hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > MAKALELER(DİNİ ve SİYASİ) > Başlıklara Uymayan Konular

Seçenekler Stil
Alt 5. November 2012, 04:32 AM   #1
sevginur
Uzman Üye

sevginur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 477
198 Mesajina 386 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
sevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud of
Standart Güncel Haberler ;Yurttan ve Dünyadan Sıcak Gelişmeler.

Şemdinli’de patlama!

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi girişinde zırhlı polis aracının geçişi sırasında başka bir araçta patlama meydana geldi. Patlamada 11 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybetti.

Şemdinli Emniyet Müdürlüğü'ne ait zırhlı aracın ilçe girişindeki Beşevler Mahallesi mevkisinden geçişi sırasında, bomba yüklü başka bir araçta patlama meydana geldi.

İlk olarak Başbakan Erdoğan'ın duyurduğu patlamanın sonuçlarıyla ilgili, Hakkari Valiliği yazılı bir açıklama yaptı: 11 yaşındaki çocuk öldü, 2'si ağır 26 kişi yaralandı.
Reklam

Valilik, patlamanın, polis aracının düğün yapılan bir alanın yakınından geçtiği sırada yaşandığını, 11 yaşındaki Faris Demircan'ın düğüne katılanlar arasında olduğunu duyurdu.

Yaralılardan sağlık durumu ciddiyetini koruyan İbrahim Demir'in Yüksekova Devlet Hastanesin'de, Burhan Kaya'nın ise askeri helikopterle kaldırıldığı, Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındığı öğrenildi.

Patlamanın ardından olay yerinde geniş çaplı inceleme başlatan güvenlik güçleri, ilçeye giriş çıkışları kontrol altında tutuyor.

"SİVİL KAYIPLAR MEYDANA GELDİ"
Başbakan Erdoğan, olay henüz tazeyken, partisinin Kızılcahamam'daki kampının bitişinde patlamayla ilgili şunları söyledi:

''Bu terör saldırısında polis aracı zarar görmezken bir yavrumuz hayatını kaybetti, 18 vatandaşımız ise yaralandı. Bu alçakça saldırı, bir düğün mahallinin hemen yanı başında olduğundan maalesef sivil kayıplar meydana geldi. Bu yavrumuz 11 yaşında hayatını kaybetti.

Terör örgütü alçakça yüzünü bir kez daha ortaya bu hain saldırıyla koymuş oluyor biz de tabii ki bunu şiddetle kınıyor, şiddetle lanetliyoruz. Hayatını kaybeden yavrumuza Allah'tan rahmet ve ailesine sabırlar dilerken yaralı kardeşlerimize de Rabbimden şifalar temenni ediyorum''
Kaynak:haber.mynet.com
Ve ben asla sizin taptıklarınıza tapacak değilim/ Ben asla sizin yapmış olduğunuz ibâdeti yapıcı değilim. Siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz/ Siz de benim yapmakta olduğum ibâdeti yapıcı değilsiniz.
Sizin dininiz sadece sizin için, benim dinim de sadece benim içindir.”
Kâfirûn Sûresi
sevginur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
sevginur Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
dost1 (6. November 2012), hiiic (5. November 2012)
Alt 5. November 2012, 04:39 AM   #2
sevginur
Uzman Üye

sevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud of
Standart Soğuktan Ölümler Başladı

ABD’yi vuran Sandy Kasırgası ardında binlerce evsiz bıraktı.

Sandy kasırgasının ardından Amerikalılar şimdi de soğukla mücadele ediyor. Isınma sistemi çalışmadığı, elektrikler olmadığı için, kasırgada ayakta kalan evler de oturulamaz hale geldi. New York'ta hava sıcaklığı gece 1 dereceye kadar düştü.

New Jersey'de 2 ceset daha bulundu. Birinin soğuktan donarak öldüğü belirlendi. Böylece kasırgada ölenlerin sayısı 112'ye yükseldi.

