hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > DUA > Dua > Dua

Seçenekler Stil
Alt 1. April 2009, 11:26 AM   #1
SARAH
Uzman Üye

Tesekkür: 11
70 Mesajina 80 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 17
SARAH has a spectacular aura aboutSARAH has a spectacular aura about
Standart Yakarış

Gecelerden sabahalara karanliklardan güneşlere doğru açilan yüreklerimizin perde araliklarindan süzülen nur katreleriyle geldim kapina!
Biliyorum güllerden gecer sana giden yollarI Yakarislarla dualarla tahiyyatlarla bezenir.
Ey rahmetiyle kalpleri evirip çeviren Sana kalbimi getirdim.
Ey kalpleri nuruyla sarip oksayan! Onulmaz yaralarla kan-revan kalbim avuçlarimda kapina geldim.
"Selam olsun ömür seccadesini gönül dergahina serenlere" diyebilmeyi ne çok isterdim ama biliyorum ne yüzüm var nede hakkim.
Ögrendim ki dua asigin masuguna bir haber salmasidir; gözyaslariyla yazilmis bir mektubu. Ve bir bekleyistir istiyakla korkuyla ümitle bekleyis.
Iste zaman her saniyesini balyozlamaktayken ömrün verilmemis hesaplarin korkusuyla titreyen yüreklerimizin bir lahsa umut adina geldik kapina Ah gelebildik mi bir haber var mi affina dair?
Acziyeimi alarak koynuma bir dervis hirkasiyla sevgili Eyyüb'unün sabrini yüklenerek gelebilmek isterdim kapina!
Meryem örtülerimle örtünebileseydim Tur Dagindaki o ses bir yanki bulabilseydi ruhumda insanligim adina. Önünde bütün ruhumla secde edebilseydim.
Yeri gögü bagrina basan Ey Rabbim!
Ey gökyüzünü kudretiyle sürmeleyen!
Rahmetini serp taslasan gönüllere Ey Rabbim!
Sanadir münacatim yalniz Sana olsun askim lutfeyle!
Bir avuç ates böcegi uçuver ne olur zifiri yüreklerimize. Kararan günlerimize gecelerimize Ve ne olursan ol gel diyen asiklarin hürmetine ne olur affeyle!
Seni aradim durdum gönüllerin yalnizliginda çöllerinin menzilsiz yollarinda ve bir katre rahmetine muhtaç topraginda. Ah perde ah sah damarim! Sefkatinin gölgesine siginiyorum Ya Rabbim!
Hiçligin zerresinden kavrulmaya can attigim demdir. Vedudsun Iltifatina muhtaciz Ya Rabbim! Tenezzül buyur kulununu münacatina.
Dua dua acilirmis Sana giden kapilar. Hüzünlü bir sonbahar günü kapinda yalvarmaya geldim. Senden korkum nar degil kaybetme korkusudur. Dostu en sevgiliyi sila-i rahimi canani canda kaybetme korkusu! Umudumsa rizan: iIlahi ente maksudi..
Yüreklerimiz ezik Ya Rabbim! Yüzümüz yerde. Kaldirip basimizi sonsuzluga bakmaya yüzümüz yok! Layik olamadik. Pismanligin dehlizlerinde boguluyorken aglayamadik derinden sessizce Zayif irademizle alaca karanlik yüreklerimizle bir damla gözyasi getirebilseydik yürekten ihlas adina. Biliyorum pismanliklara delil kabul ederdin
Yüregin zayif noktalarinda mahkum oldum nefsimize. Ya Rabbim! Çikar kelepçelerini o aleyhillanenin Çikar ne olur dostlarinin hatirina.
Azad et Ya Rabbim! Süphlerin oyuncagi olmus aklin nezarethanesinden. Kutlu sevdanin gül kokusundan doya doya içir sinelerimize diri meyyitler gibi degil sirat-i müstakim üzerinde günahlardan nurunla yikanmis olarak yürümeyi nasib eyle.
Sehirler evler mezar oldu Ya Rabbim! Her evden ceset kokulari yükseliyor semaya. Bedenler degil ruhlar ölü. Bizi nurunla dirilmeyi nasib eyle.
Biz sanemler insa ettik yüreklerimizde göktelenler boyu. Biz yeryüzü tanrilarinin etegini öptük. Diz boyu battik çirkefine alemin. Sahte dostlari riyakar asklari çarparak yüzüne insanligin Sana kosmayi nasib eyle.
Tevbe kapilarinin ardina degin açildigi ve meleklerin kanatlariyla yeryüzüne kapandigi günlerin rahmetinde yüzmekteyken edeb askini gönüllerimize nakset.
Iste can pazarinda canimizi satmaktayiz bir iltifatin ugruna.
Gülistaninda renksiz kokusuz bir yaprak olmayi çok görme.
Yüce kapinda kitmir olanlardan eyle.
Elimizden yüreklerimizden katran rengi günahlar dökülüyor.
Dualari semadan çevrilmeyenler adina geceleri nurlariyla sabahlara çevirenler adina samimiyeti nakis nakis ömür gergefine isleyenler adina tevbe ediyor af diliyoruz dualarimizla
Ya Rabbim!.. Ben pismanim!.. Ben pismanim!.....SARAH
SARAH isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
SARAH Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (8. June 2010)
Alt 1. April 2009, 11:30 AM   #2
SARAH
Uzman Üye

