hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > GELENEK DİNİ > Hurafeler

Seçenekler Stil
Alt 11. September 2012, 09:30 AM   #71
nacikocak
Katılımcı Üye

Tesekkür: 5
17 Mesajina 19 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
nacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud of

baştan beri yazdıklarınızda kuran'da emredilenin namazın olmadığını sünnetin ve hadislerin yalan ve gereksiz olduğunu söylüyorsunuz allah'a kitabına inanıyoruz doğru söyler diyorsunuz allah'ın kitabını gönderdiği ve kitabında elçimdir rasulümdür dediği peygambere inanmıyorsunuz elçi ne demek allah'tan gelen emirleri bize ileten aracı demek peygamberin söylediklerine inanmamak dolaylı yollardan allah'a inanmamak değilmidir

haşa bana hesap vermek zorunda değilsiniz ama şimdiye kadar size sorduklarımdan 1-2 soruya bile cevap vermemeniz o sorulardan kaçmanız verecek cevabınız olmadığını gösterir öyle düşündüm burada bana verecek cevap bulamıyorsunuz hesap günü allah'a nasıl cevap vereceksiniz
yukarıdakileri okuyunca şimdi dersinizki hangi soruna cevap vermedik işte aşağıdaki sorular yeniden soruyorum eski sorularımı azalltım iki tane yeni soru ekliyorum

1: allah'a inanıyormusunuz
2: peygamberine inanıyormusunuz
3: kitabına inanıyormusunuz
4: peygamber efendimiz kendisine indirilen kitabı yanlışmı anladı salatı namaz olarak kabul etti namaz kıldı veya onun salat namazdır dediğini ve namaz kıldığını söyleyen torunları ve ashabı komple yanlışmı anladılar veya hepsi yalancımı
5: madem size göre allah'ın elçisi yalan söylemiş veya onun ashabı torunları ondan duyan ve gören herkes yanlış anlamış veya peygamber kendine iletileni anlamamışda siz anlamışsınız dediğiniz doğru diyelim allah salat edin derken sadece dua edin demek istedi siz bunu iddia edenler biz namaz olarak kabul edipte allah'ın kuran'da emrettiği vakitlerde namaz kıldığımız gibi her gün her vakit dua ediyormusunuz

sorularıma dördüncü soru hariç 1-2-3 ve 5 sadece evet veya hayır diye dördüncü soruya ise sadece hepsi yalancılar veya hepsi yanlış anlamışlar diye cevap verirseniz sevinirim hadi soruları istediğim gibi cevaplayında verecek cevap bulamadığınız konusunda yanlış düşündüğümü gösterin bana

Konu nacikocak tarafından (11. September 2012 Saat 09:36 AM ) değiştirilmiştir.
nacikocak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11. September 2012, 10:52 AM   #72
pramid
Uzman Üye

Tesekkür: 191
507 Mesajina 1.128 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
pramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud of

Sor: "Kimin tanıklığı büyüktür?" De ki: "Benimle sizin aranızda ALLAH tanıktır. Sizi ve ulaştığı herkesi uyarmak için bana bu Kuran verildi. ALLAH'tan başka tanrı olduğuna mı tanıklık ediyorsunuz?" "Ben böyle tanıklık etmem," de ve ardından şunu da söyle: "O bir tek tanrı, ben sizin ortak koştuğunuz şeyden uzağım." ENAM 19

RASULÜN GÖREVİ BU KURANI ULAŞTIĞI KİMSELER İLETMEKDİR. Rasule başka görevler biçenler kendi kafalarındaki Lat'a uymaktadırlar. Sorsak onlara yeri göğüde yaratanın Allah olduğunu söylerler.

Lat: Kavimlerin kişlere özel milli tanrısı.

Bunun içindir ki Alemlerin yani bütün kavimlerin bir tane rabbi vardır ve iman edilmelidir.

Kuran'ın biricik kaynak olduğunu, ona başka kaynakları eş koşanların müşrik olduğunu öğreniyoruz (6:112-115; 7:2-3; 9:31; 17:46; 16:89; 45:6; 42:21) DİKKATLİCE Bu ayetleri araştıralım.

Kitaplara imanı emren Allah, kuranda kitap yüklü eşeklerden bahsetmektedir. Bu kitap yüklü eşşeklerin din adına kitap yazdığı ve az bir değer karşılığı sattıklarını söyler. Günümüz din tacirleri bu mihvalde, kitap yüklü eşeklerdir.

Allah'ı bırakıp bilginleriyle rahiplerini ve Meryemoğlu Mesih'i ERBAB tanımışlardır; halbuki onlara da ancak tek mabuda kulluk etmek emredilmiştir. Ondan başka tapacak yok; o onların şirk koştukları şeylerden münezzehtir. Tevbe 31

Peygambere iman'da önemli husus peygamberler arası ayrım yapmamaktır. Niye Son nebinin hadislerini alıyorsunuz da, idris ve ibrahim nebinin hadisleri yok. Niye ayrımcılık yapılmaktadır.

ALLAH TEK ANILDIĞINDA RAHATSIZ OLMAYAN BİR KAVİM DİLEĞİ İLE.

Muhammed nebiyi ilahlaştırıp erbab edinenlere Son söz;

O sizi red edecek ve "kavmim bu kuranu terk ederek elinde tututu" (Furkan 30) diye şahitlik edecektir.

Kuranı eksik bulup hadisleri ona eş koşanlar, sapıtmış ve lanetlenmiş bir kavimdir.

Rabbim bizleri sıratı müstakime ilet.
pramid isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
pramid Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
bartsimpson (23. September 2012), merdem (17. July 2013), Miralay (11. September 2012)
Alt 11. September 2012, 11:50 AM   #73
nacikocak
Katılımcı Üye

nacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud of

Alıntı:
pramid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sor: "Kimin tanıklığı büyüktür?" De ki: "Benimle sizin aranızda ALLAH tanıktır. Sizi ve ulaştığı herkesi uyarmak için bana bu Kuran verildi. ALLAH'tan başka tanrı olduğuna mı tanıklık ediyorsunuz?" "Ben böyle tanıklık etmem," de ve ardından şunu da söyle: "O bir tek tanrı, ben sizin ortak koştuğunuz şeyden uzağım." ENAM 19

RASULÜN GÖREVİ BU KURANI ULAŞTIĞI KİMSELER İLETMEKDİR. Rasule başka görevler biçenler kendi kafalarındaki Lat'a uymaktadırlar. Sorsak onlara yeri göğüde yaratanın Allah olduğunu söylerler.

Lat: Kavimlerin kişlere özel milli tanrısı.

Bunun içindir ki Alemlerin yani bütün kavimlerin bir tane rabbi vardır ve iman edilmelidir.

Kuran'ın biricik kaynak olduğunu, ona başka kaynakları eş koşanların müşrik olduğunu öğreniyoruz (6:112-115; 7:2-3; 9:31; 17:46; 16:89; 45:6; 42:21) DİKKATLİCE Bu ayetleri araştıralım.

Kitaplara imanı emren Allah, kuranda kitap yüklü eşeklerden bahsetmektedir. Bu kitap yüklü eşşeklerin din adına kitap yazdığı ve az bir değer karşılığı sattıklarını söyler. Günümüz din tacirleri bu mihvalde, kitap yüklü eşeklerdir.

Allah'ı bırakıp bilginleriyle rahiplerini ve Meryemoğlu Mesih'i ERBAB tanımışlardır; halbuki onlara da ancak tek mabuda kulluk etmek emredilmiştir. Ondan başka tapacak yok; o onların şirk koştukları şeylerden münezzehtir. Tevbe 31

Peygambere iman'da önemli husus peygamberler arası ayrım yapmamaktır. Niye Son nebinin hadislerini alıyorsunuz da, idris ve ibrahim nebinin hadisleri yok. Niye ayrımcılık yapılmaktadır.

ALLAH TEK ANILDIĞINDA RAHATSIZ OLMAYAN BİR KAVİM DİLEĞİ İLE.

Muhammed nebiyi ilahlaştırıp erbab edinenlere Son söz;

O sizi red edecek ve "kavmim bu kuranu terk ederek elinde tututu" (Furkan 30) diye şahitlik edecektir.

Kuranı eksik bulup hadisleri ona eş koşanlar, sapıtmış ve lanetlenmiş bir kavimdir.

Rabbim bizleri sıratı müstakime ilet.
1 : aynen tahmin ettiğim gibi sorulara cevap yok

2 : rasule görevi veren haşa sensin galiba görevin sadece kuran'ı iletmek olduğunu söylediğine göre oysa ben kuran'ı kerimde allah'ın rasulüne birçok ibadeti yapmasının ve iletmesininde emredildiğini okudum mesela oruç farz ancak orucu bozan haller kuran'da yok bu halleri eğer peygamberin görevi değil ise kim bize öğretecek senmi yoksa

3 : bu en kötüsü yine ayet değiştirme ayette allah "Kendilerine Tevrat yüklenenler, sonra da onunla amel etmeyenler, eşşeğe benzerler ki koca koca kitaplar taşımada; Allah'ın delillerini yalanlayan topluluğa getirilen örnek, ne de kötü bir örnek ve Allah, zâlim topluluğu doğru yola sevketmez" der yani din adına kitap yazıp satanlara değil kendine verilen kitaba uymayanlara kitap yüklü eşekler der

diğer ayetide değiştirmişsin ayetin kelime meali

1. ittehazû : edindiler
2. ahbâra-hum : onların âlimleri, din adamları
3. ve ruhbâne-hum : ve onların rahipleri
4. erbâben : Rab'ler
5. min dûni allâhi : Allah'tan başka
6. ve el mesîha ibne meryeme : ve Meryem oğlu Mesih'i
7. ve mâ umirû : ve emrolunmadılar
8. illâ : ancak, ...’den başka
9. li ya'budû : kul olmaları
10. ilâhen : ilâh
11. vâhiden : tek olan, bir olan
12. lâ ilâhe : ilâh yoktur
13. illâ huve : ondan başka
14. subhâne-hu : o noksan sıfatlardan münezzehtir
15. ammâ (an mâ) : şeylerden
16. yuşrikûne : şirk koşuyorlar

ayette allah rahiplerini alimlerini din adamlarını ve hz isa'yı ilah edinenlerden değil hz isa'yı ilah edinen din rahipler alimler ve din adamlarından bahsediyor

4 : bütün peygamberler allah'ın elçileridir ayrım yapmıyoruz ve yapılmaz daha önce yazdığım gibi bize iletilen imanın 6 şartından biri budur ve iman ederiz diğerlerine emredilen ibadetlerin bir kısmı zaten hala geçerli ve yapmaktayız bir kısmının hükmü ise kuran'ı kerim ve hz muhammedin gelmesi ile kaldırılmış yenileri gelmiştir ve yenilerine uymaktayız içkinin haram edilmesi bunun en güzel örneğidir

5 : hz muhammed kuran'dan uzaklaşanları reddetmektedir oysa ben ayetlerini değiştirmek yerine ona sımsıkı sarılıp emredilenleri yapmaktayım oysa sen daha kuran'da emredilen vakitlerde anladığın gibi namaz yerine dua ediyormusun soruma cevap bile veremedin
Alt 11. September 2012, 12:48 PM   #74
Miralay
Uzman Üye

Tesekkür: 4.080
276 Mesajina 635 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
Miralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud of

Selam Naci bey
Şimdiye kadar yazdıklarınızı okudum,yoğunluktan sadece bir kısmına cevap yazabildim. Israrla sorduğunuz için bana cevap hakkı doğuyor.
Mavi yazılanlar benim cevaplarımdır.

Alıntı:
nacikocak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
baştan beri yazdıklarınızda kuran'da emredilenin namazın olmadığını sünnetin ve hadislerin yalan ve gereksiz olduğunu söylüyorsunuz allah'a kitabına inanıyoruz doğru söyler diyorsunuz allah'ın kitabını gönderdiği ve kitabında elçimdir rasulümdür dediği peygambere inanmıyorsunuz elçi ne demek allah'tan gelen emirleri bize ileten aracı demek peygamberin söylediklerine inanmamak dolaylı yollardan allah'a inanmamak değilmidir

