hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > EĞİTİM - ÖĞRETİM > Güzel Sanatlar > Şiir

Seçenekler Stil
Alt 26. July 2013, 02:39 PM   #11
Miralay
Uzman Üye

Tesekkür: 4.080
276 Mesajina 635 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
Miralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud of

Selam Merdem kardeşim.
Öncelikle ve özellikle bu konuda yazdıklarının altına imzamı atarım.
Atatürk ya da başkası bir hanifin umurunda olmamalı. Eyvallah saygı duyulur; ama kör bir taassubun içine girmemeli.

Hanif, öncelikle Allah'ı birleyendir; kula kul olmayandır. Hiçbir şahsı (dunillah) ve hatta peygamberleri dahi, Allah'ın üstünde tutmayandır.
Bir hanif için Allah'tan başka lider olamaz. Bu hanifliğin fıtratına uymaz bir kere.

Kısacası merdem kardeşim, her zamanki gibi sana katılmadan edemeyeceğim.

Selametle kalınız.
Miralay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Miralay Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
merdem (26. July 2013)
Alt 27. July 2013, 12:53 AM   #12
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 481
200 Mesajina 303 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of

Sevgili Miralay,

Merdem "kardeşinin" dediklerine imzanı atarsın atmazsın orası senin bileceğin iş.
Beni ilgilendirmez.

Lafım direkt sanadır.
Kusura bakma ama seni gerçekten aklı başında bilirdim.

Son günlerde bu ülkede moda olan ATATÜRK'e sataşma, aşağılama, eleştirme ve yerme dezenformasyonunun bu foruma da sıçradığını görmek beni gerçekten üzdü.

Bir insanın, vatanını düşman işgalinden kurtaran ve ona özgürlüğünü veren bir insana sevgi ve saygı duymasının neresi kötü...
Kendini HANİF olarak tanımladığında PATAGONYADA mı yaşıyorsunuz?
Yoksa sen HANİFSİN ve vatanın da HANİFİSTAN mı?

Ben TÜRK'üm ve TÜRKİYE CUMHURİYETİ'nde yaşıyorum.
Bu ülkenin ve Cumhuriyetin temellerini atan, özgür meclisteki özgür halk iradesinin kurulmasına liderlik eden kişi de (ALLAH ondan bin kere razı olsun ve mekanı cennet olsun, bugün bu forumu dahi onun sayesinde kullanıyor ve dinimi özgürce öğrenebiliyorum.) Mustafa Kemal ATATÜRK'tür.

TÜRK - TÜRKİYE -ATATÜRK

Sana bazı sorularım var.
Belki içinde bulunduğum kör taassubu vereceğin cevaplar sayesinde kırabilirim.

Bir hanifin umurunda ne olmalıdır?
Yazıların arasında kör taassub olarak nitelediğin kısım neresidir?
Allahı birlemek ne demektir?
Bir Hanif Allahı nasıl birler?
Yazılanlar arasında Atatürk'ü Allah'ın üstünde tuttuğumuz zannına nasıl vardın?
Çok merak ettim. Senin kendine lider seçtiğin Allah kim? (Sen onu lider mertebesine indirirsen ben de kim o diye sorarım.)
Hanifliğin fıtratını (Kuranda böyle bir tarif var mı? Bilmiyorum) tarif edermisin?
Bu tanıma neler uyuyor neler uymuyor?

Kısacası Miralay kardeşim "Aydınlatıver" beni de taasubun kör karanlığında yitip gitmeyeyim.
Barış (2. August 2013), Bilgi (29. July 2013), dost1 (27. July 2013), Miralay (27. July 2013), ORHAN VELİ (28. July 2013), Yiğitcan (2. August 2013)
Alt 27. July 2013, 06:51 AM   #13
Miralay
Uzman Üye

Miralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud of

Selam Bart kardeşim.
Konuları can evinden vurmakta üstüne yok
Allah iyiliğini versin.

Öncelikle beni yanlış anlamışsın.

Ben kesinlikle Atatürk'e karşı birisi değilim. Atatürk'le ilgili bir sorunum yok.Hatta onu, yurdumuza ve dinimize yaptığı üstün hizmetlerinden dolayı saygıyla anarım. Allah ona rahmet eylesin. Yattığı yer nur olsun inşaAllah.

Ama benim karşı olduğum, bazı çevreler (özellikle Atatürkçüler) tarafından Atatürk'ü put haline getirmeleri. İnan ki, Atatürk'e en büyük zararı bu, "Atatürkçüyüm" diyenler veriyor. Bırakalım adamcağız kabrinde rahat etsin.

Merdem kardeşimin (ablamdır ama,mü'minliğinden dolayı kardeşim diyorum) bir yazısında belirttiği gibi;

Örneğin, hasbelkader Türkiye'den Amerika'ya göç etmek durumunda kalsam; orada yaşıyorum diye ABD'nin kurucusu George Washington'a ABD'ne yaptığı hizmetlerinden dolayı minnet mi duymalıyım (yukarıdaki yazdığım cümleyle tezat teşkil etse de); yoksa dinime,imanıma bakıp Allah'a tevekkül ve itaat mi etmeliyim?

Allah bize, "Tüm yeryüzü size mescittir." diyerek; "Nerede yaşarsanız yaşayın bir mü'min için her yer vatandır." demiş olamaz mı? Yeter ki biz Allah'a kul olalım. Gerisi teferruat.

Malumun hanifler öncelikle İbrahim aleyhisselam'ın tavrını takınarak, canlı,cansız her türlü puta dik dururlar.

Biz yola ne için çıktık dersin?

"KİŞİ ODAKLI DEĞİL; ALLAH ODAKLI DİN" demiştik.

Hatta,"KUR'AN ODAKLI DİN" anlayışı bile bana ters gelir. Kur'an ancak bizi, Allah'ı bulmamızda bir kılavuzdur.
Biz, ay'a bakmalıyız, ay'ı gösteren parmağa değil.

Kör taassub derken;

Bir yandan bundan 1400 küsür yıl önce yaşamış, gelenekçilerin kör taasubla dokunulmaz olarak ilan ettikleri,alim denilen kişileri sorgulayalım derken; günümüzde yaşamış kişileri dokunulmaz ilan etmemiz çelişki değil midir.

Bir yandan hadisleri red ederken, diğer yandan Atatürk'ün menkıbelerine sımsıkı sarılmamız tezat değil mi?

Ha! dersen ki, elçi 1500 yıl önceydi;Atatürk'ün sözleri ise, hala taptaze dersen, sana şunu derim;

"Allah'ın ayetleri dururken,başka hangi hadise inanacaksınız."

Hadis derken sadece elçinin sözleri değil; Allah'ın dûnundaki tüm şahısların sözlerini kastediyorum.

Sonuçta yaratılmış olan her şahıs,DÛNİLLAH'tır.

Allah'ı birlemek belki yazım hatasıydı. Ama, "LÂ İLAHE İLLALAH" derken; canlı cansız tüm ilahlara "LÂ" demek olarak kastetmiştim.

Sizi, Atatürk'ü Allah'ın üstünde tuttuğunuz şeklinde düşünceye sevk eden yazımdan dolayı özür dilerim. Burada sizden bahsetmemiştim. Atatürkçüyüm diye geçinenleri kastetmiştim. Sözüm meclisten dışarı. Şahısları haddinden fazla övmenin pek faydası olacağına inanmıyorum. Sonuçta hepsi Allah'ın kullarıdır. Ben Atatürk'ü överim,diğeri Ernesto Che Quavera'yı;ben Muhammed aleyhisselam'ı göklere çıkarırım,diğeri İsa aleyhisselam'ı...
Bunlar kişiden kişiye değişen şeyler. Sabit değer olan tek şey Allah'tır,Allah sevgisidir.