New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, sadece New York'ta eve ihtiyacı olanların sayısının 30-40 bini bulduğunu söyledi.

Bloomberg, ellerinde bu insanların ihtiyacını karşılayacak miktarda ev bulunmadığını belirtti.

New York'ta binlerce kişi okullarda oluşturulan geçici sığınaklarda yaşıyor. Evlerinde kalmakta ısrar edenler için kentte 25 bin battaniyenin dağıtımına başlandı.

Kentte yağmalama olaylarından korkuluyor. Gece olduğunda elektriklerin olmadığı mahallelere korku havasının hakim olduğu bildiriliyor.

Akaryakıt Sıkıntısı Hat Safhada

Sandy'nin vurduğu bölgelerde yaşanan en önemli sorunlardan biri de akaryakıt sıkıntısı.

Bölgeye akaryakıt sevkiyatında büyük güçlük çekiliyor. Çok sayıda benzin istasyonu kapalı.

Açık olanların önünde de uzun kuyruklar oluştu. Benzini olan istasyonlarda bile, elektrik olmadığı için pompaların çalışmadığı bildiriliyor.

ABD’yi vuran Sandy Kasırgası ardında binlerce evsiz bıraktı.

Kaynak;trthaber.com
Ve ben asla sizin taptıklarınıza tapacak değilim/ Ben asla sizin yapmış olduğunuz ibâdeti yapıcı değilim. Siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz/ Siz de benim yapmakta olduğum ibâdeti yapıcı değilsiniz.
Kâfirûn Sûresi
Alt 5. November 2012, 05:46 AM   #3
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

PKK çok büyük bir fitnedir, doğu milletini dağlarda insanlık dışı yaşam ve ölüme zorlayan apaçık şeytanların organize ettiği cehennem, ateş yoludur...

Bakın, ateist sitelerinde aleyhte aleyhte bilip bilmeden yazıp çizdikleri, islamı barbar göstermeye çalıştıkları ve zaten günümüz geleneksel müslümanlarının da anlayamadıkları ayetler nasıl anlam kazanıyorlar.

Bakara 191
Onları yakaladığınız yerde öldürün. Sizi çıkardıkları yerden siz de onları çıkarın. Fitne, adam öldürmekten daha kötüdür. Mescid-i Haram'da onlar sizinle savaşmadıkça, siz de onlarla savaşmayın. Eğer onlar size karşı savaş açarlarsa siz de onları öldürün. İşte kafirlerin cezası böyledir.

Bakara 193
Fitne tamamen yok edilinceye ve din (kulluk) de yalnız Allah için oluncaya kadar onlarla savaşın. Şayet vazgeçerlerse zalimlerden başkasına düşmanlık ve saldırı yoktur.

Nisâ 91
Hem sizden hem de kendi toplumlarından emin olmak isteyen başkalarını da bulacaksınız. Bunlar her ne zaman fitneye götürülseler ona baş aşağı dalarlar (daldırılırlar). Eğer sizden uzak durmaz, sulh teklif etmez ve ellerini çekmezlerse onları yakalayın, rastladığınız yerde öldürün. İşte onlar üzerine sizin için apaçık yetki verdik.

Tevbe 47
Eğer içinizde (sizin tarafınızda olsaydı, Türk Askeriyesne çalışsalardı) çıksalardı, size bozgunculuktan başka bir katkıları olmazdı ve mutlaka fitne çıkarmak isteyerek aranızda koşarlardı. İçinizde, onlara iyice kulak verecekler de vardır. Allah zalimleri gayet iyi bilir.

v.s.

Bulundukları yerde imha edilmeleri gerekli... Elleriyle vergilerini ödeyene kadar şiddetle cezalandırılmalı. Eğer adam olurlarsa o ayrı...
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
dost1 (5. November 2012), sevginur (5. November 2012)
Alt 5. November 2012, 12:15 PM   #4
raven
Uzman Üye

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 97
52 Mesajina 104 Tesekkür Aldi
raven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud of

Doğu milleti yada Doğulu tabiri yanlış bir tabirdir.doğulu derken kürtleri kasdediyorsanız,bunu yazan arkadaş bilsin ki doğuda sadece kürtler yaşamıyor.Erzurum,Elazığ,Erzincan,Iğdır,Malatya ve Kars ın büyük bir bölümünde popülasyon olarak Türkler kürtlerden daha fazla.Bitlis,Van ,muş hatta Tuncelidede Türk nufus var.Doğulu tabiri kullanırken Aslında kürtleri kasdediyorsunuz ama buralarda yaşayan Türklerin bu laf çok zoruna gidiyor.Çünkü doğulu diyince herkes kastediliyor.
dost1 (6. November 2012)
Alt 5. November 2012, 01:42 PM   #5
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
raven Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Doğu milleti yada Doğulu tabiri yanlış bir tabirdir.doğulu derken kürtleri kasdediyorsanız,bunu yazan arkadaş bilsin ki doğuda sadece kürtler yaşamıyor.Erzurum,Elazığ,Erzincan,Iğdır,Malatya ve Kars ın büyük bir bölümünde popülasyon olarak Türkler kürtlerden daha fazla.Bitlis,Van ,muş hatta Tuncelidede Türk nufus var.Doğulu tabiri kullanırken Aslında kürtleri kasdediyorsunuz ama buralarda yaşayan Türklerin bu laf çok zoruna gidiyor.Çünkü doğulu diyince herkes kastediliyor.
Kürtler kastedilince haksızlık olmuyormu peki raven kardeşim? Türkler canımızı acıtırken, Kürtler olarak herkesi toptan töhmet altında bırakınca canımız acımıyormu?

Sanırım, buna dikkat etmeden yazdın... Türk, kürt yada başkası... Önce insan...

selamlar,
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
aorskaya Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
dost1 (6. November 2012)
Alt 5. November 2012, 01:45 PM   #6
aorskaya
Uzman Üye

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
PKK çok büyük bir fitnedir, doğu milletini dağlarda insanlık dışı yaşam ve ölüme zorlayan apaçık şeytanların organize ettiği cehennem, ateş yoludur...

Bulundukları yerde imha edilmeleri gerekli... Elleriyle vergilerini ödeyene kadar şiddetle cezalandırılmalı. Eğer adam olurlarsa o ayrı...
Bu pkk lılar ne yaparlarsa adam olmuş sayılırlar. Aksi halde yine imha edilmeleri neye göre gerekir?

selamlar,
aorskaya
Alt 5. November 2012, 02:45 PM   #7
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Almanya da yaşayan bir Türk nasıl yaşıyor, nasıl almanların ülkesine, milletine, huzuruna saygı gösteriyor, vergisini veriyor ise...

ister kürt olsun ister arap. ister laz olsun ister çerkez.
Bu ülkenin milli ve manevi değerlerine muhalefette aşırıya gidenlerin cezası bulundukları yerde öldürülmeleridir. Kendi elleriyle vergilerini verir hale gelene kadar onlarla savaşmak farzdır. Özellikle kendisini PKK diye tanımlayan örgüt, çoluk cocuk, kadın yaşlı demeden öldüreceği merhametten nasipsiz bir hal aldığı için, bu dünyadaki cezaları bir tarafa, ahirette en acıklı azabı tadacak, kendi merhametsizliklerine karşılık hicbir merhamet görmeyecekler...

Onlar HAYVAN gibidir, hatta HAYVANDAN daha aşağı...
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 5. November 2012, 03:51 PM   #8
aorskaya
Uzman Üye

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
1-Almanya da yaşayan bir Türk nasıl yaşıyor, nasıl almanların ülkesine, milletine, huzuruna saygı gösteriyor, vergisini veriyor ise...