Ey semaları misilsiz maddesiz yoktan en güzel sûrette var eden
Ey zulmet ve karanlıkları meydana getiren
Ey gizli saklı her şeyi en iyi bilen
Ey gönlü kırık gözü yaşlılara merhamet eden
Ey avretleri ayıpları örtüp gizleyen
Ey belâ ve musibetleri gideren
Ey ölüleri dirilten cansızlara hayat veren
Ey hasenat ve sevapları katlandıran artıran
Ey bol bol bereket indiren
Ey âsilere hak ettikleri büyük ceza ve şiddeti azabı veren
Sen aczden ve şerikten kusurdan münezzeh ve mukaddessin. Senden başka ilâh yok ki bize imdad etsin. Elaman elaman! Bizi azap ateşinden ve cehennemden kurtar.

AMİN!.AMİN!.AMİN!...SARAH
Miralay (8. June 2010)
Alt 1. April 2009, 11:31 AM   #3
SARAH
Uzman Üye

ALLAHIM !

MAL verdiğin zaman SAADETİMİ
KUVVET verdiğin zaman AKLIMI
İKTİDAR verdiğin zaman BASİRETİMİ
BELA verdiğin zaman İMANIMI
NİMET verdiğin zaman MERTLİĞİMİ
GÜZELLİK verdiğin zaman İFFETİMİ
ZORLUK verdiğin zaman SABRIMI

BENDEN ALMA .....SARAH
Miralay (8. June 2010)
Alt 1. April 2009, 08:27 PM   #4
SARAH
Uzman Üye

Bana aski verdi Ask ile iman edebileyim diye

Bana sevgi verdi Sevgiyle iman sevgisini bileyim diye

Bana nefis verdi Kötüyü görmem sabri ögreneyim diye

Bana akil verdi Bes duyu haricindeki gercegi göreyim diye

Bana beden verdi Dünyanin fani oldugunu alayabileyim diye

Bana ilham verdi AHAD olan tek Allah'tir bileyim diye

Bana kalp verdi Nurunu icinde benligimde hissedeyim diye

Bana dil verdi Zikrullahla muhabettullaha ulasayim diye

Bana göz verdi Kur-an-i okuyup ögreneyim diye

Bana yürek verdi Haksizinn zalimin gücüm yettigince karsisinda dur diye

YÜCE MEVLAM HERKESE IMAN NASIP ETSIN GÖZLERI GÖRMEYENLER

ARTIK GERÇEKLERİ GÖRÜPDE CENNET EHLI OLABILSE...
Miralay (8. June 2010)
Alt 1. April 2009, 08:28 PM   #5
SARAH
Uzman Üye