Ben lider derken sizlerin aklına gelen,Atatürk,Lenin,Stalin,...vs. kastetmedim. Benim lider anlayışımda herhangi bir insan yoktur.

Hüküm kime ait se, lider odur. Onun hükmü geçerlidir.

Hanifliğin fıtratı derken; işyerinde aceleyle yazdığımdan dolayı cümle düşüklüğü oluyor. Bu yüzden özür dilerim.
Şimdi tam aklımda değil ama, Zümer suresi, 3.ayetti yanlış hatırlamıyorsam.

Allah her insanı yarattığında, zürriyetine bir çekirdek iman (haniflik) yerleştirir. Bu çekirdek iman sayesinde,isterse yahudi,hristiyan, ya da ateist bir aileden bile gelse; eğer Allah ona hidayet nasip etmiş se, İbrahim aleyhisselam gibi, Allah'ı bulur. Her insanın fıtratında (yaradılışında) bulunan haniflik; bir klavuz gibi insanı yönlendirir.

Selam,saygı,dua ve muhabbetlerimle Bart kardeşim. Seni,diğer kardeşlerimi sevdiğim gibi çooook seviyorum.

Konu Miralay tarafından (27. July 2013 Saat 08:32 AM ) değiştirilmiştir.
Miralay Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
bartsimpson (27. July 2013), Barış (2. August 2013), dost1 (27. July 2013)
Alt 27. July 2013, 10:02 AM   #14
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 481
200 Mesajina 303 Tesekkür Aldi
bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of

Ben de senin bu yazdıklarının altına, gözü kapalı imzamı atarım ve attım da...

(Hanifliğin (HANİF=TEK TANRICI=MONOTEİST=MUVAHHİD) ne demek olduğunu öğrendiğim kişilerden birisi de sensin sevgili dost, Allah senden de razı olsun.)

KUR'ANDA HANİFLİK KAVRAMI

"Yahudi yahut Hıristiyan olun ki dogruya kılavuzlanasınız." dediler. De ki: "Hayır, öyle değil. Şirk ve yozlaşmadan uzak bir biçimde, İbrahim milletinden olalım. O, şirke bulaşanlardan degildi." (BAKARA SURESİ / 135)

İbrahim, ne yahudi idi, ne de hıristiyandı: ancak, O hanif (muvahhid) bir müslümandı, müşriklerden de değildi. (AL-İ İMRAN SURESİ / 67)

De ki: "Allah, doğrusunu söylemiştir/vaadinde sadıktır. Hadi artık hanîf olarak İbrahim'in milletine uyun! Müşriklerden değildi o." (AL-İ İMRAN SURESİ / 95)

Güzel düşünüp/güzellikler sergileyerek ve özü-sözü doğru bir halde İbrahim'in milletine uyarak yüzünü Allah'a teslim edenden daha güzel dinli kim olabilir! Allah İbrahim'i dost edinmişti. (NİSA SURESİ / 125)

"Gerçek şu ki, ben bir (hanif)muvahhid olarak yüzümü gökleri ve yeri yaratana çevirdim. Ve ben müşriklerden değilim." (EN'AM SURESİ / 79)

De ki: "Rabbim gerçekten beni doğru yola iletti, dimdik duran bir dine, İbrahim'in hanif (muvahhid) milletine/dinine... O, müşriklerden değildi." (EN'AM SURESİ / 161)

Ve: "Bir muvahhid (hanif) olarak yüzünü dine doğru yönelt ve sakın müşriklerden olma," (YUNUS SURESİ / 105)

Gerçek şu ki, İbrahim (tek başına) bir ümmetti; Allah'a gönülden yönelip itaat eden bir (hanif) muvahhiddi ve o müşriklerden değildi. (NAHL SURESİ / 120)

Sonra sana vahyettik: "Hanif (muvahhid) olan İbrahim'in milletine uy. O, müşriklerden değildi." (NAHL SURESİ / 123)

