Tekil Mesaj gösterimi
Alt 3. January 2011, 09:34 AM   #17
FEDAKARADAM
Uzman Üye

FEDAKARADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 51
95 Mesajina 146 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
FEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud ofFEDAKARADAM has much to be proud of

Alıntı:
TEBYİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben günde en az 100 kez ALEMLERE RAHMET OLARAK GÖNDERİLENE, GÖNDERİLEN emanetini görüyor, okuyor, kalbimi sunuyorum fedakar.
Bir misal vereyim sana,
Çok sevdiğin biri sana bir emanet bırakmış,
Sen emaneti arkana atmışsın, emanet bırakanı rüyanda görmeye ve onunla hasbihal yapmaya çalışıyorsun.
Bu aradada emanete binlerce ihanet ediyorsun
Tam buluşup emanetini ne yaptığını sorduğunda ise, verecek cevap bulamıyorsun
Furkan 30 bu sahneyi ne güzel gözler önüne sermekte, istersen bir gözatıver
.Ve elçi dedi ki: "Rabbim gerçekten benim kavmim, bu Kur'an'ı terk edilmiş (bir Kitap) olarak bıraktılar." (FURKAN SURESİ-30)

Bu mübarek ayetl, Resûl-i Ekrem'in Kur'an-ı Kerim'in emir ve yasaklarını gözetmeyen kavminden şikâyetini içine almaktadır. Cenab-ı Hak'kın geçmiş ümmetlerin durumlarına işaretle muhretem Peygamberine teselli vermekte olduğunu bildirmektedir. Ve kâfirlerin Kur'an-ı Kerim hakkındaki şüphelerini, bâtıl düşüncelerini ve onlardan itirazlarının bâtıl oluşunu teşhir ediyor ve öyle itirazcıların ne acı bir vaziyette cehenneme sevkedileceklerini ihtar buyurmaktadır. Şöyle ki: Kavminin Kur'an-ı Kerim hakkındaki bâtıl iddialarını işitip duran (Peygamber de) Hz. Muhammed Aleyhisselâm da (dedi ki: Yarabbü. Şüphe yok, benim kavmim bu Kur'an-ı) nazarı dikkate almadılar, onu tamamı ile (terk ettiler) ona inanmadılar, onu bir gerçek kabul etmediler, onun yüce beyanlarını dinlemek istemediler. Bunun içindir ki: Bir takım alaycı temennilerde bulundular.

Böylece tefsirini verdikten sonra diyeceklerim var..

Şimdi Kur'an da peygamberimize itaat etmek var mıdır yok mudur?.Bu sitede ben hadis filan tanımam diyenlere sorum bu olacaktır.Peygamberimizi Kur'andan dışlayıp da onun sözlerini anlamak istemeyenlere binlerce yazıklar olsun.

Peygambere uymayan hadisleri hiçe sayanlar art niyetlidir.Burada boşuna konuşmasınlar adam gibi müslüman olsunlar.

KALEM SURESİ
4.Ve şüphesiz sen, pek büyük bir ahlak üzerindesin.
5.Artık yakında göreceksin ve onlar da görecekler.
6.Sizden, hanginizin 'fitneye tutulup-çıldırdığını.'
7.Elbette senin Rabbin, kimin Kendi yolundan şaşırıp-saptığını daha iyi bilendir; ve kimin hidayete erdiğini de daha iyi bilendir.
8.Şu halde yalanlayanlara itaat etme.

"Andolsun, sizin için, Allah'ı ve ahiret gününü umanlar ve Allah'ı çokça zikredenler için Allah'ın Resûlü’nde güzel bir örnek vardır." (ahzab suresi-21)

DEMEK Kİ ONU KENDİMİZE ÖRNEK ALMALIYIZ Kİ ALLAHIMIZ BİZDEN RAZI OLSUN.HADİS-İ ŞERİFLERİ İNKAR EDENLERE BU AYET YETERLİDİR. SÜNNETLERİ YAŞAMAYANLAR PEYGAMBERİ SEVMİYOR DEMEKTİR.BUNUN AKSİNİ SÖYLEYENLER YALANCILARIN TA KENDİSİDİRLER.

AYETLERİ KENDİLERİNE GÖRE SEÇİP BURADA AHKAM KESİLMESİNLER.BİZ HİÇBİR AYETİ İNKAR ETMİYORUZ AMA GELİN GÖRÜN Kİ HADİS DÜŞMANLARI BUNLARI GÖRMÜYOR VE BAŞINDAN SAVUYOR.BÖYLE GAFLET VE BÖYLE CAHİLLİĞE PES DOĞRUSU!...

Konu FEDAKARADAM tarafından (3. January 2011 Saat 09:38 AM ) değiştirilmiştir.
FEDAKARADAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla