hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > İMAN > Melekler'e İman

Seçenekler Stil
Alt 20. November 2012, 11:10 AM   #201
pramid
Uzman Üye

Tesekkür: 191
507 Mesajina 1.128 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
pramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud of

Hiç düşündün mü bu ortamda millet neden senin uslübundan şikayetçi.

Selam
pramid isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20. November 2012, 12:04 PM   #202
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
pramid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hiç düşündün mü bu ortamda millet neden senin uslübundan şikayetçi.

Selam
Çok düşündüm ve vardığım sonuç:

Kendilerinin akıllarını her şeyden üstün tutan kompleksli kimselerin, önce fikirler yerine sataşmalara başladıklarını, sonra da sataşmanın ötesinde;

Müslüman kimliğine bile bakmaksızın, "medeniyetsizlikle, mürtedlikle, maymunlukla vb." suçlayabildiklerini gördüm.

Eeee, fikirini bile ortaya koyup kenara çekilemeyen kimselerden bu yaklaşımlara zaten alışmıştım, burada da onların bir tezahürü olarak kabul ettim.

Ancak; az sayıda ve gerçekten samimi olarak yazışmada bulunan kardeşlerimden de gayel güzel yazışma ortamları yakalayabildim.

Buda adam olana yetiyor, yetmeli de... Çünkü, asıl rabbimizin vereceği karşılıktır, onun razılığıdır. Bunu sağlamaya çalışanlara selam olsun...

Saçma sapan, imansızların bile göstermedikleri pervasızlıkları gösterenleri ikaz edince, üsluptan şikayet etmekten başka ne yapılabilirki?

Dünyada insanlara hep iyi davransanda, adil olsanda, kendini insanların hizmetine adayarak yaşamını bitirsen de, diğer ilahları ilah kabul etmeyip, sadece Allah'a taparak yaşayamamışsan, seni bekleyen yeni mekan bellidir.

Alıntı:
pramid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
... ayrıldığımız hususlar sizi adaletli olmaktan, iyilik yapmaktan, yakınlara bakmaktan ayırmıyor ise sorun yok. İstersen kaşar peynirine tap. Ben bu Allahın emrettiklerine bakıyorum.

"İyilik yapta, istersen peynire tap" diyen, bunu derken haddini aştığını görmeyen veya belkide umursamayan ve müslüman olduğunu iddia edene, müslümanlığın ilk ve en önemli şartının "LA İLAHE" yi kabul ederek, önce başka ilahlar olmadığını kabul etmesi, ondan sonra ise "İLLA ALLAH" diyerek sadece ALLAH'a tapılması ( iyilikleri yapmak şartıyla; kaşar peynirine veya başka şeylere değil) gerektiğini kavrayabilmesini söylemekten" daha fazla bir şey anlatmama gerek varmıdır acaba?

Şimdi sana tavsiyem;

Sen de bunları ve içinde bulunduğun durumu bir düşün...

selamlar,
aorskaya

Konu aorskaya tarafından (20. November 2012 Saat 12:13 PM ) değiştirilmiştir.
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20. November 2012, 01:24 PM   #203
seckin
Katılımcı Üye

Tesekkür: 11
12 Mesajina 17 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
seckin has much to be proud ofseckin has much to be proud ofseckin has much to be proud ofseckin has much to be proud ofseckin has much to be proud ofseckin has much to be proud ofseckin has much to be proud ofseckin has much to be proud of

Alıntı:
ikişer, üçer, dörder kanatlı(cenah)olmalarından bahseden ayet.

İsra-24 Onları esirgeyerek alçakgönüllülükle üzerlerine kanat(cehah) ger ve: "Rabbim! Küçüklüğümde onlar beni nasıl yetiştirmişlerse, şimdi de sen onlara (öyle) rahmet et!" diyerek dua et.
Bizlere yıllarca yanlış anlatmışlar bizlerde yanlış anlamışız. Cenah Anne babanın şefkatinin göstergesi gibi. Cenah ise Allahın meleklerinin gücünü anlatıyor. O zaman Allah daha merhametli. Bu ikişer üçer cenah Allahın sonsuz merhametine de göstergesi olabilir. Yanlış mı düşünüyorum. Cenah merhamet gücü de diyebilir miyiz.
seckin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21. November 2012, 06:23 AM   #204
pramid
Uzman Üye

Tesekkür: 191
507 Mesajina 1.128 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
pramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud of

Alıntı:
Cenah Anne babanın şefkatinin göstergesi gibi. Cenah ise Allahın meleklerinin gücünü anlatıyor. O zaman Allah daha merhametli. Bu ikişer üçer cenah Allahın sonsuz merhametine de göstergesi olabilir. Yanlış mı düşünüyorum. Cenah merhamet gücü de diyebilir miyiz.
Zihnine sağlık....
pramid isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
pramid Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
seckin (22. November 2012)
Alt 22. November 2012, 02:21 PM   #205
seckin
Katılımcı Üye

Tesekkür: 11
12 Mesajina 17 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
seckin has much to be proud ofseckin has much to be proud ofseckin has much to be proud ofseckin has much to be proud ofseckin has much to be proud ofseckin has much to be proud ofseckin has much to be proud ofseckin has much to be proud of

Alıntı:
Alıntı:
Cenah Anne babanın şefkatinin göstergesi gibi. Cenah ise Allahın meleklerinin gücünü anlatıyor. O zaman Allah daha merhametli. Bu ikişer üçer cenah Allahın sonsuz merhametine de göstergesi olabilir. Yanlış mı düşünüyorum. Cenah merhamet gücü de diyebilir miyiz.
Zihnine sağlık....
Seninde
seckin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiketler
ayrı, değildir, insanın, kendi, melekesi, melekler, rabbimizin, vardır, yada, yaratıklardır