Allah'ı birleyen (Hanif)ler olarak, O'na ortak koşmaksızın. Kim Allah'a ortak koşarsa, sanki o gökten düşmüş de onu bir kuş kapıvermiş veya rüzgar onu ıssız bir yere sürükleyip atmış gibidir. (HAC SURESİ / 31)

Öyleyse sen yüzünü Allah'ı birleyen (bir hanif) olarak dine, Allah'ın o fıtratına çevir; ki insanları bunun üzerine yaratmıştır. Allah'ın yaratışı için hiç bir değiştirme yoktur. İşte dimdik ayakta duran din (budur). Ancak insanların çoğu bilmezler. (RUM SURESİ / 30)

Oysa onlar, dini yalnızca O'na halis kılan hanifler (Allah'ı birleyenler) olarak sadece Allah'a kulluk etmek, namazı dosdoğru kılmak ve zekatı vermekten başkasıyla emrolunmadılar. İşte en doğru (dimdik ve sapasağlam) din budur. (BEYYİNE SURESİ / 5 )

Bugün bulduğum enteresan bir yazıyı konu başlığına faydası olur ümidi ile yazıyorum.

Müslümanların perişan olduğu ülkeler: Filistin, Afganistan, Libya, Irak, Yemen, Suriye.

Müslümanların mutsuz olduğu ülkeler: Cezayir, Mısır, Fas, Tunus, İran, Pakistan, Özbekistan, Türkistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Lübnan, Suudi Arabistan.

Müslümanların mutlu olduğu ülkeler: Avustralya, Kanada, İngiltere, Fransa, İtalya, Almanya, İsviçre, Amerika, Norveç, Hollanda, Danimarka.

Yani Müslümanlar, Müslüman ülkelerin tümünde perişan veya mutsuz, Müslüman olmayan ülkelerin tümünde mutlu ve keyifli.

Türkiye, Müslüman dünyada bir istisna idi. Neden? Petrolü, parası olduğundan mı? Hayır! tam aksine, petrol ve para, o mutsuz Müslüman ülkelerin elinde. Türkiye, Atatürk ışığı ve Cumhuriyet devrimlerinin getirdiği aydınlık ve akılcılık sayesinde farklı idi. Batı bunu gördü ve Atatürk'e düşmanlığı din sanan alçak ve aptalları yanına alıp Cumhuriyet'in ve Atatürk devrimlerinin altını oyarak Türkiye'yi bir istisna olmaktan çıkardı. Şimdi Türkiye'yi de en azından 'mutsuz' ülkeler arasına koymamız gerekiyor. Böyle giderse bir süre sonra Türkiye 'perişan' ülkeler listesine girecektir."

Kaynak: Yaşar Nuri Öztürk, Din Maskeli Allah Düşmanlığı Şirk... s, 12-13, Yeni Boyut Yayınları, 2.Baskı, İst.2013.

Not : Rahatsızlığınızı şimdi öğrendim geçmiş olsun ve Allah acil şifalar versin. Sizler gibi değerler bize her zaman lazım...

Allah bir "dost" bir "ağabey" olarak sizleri başımızdan eksik etmesin.

Saygı ve Hürmetlerimle...

Konu bartsimpson tarafından (27. July 2013 Saat 10:09 AM ) değiştirilmiştir.
bartsimpson isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
bartsimpson Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 7 Kisi:
Barış (2. August 2013), Bilgi (29. July 2013), dost1 (27. July 2013), khaos (27. July 2013), Miralay (28. July 2013), ORHAN VELİ (28. July 2013), Yiğitcan (27. July 2013)
Alt 27. July 2013, 01:57 PM   #15
dost1
Site Yöneticisi

dost1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3.567
1.083 Mesajina 2.384 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 100000
dost1 is on a distinguished road

Selamun Aleyküm ! Değerli Kardeşlerim!