2- Bu ülkenin milli ve manevi değerlerine muhalefette aşırıya gidenlerin cezası bulundukları yerde öldürülmeleridir. Kendi elleriyle vergilerini verir hale gelene kadar onlarla savaşmak farzdır. Özellikle kendisini PKK diye tanımlayan örgüt, çoluk cocuk, kadın yaşlı demeden öldüreceği merhametten nasipsiz bir hal aldığı için, bu dünyadaki cezaları bir tarafa, ahirette en acıklı azabı tadacak, kendi merhametsizliklerine karşılık hicbir merhamet görmeyecekler...

Onlar HAYVAN gibidir, hatta HAYVANDAN daha aşağı...
1-Almanya da yaşayan bir Türk nasıl yaşıyor, nasıl almanların ülkesine, milletine, huzuruna saygı gösteriyor, vergisini veriyor ise...

Buradaki kürtlerin durumu, Almanyadaki Türklerin durumu ile aynımıdır? Milli mücadele de, kurtuluş mücadelelerinde kürt-türk aynı cephede yer almadımı? benmi yanlış biliyorum? Kürtleri, bu ülkede yabancı görmeyelim.

Kürtler, mücadelelerde birlikte, ulusalcılık anlayışına kadar kardeşdiler. Sonra, nasıl oldu da onlara ayrımcılık başladı, haksızlıklar yapılabildi, bunlardan haberiniz varmıdır? (Kürtlerin hakkının teslim edilmesi ile pkk nın savunulduğu sakın sanılmasın. Çünkü pkk kürtleri temsil etmiyor ve bir terör örgütüdür.)

2- Bu ülkenin milli ve manevi değerlerine muhalefette aşırıya gidenlerin cezası bulundukları yerde öldürülmeleridir.

1- Bu ülkenin milli değerleri nelerdir?
2- Bu ülkenin manevi değerleri nelerdir?
3- Bunlarda aşırıya gitmek nasıl oluyor?
4- Ülkenin milli ve manevi değerlerine aşırı muhalefette (yıkım denmemiş) görüldüğü yerde öldürülmelerine ilişkin beşeri kanunmu vardır, ilahi kanunmu vardır?
5- Ülkenin milli veya manevi değerlerini kimler belirliyor ve yetkilerini nereden alıyorlar?
6- Bir tarafta "leila" da veya "reina" da (eğlence mekanlarıdır) çılgınca eğlenmekten, alkol komasına kadar içmelerden, uçuk tüketim ve davranışlardan yorgun düşenler olurken, aynı zamanda, mahalle pazarlarından, çöplerden, ekmek, sebze, meyva gibi gıda toplamaktan bitkin düşen insanların ortak milli değerleri ve manevi değerleri olabilirmi? olabilirse nasıl?

Selamlar,
aorskaya
Alt 5. November 2012, 04:19 PM   #9
raven
Uzman Üye

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 97
52 Mesajina 104 Tesekkür Aldi
raven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud of

Alıntı:
aorskaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kürtler kastedilince haksızlık olmuyormu peki raven kardeşim? Türkler canımızı acıtırken, Kürtler olarak herkesi toptan töhmet altında bırakınca canımız acımıyormu?

Sanırım, buna dikkat etmeden yazdın... Türk, kürt yada başkası... Önce insan...

selamlar,
aorskaya
Sevgili aorskaya,
Bu platformda bu konuyu tartışmak gibi bir niyetim yok.Allah biliyor bu sitede bulunma sebebim sadece ilmimi artırmak kur'anı daha iyi anlamaya çalışmak.Yoksa bu gibi şeyleri tartışacak site çok.

Yazımı bir daha okursan söylemimde art niyet olmadığını görürsün.Ama yinede seni alındıracak bir şey buldunsa affına sığınırım.