ALLAHIM : -
Ahlakımıza güzellik ilmimize ziyadelik rızkımıza genişlik ihsan eyle YA FETTAH.
Vücutlarımıza sıhhat kazançlarımıza bareket anlayışımıza feraset lütf eyle YA RAZZAK.
Bizi bedbahtlıktan sapkınlıktan ve sapık davranışlardan muhafaza eyle HAKİM.
Bizi doğru yolda bulunanlardan eyle işlerimizi kabul gören işlerden eyle YA ADLU.
İşlerinde edepli ve nazik olanlardan emrine uyanlardan eyle MÜHEYMİN.
Bize razı olacağın iyi işler yapmamızı nasip eyle YA AZIM.
Fayda sağlamayan boş işlerden de uzak eyle YA VASİU.
Bize dünyada ve ahirette güzel hayatlar nail eyle YA RABBİ.
Miralay (8. June 2010)
Alt 1. April 2009, 08:30 PM   #6
SARAH
Uzman Üye

Allah’ım!

Ey kudret ve Hâkimiyet ve Mâlikiyeti bütün zâhirî seyyid ve meliklerin hadsiz derecede fevkinde bulunan şeref-i intisâbı hiçbir seyyidin intisâbına benzemeyen ve Ona mensup olana kudretiyle herşeyi musahhar eden Hâkim-i Ezelî

Ey lisân-ı hal ve kal ile edilen bütün dualara nihayetsiz rahmet ve kudretiyle ve nihayetsiz hikmetinin muktezâsınca icâbet eden Mücîb-i Rahîm

Ey bütün hayır ve hasenât Onun elinde bulunan ve Onun tevfikiyle vücuda gelen her hayrâtı yazan her hasenâtı kaydeden her a''mâl-i sâlihayı muhâfaza eden ve her hizmetin ücretini ve her hasenâtın mükâfâtını veren Hafîz-i Alîm

Ey kemâlât-ı kibriyâsı mümkün ve mutasavver bütün mertebelerin üzerinde bulunan ve mahlûkatı mektûbat-ı Samedâniye ve memurîn-i İlâhiye mertebelerine çıkaran ve îman ve itaatle Ona intisab edenleri a''lâ-yı illiyîne yükseltip fazl ve keremiyle ulvî derecelere mazhar eden Fâtır-ı Hakîm

Ey maddî ve mânevî nimetlere rızıklara ömürlere hayır ve hasenelere bereket ihsân eden nihayetsiz rahmet ve gınâ ve cûd ve sehâsıyla ziyadelikler veren Muhsin-i Kerîm

Ey âsî kullarının hatalarını mağfiret etmek şanından olan Gafûr-u Rahîm

Ey havl ve kuvvetiyle bütün belaları def eden Mevlâ-yı Azîm

Ey büyük küçük bütün mevcudatın gizli ve açık bütün seslerini birden işiten ve hiçbir sadâ Ondan gizli kalmayan Semî-i Alîm

Ey bütün mahlukatın sual ve dua lisanıyla ettikleri fakr ve ihtiyâcâtına dâimî cevap veren ve yerine getiren Kerîm-i Pürnevâl

Ey en gizli mahlukatının en gizli arzularını ve en hafî niyazlarını bilen işiten ve icâbet eden Alîm-i Zülcemal

Sen aczden ve şerikten münezzeh ve mukaddessin. Senden başka ilâh yok ki bize imdad etsin. El-aman el-aman! Bizi azap ateşinden ve Cehennemden halâs et.

