıretin kapısında karşılarlar. İmam meleklere:
"Tanrı'ya biraz kırgınım.
Ben hayatımı ibadet ederek geçirdim. İnsanlara hep iyilik yaptım, günahlara uzak durdum. Yaşadığım köyü sel bastı, herkes kaçtı ama Tanrı'nın beni kurtaracağına inandığımdan ben kaldım. Görüyorsunuz ki, şimdi buradayım" der.

O sırada yukarıdan bir ses duyulur:
"Salağa iki tane tekne, bir helikopter gönderdik.
Kurtarmak için daha ne yapacaktık? Böyle kafasızların benim katımda yeri yoktur."
* * *

Yukarıdaki fıkrayı millete uygulayacak olursak.
Tanrı o gün geldiğinde herhalde şöyle der:

"Ben bu ulusa örnek alsınlar ve onu izlesinler diye Mustafa Kemal'i gönderdim. Musibetlerden kurtuluş yolunu onun vasıtasıyla bunlara göstermeye çalıştım. Ama onlar hâlâ benden medet umuyor, her şeyleri için " Allah'a havale ettik" diyorlar. Eh, ben daha ne yapayım onlara? Hep Mustafa Kemal mi göndereyim? Bu olmayacağına göre her biri Mustafa Kemal olmayı öğrenmelidir.

Sayın Rahmi Turan'ın
köşesinden alınma.

Saygılarımla.
Galip Yetkin.

Konu galipyetkin tarafından (9. October 2018 Saat 07:29 PM ) değiştirilmiştir.
galipyetkin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
galipyetkin Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
bartsimpson (30. October 2018), dost1 (8. October 2018)
Alt 28. October 2018, 09:12 AM   #2
khaos
Uzman Üye

khaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 229
167 Mesajina 302 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
khaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud of

İlahi Galip Abim
Bu fıkrayı not ettim bir kenara...
Atatürk konusuna gelince ;
Bende öyle düşünüyorum. bir millete böyle bir şans veriliyorsa tesadüf olamaz.

Bookmarks

Etiketler
ben, gönderem, hep, kemal, mustafa, ulusa