Tekil Mesaj gösterimi
Alt 5. April 2013, 06:02 PM   #28
Araştıran
Uzman Üye

Araştıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 83
41 Mesajina 74 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
Araştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud of

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Aslında dünya yuvarlak değil, küre...
yuvarlak ile küre arasında fark var. Hem de kutuplardan basık elips olduğunu hesaba katarsak, elipstik bir küre oluyor ki;

demekki dünyaya yuvarlak demek zındıklıktır

ebu antonyondan nakil hadise göre;
Dünya balığın üzerindedir, balıkta yuvarlak gibi olduğuna göre, demekki dünya yuvarlak gibidir.

Sonuç?;
-buraya memleketin son durumuyla ilgili (cari açık, işsizlik v.s.) rakamlar yazdım ama moraliniz bozulmasın sildim.. sonuç çok feci çok...

ama moralleri bozmayalım;

Allaha dua edelim de; işsizliği gidersin, yoksulu doyursun, yetime yedirsin, yolda kalmışa yardım etsin, zekatı versin, salatı ikame etsin ve Kuranı düşüne düşüne okusun. Allahın bize yapmamızı emrettiği şeyleri dönüp tekrar Allaha sen yap demeye alıştırılan bir din eğitimi alan halkların bu kadar ezik halde olması bile şaşırtıcı, daha kötü durumda olmaları beklenirdi, Afganistan gibi...
Şans o ki bize fren yaptıracak bir resul geldi ama görene anlayana
hiiic kardeşim,
bileğine,yüreğine sağlık güzel yazı olmuş.İşte son yazdığın bölümde AMİN kelimesine cuk oturuyor.Amin in iman et anlamına geldiğini öğrendikten sonra yukarda yazdığın duanın sonuna ne güzelde uyuyor değilmi ) Yani insanlar öyle bir sapıklıkta ki Allaha şunu şunu yap diyor arkasındanda iman et diyor.İşteee yine bir cuma günü ve camide hocanın vaazından çıkardığım sonuç:Resulullah Kainatın efendisiymiş?Sonra vaizimiz Asr suresini bir güzel Sevdiriyor,övüyor kalbimizi ısındırıyor Asr suresine buraya kadar normal sonra bi bakıyoruz ki imam yok vaizimiz boş kalırmı imamın yerini dolduruyor tabi Namazda Asr suresini okuyor buda tamam eyvalah Asr suresini okudu burdada sorun yok diyelim.Beni şoka uğratan 2 rekattan sonra camiden çıktım birde ne göreyim Adamın teki kitapları düzmüş 5 liradan kitap satıyor.Konumu ne ASR suresi Yazarmı Kim Vaizimiz.Sonuç ise biraz daha fazlada yürüsem o camiye gitmem,gidemem artık.(Yaşananlar tamamen gerçektir)
Selamunaleyküm...

Konu Araştıran tarafından (5. April 2013 Saat 06:02 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: imla
Araştıran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Araştıran Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
dost1 (5. April 2013), galipyetkin (5. April 2013)