Âmîn... Âmîn... Âmîn...
Miralay (8. June 2010)
Alt 1. April 2009, 08:34 PM   #7
SARAH
Uzman Üye

Ey Yücelerden Yüce Rabbim! Bütün mal ve mansıp sahipleri kapılarını sürmelediler. Sen’in yüce dergahının kapısı ise asla kapanmaz ve dilekte bulunanlara her zaman açıktır.
Ya Rabbî Ya İlahî! Yıldızlar gaybûbet âlemine gözler de uykuya daldılar. Sen ise ey Rabbim Hayy’sın Kayyûm’sun; uykudan uyuklamadan sonsuz defa münezzeh ve müberrâsın.
Ya Rab! Gece karanlığıyla mevcûdâtın üzerini örtünce döşekler de seriliverdi ve sevenler sevdikleriyle başbaşa kaldılar. Sen Sen’in yolunda Sana ulaşma istikametinde cehd ü gayret içinde bulunanların biricik sevgilisi (benim gibi) yalnızlık gurbetine maruz kalanların da yegane enîsisin!
Ya İlâhî! Ulu dergâhına sığınan bu kimsesiz kulunu kapından kovacak olursan ben gidip hangi kapıya iltica edebilirim ki! İlâhî! Yakınlığından mahrum edersen beni o zaman ben kimin yakınlığını umabilirim ki! İlâhî! Şayet Sen bana azap etmeyi murad buyurursan ben biliyorum ki cezalandırılmaya fazlasıyla müstehakım! Fakat affınla sarıp sarmalarsan o da Sen’in lütfun ve keremindir.
Ya Seyyidî ya İlâhî! Marifet erbabı kulların Sen’i bulduklarında Sen’den başka ne varsa hepsinden yüz çevirmişlerdir. Salih kulların Sen’in fazlınla necâta ermişlerdir. Taksîratı pek çok günahkarlar da “Tevbe ya Rabbi!” deyip yine Senin kapına yönelmişlerdir.

Ey affı güzel Rabbim! Ne olur affının serinliğini ve marifetinin halâvetini benim ruhuma da duyur ve beni onlarla doyur! Her ne kadar ben bunlara lâyık olmasam bile haşyetle önünde iki büklüm olup ikâbından sakınılmaya lâyık olan da mücrimlerin günahlarını bağışlama şanına yaraşan da yalnız Sen’sin!
Miralay (8. June 2010)
Alt 1. April 2009, 11:02 PM   #8
dost1
Site Yöneticisi

dost1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3.567
1.083 Mesajina 2.384 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 100000
dost1 is on a distinguished road

Selamun Aleykum! Değerli Sarah Kardeşim!

Allah razı olsun. Yakarışınızı bizlerle de paylaştınız.
Alemlerin Rabbi olan Allah'ım bu yakarışları sinesinde duyan kullarından eylesin bizleri de...

Kusursuzluk sadece Allah'A mahsusdur.
Doğrusunu en iyi bilen Allah'tır.
Sevgi,saygı ve muhabbetle.
Allah'a emanet olunuz.
dost1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 2. April 2009, 08:10 AM   #9
Toslunba
Uzman Üye

Toslunba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 90
69 Mesajina 159 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
Toslunba is on a distinguished road

Bu güzel yazılar sizemi ait yoksa alıntımı? Çok güzel olmuş ,yüreğinize sağlık.

Selametle kalın.
Toslunba isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 3. April 2009, 08:43 PM   #10
SARAH
Uzman Üye

Merhabalar.
İnanan ve hakiki iman eden tüm hanif hanifelerin gönül incileri bunlar. İnsan çoğu kez lisan-ı hafidir. İçindekileri haykıramaz. Ancak kalemdir sevgili, gönül sırdaşı. Kelemdir içteki taşan o dile getirilemeyen duyguların anahtarı. Ha alıntı veya kalemin getirdikleri ne farkederki. Önemli olan aynı duyguları paylaşmak değilmiki? Bir şeyler okuduğumuz zaman aa bunlar benim duygularım ve kafamdan geçen ama bir türlü ifade edemediğim nağmeler. İşte bu. Gönül damlalarımız....SARAH
Miralay (8. June 2010)

Bookmarks

Etiketler
yakarış