Hadislerin yalan ve gereksiz olduğunu değil, dinde Kur'ândan başka kesin delil olmayacağını; hadislerin sahihliğinin karine oluşturduğunu,şüpheli olduğunu savunuyoruz. Güzel söz elçi de dahil, kim söylerse örnek teşkil edebilir. Lakin Kur'anda def'aten "Kur'an dururken hangi hadise inanacaksınız" diye rabbimiz sorarken hala hadisleri savunmak niye. Biz peygambere inanıyor ve O'na itaat ediyoruz. O Kur'anı tebliğ ettiğine, biz de Kur'ana itaat ettiğimize göre O elçiyi gönderene ve elçiye otomatik olarak itaat etmiş oluyoruz.

haşa bana hesap vermek zorunda değilsiniz ama şimdiye kadar size sorduklarımdan 1-2 soruya bile cevap vermemeniz o sorulardan kaçmanız verecek cevabınız olmadığını gösterir öyle düşündüm burada bana verecek cevap bulamıyorsunuz hesap günü allah'a nasıl cevap vereceksiniz
yukarıdakileri okuyunca şimdi dersinizki hangi soruna cevap vermedik işte aşağıdaki sorular yeniden soruyorum eski sorularımı azalltım iki tane yeni soru ekliyorum

1: allah'a inanıyormusunuz

Bu sitedeki herkes Allah'a şeksiz şüphesiz iman ederler.

2: peygamberine inanıyormusunuz

Muhammed aleyhisselam'da dahil Kur'anda bildirilen tüm peygamberlere,"La nufarriku beyne ehadin min rusulih" emri mucibince iman ederiz. Hiçbirisini diğerinden ayırd etmeyiz.

3: kitabına inanıyormusunuz

Kur'anda bildirilen tüm kitaplar,suhuflar da dahil başta Kur'an hepsine inanıyoruz. Davamız da bu zaten. Kur'anın tek rehber olduğunu, hükmün yalnızca Allah'a ait olduğunu savunmak.

4: peygamber efendimiz kendisine indirilen kitabı yanlışmı anladı salatı namaz olarak kabul etti namaz kıldı veya onun salat namazdır dediğini ve namaz kıldığını söyleyen torunları ve ashabı komple yanlışmı anladılar veya hepsi yalancımı

Ebu Cehil'de namaz kılıyor,hacc ediyor,oruç tutuyor,Kabe'ye gelen hacılara su ve yiyecek temin ediyor,sakal uzatıyor,sarık sarıyor,cübbe giyiyordu.
Namazın da Ebu Cehil'in sünneti olmadığı ne malum?
Elinizdeki,"Sahih" adını verdiğiniz kerameti kendinden menkul kitaplar dışında namazı tarif eden başka kayıtlar da var mı? Hoş gerçi o dediğiniz hadis ve siyer kitapları bile namaz tarifinde birbirini tutmaz. Aynı hadis kitabında bile çelişkiler mevcuttur. Bu yüzden değil midir ki, 4 mezhebin 4'ü de namazı farklı kılarlar. Aynı hadis kitabının namaz bahsinde; maddenin birisibde "Fatihasız namaz olmaz" der; akabindeki maddede "resul aleyhisselam bazen fatiha okumazdı" der.

5: madem size göre allah'ın elçisi yalan söylemiş veya onun ashabı torunları ondan duyan ve gören herkes yanlış anlamış veya peygamber kendine iletileni anlamamışda siz anlamışsınız dediğiniz doğru diyelim allah salat edin derken sadece dua edin demek istedi siz bunu iddia edenler biz namaz olarak kabul edipte allah'ın kuran'da emrettiği vakitlerde namaz kıldığımız gibi her gün her vakit dua ediyormusunuz

Haşa resul insan olmasından dolayı hata yapabilir ama asla ve kat'a yalan söylemez. O'nun demediğini dedi diye iddia edenler yalan söyler. Resulün görevi Allah'ın emirlerini tebliğ etmektir. O'na uymak tabii ki farzdır. Sizin de kabul ettiğiniz Hz.Ayşe'nin hadisinde,"Resulün yaşantısını merak edenler, Kur'ana baksın. Zira O'nun yaşantısı Kur'andan ibarettir." demiyor mu?

sorularıma dördüncü soru hariç 1-2-3 ve 5 sadece evet veya hayır diye dördüncü soruya ise sadece hepsi yalancılar veya hepsi yanlış anlamışlar diye cevap verirseniz sevinirim hadi soruları istediğim gibi cevaplayında verecek cevap bulamadığınız konusunda yanlış düşündüğümü gösterin bana

Konu Miralay tarafından (11. September 2012 Saat 12:50 PM ) değiştirilmiştir.
Miralay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Miralay Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 5 Kisi:
bartsimpson (23. September 2012), Bilgi (14. September 2012), dost1 (11. September 2012), khaos (12. September 2012), merdem (17. July 2013)
Alt 11. September 2012, 01:57 PM   #75
pramid
Uzman Üye

pramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud of

Alıntı:
mesela oruç farz ancak orucu bozan haller kuran'da yok bu halleri eğer peygamberin görevi değil ise kim bize öğretecek senmi yoksa
Ayet ile yazmıştık ama görmemişsiniz veya görmek istememişsiniz.

Kuran belli vakitler arası yiyin ve için demekte, gece ise hanımlara yaklaşılmasını helal kılmaktadır.

Bilin bakalım orucu ne bozar? Size özel kurandan özel ayet mi inzal edecek rahman ?

Bu kuran ilimdir, ve kitapdan ders çıkarılması esastır.

Alıntı:
bu en kötüsü yine ayet değiştirme ayette allah "Kendilerine Tevrat yüklenenler, sonra da onunla amel etmeyenler, eşşeğe benzerler ki koca koca kitaplar taşımada; Allah'ın delillerini yalanlayan topluluğa getirilen örnek, ne de kötü bir örnek ve Allah, zâlim topluluğu doğru yola sevketmez" der yani din adına kitap yazıp satanlara değil kendine verilen kitaba uymayanlara kitap yüklü eşekler der
Sana da kuran yüklendi ne farkı var. Süs diye geldi ayet. Gelinim sana söyliyim, kızım sen anla. Sen muhammed nebiyi ilah ve erbab edinmişsin ama kabullenmiyorsun. Sorun burda. Yanaşmıyorsun ayeti anlamaya. Dinin sahibi Muhammed gibi hadis arayıp duruyorsun. Dini sen Allahdan mı öğreneceksin, yoksa muhammedden mi? İlahın kim yoksa ikiside mi

Sen daha imanın ne olduğunu anlayamamışsın gibi ? İman nedir?

Bizler her an dua etmekteyiz ve rabbimiz cevap vermektedir.
pramid Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
bartsimpson (23. September 2012), Miralay (11. September 2012)
Alt 12. September 2012, 06:09 PM   #76
nacikocak
Katılımcı Üye

Alıntı:
pramid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ayet ile yazmıştık ama görmemişsiniz veya görmek istememişsiniz.

Kuran belli vakitler arası yiyin ve için demekte, gece ise hanımlara yaklaşılmasını helal kılmaktadır.

Bilin bakalım orucu ne bozar? Size özel kurandan özel ayet mi inzal edecek rahman ?

Bu kuran ilimdir, ve kitapdan ders çıkarılması esastır.

Sana da kuran yüklendi ne farkı var. Süs diye geldi ayet. Gelinim sana söyliyim, kızım sen anla. Sen muhammed nebiyi ilah ve erbab edinmişsin ama kabullenmiyorsun. Sorun burda. Yanaşmıyorsun ayeti anlamaya. Dinin sahibi Muhammed gibi hadis arayıp duruyorsun. Dini sen Allahdan mı öğreneceksin, yoksa muhammedden mi? İlahın kim yoksa ikiside mi

Sen daha imanın ne olduğunu anlayamamışsın gibi ? İman nedir?

