hanifler.com Kuran odaklı dindarlık  

Go Back   hanifler.com Kuran odaklı dindarlık > İMAN > Melekler'e İman

Seçenekler Stil
Alt 7. November 2012, 07:17 AM   #151
pramid
Uzman Üye

Tesekkür: 191
507 Mesajina 1.128 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
pramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud of

Alıntı:
Senin anlatageldiğin din rivayet bazlı din.
Tespitin güzel kardeşim. Uslübü da gerçekten hoş değil aorskaya'nın ...

Aorskaya için şunu demiştim tekrarlıyalım.

Ak olana kara demez ak da demez, kara olana ak demez kara da demez.

Kısacası sorunlu bir tip. Kurulmuş saat gibi ata taklitcisi. Melek, mucize, had, ibadet vb bütün konularda hadis tesiri altında.

Kuranı anlaması gerekmekte, ama hiç tedebbür yok.
pramid isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
pramid Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
hiiic (7. November 2012)
Alt 7. November 2012, 07:32 AM   #152
pramid
Uzman Üye

pramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud of

Alıntı:
Yeter artık yahu,
Alıntı:
Sana da defalarca,
Alıntı:
sordun yazmıştım...
Alıntı:
ona cevabımı vermiştim.
Alıntı:
kelam ettiğini anlayabilirmisin?
Alıntı:
Size de bunlar defalarca anlatıldı
Alıntı:
dediği sana defalarca anlatıldı
Alıntı:
söylediğini bile anlamadan
Alıntı:
aktarılmasını kavrayamadan,
Alıntı:
Sen kabul etmiyorsan,
Bu arkadaşın yazılarını dikkat ile okuyun. Bakalım ne tespiti yapacaksınız. Durum çok vahim. Kibir akıyor her yanından. Ben bildim havasında.
hiiic (7. November 2012)
Alt 7. November 2012, 08:06 AM   #153
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Rahatsızadam
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 7. November 2012, 11:42 AM   #154
ates demir
Guest

Saglikli biri doğru ile yanlışı net ayırt edebilir. Nasıl?
Burada sAyın hiiic in daha önce farkLı bir başlıkta farkLı bir iletisini hatırladım.
FıtrAtıyla demişti.
Sorun şuki bu durum çoklarının işine gelmiyor.
Çokları dindar gözüküp egolarına uyuyorlar, Rablerine uymuyorlar.

Aslında bu başlıkta çok kişi tartışıyor gibi gözüküyor. İnsanın kendi kendine konuşmasından mütevellit, farklı maHlas ve ideolojilerle sanki Aynı kişinin bilinç yansımalarını okuyorum.
Farklı bir tartısma platformunda bile bir insanın beni ortaya alıp farklı 3 kişiymiş gibi nasıl kandırDığını biliyorum. Elbettekİ kendime göre kanıtLarım var. Bu forumdada benzer arkadaşlar olabilir.
Bir sataşma yada sizden alıntı yapıldıgında sizi davet ediyordur. Ben bazı arkadaşların davetlerine bu yuzden icabet etmiyorum. Güvenmiyorum fikirlerine ve fikirler arasında farklılıklar görüyorum. Böyle yazanlar birden bire çok çok iyi yakalanmış bir temayı sunabiliyorlar. Şaşırıyorum.

Her yerde tek nickle yazDım ve bununla da övünüyorum, çünkü dürüstüm ve adilim. Bir ateist sitesinde ateist, bir hanif sitesinde hanif, bir hadisleri sevenlerin sitelerinde hadisçi değilim. Öz ve öz hanifim, aklımla bilgimle ve vahiyle yol alıyorum. Müjdeleyip sakındıranı, insanı, evreni, dogayı okumak en büyük keyfim. Okuyorum ve okudukça bilgileniyorum. Bilgim en degerli hazinem. Olmak yada olmamak iste butun mesele demisti Sheskspir. Ben bilmek yada bilmemek diyorum.

BİZler, selama uyan bizlerdir mirasçılar. Ve arz ın varisleri sadece islam olanlardır. Vaad budur ve hakk olacaktır.
Ya İslam olursun ya örten. Var mıki başka dİn? Hepsi uydurulmuş, mesajın içi boşaltılmış, dindar gözükmek adına sözde Allaha iman ettigini saniyorlar ama aslında vahyi örttüklerinden bihaberler. Aslında dedim ya biliyorlar egriyi ve dogruyu lakin zordur dogruya uymak.
Allah adildiR kimseye zerre haksızlık yapmaz.
Herkese resulleri ile dogru yolu gösterir.
Uymak yada uymamak işte bütün mesele
Görecek göz olduktan sonra görülen sadece izlenebilenlerden ibaretken, görecek gönül gözü oldugunda görülenler sadece izlenebilenlerden ibaret olmuyor.
Bir kişi hiçkimseye zarar vermeden günah işleyebilir mi? Evet. İllaki tanıyacaksın iblisini. O da seni tartacak, sen de onu Belki birgun iblisinin kendine secde etmesini sağlarsın, kimbilir?

Kelime kendini ve haddini bilmeli. Kendinizi keşfedin ve Rabbinizden tam emin olun. Sonra Rabbinize/vahye uyun. Gerçek din budur. Lakin pek çoğu bihaber.

Konu ates demir tarafından (7. November 2012 Saat 11:46 AM ) değiştirilmiştir.
Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
hiiic (7. November 2012), pramid (7. November 2012)
Alt 7. November 2012, 12:07 PM   #155
pramid
Uzman Üye

Çoğu insan, ekmeğini yediği yerin kılıcını sallıyor.

Ne eğitimi aldı ise doğru o sanıyor.

Bilgi var olagelen bir olgu. Doğrusu var yanlışı var.

Yanlış bilgi sahibi olunur. Savunulur hatta savaşılır bile uğruna.

Bilgisi ile övünür insan; Çünkü ona sahiptir. Gurur duyar savunur. Maksadı karşısındakine iktidar olabilmektir. Kıskanır; kıskançlığını örtmeye çalışır. Sesleri kısamassa, bastırmaya çalışır. Gürültü yapar, hedef saptırtır.

Yanlış bilgi ile bir kıble yol alınabilir; ama hedeflere varılamaz. Gittiğin, ilerlediğin kıble doğru sanırsın?

Bizler doğru yolda değiliz, doğru yolda olmayı uman ve dua edenleriz. Böyle konuşur böyle hareket ederiz.
hiiic (7. November 2012)
Alt 7. November 2012, 01:11 PM   #156
ates demir
Guest

Çiftçi hep başağı görür, elektrikçi ise tel. Buna algıda seçicilik diyorlar. Bir nevi neysen onu görürsün, ona dikkat edersin.
Bir yazılımcı hayatı bir program olarak algılayabilir, bir çiftçi büyüyen baş veren sonra olgun olunca toplanan bir başağının hayat döngüsü olarak. Yadırganamaz.
Meyve tadı güzelse yenir, tadı çirkin meyve tükürülür ama çirkin olup olmadığının bilgisine ulaşılır. İşte bu zıtlıklar öğrenme için. Tadı çirkin meyveyi hayatında yemediğini söyleyen hata eder. Elbet yemiştir.
Bizler; selama uyanlardır, selam olanlardır, bir çiftçinin deyimiyle tarla sahibini memnun eden başağılardır. Ben/sen/o değildir bizlerden kasıt. Ben/sen/o olan bizler ise sadece umarız. Gayretimiz/misaka bağlılığımız/andımızı tutmamız emin olduğumuz içindir. Doğru yol tamda içindeyken ve kodlanmışken nasıl olurda sapar insan?
Bilgi ve vicdan ölçüttür yoksa tek başına bilgi/akıl vicdan olmadan egonun ipini tutamaz. Suyla temizlenenlerde vardır vahiyle temizlenenlerde. Gerçek temizlik hangisi vicdanlarınıza bırakıyorum.
Sanal ortamı bir oyun gibi görüp, her türlü üçkağıtla gerçek kimliğini saklayıp sahte benlerle istediği gibi at koşturanlara/kendi kendine konuşanlaradır uyarım. Çünkü ne olduğundan emin olamıyorsunuz.
Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
hiiic (7. November 2012)
Alt 7. November 2012, 01:25 PM   #157
ates demir
Guest

Bir iletimde de söylemiştim. Denizyıldızlarını denize atan adam değiliz. Denize atılmayı uman denizyıldızlarıyız hepimiz.
Denize denizyıldızı atan adam olma isteği derindeki egonun yansımasıdır.
Selam dua ve muhabbetle
Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
hiiic (7. November 2012)
Alt 7. November 2012, 03:56 PM   #158
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

pramid, senin ile arkadaşın tartışması şuna benzedi biraz

bu sayfaları tekrar tekrar okuyorum, okudukça gülüyorum. canım sıkkın oldukça okuyacağım.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 7. November 2012, 06:38 PM   #159
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
pramid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu arkadaşın yazılarını dikkat ile okuyun. Bakalım ne tespiti yapacaksınız. Durum çok vahim. Kibir akıyor her yanından. Ben bildim havasında.
Sizlerin yazılarını aynı şekilde alıntılarsam, utanıp, hakkı teslim edebilirmisiniz?

"Yoksa, kork korkmazdan, utan utanmazdan" diye tarif edilen kimse olarak mı yaklaşalım.

selam,
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 7. November 2012, 06:41 PM   #160
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Rahatsızadam
Rahat adamsın vesselam, ama rabbim şahit, unutma... hesap günü kesin, hesaplaşma çetin...

Baldırların açığa çıktığı günü anlayın ve kul hakkı yemeyin...

Hala, rahat adam olacaksanız, rahatınızı bozmayalım...

selam,
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiketler
ayrı, değildir, insanın, kendi, melekesi, melekler, rabbimizin, vardır, yada, yaratıklardır