hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > EĞİTİM - ÖĞRETİM > Güzel Sanatlar > Şiir

Seçenekler Stil
Alt 24. July 2013, 11:25 PM   #1
Yiğitcan
Uzman Üye

Yiğitcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 37
31 Mesajina 64 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
Yiğitcan is on a distinguished road
Standart Suçlusun atatürk

Suçlusun çünkü ermenilerden kurtardın
Suçlusun çünkü kürtleri ermenilergibi yok etmedin
Suçlusun çünkü kadınları kölelikten kurtardın
Suçlusun çünkü kadınları kuma olmaktan kurtardın
Suçlusun çünkü savaşlar da en önlerde sen koşardın
Suçlusun çünkü izgilizler köyleri yakarken canın tehlikedeyken hastaneden kaçtın köyleri kurtardın
Suçlusun çünkü mal varlığını Türkiye'ye bağışladın
Suçlusun çünkü bu nankör insanlar için şehit verdik
Suçlusun çünkü türkiyeye fabrikalar kurdun iş sahibi oldular
Suçlusun çünkü savaçta Allah Allah diye askere söyletenoldun
Suçlusun çünkü kuranı elmali hamdiye türkçe yazdıran oldun şimdi sana dinsiz dediler
Suçlusun çünkü meclise ilk kadınları sen çıkardın
Suçlusun çünkü çocuklara 23 nisan bayramı armağan ettin
Suçlusun çünkü vatan sevdalısıoldun
Suçlusun çünkü insanları cahillikten kurtardın
Suçlusun çünkü kızlara okuma hakkı tanıdın
Suçlusun çünkü dört mevsim yaşayan ülkeyi bize armağan ettin
Suçlusun çünkü türk kadınlarını tacizden kurtardın rahat yaşam sağladın
Suçlusun çünkü artık korkusuzca evde ve dışarda rahat yaşam sağladın
Yurtta barış cıhanda barış olduğunu söylediyin için suçlusun
Suçlusun çünkü köylüye milletin efendisi dedin değer verdin
Suçlusun çünkü seni dünya konuşuyor Çin'de senin hayatın derslerde zorunlu
Suçlusun çünkü garibanların yanın da yer aldığın için
Suçlusun çünkü sen çok değerlisin dediklerinde insanlar insan olarak Hz.Muhammet değerlidir dedin.
Suçlusun çünkü gösteriş için namaz kılıp resim çekmedin
Suçlusun çünkü dini kullanmadın vatan sevdalısı oldun
Suçlusun çünkü vatan toprakları için canla başla savaştın
Suçlusun çünkü vatanın bir karış toprağını satmadın
Suçlusun çünkü bayrağımız korkusuzca dalgalandırdığın için
Suçlusun çünkü ezanımız rahatlıkla minarelerden seslendiği için
Suçlusun çünkü hurafeleri yok ettiyin için
Suçlusun çünkü kula kul olmamayı öğrettiğin için
Suçlusun çünkü el ayak öpmemeyi öğrettiğin için.
Artık türk evladı bunu öğrenmeli atatürk suçludur
Suçlusun çünkü iyilik yapmayı kahramanlığı öğrettin
Yiğitcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yiğitcan Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Bilgi (29. July 2013), dost1 (25. July 2013)
Alt 25. July 2013, 01:38 PM   #2
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Tüm övgüler ve hamdlar Allah'adir!

Bu dünyadan göc etmis birisini öve öve göklere cikarsam tüm kusursuzluktan arindirsam ne yazar.

Ardindan olmadik laflari edip yere calsam ne yazar.

Herkes kendi yaptigindan sorumlu tutulacacagina göre, baskasinin yaptiklariyla degil kendi yaptiklarimizla ugrasalim, hatalarimizi kesfedelim, bozgunculardan olmayalaim.

Hayatta oldugumuz müddetce hayatta olanlari elestirebiliriz. Bu dünyadan göc edenlerin, kimlerin sevap defterlerinin acik oldugu, kimlerinin sevap defterlerinin kapandigini da ancak Rabbimiz bilir.

Kimileri imamlarini cennetlik ilan eder kimileri devlet adamlarini, kimileri de en azindan karisini kocasini yada cocugunu.

Üstümüze düsmeyen vazifelerdir bunlar.

Hayirli insanlarin arkasindan kisaca "Allah ondan/onlardan razi olsun" desek de yeterli gelir. Desek de demesek de razi olup olmamak yine Rabbimizin kararina kalmistir.

Ayetler satirlarda bekliyor, gel gör bak ibretler al diye bangir bangir sesleniyor.