Bizler her an dua etmekteyiz ve rabbimiz cevap vermektedir.
kaç defa ayetleri değiştirdiğini yakaladım arkadaşlarında senin eyet değiştirdiğini yakaladığımda benim yazımı değilde senin lafı çevirmeni beğenmiş eğer iman bu ise allah şahittir ben senin ve arkadaşların gibi iman etmiyorum ben allah'ın rasulu nasıl iman etti ise öyle iman ediyorum

Konu nacikocak tarafından (12. September 2012 Saat 06:25 PM ) değiştirilmiştir.
Alt 12. September 2012, 06:23 PM   #77
nacikocak
Katılımcı Üye

Alıntı:
Miralay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selam Naci bey
Şimdiye kadar yazdıklarınızı okudum,yoğunluktan sadece bir kısmına cevap yazabildim. Israrla sorduğunuz için bana cevap hakkı doğuyor.
Mavi yazılanlar benim cevaplarımdır.
ebu cehilin namaz kılıp sakal bıraktığını ve oruç tuttuğunu yazmışsın ebu cehilin bu yaptıkları günümüze kadar dosdoğru rivayet edilmişte kuran'da salat diye bahsedilenin namaz olduğu ve peygamber efendimizin namaz kıldığı ve diğer ibadetler değiştirilmiş öylemi buna eminim kendiniz bile inanmıyorsunuz ama ayet ve hadisleri yalanlayıp birsürü ibadetten kurtulmak varken onları doğru anlayıp ibadet etmek işinize gelmiyor bu yaptığınız aynı kemal sunalın filmde ekmek kuyruğunda bekleyenlere aşağıdaki fırın bedava ekmek veriyormuş deyipte daha sonra ya veriyorsa diyerek kendininde gitmesine benzer

piramid ayetleri değiştirmiş yakaladım onu uyarmak yerine yazdığı yazıyı beğenmişsin tabi bu normal camide allah'ı zikredenlerin safına belkide hiç katılmadınız safınız belli ve hepiniz aynı saftasınız

sen ve arkadaşlarının yolu ne kötü bir yol
Alt 13. September 2012, 05:23 AM   #78
pramid
Uzman Üye

Alıntı:
piramid ayetleri değiştirmiş yakaladım
Şu ayetleri bir yaz bakalım;

arapça bilgini bir test edelim.
Alt 13. September 2012, 05:36 AM   #79
pramid
Uzman Üye

Sevgili naci,

Biz senin ilahlarını red ediyoruz. Zaten ne dediğinin farkında bile değilsin.

Nebi adına uydurulmuş sözleri din zannediyorsun; bundan dolayı da senin diniden ayrıldığımızı söylemiştik. Bu ortam yanlışları ile olmakla beraber PUTLARI TER ETMİŞ ve şirkin ne olduğunu çözmüş bir ortam.

EVET Peygamber, elçi Hz.Muhammed olarak yaptıkları ile bizim için bağlayıcıdır, insan/Beşer hz.Muhammed olarak yaptıklarım yapmak gibi bir sorumluluğumuz yoktur. Bununla ilgili bir talebide olmamıştır.

Söylenen sözü dinleyen veya duyan onu bir başkasına aktarırken sözün orjinalini değil, sözden ne anlamışsa, aklında ne kalmışsa onu aktarır. Çünkü, insanın yaratılışı gereği bir şeyi olduğu gibi (tamamiyle) aklına yerleştirmesi ve bir başkasına da orjinal biçimi ile aktarması mümkün değildir. Kişi, ancak kendisine söylenenden veya duyduğundan ne anlamışsa onu aktarır. Onun için ''hadisleri, Peygamberin sözleri olarak değil,
peygamberin söylediği söylenen sözler olarak görüyoruz.
Bunun içindir ki bizim gözümüzde hadislerin bir değeri yoktur. ZAN olarak algılarız.

06:112 Böylece biz, her peygambere ins ve cin şeytanlarını (kötülerini) düşman kıldık. Bunlar aldatmak için birbirlerine yaldızlı söz fısıldarlar. Rabbin dilese onu da yapamazlardı. Artık onları uydurdukları şeylerle baş başa bırak.

ŞEytan din yolunun ortasındadır ve din için size hala fısıldamaktadır. Eh ne diyelim Şeytanlarınızla başbaşa kalın. Doğru yolda olduğunuzu sanarak ilerleyin.
pramid Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
bartsimpson (23. September 2012), Miralay (13. September 2012)
Alt 13. September 2012, 10:06 AM   #80
Miralay
Uzman Üye

Tesekkür: 4.080
276 Mesajina 635 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
Miralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud of

Alıntı:
nacikocak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ebu cehilin namaz kılıp sakal bıraktığını ve oruç tuttuğunu yazmışsın ebu cehilin bu yaptıkları günümüze kadar dosdoğru rivayet edilmişte
Naci kardeşim; ben bunu rivayetlerden değil, bizzat Kur'andan çıkarıyorum.

