hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > HANİF MÜSLÜMANLIK > Kuran Merkezli ve Allah odaklı iman!

Seçenekler Stil
Alt 9. June 2011, 12:55 PM   #1
TEBYİN
Uzman Üye

TEBYİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 141
173 Mesajina 603 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
TEBYİN is on a distinguished road
Standart ömer mi büyüktür tayyip mi?

Zaman zaman, geleneksel din mensuplarının sitelerine girip, yazılarına şöyle bir göz atarım. Yine aynı mantıkla siteleri tararken, birden şöyle bir rivayete denk geldim.

"Hazret-i Ömer (ra) hutbeye çıktığında halktan birisi kalkıp, “Ey Ömer! Seni dinlemiyoruz! Senin bize verdiğin kumaşlardan biz bir tam elbise yaptıramıyoruz. Fakat görüyoruz ki, sen kendi payına düşenle tam bir elbise yaptırmışsın!” diye sesini yükseltebiliyor ve itiraz edebiliyordu. Bu ses hiç de fitne veya bölücülük olarak değerlendirilmiyordu. Halife Ömer (ra) kızmadan, küçümsemeden vatandaşa izah veriyor, kendisinin oğlu Abdullah’ın payı ile birlikte ancak tam bir elbiseye mâlik olduğunu anlatıyor; halkı bilgilendiriyordu."

Bu yazının yer aldığı site, şu anda siyasetin dibine kadar batmış ve iktidardan da daha güçlü gözüken bir cemaate ait. Risale-i Nur Cemaati.
Bu yazıyı okuduktan sonra, aklıma şu geldi.
Acaba, Halife Ömer mi daha büyük, Kasımpaşalı Tayyip mi?
Her iddiasına varım, halkın nazarında Tayyip Ömer'den daha büyük ve güçlüdür.
Böyledir, çünki, ikinci elbisenin hesabını soran sahabe ne anasını alıp gitmek durumunda kalmıştır ve ne de Ergenekoncu ilan edilmiştir.
Birde günümüzde olanlara bakın.
Başbakana, Gözünün üstünde kaşın var diyen yanıyor.
Şu 9 yıl zarfında, edinilen Gemicikler, Holdingler, Şirketler, Yabancı bankalardaki paralar, ABD'deki villalar, Şifre dümenleri, öldürülen öğretmenler, içeri tıkılan onca insan... Bir güneş gibi orta yerde dururken..
Bir vatandaş erkekse, çıkıp bunların hesabını soruversin.
Ertesi sabah, saat 5 te nasıl tevkif ediliyor, bakın siz.
Bu ülkede yaşayan hangi babayiğit,
"Biz açlıktan, borçtan, sıkıntıdan inim inim inlerken, sen bunca şatafatı yaşayabiliyorsun ey Tayyip" itirazını yapabilir?

1990 lı yılların dergilerini, gazetelerini hatırlıyorum da..
O dönöme kalem oynatan..
Ali Bulaç,
Mustafa İslamoğlu,
Hayrettin Karaman,
Mehmet Metiner,
Ali Eren,
Ahmet Akgündüz,
Hüsnü Aktaş,
Mehmet Talu,
Abdullah Büyük gibi yüzlerce kanaat önderi, mangalda kül bırakmazdı.
Ve hatta, İslamoğlu'nun da yazdığı Vakit gazetesi, o dönem, Suleyman Demirel için "YETER NEMRUT" diye bir manşet bile atmıştı.
Bu manşet sonrası bile, Demirel, Vakit Gazatesini, ne ergenekoncu ilan etmişti ve ne de sabah 5 te baskın düzenlemişti.
Şimdi ortamın Demirel döneminden daha iyi olduğunu kim söyleyebilir ki?
Hemen hemen herkes dinleniyor..
Cemaate, AKP'ye ve Tarikatlara dokunan hemen yanıyor.
Ama, bir bakıyorsunuz, dün, İNSAN HAKLARI diye yırtınan kanaat önderlerinden çıt çıkmıyor.
Şu an AKP iktidarı değil de, Ömer Hilafeti olsaydı..
Yeminle, Ömer'in karşısına dikilip, varsa haksızlığı, haykırırdım avaz avaz..
Biliyorum ki, Ömer Adildir, Adalete vurgundur, onun için bana bir zarar gelmez.
Aynı haykırışımı neden AKP karşısında yapamıyorum ve korkuyorum.
Oysa, bir insan başka bir insandan niye korksun ki?
Ve, iktidar olmak için benim oyuma muhtaç olan bir parti..
Verdiğim oy ile kazandığı kazanımlarla beni susturuyorsa..
Burda, adaletin ve hakkaniyetin esamesi bile yoktur.
Evet, Halife Ömer, kendini dinlemeyen kişiyi ikna etmek için açıklama yapmıştır.
Çünki, kendinin "vekil", o kişinin "asıl" olduğunu biliyordu.
AKP'nin bilmediği ve öğrenmek istemediği asıl nokta işte burası..