Allah hepinizden de razı olsun. Müzakereye neden olan şiirin yazarı olan Yiğitcan Kardeşimizi yakınen tanrım. Hanif müslim olma çabasında olan bir kardeşimizdir. Mutlaka yaşadığı ortamda Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşlarına ileri geri iftiralarda bulunulmuştur ki hakkı söylemek için bu şiiri yazmış ve bizlerle paylaşmıştır. Olayları "ahde vefa" olarak değerlendirirsek olmuşsa kırılan gönüller huzur bulurlar.
Hepinizi de Allah için çok seviyorum. Rabbimiz cümlemizi de şükreden kullarından eylesin.

Kusursuzluk sadece Allah'a mahsusdur.
Doğrusunu en iyi bilen Allah'tır.
Sevgi saygı ve muhabbetle.
Allah'a emanet olunuz.
bartsimpson (27. July 2013), Barış (2. August 2013), Bilgi (29. July 2013), Miralay (28. July 2013), Yiğitcan (27. July 2013)
Alt 27. July 2013, 02:43 PM   #16
Yiğitcan
Uzman Üye

Yiğitcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 37
31 Mesajina 64 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
Yiğitcan is on a distinguished road

Allah razı olsun Hocam ben yapılan faydalardan bahsettim doğruyu dile getirdim Allah'a ortak koşmaktan Allah'a sığınırım çok hakaretler oluyor Atatürk'e bu yüzden şiirde anlatmak istedim bilmeyen arkadaşlar için haniflikle ilgili şiirimi tekrar paylaşmak istiyorum hepinizi Allah'a emanet ediyorum.

Konu Yiğitcan tarafından (27. July 2013 Saat 02:50 PM ) değiştirilmiştir.
Yiğitcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yiğitcan Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 4 Kisi:
bartsimpson (27. July 2013), Barış (2. August 2013), dost1 (27. July 2013), Miralay (28. July 2013)
Alt 27. July 2013, 02:48 PM   #17
Yiğitcan
Uzman Üye

Yiğitcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 37
31 Mesajina 64 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
Yiğitcan is on a distinguished road

Yıllardır karanlıkta kalmıştık,
Kur’ana saygı diye duvara asardık,
ALLAH bize böyle mi emretti ey insanlar,
Artık kur’anlarımızı açalım rabbimizin emrine uyalım,
Saygı ALLAH’ın emrini yaşamaktır,
Gönderilen peygamberlerine inanmaktır,
Dinde HANİFLİK çok güzeldir.

Gözlerim kör olmuştu sanki,
Aklım daralmış kulaklarım kapanmıştı,
Dünyada baki mi kalacaktık,
Gafletten uyan ey insan artık yeter,
Şeytanın pençesinin arasından kurtul,
HANİFLİĞİ yaşa da son bulsun bu dert, bu keder.

Yıldız gibi parladı gözümde ayetler,
Dünyaya yeni gelmiş gibiyim,
İslam diye anlattıkları ne garip ne kötü şeylerdi,
Şirk ve hurafeleri Kur’an diye anlatıyorlardı,
Hiç utunmadan hiç sıkılmadan insanların piskolojisini bozuyorlar,
Atalarımızdan böyle gördük diyorsunuz,sizi atalarınız mı yarattı,
HANİFLİK KUR'AN'ı yaşayan ve yaşatandır.

Anladığımız dilden okuyup şüpe etmeden inanıp ve yaşamak,
Herkes farklı anlatıyor demiyelim,
Kendiniz ayetlere bakın araştırın,
Ayetler asırlardır insanlara güzellikle hitap eder,
Tevbe edelim gerçek islam ve HANİFLİĞE dönelim,
Sünnet diye diye insanları ayetten uzaklaştırıyorlar,
HANİFLİK güzeldir güzel yaşayalım.