Rabbimiz bizleri kör, sagir ve kalbi kilitlilerden kilmaz insaAllah.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (26. July 2013)
Alt 25. July 2013, 09:48 PM   #3
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 481
200 Mesajina 303 Tesekkür Aldi
bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of

Alıntı:
merdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu dünyadan göc etmis birisini öve öve göklere cikarsam tüm kusursuzluktan arindirsam ne yazar.

Herkes kendi yaptigindan sorumlu tutulacacagina göre, baskasinin yaptiklariyla degil kendi yaptiklarimizla ugrasalim, hatalarimizi kesfedelim, bozgunculardan olmayalaim.

Hayatta oldugumuz müddetce hayatta olanlari elestirebiliriz. Bu dünyadan göc edenlerin, kimlerin sevap defterlerinin acik oldugu, kimlerinin sevap defterlerinin kapandigini da ancak Rabbimiz bilir.

Kimileri imamlarini cennetlik ilan eder kimileri devlet adamlarini, kimileri de en azindan karisini kocasini yada cocugunu.

Hayirli insanlarin arkasindan kisaca "Allah ondan/onlardan razi olsun" desek de yeterli gelir. Desek de demesek de razi olup olmamak yine Rabbimizin kararina kalmistir.

Ayetler satirlarda bekliyor, gel gör bak ibretler al diye bangir bangir sesleniyor.

Merdeeeeem ... bence bu konuda sen hiç birşey yapma ...

Sen TÜRKÜN ATASINI eleştirecek kadar mı TÜRKLÜĞÜNÜ kaybettin oralarda...

Her insanın, her toplumun, her ulusun, her ülkenin kutsalı vardır...

Bir kaç posttur klavyenin ayarı bozuldu, bence bir tamir ettir, ne dediğini bilmiyorsun ...
Alt 25. July 2013, 10:10 PM   #4
merdem
Uzman Üye

merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Ne yasadigim Almanya'da beni Hitler ilgilendiriyor, ne de dogdugum Türkiye'de Atatürk beni ilgilendiriyor.

Amerika'ya göc edecek olsam Obama da beni hic ilgilendirmez.

Demek Türk olmamla bir alakasi yok bu yeryüzünde var olmam.

Rizkim Rabbimden geliyor istersem Avusturalya'da yasayayim.

Yeryüzü tüm insanlarindir. Bahcesine cit cekerek kapatanlar misali, devletler arasina sinir cekerek beni istedikleri yere baglayamazlar. Ben karar veririm nerede yasayacagima.

Demek ki bir Atatürk olmasada yeryüzünde bir Türk'ün de öyle de olsa böyle de olsa yasama hakki var.

Atatürk olmasaydi benim halim ne olurdu diye düsünecek olursam.... Rabbim bir yerlerden seslenir: Ben ne güne duruyorum? Hepinizi ben yaratmadim mi diye soracak olursa vay halimize.

Hesaplarin görülecegi gün sinav sorularimin arasinda Atatürk ile ilgili bir sorunla karsilasmayacagimdan eminim.
Miralay (26. July 2013)
Alt 25. July 2013, 10:19 PM   #5
merdem
Uzman Üye

Atatürksüz de özgürüm, Atatürksüz de modernim, Atatürksüz de Dinimi ögrenebilirim, Atatürksüz de karnim doyuyor, gördügünüz gibi Atatürksüz de gülebiliyorum.

Ona esir olanlar düsünsün.

Benim babamim oglu degil.

Borclu oldugum bir tek Allah olduguna göre, benim ne kimseyi övmeye, ne de sövmeye mecburiyetim var.
Miralay (26. July 2013)
Alt 25. July 2013, 10:25 PM   #6
merdem
Uzman Üye

Alıntı:
bartsimpson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merdeeeeem ... bence bu konuda sen hiç birşey yapma ...

Sen TÜRKÜN ATASINI eleştirecek kadar mı TÜRKLÜĞÜNÜ kaybettin oralarda...

Her insanın, her toplumun, her ulusun, her ülkenin kutsalı vardır...

Bir kaç posttur klavyenin ayarı bozuldu, bence bir tamir ettir, ne dediğini bilmiyorsun ...
Benim Atam Atatürk degil, benim Kutsalim Atatürk degil.

Ben burada Hanifler sitesindeyim. Kur'an Odakli bir sitede.

Kullari kutsalliyamam kusura bakma. Anama babama göstermedigim sevgiden saygidan alasini baskalari icin göstermemi benden bekleme.