Bana enteresan gelen bir noktada şudur ki;
Eskiden hutbe ve kürsülerde Halife Ömer'in yukarıdaki kıssası anlatılırdı bol bol.
Artık anlatılmıyor.
Çünki, anlatılırsa, başımızdaki ÖMER GÖRÜNÜMLÜ LEHEB'lerin foyası ortaya çıkar..
Bir de, bunu anlatan din adamını, camide bulunan bir AKP'li şikayet ederse, başına gelmeyen kalmaz..
Yani, artık, dini söylemlerde ZAMAN ve KİŞİYE göre ayarlanıyor..

Ey Halife Ömer,
Senin Adaletini anlatarak ve partilerine isim yaparak iktidar olanlar..
Sana öyle bir ihanet ettiler ki,
Artık, o güzelim kıssalarından utanılıyor ve anlatılma gereği bile duyulmuyor..
Biliyorum, yarın mahşerde bunların ve bunlara bu gücü verenlerin yüzlerine tüküreceksin tek tek..
Ola ki, bunlara tükürürken şahit olamazsam, bir kez de benim için tükür e mi?
Bunlar gelip geçicidir ve orta yerlerinden çatlasalar bile SENİ VE ADALETİNİ unutturamayacak, gönüllerden silemeyecekler..
Seni sevdiğimin milyonlarca katıyla bunlardan nefret ediyorum Ey Adalet timsali..
Söz, bir oğlum olursa adına ÖMER diyeceğim, ve onu, seni sever gibi seveceğim..

www.teblig.net
TEBYİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
TEBYİN Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 5 Kisi:
ahmet karapınar (15. December 2012), bartsimpson (1. August 2012), elmuh (10. June 2011), hiiic (9. June 2011), Miralay (9. June 2011)
Alt 13. December 2012, 06:21 PM   #2
erelbil
Yeni Üye

Tesekkür: 0
0 Mesajina 0 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
erelbil has much to be proud oferelbil has much to be proud oferelbil has much to be proud oferelbil has much to be proud oferelbil has much to be proud oferelbil has much to be proud oferelbil has much to be proud oferelbil has much to be proud of

Demirel'in "Yeter Nemrut" manşetine karşı söylediğiniz şekilde bir tepki vermesi O'na o günkü şartlar altında çok büyük zararlar verirdi.
Bugün Demirel'e atılan manşet ile aynı sertliğe sahip manşetleri Tayyip Erdoğan'a karşı birçok gazete atabiliyor. (Sözcü, Aydınlık, Birgün vs.) Bu konuda ciddi bir paranoya, kandırılmışlık, yönlendirilmişlik hissine sahip olduğumuzu sanıyorum ve gereksiz korkularımıza karşı daha samimi olmamız gerektiğini düşünüyorum. "Ak Parti ve tarikatlara dokunan hemen yanar." demek ciddi ve gereksiz bir korkunun ifadesi zannımca.
erelbil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13. December 2012, 06:55 PM   #3
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 481
200 Mesajina 303 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of

Alıntı:
erelbil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Demirel'in "Yeter Nemrut" manşetine karşı söylediğiniz şekilde bir tepki vermesi O'na o günkü şartlar altında çok büyük zararlar verirdi.
Bugün Demirel'e atılan manşet ile aynı sertliğe sahip manşetleri Tayyip Erdoğan'a karşı birçok gazete atabiliyor. (Sözcü, Aydınlık, Birgün vs.) Bu konuda ciddi bir paranoya, kandırılmışlık, yönlendirilmişlik hissine sahip olduğumuzu sanıyorum ve gereksiz korkularımıza karşı daha samimi olmamız gerektiğini düşünüyorum. "Ak Parti ve tarikatlara dokunan hemen yanar." demek ciddi ve gereksiz bir korkunun ifadesi zannımca.
dokun da gör... yanıyor musun? yanmıyor musun?

gerçi biz müslümanlar ve hatta hanifler sadece ama sadece Allahtan ve Cehennemde yanmaktan korkarız ya... gerisi nafile.

ama şuda bir gerçektir ki siyonistlerin kitleleri yönetmek için en büyük silahı korkudur (bakınız 11 eylül) tıpkı bize dayatmaya çalıştıkları gibi. ama yemezler...