Benim insanların dikkatini çekmek istediğim konu şu ;bende doğulu tabirini çok kullanırdım.Bu tabiri kullanırken kürtleri kastederdim.Benim Erzurum lu olan arkadaşlarım ki kendileri Dadaş tır.Yani katıksız Türktür.Bu arkadaşlarım bu tabiri kullanmama çok kızarlardı.Kardeşim biz Türküz doğuda yaşıyor olmamız Kürt olduğumuz manasına gelmez derlerdi.Bende bu konuda bir araştırma yaptım ve dediklerinde haklılık payı buldum.Yani adamlar diyor ki kardeşim ben öz be öz Türküm niye bana kürt diyorsun.

Benim yazımda ben doğulu terimini yanlış bulduğumu söylüyorum .Ve Kürt demekten çekinmiyorum.Çünkü Kürt olmak ayıp bir şey değil!
Kürtlerin vatan savunmasında nasıl kahramanlıklar yaptığını elbet biliyorum ve takdir ediyorum.Hatta bazı arkadaşlarımın tabansızlık yapıp kaçarken Kürt arkadaşlarımın bayrağı ve vatanı nasıl savunduklarınada şahit oldum.

Irkçılık dünyanın en bayağı fikirlerinden birisidir.Kimse anasının karnından doğarken ne olacağı seçimini yapmıyor.Velev ki bu seçim yaptığımız konular olsa bile.Bu bağlamda insanı rengi dili dini mezhebi nedeni ile aşağılamak hakir görmek en hafif deyimi ile insanlık suçudur.Yüce Allah ın böyle bir şeyi hoş göreceğinide sanmam.
dost1 (6. November 2012)
Alt 5. November 2012, 06:15 PM   #10
sevginur
Uzman Üye

Hama Kan Gölü: En Az 250 Ölü

Suriye muhalefeti temsilcileri, bu gece Hama vilayetinin Taramseh kasabasında, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu az 250 kişinin güvenlik güçleri tarafından öldürüldüğünü bildirdi. Londra merkezli Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, Devlet Başkanı Beşşar Esed’e bağlı askerlerin düzenlediği operasyonlarda, güvenlik güçleri ve Şebbiha milislerinin ateş açması sonucu 250 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu. Muhalif Hama Devrimci Konseyi’nden yapılan açıklamada, “Taramseh’te bugün 220′den fazla insan öldü. Esed’e bağlı tanklar ile helikopterlerden yapılan saldırılar, Şebbiha milislerinin köye girmesi ve top ateşi sonucu öldüler. Şebbiha milisleri, bazı aileleri aleni bir şekilde kafalarına ateş ederek infaz etti” denildi. Taramseh’teki saldırılardan kaçan muhaliflerden Fadi Sameh, “Yerleşim birimlerinin etrafı Esed’e bağlı güçler ile sarıldı ve halkı öldürmeye başladılar. Bütün evler bombardımanda yıkıldı ve yakıldı. Her aileden insanlar öldürüldü. Elimizde çok sayıda katledilmiş kadın, erkek ve çocuklara ait isimler var. Cesetler bir camiye götürüldü” dedi. Bir diğer muhalif örgüt Hama Devrimcileri Birliği’nden Ahmed adlı bir aktivist, 220′den fazla kişinin öldüğünü, 20 kişinin kimliklerini tespit edebildiklerini, 60 cesedi camiye taşıdıklarını kaydetti. Ahmed, tarlalarda, evlerde ve nehirlerde çok sayıda ceset olduğunu, insanların bombardımandan kaçmaya çalışırlarken hayatlarını kaybettiklerini ifade etti. Suriye Milli Konseyi de, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin acil bir şekilde harekete geçmesini istedi. Suriye devlet televizyonu, Taramseh’teki çatışmalarda 3 askerin öldüğünü duyurdu. Haberde, Hama’da yaşanan kanlı olaylardan “silahlı terörist gruplar” sorumlu tutuldu. Bölgeye 1982 yılında Hafız Esed tarafından saldırılmış ve yaklaşık 20 bin kişi can vermişti.

Antalya internet haber.com
Kâfirûn Sûresi

Bookmarks

Etiketler
dünyadan, gelişmeler, güncel, haberler, sıcak, yurttan