Alıntı:
kuran'da salat diye bahsedilenin namaz olduğu ve peygamber efendimizin namaz kıldığı ve diğer ibadetler değiştirilmiş öylemi buna eminim kendiniz bile inanmıyorsunuz ama ayet ve hadisleri yalanlayıp birsürü ibadetten kurtulmak varken onları doğru anlayıp ibadet etmek işinize gelmiyor
Sitemizde namaz kılmayanların olduğunu,namazdan kaçanların var olduğunu nereden çıkardınız? Bazımız namazı sonuna kadar savunur,bazımız ise, Allah'ın bizden şekilsel bir ibadet ritüeli istemediğini savunuruz. (Kur'anda namazın tarifinin,kaç rekat olduğu,..vs.olmadığı konunun isbatıdır.) Bu sitede herkes menasik kısmında aynı fikirde olacak diye bir şart yok. İman konusunda,Allah'a şirk koşmamakta (ortak sözde) hepimiz hem fikiriz. Ama sair konularda çatır çatır tartışırız. En açık örneği, sizin aynı fikirde olmadığınız gibi. Biz burada herkesin fikrine saygı duyarız. Katılmadığımız konularda en çetin bir biçimde eleştiririz. Ama saygıyı asla elden bırakmayız.

Ayrıca Cenab-ı Hakk miras meselesine,helak olmuş kavimlere,peygamber kıssalarına varıncaya kadar herşeyi uzun uzun anlatmış ta, o kadar önem verdiğiniz namazdan neden bahsetmemiş te,uygulamasını elçisine bırakmış?
Halbuki benim gibi düşünen kardeşlerimin "salat" tan ne anladığını Allah,Kur'anda bol örnekleriyle bahsetmiş. Ne kadar az ibret alıyorsunuz!

bu yaptığınız aynı kemal sunalın filmde ekmek kuyruğunda bekleyenlere aşağıdaki fırın bedava ekmek veriyormuş deyipte daha sonra ya veriyorsa diyerek kendininde gitmesine benzer

Alıntı:
piramid ayetleri değiştirmiş yakaladım onu uyarmak yerine yazdığı yazıyı beğenmişsin tabi bu normal camide allah'ı zikredenlerin safına belkide hiç katılmadınız safınız belli ve hepiniz aynı saftasınız

sen ve arkadaşlarının yolu ne kötü bir yol
piramid kardeşimizin bazı fikirlerine katılmasam da, genelde her zaman doğru söyleyen ve ilmine güvendiğim bir kardeşimdir. Tabii ki yazdıklarını bilgimin yettiği kadar beğenirim. Ayetleri değiştirdiği sizin iddianızdır. Buyrun ispat edin de biz de aydınlanalım ve sizi de beğenelim.

Camide safa katılmama olayına gelince:

Ben son 5-6 yıl öncesi; Kur'anı anlamaya başlayıncaya kadar, küçük yaştan beri camide cemaatle namaz kılan; ömrümün 25 yılını binlerce müridi olan nakşibendi tarikatının bir şeyhine intisap ederek geçirmiş; okuyup,incelemedik,tefsir,hadis,kelam,fıkıh ve tasavvuf kitabı kalmamış birisiydim acizane.
Ne zaman ki,bir gün namaz kılarken,ön planda fatihayı arapça okurken; arka planda anlamını düşündüğüm an hidayete erdim ve doğru yolu buldum elhamdülillah. Fatiha suresinin manasını iyice düşünmenizi ve idrak etmenizi temenni ve tavsiye ederim. Allah'tan size de hidayet nasip etmesini dilerim.

Konu Miralay tarafından (13. September 2012 Saat 11:04 AM ) değiştirilmiştir.
Miralay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Miralay Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
merdem (7. April 2013)

Bookmarks

Etiketler
allah, biliyor, çok, rivayetçiler