Tekil Mesaj gösterimi
Alt 4. November 2012, 12:55 AM   #19
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
sevginur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ataları hiçbir şeyi düşünemeyen, doğru yolu bulamamış kimseler idiyse de mi öyle yapacaklar? hakikatı ögrenmeye geldim kardeşlerim sizler kadar bilgim olmasada geleneksel islam hatim versiyonu sayılırız. sizleri takip edeceğim inş
Bir tarafta geleneksel din anlayışıyla (atalar/rivayetler) kuranı terk ederek yada bunları kuranın önüne geçirerek, kurandan üstün kabul ederek dini yaşayan kimseler vardır.

Diğer tarafta ise modernizm uğruna ve "yalnız kuran" demelerine rağmen, "rabbimizin, onu herkesin okuyup anlayacağı kolaylıkta indirdim" sözünü göz ardı ederek, kurandaki anlatımların yerine salt akıllarını esas alarak dini yaşayanlar vardır.

Bunların ikisi de, bizi dosdoğru yoldan, yani kuran yolundan saptırmak için izin isteyen İblis ve onun dostlarının tuzağına düşmüş, kurandan ayrılmasına rağmen doğru din yaşadığına inanan kimselerdir.

Gerek, ataların izinden gidenler ve gerekse ataların izinden gitmeyenlerden olmayı, sadece akıllarının izinden gitmek sananların durumu hesap gününde çok vahim olacaktır.

İnşallah, en kısa zamanda bu durumların farkına varılır ve henüz nefes alınıyorken, samimi bir tövbe ile gerçek anlamda kuranı anlayarak yaşamak nasip olur.

selamlar,
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
aorskaya Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
sevginur (4. November 2012)