hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > HANİF MÜSLÜMANLIK > Kuran Merkezli ve Allah odaklı iman!

Seçenekler Stil
Alt 11. February 2009, 03:55 PM   #11
islamci
Katılımcı Üye

Tesekkür: 5
8 Mesajina 17 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
islamci is on a distinguished road

Alıntı:
PİLOT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
selamlar,

Gelenekçilerin cennet tanımı;

Herşey dahil bol yıldızlı turistik tatil köyüne benziyor.
sizce cennet ne?
islamci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11. February 2009, 07:49 PM   #12
barabas
Yeni Üye

Tesekkür: 0
0 Mesajina 0 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
barabas will become famous soon enoughbarabas will become famous soon enough

ben gelenekci degilim ama bencede orada her sey (huriler,kara uzum,kush eti v.s.)olacagina inaniyorum.
barabas isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11. February 2009, 08:01 PM   #13
islamci
Katılımcı Üye

Alıntı:
barabas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ben gelenekci degilim ama bencede orada her sey (huriler,kara uzum,kush eti v.s.)olacagina inaniyorum.
bende herşeyin olacağına inanıyorum. nefsinizin arzuladığı herşey orada mevcuttur demek zaten tüm bu yorumları siler. yani üstünü örtmek istediğiniz nedir? orada huriler yazıyor zaten bunu yalanlamanın anlamı ne? sanki kendisi bu hediyeye hoşnut değilmiş gibi konuşmalar yapıyorlar. yani cennet herşeyin sınırsız olduğu, hiçbirşeyin haram olmadığı ve herkes dilediği rızık yiyeceği yerdir. selam ile..
Alt 16. February 2009, 11:50 AM   #14
cerezci
Yeni Üye

2 Mesajina 4 Tesekkür Aldi
cerezci will become famous soon enoughcerezci will become famous soon enough

selm alkm. ben de bir iki kelime edeyim bari.değişik bir yaratılış ile yaratacağım diyor .bu anne karnın daki çocuğun yaşadığı ama yaşadığının kendinin bile farkında olmaması gibidir. yani kısaca dostlar şunu söyleyeyim bizler tekrar yaratıldığımızda erkek ve kadın olarak değil değişik bir yaratılış ile yaratılacağız.bu bizlere bu dünyada verilmiş bir rol den ibarettir.başka bir şey değil.kuranı okumak önemli değil dir anlamak onun içini doldurur yoksa herkes okuyor ben size bir örnek vereyim kuranda iblis kelimesi de ğeçer şeytan kelimesi de geçer ama insanlar bunların aynı şeyler olduğunu zanneder .halbu ki aynı şeyler değil dir.bunu şimdi açıklamayacağım .merak edenler olursa anlatırız.ama şu soruyu kendimize iyi sormamız gerekiyor .allah bir kelimeyi kullanıyor ise öylesine kullanmaz insanlar gibi değildir.örnek ehli kitap vardır bir de kitap ehli vardır. bunlar aynı şeyler değildir. ben bildiklerimi sizlerle paylaşacağım çok garipsiyeceksiniz başta ama delilleri kurandan tek tek açıklayınca sizlerde ölülerin nasıl diriltildiğini öğreneceksiniz.selametle..eger izin var ise msn vermek istiyorum tabi ki izin yok ise msn yi silebilir [email protected].
cerezci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16. February 2009, 12:48 PM   #15
cerezci
Yeni Üye

2 Mesajina 4 Tesekkür Aldi
cerezci will become famous soon enoughcerezci will become famous soon enough

değişik bir yaratışla yaratacağız diyor.anne karnın daki çocuk yaşar ama yaşadığını bilmez .tekrar diriltildiğimizde erkek kadın diye bir şey olmayacak allah burada sizlere sizlerin hoşlandığınız şeylerden bahsediyor.yoksa erkek ve kadın rölü dünyada bizlere verilmiş bir özelliktir.ben bu konuları irdelemeniz için kısa bir örnek vereyim.benim hata yapmamla birlikte benim helakım başlar.benim dirilmemle fraunun dirilmesi aynı anda olacaktır.aslında ben dedemle aynı zaman diliminde öleceğim.ve benzerleri kardeşler okuyorsunuz ama anlamak ayrı bakın allahta zaman kavramı yok o insanlara mahsus bir unsurdur . bir de bunu ele alarak düşünün akledeceksiniz.sizler ibrahimin dini olan şimdilerde unutulan bir dinin mensuplarınısınız..selametle..
cerezci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16. February 2009, 12:50 PM   #16
islamci
Katılımcı Üye

ayet göster bununla ilgili kardeş. anladık demek istediğini. sen erkek ve kadın olmayacağıyla ilgili ayet göster inanalım. selam ile...
Alt 27. March 2009, 01:44 AM   #17
horasan
Yeni Üye

Tesekkür: 1
7 Mesajina 11 Tesekkür Aldi
horasan will become famous soon enoughhorasan will become famous soon enough

İbreti Yavaş Ol Gözle Turabı
Cehennem Ateşi VİCDAN AZABI
Neylersin Yarın ki Yövm'ül Hesabı
Olgunları HURİ GILMAN Biliriz..

İbreti Hazretleri..
horasan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28. March 2009, 01:07 PM   #18
islamci
Katılımcı Üye

değişik bir yaratışla yaratmak. acaba değişik yaratmak sıfırdan yaratmamak olabilir mi? yani yaratılma şeklimiz sıfırdan başlar. tek bir zigottan bir insana dönüşmemiz bir yaratım sürecidir. bu süreç baya uzun sürer.

değişik yaratmaktan maksat aniden parmak uçlarına kadar eski yaratmana dönmen olmasın. yani bugün zigot değilsin son evre her uzvun yerinde olmasıdır. bu son evreyi eski haline döndürmek olmasın.
Alt 20. July 2009, 02:08 PM   #19
xxxcartelxxx
Yeni Üye

1 Mesaja Tesekkür Edildi
xxxcartelxxx will become famous soon enoughxxxcartelxxx will become famous soon enough

Bence değişik yaratılış dünya yaşamı için yaratılmış olan vücudumuzdan farklı olarak cennet hayatı için tasarlanmış bir form olabilir. Herşeyin akıl ve mantıkla çözebileceğini çünkü sonsuz ilim sahibi allah c.c olduğunu bildiğimiz için imkansız değil. Şuda olabilir dünya hayatında kusurlu ve yaşlı olan bedenler kusursuz dinç sağlıklı olarak baştan yaratılacaktır.
xxxcartelxxx isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20. July 2009, 02:15 PM   #20
xxxcartelxxx
Yeni Üye

1 Mesaja Tesekkür Edildi
xxxcartelxxx will become famous soon enoughxxxcartelxxx will become famous soon enough

Alıntı:
serkan2172 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
iyi de cennete huri olmadığını kanıtlayan ne o kelimelerin başka şekillerde de yorumlana biliyor olması mı?
Bence cennette huriler var.
Zaten huri yoksa insanlar neden gitmek istesinler ki?
Cennette girebilen insanların nefs ile ilgisi kalmayacağını günaha teşvik edecek bir durumun ortadan kalkacağını düşünürsen,neresi olursa olsun bir düzenin bir nizamın mutlaka olacağını çünkü yaradanın yarattığı herşeyi bir düzende tuttuğunu hatırlarsan bence cennet kuralsız ve isteyenin istediğini yaptı bir yer olmayacaktır.

Huriler olsa dahi onlarla aile düzeni kurulacağını zannediyorum herkes eşini yerini yurdunu bilmeli değilmi ?
xxxcartelxxx isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiketler
hurİ, meallerde, yanılgısı