İslamdan haberleri bile yok şirkin batağına düşmüşler,
Bizim görevimiz onlara hangi ayet diye sormak,
ALLAH’tan başka ilah yoktur,
Gidip dinlerdik şirk çukurunda,
ALLAH ne güzeldir bana acıdı kurtuldum,
Artık aydınlanın ey iman edenler HANİFLİK nedir ona dönün,

HANİFLİK denince aklımıza şu gelir,
Adaleti anlatır,
Haklıyı haksızı ayırır,
Çaresizlere iyi kötü demeden yardım eder,

Yetimin yanındadır,
İlim öğrenmeye gayretlidir,
HANİFLİK yanlış yoldan dönmektir,
Mezheplik denen şeyi insanlar uydurmuştur,
İslam mezhep denen şeyden üstündür,
HANİFLİK mezhep denen şey değildir,
ALLAH’ın emrine uyan her mümin haniftir,

HANİFLİKTE yoktur zulüm,
Orucu ayrı huzur,namazı farklı huzur,
İkramı farklı mutluluk,
Bayramları başka mutluluk,
HANİFLİKTE kula kul olunmaz,
Şeytana yol sorulmaz,

Ana,baba hiç kırılmaz,
Mezhep,ırk ayrımı olmaz,
Kadınlara haksızlık yapılmaz,
Cimriye dünyayı versen doymaz,
Artık şirk denen şeye son,
Bulduk ALLAH ve Kur’an gibi bir aydınlık,
Yiğitcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yiğitcan Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 4 Kisi:
Barış (2. August 2013), Bilgi (29. July 2013), dost1 (27. July 2013), Miralay (28. July 2013)
Alt 27. July 2013, 03:25 PM   #18
khaos
Uzman Üye

khaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 229
167 Mesajina 302 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
khaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud of

Öğretmenler, Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.
M. Kemal Atatürk

merdem kardeşim,
Tamda Büyük ATATÜRK ün olmasını istediği gibi bir birey olarak yetişmişsin.Onu eleştirebilmen aklının ve vicdanının hatta düşüncelerinin hür olduğunu gösterir.Bu da Atatürk ün cumhuriyeti kurarken düşlediği, karar verip uygulamaya koyduğu devrimlerin her ne kadar zaman içinde sekteye uğrasada işe yaradığını gösterir.

Türk kadınını karanlıklar içinden çekip çıkaran, zincirlerini, prangalarını koparan onlara insan olma, sosyal hayatın içine girme, hakkını tanıyan (bu durum aynı zamanda erkekler içinde geçerlidir) bir lider için elbete söyleyecek bir iki cümlemiz vardır herhalde.(hele ki vatan hainlerinin, teröristlerin, toplum ve devlet düşmanlarının popüleritesinin arttığı bir dönemde).

Kimdir bu Mustafa Kemal?
Tanrı mı?
peygamber mi?
büyücü mü?
olağanüstü güçlere sahip biri mi?
kutsal biri mi?

Hayır! O bir milletin küllerinden yeniden doğmasını sağlayan bir dehaydı.
Kahramandı, yıllarını o cepheden bu cepheye ülkesinin bir karış toprağı düşman eline geçmesin diye geçirmişti.Teşkilatçıydı, bölük pörçük olan direnişin tam bir vücut haline gelmesi sağlamıştı.Devrimciydi yıkılan bir imparatorluğun ardından koca bir ülkeyi tüm unsurlarıyla yeniden şekillendirmişti.Devlet adamıydı köhnemiş, çağın gerisinde kalmış hasta bir devlet anlayışını yenilikçi, çağdaş bir yapıya kavuşturmuştu.Cumhuriyetçiydi, ülkeyi tek bir adamın tahakkümünden kurtarmış iradeyi halkın eline bırakıvermişti.İnsandı,zaafları aşkları,takıntıları vardı.Sen de bende biliyoruz ki sayfalar dolusu da yazsak onun yaptıklarını veya hayal ettiklerinin çok azını yansıtabiliriz buraya.