Allah'in Son Elcisini övenleri yeristiriyoruz sözüm ona.........
Miralay (26. July 2013)
Alt 26. July 2013, 02:09 AM   #7
Yiğitcan
Uzman Üye

Yiğitcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 37
31 Mesajina 64 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
Yiğitcan is on a distinguished road

Alıntı:
merdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kardeşim tabii ki övgüler sadece Allah'a layıktır. Sadece insanların Atatürk'ün hayatını okumadıkları için kısaca onun yaptıklarını şiir de dile getirmek istedim. Benim kimseyi övdüğüm falan da yok ben sadece yapılan gerçekleri söyledim. Gerçekleri bilip de susan dilsiz şeytandır. Bir müslüman olarak bugün Kur-an'ın türkçesini okuyabiliyorsam önce Allah sonra da Atatük'ün sayesinde, şiiri tekrara okuyup üzerinde düşünmenizi ve Allah rızası için konuşmanızı isterdim. İnsanlar tarihi okumadan kulaktan dolma şeylerle konuşup duruyorlar. Sözüm hainlere. Gençlerimiz tarihi okusunlar gerçekleri kendileri görsünler.
Selametle.
Yiğitcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26. July 2013, 05:37 AM   #8
merdem
Uzman Üye

Degerli Kardesim Yigitcan,

ben Atatürk'ü yere calmadim birincisi.

Tarihi tanidigimi söyleyemem, ben de ilk okul, orta okul ve hatta bir kac sene yatili ögretmen okulu tahsilleri gördüm. Atatürk hakkinda ögretilenler benim icin bir matematik ve cografya derslerinden farkli degildi.

Beraber cephede savasmadim, ne millet meclisinde bir sandalye ne de özel hayatinda bir rolüm oldu.

Her seyden evvel "BEN" "SEN" ve "O" gibi tek sahislar olarak birisine bir seyler mal etmek ne dereceye kadar dogrudur.

Hic bir devlet adami hic bir kumandan tek basina bir savas kazanamaz. Bir devlet kuramaz.

Osmanli devleti olmasaydi Atatürk bir Türkiye Cumhuriyeti kurabilirmiydi? Demek temelleri daha evvelden olan bir devleti üstlenmistir, yalniz basina hele hic degil.

Anayasayi bir inceleyecek olursaniz, Atatürk kabrinin tarihcesini bir okuyacak olursaniz, tüm bunlar Atatürk'ün kendi rizasiyla olusmamistir. Ölümünden seneler sonra baskalarinin kararlariyla olusmustur.

Hani hep anlatirlar ya, ebu Hanife, Safii, Maliki ve Hambeli misalleri gibi, onlar katiyyen bir mezhep kuruyoruz dememisler ve kurmamislardir... kimler kurdu acaba da 4 hak mezhep cikti ortaya?

Diyelim imamlarda degil kabahat, sen de ya da ben de mi? Elbette birileri olusturdu mezhepleri.

Yeri gelince: Sen sanki o imamlardan daha mi iyisini biliyorsun diye arkadan gelen her bir alime camur atiliyor.

Sizlerde her gelen yeni bir devlet baskanina : Sen Atatürk'tzen daha mi iyi biliyorsun denilecek olursa oldugumuz yerde sayariz.

Atatürk hakkinda da saygi gösterin bir kac konuya, hayatta olsaydi nasil olurdu, kararlari nasil olurdu. Sizler Atatürk'ü Koruma Cemiyetine ceviriyorsunuz durumu.

Bana özgür irade vermis olan Yüce Rabbimin bana vermis oldugu hakki nasil olur kisitlarsiniz, düsündügümü söylememi nasil elestirirsiniz ve yasaklarsiniz anayasa yoluyla? Demek istedigim ortada herhalde.

Bir yeren oldugum icin degil, ama gercek ortada, nasil ki elestirilere tahammülsüzlük gösteriliyor, ayni sekilde övgüler de kisitli olmalidir. Herkesin hakkini verin.

Koskoca Islam devleti zamaninda araplardan mi olusuyor du? Elbette degil. Emevilerin sayesinde olusturulmustur ARAP üstünlügü.

Iste sizin milliyetcilige verdiginiz kutsallik ayni Emevi ayak takimlarini takip etmeye benziyor.

Ne Türkün ne Acemin ne Arabin ne de baska bir milletin Allah katinda isimlendirildikleriyle bir degeri yoktur, anlatmama lüzum yok herhalde gerisini.

