Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21. July 2012, 07:33 PM   #14
nacikocak
Katılımcı Üye

Tesekkür: 5
17 Mesajina 19 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
nacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud of

Alıntı:
yeşil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hiiic kardeşim son paylaştığınız kaynak oldukça trajikomik.. Böyle alimler islam alimi ise vay insanlığın haline diyorum :s
arkadaşım ben naci koçak bilim adamıyım hatta dahada ötesinde ben bir dehayım nedeni aşağıdaki linklerde

trajikomik deyimine gelince senin bilim anlayışın ile benimki aynı olmayabilir dedimya ben bir dehayım

islam alimi olacak kadar bilgim yok ancak imanım kainat gibi sınırsızdır insanlığın halinde bir sorun varsa oda ayetlere inanmayanların veya ayetleri kendilerine göre yorumlayanların yüzündendir

hac suresi 16.ayet: Böylece biz Kur’an’ı apaçık âyetler halinde indirdik. Şüphesiz Allah dilediğini doğru yola iletir

yani aşağıdaki ayetlerde apaçık anlamamak için çaba gösterilmesi gereken ayetler peki o ayetler ne diyor

Yasin Suresi 40. ayet: "Ne güneş aya yetişebilir, ne de gece gündüzü geçebilir. Her biri bir yörüngede yüzmektedir."

Allah O'dur ki, gökleri dayanak olmaksızın yükseltti; onları görmektesiniz. Sonra arşa istiva etti ve güneş ile aya boyun eğdirdi, her biri adı konulmuş bir süreye kadar akıp gitmektedirler. Her işi evirip düzenler, ayetleri birer birer açıklar. Umulur ki, Rabbinize kavuşacağınıza kesin bilgiyle inanırsınız. (RA'D SURESİ / 2.ayet)

Allah), Geceyi gündüze, gündüzü de geceye uzatıp-örter. Güneş'e ve Ay'a boyun eğdirdi. Her biri (yörüngesinde), belirli bir süreye kadar hareket eder. İşte bu şekilde Allah,sizin Rabbinizdir ve mülk o'nundur o'ndan başka (yardıma) çağırdıklarınız, 'bir çekirdek zarına' bile malik olamazlar.[FATIR(35)/13]

şimdi bu ayetler ve o çizdiğim aşağıdaki linkteki şema'mı trajikomik yoksa senmi

http://www.frmtr.com/cografya-uzay-b...-donmuyor.html

Konu nacikocak tarafından (21. July 2012 Saat 07:39 PM ) değiştirilmiştir.
nacikocak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
nacikocak Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (24. July 2012)