Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21. August 2012, 01:59 AM   #19
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Alıntı:
evrim nedir canlıların yeryüzüne uyum sağlamasımı peki ozaman güneş nasıl dünyaya uyum sağladı
Güneş dünyaya uyum sağlamadı, sağlasaydı kuraklık olmazdı. GÜneşin yol açtığı felaketlerden birsiide güneş dalgalanmalarıdır. GÜneş çarpmaları v.s. saymakla bitmeyecek zararı da içerir.

Alıntı:
balıklar suya uyum sağladılarda neden havaya uyum sağlayıp uçamıyorlar veya kuşlar neden suyun dibine uyum sağlayamadılar
Havaya uyum sağlayanlar zaten havadalar. Suya uyum sağlayanlarda suda. Arada geçiş formlarını bugün bile görebilirsiniz; uçmaya çalışan uçan balıklar yada penguenlerde. Ama en güzel canlı araform deniz filleridir. Denizden karaya çıkışın en güzel örneklerindendir. inceleyin ve bana bu canlının deniz mi? kara canlısı mı olduğunu söyleyin. ya penguenler? hepsi eğer Allah izin verirse sadece gelecektekilerin göreceği canlıların ara geçiş formlarıdır.

Alıntı:
insanlar maymunların evrim geçirmiş türü madem diğer maymunlar neden evrim geçirmediler milyonlarca yıldır daha traş olmayı öğrenememişler
Bir türün tamamı evrim geçirmez. Bi bölümü geçirirken bir bölümü ya farklı bir canlıya evrimleşir, ya sabit kalır, ya da tamamen yok olur (örn neanderthanlar).
Keza evrim teorisi insanın maymundan geldiğini idda etmez, bu iddea malum evrim karşıtı cahillerin kendi kendilerine uydurup yine kendi kendilerine çürütttüğü teoridir. Evrim teorisine göre insan ve maymun benzer ortak atadan gelmişlerdir.

Alıntı:
neden sadece maymunlar evrim geçirip insan oldu ayıları aslanları kedileri köpekleri kim engelledide evrim geçiremediler
Anlamak zor olabilir ama bahsettiğin hayvanlar da evrim geçirdiler. Ayılar balinalara dönüşmüştür desem her klasik gibi ne tepki vereceğini tahmin ediyorum. Balinalarda ayak olduğunu biliyor musun?

Alıntı:
evet kimse bunlardan birine dahi cevap veremez ama ben bunlar gibi binlerce soru daha sorar ve cevaplayabilirim çünkü ben inanıyorum allah vardır ve birdir ve herşey onun emri ile olur o birşeye ol dediği zaman o olur o yüz dediği için balık yüzer o uç dediği için kuşlar uçar ve o yan dediği için ateş yanar eğer sön derse ateş söner ve hiçbirşeyi yakmaz aynı hz ibrahim'i yakmadığı gibi
Kimin doğru yolda olduğunu Allah daha iyi bilir...

-------------------------------------------

Şimdi senin kitaptan göremediklerinden kısaca bahsedeceğim. Detayları araştırırsan öğrenirsin.

İnsan adı anılmadan önce çok uzun zaman geçti -bu süre içerisinde pek çok canlı gelişti.
Allah "ben yeryüzünde bir halife yaratacağım" dediğinde melekler ona "sen kan dökecek birisini mi halife yaratacaksın" dediler, yani melekler bu kandökücü vahşileri biliyorlardı. Elbette bu Ademin isimleri öğrenmeden önceki formuydu. Ademden hemen önceki primatlar. Kan dökücü primatlar. O maymunsu canlılar Adem olup bilgiyi işlemeye başladıklarında melekler Allaha "biz senin bildirdiğinden başkasını bilemeyiz" diyerek rabbin herşeyi yerli yerinde yarattığını tastik ettiler.

gerekirse daha detaylı da konuşulur ama önce kendi iblisinden ve çevrede sağdan yanaşan şeytanların dini telkinlerinden arınmış, önyargısız (zansız) bir kafa gerekli...
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla