hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > İMAN > Allah'a İman > Allahın Vadi

Seçenekler Stil
Alt 28. May 2009, 08:00 AM   #1
Burak
Katılımcı Üye

Tesekkür: 5
10 Mesajina 16 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
Burak will become famous soon enoughBurak will become famous soon enough
Standart İstanbul'un Fethi İKİNCİ 1453

Esirgeyen ve bağışlayan Allah'ın adı ile.

Fatih sultan Mehmet 1453 yılında İstanbul'u feth etmeye gelmesinde öncülük eden Alimler, Kuranı Kerim içerisinde, bu gerçeği kendisine ebced ilmi ile, bir çok Ayetten, net olarak göstermişler ve bu tarihte bu konunun Allah'ın vaadi olduğunu da kendisine izah etmişlerdi. Tarih 1453. İstanbul feth edildi.

O zamanın Alimlerinin buldukları sonuçlar hala değişmedi, zaman ilerleyip geçti, bu günlere geldik. Şimdi biz diyoruz ki, 1453 te İstanbul ikinci kez feth edilecek. Bu Kuranda heryerde yazıyor. Nereye baksak 1453 diyoruz.

Bu günün tarihi 26.05.2009 bu bizim kullandığımız miladi takvim, yani güneşe göre olan takvim. Birde Ay takvimi varki biz bu takvime de Hicri takvim diyoruz.

Ay takvimine Hicri takvim dememizin sebebi Peygamberimizin (sav) bu takvimi kullanmaya hicrete çıktıklarında başlamış olmasından dolayıdır. Hicrete çıkmaları da kendisi Peygamber olduktan tam olarak 12 yıl sonra gerçekleşmiştir. Neden 12 yıl beklemiştir tabi asıl konu budur.

Bugün 26.05.2009 tarihi, Hicri takvime göre ^^ 03.06.1430 ^^ tarihini göstermekte dir. Ben 1453 tarihini bir de hicri olarak bakmamız gerektiğini düşünenlerdenim işte ikinci İstanbulun feth'i tabi burda gizlenmiş bir ip ucu var. direk olarak görse idik bu çok basit olurdu ufak bir ipucu ile bakmamız lazım.

Ben şahsen KURAN İNDİKTEN tam 1453 yıl sonra İSTANBUL'un Allah tarafından kansız olarak tekrar feth edileceğine inanıyorum.

Bu tarihi tam olarak bulmak çok kolay kuran ilk olarak hicretten 12 yıl önce inmişti ozaman yapacağımız şey çok basit 1453 ten 12 çıkarırsak net tarih olarak 1441 yılını buluruz.
En doğrusunu Allah bilir ama Hicri takvime göre 1441 de yani H.Z. Muhammed (sav) Peygamber olduktan tam olarak 1453 yıl sonra Allah Nurunu tamamlıyacak, kendilerine Allah tarafından verilen emanetlere nankörlük eden bu İSTANBUL şehrini her halde helak edecek.

Çünkü sancak orada, ilk musaf haline getirilmiş Kuran orada, hırka-i şerif, kılıçlar, aklınıza gelebilecek ve gelmeyen nice büyük emanetler bu şehirde, bakın oranın halkı nasıl yaşıyor Allah bizi ne yapsın.

Kusura bakmayın biraz içimi döktüm beni Allah affetsin diyorum, dikkat edelim diyorum, önem verelim diyorum, sahip çıkalım diyorum, onlar bizim diyorum, Biz Müslümanlarız diyorum, bizler iyi insanlarız diyorum.

Bana sabrettiğiniz içinde ayrıca teşekkür ediyorum, İyi olan, iyilik için Allah adına çalışan, herkesi çokça seven ben, herkese selam olsun diyorum.

Sizlere RUM suresinden bir kaç ayeti göstererek konuyu kapatmak istiyorum
__________________________________________________ ____

RUM Suresi 30. Sure

1. Elif. Lâm. Mîm.

2. Rumlar, yenildi.

3. Yakın bir yerde. Halbuki onlar, bu yenilgilerinden sonra mutlaka galip geleceklerdir.

4. Birkaç yıl içinde. Eninde sonunda emir Allah'ındır. O gün müminler de Allah'ın yardımıyla sevineceklerdir.

5. Allah, dilediğine yardım eder,galip kılar. O, mutlak güç sahibidir, çok esirgeyicidir.

6. (Bu) Allah'ın vâdidir. Allah vâdinden caymaz; fakat insanların çoğu bilmezler.
__________________________________________________ _________
Rumlar yenildi deyince hemen akla nerede sorusu gelir, sonraki ayet cevaplıyor yakın bir yerde. Zaten Rumların en büyük yenilgileri Bizans imp. Fatih sultan Mehmete yenilerek İstanbulu bizim ele geçirmemiz olmuştur.
Burak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiketler
1453, fethi, İkİncİ, İstanbulun