Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17. July 2009, 08:37 AM   #16
aşık74
Uzman Üye

Tesekkür: 328
166 Mesajina 472 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 17
aşık74 will become famous soon enoughaşık74 will become famous soon enough

Alıntı:
Toslunba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İnsanları Nur cemaatine çeken şeyi çok düşündüm.

Benim girmeme sebeb,kişilerin büyükden küçüğe çok terbiyeli ve edepli olmalarıydı.

Vakti ile benimle sağlam uğraşmışlardı.

Sağlam uğraşmışlardı derken,ne demek istediniz,anlayamadım ?

İnsanlar safiyane duygular ile dinine (Hakk dine demiyorum -kendi dini ,kuralları ne ise ona) yöneldiğinde bir şeyler üretmek -ortaya bir değer koymak derdine düşüyor. Kimisi bunu nefsini şişirmede -kimisi huzur bulmada -kimiside Rabbine gideceğini umarak istiyor. Yada cennet karşılığı istiyor ama illaki birşeyler yapma derdine giriyor. Buraya kadar herşey normal. İş bundan sonra başlıyor. İnsanların bu istemine karşılığı devletin vermesi gerektiği ,devletinde bir şey yapmayıp umutları kırdığı anlarda bu gibi cemaatler insanların arayışına cevap oluveriyor. Keza bu isteğin iş yapma ,ortaya bir şeyler koyma temelinden dolayı çokta güçleniyorlar. Bu istek doğal ve anlaşılır hatta takdir edilesi olsada ,isteği karşılama yöntemi Kurandan öğrenilmediği takdirde , kişi doğrudan Rabbini muhatap almadan aracılarla gittiğinde firavuna asker yetiştirir hale geliyor. Uranyum elektirik yerine bomba oluyor anlıcanız. Bu nedenle Kuran hayatın her alanında bir yaşam kitabı olmalıdır ve kişinin tek muhatabı Rabbi olmalıdır diye düşünüyorum.

Son söylediğinize sonuna kadar katılıyorum,zaten bu yüzden bu forum çok dikkatimi çekdi ve üye oldum.Acaba bu son söylediğinizi yapmak için ne yapmam lazım ?
svg...
aşık74 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla