hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > MAKALELER(DİNİ ve SİYASİ) > Makaleler

Seçenekler Stil
Alt 1. May 2011, 12:41 PM   #21
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

siz dururken, estağfirullah.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (1. May 2011)
Alt 1. May 2011, 04:42 PM   #22
gerçek hanif
Uzman Üye

Tesekkür: 145
77 Mesajina 151 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
gerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud of

Hanifler sitesinde yeni bir üye olmama rağmen, burada şunu gördüm ; Sırf kendini farklı kılmak için , fark ettirebilme egosuyla haraket edip olur olmaz herşeye muhalefet eden,neredeyse kendini tatmim etmek için yeterki muhaliflik olsun diye beyaza siyah diyenleri gördüm.Böyle bir davranışı dışarıdan kim görse aynı şeyi düşünür.2x2:4 etmez diyen bazı arkadaşlar İslamı konulara sırf felsefe olsun yeterki mantığıyla tartışma konusu yapıyor.
Bu düşünce ile islamın yeryüzünde yaşayan diğer dinlerden ne farkı var ?Belki bizde olan görüş ayrılıkları başka dinlerde yoktur.Neden kimse Kur'anı Hz Peygamberin ,sahabenin ve ondan sonra gelenlerin anladığı gibi anlamaz.Bu kitap oyuncak mı ?yaz boz mu ? Her çağda sırf bulunduğu çağa ayıp olmasın diye Allah'ın ayetleri eğilip bükülerek , seküler kesimlere ,güya Nakil yerine akıl dini olduğunumu ispatlayacağız ? kur'anı ve sünneti eğip bükmek onları ( inanmayanları ) hidayete mi erdirecek ? Ne dir bu halimiz ?İnsanların neye nasıl inanacağını biz mi tayin ediyoruz ?kur'an anlayışımız böyle olmamalıydı .ortada bir yanlış var!!

Dinlerini bir oyun ve eğlence (konusu) edinenleri ve dünya hayatı kendilerini mağrur kılanları bırak. Onunla (Kur'an'la) hatırlat ki, bir nefis, kendi kazandıklarıyla helake düşmesin; (böylesinin) Allah'tan başka ne bir velisi, ne bir şefaatçisi vardır; her türlü fidyeyi verse de kabul olunmaz. İşte onlar, kazandıkları nedeniyle helake uğrayanlardır; küfre saptıklarından dolayı onlar için çılgınca kaynar sular ve acıklı bir azab vardır.
selam ile.
gerçek hanif isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
gerçek hanif Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Derin Düşünce (1. May 2011), FEDAKARADAM (1. May 2011)
Alt 1. May 2011, 04:51 PM   #23
hiiic
Uzman Üye

hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Öyleyse eğer ben bir insanın ateşte yanmadığını idda ederek senin inandığın islamı külliyen red ediyorsam günahını vebalini boynuna üstelenebilecek misin?

Kuran masal kitabı değildir, çelişkili dinden uzak durmamı bana ayetler emrediyor.
O kadar açıklamamaıza rağmen hala sanıyorsunuz ki yalandan muhalefet ediliyor,,, sanıyorsnuz ki ego tatmin edliyor (suçlamanızdan ötürüde teşekkür ederim, günahımı almasanız kim alacak)

İbrahimin mancıknıkla ateşe atılırkenki yaşadığı diyaloglar;;;;; (burayı dikkatli oku!) müslümanları en kötü savaş şartlarında işgallerde bile kolunu kıpırdatmayacak hale sokmak isteyen YHUDİLERİN uydurmasıdır ve buna inanmak insanı dinden çıkarır, kafir eder... bu iddalı konuşmamın hesabı bana ait,,, zaten sizin ortaya attığınız ve savunduğunuz kıssasların Vebali Sonucu da size aittir.

Sizin dininiz size bizim dinimiz bize..
Ama Kuranda böyle yazıyor diye iftira atmayın, kim bunu yaparsa adaletle şahitlik ederek doğrusunu savunurum...
hiiic Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (2. May 2011)
Alt 1. May 2011, 05:11 PM   #24
gerçek hanif
Uzman Üye

gerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud of

Biz de dedik ki: "Ey ateş, İbrahim'e karşı soğuk ve esenlik ol."

Allah'ım ben bu ayetini okuyunca Ateşe atılan peygamberini yakmadığını anladım.Bunu anlamakla Dinin afyon yüzünü anladığım için pişmanlığımı dile getirsem Allah(c.c) bana ne derdi ?

Allah'ım kur'ana kıssalar koymuşsun biz bunları zahirde olduğu gibi anladık,Afyon yüzüymüş meğer ,şimdi burda anladık dersek bağışlanmazmıyız ?
selam hidayete tabii olanlara.
Anonymous (5. May 2011), Derin Düşünce (1. May 2011)
Alt 1. May 2011, 05:20 PM   #25
gerçek hanif
Uzman Üye

Akıl akıldan üstündür derler.Belki sizin aklınız ve ilminiz bizden fazladır.Allah ilminizi arttırsın.
Fakat dayatma insanları reflekse sürükler.İlla böyledir,benim dediklerimlerin dışındakiler hurafe,israliyat,menkıbe,Dinin öteki yüzü demek doğru değil. Benim onun ,bunıun dediği değil.Kur'an ne derse o.esenlikle.
Anonymous (5. May 2011), Derin Düşünce (1. May 2011)
Alt 1. May 2011, 07:10 PM   #26
Derin Düşünce
Uzman Üye

Derin Düşünce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 413
79 Mesajina 268 Tesekkür Aldi
Derin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud of

Kardesim hiic, kasıtlı olarak bilişsel carpıtma yapıyorsun gorunen bu. Gercekten bir algı sorunu var ortada. Neden sen herkesin anladıgı gibi anlamıyorsun yazılarımızı? Yoksa okumuyor musun? Bu konuda sadece sen varsın yazılanları anlamayan. Sadece algı sorunun oldugunu dusunmek istiyorum. Cunku ben degişik baslıklarda da senin bu tutumuna rastlıyorum. Biz bambaska seylere isaret ediyoruz sen bize zaten hemfikir oldugumuz, senden daha farklı dusunmedigimiz konuları getrip baska seyler anlatıyorsun. Ve işi cevirip bizleri sucluyorsun. Birde ustunune alakasız ayetler getirip bizlerin imanını sorguluyorsun, sirkle sucluyorsun. Aklın basındamı kardesim senin. Neden boyle yapıyorsun. Yahu konunun basından beri sadece bir seye itirazımız oldu nedir bu savruk savunma. Bak sana 2x2 nin 5 oldugunu ispatlayayım kucuk bir fıkra ile.

Unlu bir bilim adamı afrikada bir kabileye gider. Kabile liderine sorar
-2x2 kac eder
Kabile lideri:
-5 ader der.
-Nasıl olur? der bizim bilim adamı
Kabile lideri 2 ayrı ip alır. Once bir ipe 2 dugum atar sonra diğer ipe 2 dugum atar. Sonra bu 2 dugumlu 2 ipi birbirine baska bir dugum atarak baglar ve sayar. Toplam 5 adet dugum vardır.

Yani? Kime gore 5 kime gore 4..
Arife tarif gerekmez hiic. Acıkcası sana sasıyorum kardesim. Gercek ve dogru din seninse, sende kalsın. Umuyorum nefsin degildir sana yon veren. Demekki; kıssaları kurandan okudugu gibi anlayan herkes sirke dusmustur oylemi.? Yazık cok yazık. Evet ben kıssaları okudugum gibi anlamıyorum, aynen senin gibi anlıyorum. Ancak bizler gibi anlamayan insanların tumunu sirkle itham etmekten Allaha sıgınırım. Bu serdir. Bu fitnedir. Cesaret gerektirir. Bende o cesaret yok. Ben ilah degilim. Allah adına konusamam.

Son kez tekrar ediyorum…

Bu kitabın bir amacı var. Bu kitap bize dogru ile yanlısı gosteriyor, bir ögüt bir hatırlatma. Kendisine uyanlar icin sifa ve kurtulus kaynagı. Üzerinde cok spekülasyon yapılıyor. Dogaldır cunku Allah; her okuyanın aynısını anlamasını istese idi, herkesin aynı seyi anlayacagı bir kitap gonderirdi. Goruluyor ki o bunu arzu etmedi. Herkes yasadıgı tarihe, cografyaya, kültüre, cevreye, egitimine gore farklı anlamlar cıkarmaktadır. Bizim itirazımız; Afyon din kavramı ile yani sirk dini kavramı ile kastedilenin icine, kuran kıssalarını, "kurandan okudugu gibi anlayan" muminlerinde sokulmasınadır. Tevrat nakillerini bizde kabul etmiyoruz, okundugu gibi anlamaktan bahsediyoruz. Bunun dısında itirazımız yoktur. İnsanlara hem kuran yeter diyecegiz, hemde; hayır sen kurandaki deve kıssasını, yunus kıssasını okumussun ama yanlıs anlamıssın seni uyutmuslar, sirke dusmussun diyecegiz... Bu cehalettir. Bizce aslolan, kuranda anlatilan bu kissalardan cikarilacak asıl mesaj ve gayelerdir. Bizim uzerimize bizzat taalluk eden, bizi ilgilendiren asil is budur. Vakilik bizi bizzat ilgilendirmez. Konun icerigine takılıpta hayır kayadan deve cıkmaz, ates adamı yakmaz, sunnete aykırı diyerek, inanmıs insanların dimaglarını zorlamak gereksizdir. Sonucta ne turlu anlarsa anlasın kul asıl gayeyi bilir. Asıl Gaye Allahtır. Ondan hasyet duymak, ona saygı duymak ve onun bilincinde bir yasam surmektir. Bu kissalar ve mucizelerde anlatilan meseler nasil olursa olsun, nihayetinde cikaracagimiz mesaj ve gaye asla degismeyecektir. Kurandan; her asir ve millet, her fert kendi mesajini kendisi cikaracaktir. Bunun dısında itirazım yoktur.

Bu konuyada daha fazla yazı ve yorum yazıp, sen kardesimi daha fazla nefsinden konusturmayacak ve seytanlarımıza fırsat vermeyecegim.

Selam hidayete tabi olanlara.
Rabbim! ilmimizi, anlayışımızı, imanımızi ve sıdk üzere yakinimizi çoğalt! Rabbim! gerçeğe erdirdikten sonra kalplerimizi o gerçekten saptırma; bize indinden rahmet bağışla; kesinlikle sen sonsuz bağışlarda bulunansın. Rabbim! Dünyada ve ahirette sen bizim velimizsin. Bizim canımızi müslüman olarak al ve bizi iyilere kat. Rabbim! Ayrılığa düştükleri şeyler konusunda kulların arasında en iyi sen hükmedersin. Rabbimiz bizi, suan üzerinde bulundugumuzdan daha doğru olana ulaştır.

Konu Derin Düşünce tarafından (1. May 2011 Saat 07:46 PM ) değiştirilmiştir.
Derin Düşünce isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Derin Düşünce Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
Anonymous (5. May 2011), gerçek hanif (2. May 2011), Miralay (2. May 2011)
Alt 1. May 2011, 08:51 PM   #27
hiiic
Uzman Üye

Kusura bakmayın, siz daha etin ateşte yanacağı, denzin sopayla yarılmayacağı, ayın bölünmeyeceği, kuşların taşlıyamayacğı gerçeklerini kavrayamamışsanız,,, benim sizinle müzakere yapacak bir konumum yok.

Galileo inatla dünya yıvarlaktır derken, onu idama götüren din adamları ile kendi aranızdaki benzerliği anlayabilecek olgunluğa erişemediyseniz de zaten sizinle müzakere yapacak değilim.
Sizin dininiz (hurafeleriniz) size benim dinim bana.
Yakında kimin hak kimin sapıklık olduğunu göreceğiz nasıl olsa. Benim sizden öğreneceklerim gerçekdışı alakszızlıktan başka bişey de değil.

------------------------
İki doğru birbiriyle asla çelişmez "Galileo" (din adamları kendisini çok iyi tanır) Allah rahmet eylesin.
Alt 1. May 2011, 08:57 PM   #28
hiiic
Uzman Üye

Alıntı:
Bu kitabın bir amacı var. Bu kitap bize dogru ile yanlısı gosteriyor, bir ögüt bir hatırlatma. Kendisine uyanlar icin sifa ve kurtulus kaynagı. Üzerinde cok spekülasyon yapılıyor. Dogaldır cunku Allah; her okuyanın aynısını anlamasını istese idi, herkesin aynı seyi anlayacagı bir kitap gonderirdi. Goruluyor ki o bunu arzu etmedi. Herkes yasadıgı tarihe, cografyaya, kültüre, cevreye, egitimine gore farklı anlamlar cıkarmaktadır. Bizim itirazımız; Afyon din kavramı ile yani sirk dini kavramı ile kastedilenin icine, kuran kıssalarını, "kurandan okudugu gibi anlayan" muminlerinde sokulmasınadır. Tevrat nakillerini bizde kabul etmiyoruz, okundugu gibi anlamaktan bahsediyoruz. Bunun dısında itirazımız yoktur.

Demek ki; Okuduğunuz mealler metne bağlı değil, hurafe ve rivayet kaynaklı, buradan bu anlaşılıyor... Allaha dua ile ilminizi artırmasını dileyiniz. Allah hidayet versin.

Örnek;

-Müslümanlar alnındaki secde izinden tanınır DEĞİL müslüman vechinden yaptığı işten tanınır

Örnek;

Ebabil Kuşları DEĞİL Fırtına Boran

Örnek

Musanın asa sı DEĞİL Musanın birikimi

Örnek;

İbrahimi ateşe atın ; İbrahimin hayatını yakın

Doğruyu aramak dururken dikilip çakılana ve atalarının sapıklığına devam edene diyecek sözüm yok bu saatten sonra

Allah ilmimizi artırsın hidayet versin...

Konu hiiic tarafından (1. May 2011 Saat 09:00 PM ) değiştirilmiştir.
Alt 2. May 2011, 05:28 AM   #29
Miralay
Uzman Üye

Tesekkür: 4.080
276 Mesajina 635 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
Miralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud of

Selam hiiiç kardeşim.
Hem sen hem de derin düşünce kardeşim çok takdir ettiğim kardeşlerimsiniz.
Savunduğun değerler çok kıymetli. Lakin Derin düşünce kardeşim de, defalarca sana muhalif olmadığını beyan etti. Sadece ortada bir yazılanları anlama sıkıntısı olduğuna kanaat getirdim. Evet doğrusun; insanlar rivayetlerin peşinde koştukça Kur'anı her zaman yanlış algılayacak. Fakat biz "Kur'an kendi kendisinin tefsiridir." diye savunmuyor muyuz? Kur'anda da böyle yazıyor. Azıcık Kur'anla haşır neşir olan birisi bile yanlış meal ve tefsir çevirilerini hemen yakalar. Sen bu konuda kafanı yorma. Yanlış algılayanları da uyarmak ve doğrusunu anlatmak zaten tüm müslümanların, yani bizlerin de görevi.

Bir kişinin yaptığı Kur'an meal,tefsir ve tebyinlerine bağlı kalırsak, biz de sapıtanlardan oluruz Allah korusun. Aksi takdirde tekrar başa döner ve "Allah odaklı değil, şahıs odaklı din" de kalakalırız. Biz değil miyiz adı alim ya da ne olursa olsun takılıp kalmayalım? Şahısları bir kenara koyalım. Onların isabetli ilimlerini alalım; gerisini aklımıza,mantığımıza ve Kur'ana sorgulatalım diye... Aksi takdirde biz de alimler sultasının çarkları içinde kaybolur gideriz. 1200 yıl öncesinin alimlerini bir kenara atıp ta, günümüz alimlerine mi sarılacağız. Ya hepsini kabul ederiz; ya hiçbirisini kabul etmeyiz; ya da doğru bilgi kimde varsa onu alırız. Bırakalım herkes Kur'anı okuduğu gibi anlasın. Sonuçta aklın yolu birdir. Bizim amacımız müteşabih ayetlere takılmamak. O ayetlerle ilgili ilimde derinleşmiş olanlara sözü bırakalım. Biz alacağımız dersleri alalım.

Hiç kimseyi tekfir etmeye, müşrik demeye hakkımız yok. Zira bizim bile gideceğimiz yerin cennet mi cehennem mi olacağını; hesabımızı nasıl vereceğimizi bilmez iken...

Bizler muhkem ayetlere bakalım; müteşabihlerden de ibret alalım.

Selam,saygı,dua ve muhabbetlerimle.
Miralay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Miralay Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
Anonymous (5. May 2011), Derin Düşünce (2. May 2011), gerçek hanif (2. May 2011)
Alt 2. May 2011, 05:40 AM   #30
Derin Düşünce
Uzman Üye

Derin Düşünce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 413
79 Mesajina 268 Tesekkür Aldi
Derin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud of

Soylesem anlamı yok sussam gonul razı degil.

Kardesim Hiiic; senin bu kafandakiler, 1920 lerdeki İngilizlerin baslattıgı islamı islamla yok etme girisiminin, planının bir urunudur. Don ve aynaya bak kardesim, İslam adına bilinen ne kaldı elinde. Kurban? Hac? Namaz? Oruc? Zekat? Hepsini aldılar elimizden. Elbette bunlar yoruma acıktır velakin isin icinden cıkamayınca toptan terkettik. Kendi kendimizi bıcakladık. Gulumsemeyi zekattan, affetmeyi infaktan saydırdılar bize. Bizim gibi anlamayanı düsman gordurup, kafir ilan edip kırdırdılar. Allahın ipine sarılmaktan bahsederken hepimiz o ipi kendimizden baskasına layık gormedik. Hersey bittide... mutesabihatı tevil konusumu kaldı birbirimizi cehennemlik ilan edecek. Allah akıl fikir versin.

Sen hala anlamıyorsun. Yada anlamak istemiyorsun.
Ben seninle mezhep taassubu olmayan biri olarak konusuyorum.
Kuran kıssalarını bu sitede genelin ve senin anladıgın gibi anlayan, anlatan biri olarak konusuyorum.
Su yukarıda yazdıgın kıssaların teviline katılan ve hak veren biri olarak konusuyorum.
Bu kıssaları senin anladıgın gibi anlayan biri olarak konusuyorum.
Kıssaların tevilinde senden farklı dusunmuyorum daha kac sefer yazayım.?

