hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > YARATILIŞ > Güneş Ay ve yıldızlar > Takvim

Seçenekler Stil
Alt 23. February 2013, 02:31 PM   #11
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Degerli Bart Kardesim,

seni nasil sevdigimi bir anlamis olsan, seni Allah rizasi icin öyle bir seviyorum ki, cocuklarima duydugum sevgiyle karsilastirabilirim sevgimi.

Bu yüzden seninle rahat rahat konusabiliyorum. Ben de ayni senin gibi 2x2=4 ettigi gibi kati bir cevaba ulasamadigim zaman kafamda soru isaretleri olusuyor hemen.

Düsünüyorumda, ibadetlerimizin ( günümüzde uygulanan ibadetler ) Allah katinda cok önemli bir rolü olsaydi, neden Rabbimiz bilmece bulmaca hesabi iletsinki bizlere. Sunu sunu söyle yapin derdi, kelime oyununa cevirenlerin ellerine birakmazdi sonuclari.

Ben arablarin dillerini anlayislarini da zaten bir bilmece bulmaca olarak görüyorum. Hele de sive üzerine olursa, anlayan anlayana. Dogrudan dogruya siyaha siyah deseler nasil olur normal bir insan gibi. Eee efendim griye yakin bir siyahlik, kahverengine yöneltik bir siyahlik da olabilir, koyu mavi derecesinde siyahlik.

Renk körlügü olanlar dini aciklamaya kalkarlarsa, elbette Allah'in boyasini taniyamazlar geregince. Görmedikleri/göremedikleri renkleri uydurmaya baslarlar.

Icime gina geldi aramaktan arastirmaktan, Allah sahidimdir, yoklamadigim site, okumadigim makale kalmadi nerdeyse, zifiri karanliklardan ancak bir mum isiginin aydinligina kavusabildim. Gün aydinligi daha coooook uzaklarda görünüyor.

Bu yüzden namazi da orucu da hacci da kabe yi de anlatila gelen sekillerini bir kenara biraktim, daha dogrusu hepsini toplam olarak bende/kimligimde/icimde topladim.

Anlamadigim konularda Allah beni sorguya cekmez. Sayet kalan ömrümü ibadet denilen konular pesinde kosup arastirmaya anlamaya kalkarak yitirecek olursam, zaten ömrüm bosa gitmis olur.

Bir babasizin evlatlik bakimini üstlendim ona yardim ediyorum. Ayriyeten yetim cocuklarin günlük beslenmelerine ortak oluyorum. Allah kismet ederse, dünyanin susuz bir yerinde ihtiyaclarina karsilik olarak insanlara yeni bir imkan doguracak yatirimlar pesindeyim.

Bir Allah'a inaniyor ve iman ediyorum. Gizli ve acik ne tür sirk varsa onlardan uzak kalmaktir tek hedefim. Devamli Allah'ima sükrediyorum. Bizlere hitaplarda bulunan Allah'a güveniyorum, O'na siginiyorum. Adaletine sonsuz saygim var, helal kildiklarini aliyor, yasaklarindan uzak durmaya gayret ediyorum. Her zaman her yerde yardima muhtaclarin en ön planda geldigini biliyorum.

Saygideger kisiliklerin bilgilerinden faydalaniyor, aklimin kabul ettiklerini aliyorum. Kendi aklima hürmet etmeyecek olursam, "Aklinizi kullanin, hala akillanmayacakmisiniz" diyen Rabbime haksizlik etmemis olmakdir niyetim, yoksa ben akilsiz mi yaratildim? Olmayan akli kullan demez Allah, hepimize vermis ki, kullanmamizi istiyor.

Edebiyati ustasi olan saygideger sahislara birakiyorum.

Kaldiramayacagim yükü yüklemez Rabbim. Her ne kadar da bazi olaylarda imkansiz gibi görünsede, demek kaldiracagimiz/hakkindan gelecegimiz bir seyler olmasi gerekirki basimiza gelmislerdir/geleceklerdir.

Selam ve dua ile.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
bartsimpson (23. February 2013), Miralay (26. June 2013)

Bookmarks

Etiketler
aykırıdır, hicri, kurana, takvim