Yeryüzünde olusan savaslar hep baska idealler adina yapiliyor, Allah adina degi. Yalansa acikca söyleyin. Hacli seferlerinden tutun da günümüzdeki Islam devletlerinin savaslarina kadar, hepsinin ardindaki emeller bambaska. Allah adina kendimizi kandirmayalim.

Peygamberi asiri övmenin nasil ki imanla alakasi yoksa, Atatürkü de asiri övmenin inancla bir alakasi yoktur.

Ne Titolar, Maolar, Churchiller gelip gecmistir bu dünyada. Benim bu sözüme dahi karsi cikanlar olacaktir, Atatürk bir Mao bir Tito bir Churchill degildir denilecektir.

Ben hicbirini sahsen tanimiyorum. Ali'yi de Ebu Bekir'i de gerisini de tanimadigim gibi. Haklarinda ne söylesem zan üzerine olur.

Rabbimizi yeryüzünü gezin dolasin ibretler alin demesinde kasit kalintilardir, rivayetler degil.

Öbür taraftan Atatürk hakkinda söylenenler yazilanlar kelimesi kelimesine dogru olsa ne yazar. Mezarima Atatürk Nutku ile girmeyecegim besbelli. Atatürk bir Budha degildir, devlet adami olarak ortaya koydugu görgü ve kurallar uygulanir, lafla yürütülmez.

Elmali da ilk degildir Kur'an'i meallendiren, bir takim müzelerde bulunan deliller ortadadir.

Neden Anayasa da "Din" olarak Islam yazmiyor? Dinde zorluk yoktur sözüne göremi karar verilmistir? O halde düsüncelerde de zorluk yapilmasin, isteyen istedigi gibi düsünecek ve söyleyecek kadar hür birakilsin. Bir yanda serbest birakilan öbür yandan kisitlanmasin.

Kan gurubuna göre de TAKVA bicilmez. Kan gurubunda ne Türklük ne de Amerikan olmanin kalintilari görülmez. Her sey kalblerde baslar, ve kalbimizin de kimin icin carpmasi gerektigini de uzun uzun anlatmama lüzum yok.

Isin ciddiyetinin farkina varamadik gitti.

Acin bakin bir takim kitaplar inceleyin, bir ölümlü insani tüm kusursuzluklardan arindirmanin ne manaya geldigini bir arastirin.

Saygi sözcügünü kalkan edinmeyin lütfen. Her seyi saygi adina yapiyoruz demeyin. Ölülere saygi kaidelerimi konuldu acaba, Kur'an dahi hayatta olanlara hitap ederken, ölülere okunmaz derken, neden halen ölülerle ugrasiyoruz?

Hürriyetine kavusturulan bir millet hür konusma hakkina sahip olamiyacak olduktan sonra o hürriyetin ne degeri olabilir?

Yüce Yaradana: Bana ölüleri nasil canlandirdigini göster diyen bir Ibrahim peygamber, bana Kendini göster diyen bir Musa peygamber kadar serbest düsünme hakkimiz/hareket etme hakkimiz olmadiktan sonra ben bir esir sayilirim. Bana hürriyetimi veren Rabbimizdir, kimse kisitlayamaz. Topla tüfekle lafla kisitlamaya kalkmak zulümdür.

Selam ve Dua ile.
Miralay (26. July 2013)
Alt 26. July 2013, 07:50 AM   #9
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 481
200 Mesajina 303 Tesekkür Aldi
bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of

Adı : Merdem
Soyadı : ?
Mesleği : AKePe Danışmanı....
Alt 26. July 2013, 09:23 AM   #10
merdem
Uzman Üye

Alıntı:
bartsimpson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Adı : Merdem
Soyadı : ?
Mesleği : AKePe Danışmanı....
Adimi soyadimi meslegimi sorana kadar, chp nin neden iktidara gelemedigini arastir önce.

Parti adina tatsizlik cikartmanin bir anlami yok. Herkes kendi partisine sarilsin, benim partim falan olmadigi icin temadan uzak kalsam hepimiz icin hayirli olur.

Sitenin ana sayfasinda bir Türk bayragi sallanmadigi icin, icim rahat olarak tarafsiz bir sitede bulunmanin verdigi huzur zannedersem yakinda bozulacak.

Taraftarli bir Kur'an Odakli Site ise, demek ki ben yanlis yerdeyim.

Özür dilerim disaridan meselelerinize karistigimdan dolayi. Bundan sonra fikirlerimi kendime saklarim. Kendiniz halledin aranizda. Zenginin mali zügürdün cenesini yorarmis. Degmez bile konusmaya.
Miralay (26. July 2013)

Bookmarks

Etiketler
atatürk, suçlusun