Konu bartsimpson tarafından (13. December 2012 Saat 06:58 PM ) değiştirilmiştir.
bartsimpson isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
bartsimpson Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
cenkacar (13. December 2012)
Alt 15. December 2012, 09:43 PM   #4
erelbil
Yeni Üye

Tesekkür: 0
0 Mesajina 0 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
erelbil has much to be proud oferelbil has much to be proud oferelbil has much to be proud oferelbil has much to be proud oferelbil has much to be proud oferelbil has much to be proud oferelbil has much to be proud oferelbil has much to be proud of

Alıntı:
bartsimpson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
dokun da gör... yanıyor musun? yanmıyor musun?

gerçi biz müslümanlar ve hatta hanifler sadece ama sadece Allahtan ve Cehennemde yanmaktan korkarız ya... gerisi nafile.

ama şuda bir gerçektir ki siyonistlerin kitleleri yönetmek için en büyük silahı korkudur (bakınız 11 eylül) tıpkı bize dayatmaya çalıştıkları gibi. ama yemezler...
Dokunda gör diye ikna şekli mi olur hocam? Korku atağı beraberinde getirir, madem böylesine "siyonist"çe bir korku ortamı var, halk neden atak göstermiyor? İsteyen istediğini yazıyor çiziyor ve ben açıkçası bu kendi kendinize oluşturduğunuz korku oyununun samimiyetsiz olduğunu düşünüyorum.
erelbil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15. December 2012, 10:45 PM   #5
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of

Alıntı:
erelbil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Dokunda gör diye ikna şekli mi olur hocam? Korku atağı beraberinde getirir, madem böylesine "siyonist"çe bir korku ortamı var, halk neden atak göstermiyor? İsteyen istediğini yazıyor çiziyor ve ben açıkçası bu kendi kendinize oluşturduğunuz korku oyununun samimiyetsiz olduğunu düşünüyorum.
Size öyle geliyor!!! Sevgili "ererbil"

İktidar partisinin güdümünde olan bir kamu kurumu yada görevlisini eleştirmeye yada hakkınızı aramaya kalkın bakalım. Ne ile karşılaşacaksınız.

Sevgi dolu bir kucaklama ile mi? ("devlet baba" dır ya) yoksa.... hani konu ömer adaleti ya o bakımdan...

Çocuğumun okulunda alınan paralar için itiraz etmeye kalktım karnesini vermemekle tehtid edildim...

Başbakan milli eğitim bakanına okullarda para alınıyor diyor bakan yok öyle birşey diyor...

örnekler çok, bu sadece başıma gelenlerden birisi.

Sakın bana ülkede adalet var hukuk var demeyin

http://fotogaleri.gazetevatan.com/fotogaleri/7202/1/1

adaletin gücü bunlara yetiyor...
bartsimpson Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
khaos (15. December 2012)
Alt 15. December 2012, 10:59 PM   #6
khaos
Uzman Üye

khaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 229
167 Mesajina 302 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
khaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud of

bart haklısın
geçenlerde bir bakan halkın arasından geçerken orta halli, yaşlıca bir teyzemiz nezaket kuralları içinde bir bakana bir kaç şey söyledi.(güneydoğu ile ilgili)korumalar kadını kolundan tuttukları gibi götürdüler.
bu ancak dikta rejimlerinde olabilecek bir hareket.demokrasilerde bunun karşılığı yok.
erelbil e bu konuda katılmıyorum.hürriyet gazetesinde kaç muhalif gazeteci aldı? örnek verdiği gazeteler herkese hitap eden değil sadece bir ideolojide olanların okuduğu gazeteler.
Alt 19. December 2012, 08:17 PM   #7
bartsimpson
Super Moderator

vay ki vay ne günlere kaldık....

bir talimatla hapis....

bir talimatla af...

Allah'ın adaleti Ömer'den Tayyip'e geçmişte haberimiz yok...

Zavallı Ömer boşuna heba etmiş ümmeti Muhammed için kendini...

http://haber.gazetevatan.com/erdogan...00615/1/Gündem

Bookmarks

Etiketler
büyüktür, tayyip, ömer