Sen ısrarla ve buyuk bir cesaretle hepimizi cehennemle tehdit ediyorsun. Sizlerin Anneleriniz babalarınız, kardeslerinizde sizin gibi mi anlıyor kıssaları? Yoksa okudugu gibi mi anlıyorlar. Okdukları gibi inanıyorlarsa, Onlarda mı sirk icinde? Onlarada siz cehennemliksiniz dogrusu bu mu diyorsunuz? Senin benim gibi anlamayanları cehennem odunu yapacak kadar ileri gitmeyi bırak. Lutfen kardesim dur artık. Gittigin yol, dogru bir yol degil. Yontem yanlıs. Haddi zorluyorsun. Rijit bir tutum sergiliyorsun. Hatırla lutfen; herkesi tekfir ediyor, reddiyeler duzenliyorlar diye düne kadar kınadıgımız insanları dusun ne olur. Ne farkın kaldı senin onlardan. Aynı hastalıga tutulmussun. Bu hastalıgın adı Tekfir ve hakir gorme hastalıgıdır. Kibir ve nefs sarmasın ruhumuzu. Bu anlayısınla ilerlemeye devam edersen, tek kişilik dininle, tek basına yasar ve ölürsün. Cunku senden baska musluman yok etrafında. Boyle davranıslarda bulunanlar, hala Allah varmı yokmu ikileminin icinde suruklenir dururlar, velakin sitelere yazmaya geldimi mangalda kul bırakmazlar. Sen hala gecmissin karsımıza neyin dogru neyin hak oldugunu yakında gorecegiz diyor, alakasız ayetler getirip tehditler savuruyorsun. Yanlıs bir yontem.

Senden baska herkes anladı da bir tek sen anlayamadın. Belkide anladın ama kabullenmek zor geliyor. Bilmiyorum. Hem kardesim, Ne demek senin dinin sana benim dinim bana. Hangi dert icin buradayız bizler? Bu kadar kolay mı bunu soylemek. Bizemi layık gordun, gercekten bunu hak ediyormuyuz biz. Bunu hakedecek ne yaptık? Bu din hepimizin kimse kafasından dinler uydurup sahiplenmesin. Allahın acıkca uyarmadıgı konuları din haline getirip onumuze sunmayın. Ben hakkı yılmazın mealinede bakıyorum, Mustafa islamoglunun da, yasar Nurininde, edip yukselinde, ayrıca Kuranmeali.org sitesinden diğer meallerede.. Senin anlattıgın gibi meal cevirenide gormedim. Bu senin hezeyanın. O mealleri tefsir ve teybin edenler ise yorumlarını ve birikimlerini eklemislerdir eserlerine. Muellifinin bilgisi ve tefekkuru ile sınırlıdır hersey. Dikkat edin hepsi altına sunu yazar. “Dogrusunu Allah bilir” Ama sen bunu soylemeye bile gerek duymuyorsun. Ben dogruyum ben haklıyım diyerek reddiyeler yazıyor insanları sirk icinde yuzen cehennem odunları ilan ediyorsun. Sana gore senin gibi anlamayan herkes cehennemlik sirk icinde yuzuyor. Bu nasıl bir sapkınlık. Bu baslıkta boylesine gereksiz bir konuyu seninle tartıstıgım icin cok uzgunum. Velakin uyarmak borcumuzdur. Allah hepimize hidayet etsin.

Selam Hidayete tabi olanlara.
Rabbim! ilmimizi, anlayışımızı, imanımızi ve sıdk üzere yakinimizi çoğalt! Rabbim! gerçeğe erdirdikten sonra kalplerimizi o gerçekten saptırma; bize indinden rahmet bağışla; kesinlikle sen sonsuz bağışlarda bulunansın. Rabbim! Dünyada ve ahirette sen bizim velimizsin. Bizim canımızi müslüman olarak al ve bizi iyilere kat. Rabbim! Ayrılığa düştükleri şeyler konusunda kulların arasında en iyi sen hükmedersin. Rabbimiz bizi, suan üzerinde bulundugumuzdan daha doğru olana ulaştır.

Konu Derin Düşünce tarafından (2. May 2011 Saat 07:23 AM ) değiştirilmiştir.
Derin Düşünce isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Derin Düşünce Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Anonymous (5. May 2011), gerçek hanif (2. May 2011)

Bookmarks

Etiketler
afyon, bir, dinin, güzel, makale, yüzü