ikinci bir konu
Atatürk partiler üstüdür.O tüm Türk Milletinin değeridir.Bu gün ne elleriyle kurduğu parti, ne Atatürkçü düşünce derneğindeki teyzeler, ne ulusalcıyım diye göğsünü gere gere ortalıkta gezenler, ne de Atatürkçüyüm ayaklarına yatan sağ partiler onun sahibi değildirler.Bana göre onu birazcık ordu(TSK) anlamıştı onlarda yanlış anlamış.Onun vizyonunu hayallerini yakalayabilen en azından ucundan tutabilen kimseyi göremiyorum şu an.
Kimisi sinsi fikirlerine kalkan yapar onu, kimiside sinsi fikirlerini gerçekleştirmek için karşı durur ona.Kimse anlamaya çalışmaz.
Bu gün her iki taraftan da ona iftira atanları gördükçe, okudukça midem bulanıyor kafamın içinde şimşekler çakıyor.
Sevip sevmeme ayrı konu.Sevmemeye elbette hakkı olabilir bir insanın hatta O benim atam değil de diyebilir.Ama bu ona bu ülke ve millet için yaptıklarından ötürü saygı ve minnnet duymaya en azından engel olmamalı.

son söz
Terörist başlarının popüleritesinin tavan, kürtçülüğün prim yaptığı bir dönemde bir Türk olarak ben her zamankinden fazla Atama ,Başbuğuma onun kurduğu Cumhuriyete, ilkelerine, devrimlerine ve en önemlisi Türk Milletine bağlılığımı perçinlemeliyim.İş işten geçtikten sonra Tanrı belki bize bir Mustafa Kemal daha göndermeyebilir.
bartsimpson (28. July 2013), Barış (2. August 2013), Bilgi (29. July 2013), dost1 (27. July 2013), galipyetkin (27. July 2013), Miralay (28. July 2013)
Alt 28. July 2013, 03:34 PM   #19
Miralay
Uzman Üye

Bart kardeşim seni neden bu kadar çook sevdiğimin cevabını sen o güzel yazılarında her zaman cevaplıyorsun. Allah senden ve senin gibi tüm hanif mü'min kardeşlerimden razı olsun.

Allah razı olsun khaos kardeşim.
İçimden geçenlerin tercümanı olmuşsun.
Benim her zaman savunduğum gibi, Atamıza en çok zararı Atatürkçüyüm diyenler veriyor.

Onlar olmasa herkes Atatürk'ü sevecek ama; yaptıklarından,dediklerinden dolayı halk arasında nefret uyandırıyorlar.

Allah'a emanet olunuz.
Miralay Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
bartsimpson (28. July 2013), Barış (2. August 2013), dost1 (29. July 2013)
Alt 30. July 2013, 07:29 AM   #20
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Kuru lafla peynir gemisi......

Haini icinizde arayin, disarida degil. Hain kelimesi hangi anlamda, ne zaman gecerli ise o da bir hikaye. Demek Türkiye'nin kendi hainlerle dolu.

Gercekler ortada dururken hayallere kapilmanin lüzumu yok.

http://yenisafak.com.tr/yazarlar/Abd...olmayali/10636

Pasaj:

1946 seçimleri evlere şenlikti.

Köylülere meydan dayağı atanlar mı dersiniz.. Altı Ok'lu asasıyla tehditler savuran valiler mi dersiniz..

Muvazaa bile vardı..

1946'da Demokrat Partililer CHP'lilere "Muhalefete tavız. İsmet Paşa, geçsin başa" demişler.. Bu yüzden 16 ilde seçime girmişlerdi. Maksat CHP demokrasiye ısınsın.. Böyle demokratik bir seçimdi işte. DP 12 ilde tüm milletvekilliklerini almıştı, gerisini hesap edin.

Bilselerdi, 1950 seçimlerini de ketenpereye getirirlerdi.

Miras(!) nerelerde geziniyor?

Türkiye'nin kalkinmasina yarayacak olan gelirler nerelerde saklaniyor:

http://www.fikir7.com/haber/262/atat...ygunlari-.html

BU KADAR ZENGİN PARTİ YOK

Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Adnan Küçük, CHP´nin Anayasa ve Siyasi Partiler Yasası´na aykırı olan bu tutumunun yıllardır devam ettiğini belirterek, ´Anayasa´nın 69. Maddesi siyasi partilerin ticari faaliyet de bulunmalarını kesinkes yasaklıyor.

Benzer hüküm; Siyasi Partiler Yasası´nın 67. Maddesi´nde var. Bankacılık faaliyeti ticari bir faaliyet. CHP, ´Biz bu gelirine dokunmuyoruz Türk Tarih Kurumu´na, Türk Dil Kurumu´na veriyoruz´ diye işin içinden sıyrılmaya çalışıyor.

O nasıl oluyor. Hibe yoluyla. Siyasi Partiler Yasası´na göre hibe vermek de suç. O da siyasi partileri sorumluluktan kurtarmıyor. İş Bankası´nın üçte birine ortak olmak muazzam bir sermayedir.

Dünyanın hiçbir yerinde böyle sermaye sahibi bir parti yok. ABD´de dahi banka sahibi başka bir parti yoktur.

CHP dışında başka bir parti bir bankaya ortak olsa ne olur, en azından kıyametin küçüğü kopar. Bu nedenle diyorum ki CHP, Türkiye´de özel olarak korunmaktadır´ dedi.

İşte CHP´nin ortak olduğu şirketler

FİNANS GRUBU:

* Arap-Türk Bankası A.Ş.
* İşbank GmbH
* Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş.
* Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi
* Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.
* Milli Reasürans T.A.Ş.
* İş Dublin Financial Services Plc.
* İş Finansal Kiralama A.Ş.
* İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.
* İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

CAM GRUBU:

* Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.
* Camiş Madencilik A.Ş.
* Çayırova Cam Sanayii A.Ş.

TELEKOMÜNİKASYON GRUBU:

* Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.
* İş Net Elektronik Bilgi Üretim Dağıtım Ticaret ve İletişim Hizmetleri A.Ş.

SANAYİ VE HİZMET GRUBU:

* Antgıda Gıda Tarım Turizm Enerji ve Demir Çelik Sanayi Ticaret A.Ş.
* Bayek Tedavi Sağlık Hizmetleri ve İşletmeciliği Camiş Yatırım Holding A.Ş.
* İş Merkezleri Yönetim ve İşletim A.Ş.
* Kültür Yayınları İş-Türk Ltd.Şti.
* Nemtaş Nemrut Liman İşletmeleri A.Ş.
* Trakya Yatırım Holding A.Ş.
* Türk Pirelli Lastikleri A.Ş.

(Yeni Şafak, Behçet Güngör, 2008)

Ey CHP Milletvekilleri bu kadar mı halktan kopuksunuz?/Atatürk ilkelerine bu kadar sadik kalinir iste.

http://www.odatv.com/n.php?n=ey-chp-...nuz-2606131200

AKP'nin kadın grup başkanvekili var; CHP'nin kadın grup başkanvekili yok.

Utanın.

İşte bu kadar halktan kopuksunuz.

İşte bu kadar politika biliyorsunuz.

Ve fakat bilmiyorsunuz ki:

İleride partinin önemli görevlerine seçilmesin diye tırpanladığınız Emine Ülker Tarhan'ı bugün bu oylarınızla daha da büyüttünüz.

Yazık ettiniz, kendinize ve partinize...

Kim hain oluyor bu durumda?

Ben degil dogrusu.

Dinden dönene Rabbimiz ahiret günü hesap sorar, siz Türklükten döneni elinize gecirseniz linc edersiniz, eh ne de olsa dünya insanlariyiz hos görmek lazim yine de. Ehl-i Sünnet anlayisinin baska bir formülü. Ne de olsa medeniyet deniliyor adina

Kusura bakmayin ama, ne maddi ne de manevi mirasa sahip cikipta degerlendiremiyenler kalkipta baskalarina laf atmasinlar.

Gercekler ortada, tarih sayfalarini arastirmaya lüzum dahi birakmayan durum tüm acikligiyla ortada.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (30. July 2013)

Bookmarks

Etiketler
atatürk, suçlusun