Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20. November 2012, 05:56 PM   #1
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of
Standart Soguk günler yaklasti

Selamun Aleykum saygideger Kardeslerim,

Kisin getirdigi buz gibi soguk havalarda, cevrenizdeki insanlara yardim etmegi sakin unutmayin. Elbise yardimi, akaryakit yardimlari, kimsesizler yurtlarina, yiyecek icecek yardimlarinda bulunmayi unutmayalim.

Kötü kalplilerin dedikleri yaptiklari elbette yanlarina kalmayacak, Allah isteseydi onlari doyurur ve giydirirdi diyen kalpsizler elbette Allah'in gazabina ugruyacaklar.

Kim ölürken yaninda bir kurus dahi olsa götürebilmistir ki, bu dünyanin mali bu dünyada kalir. Evlatlarimiza mal birakipta onlarin hayatlarini kolaylastirmakla ne geciyor ellerimize, herkesin rizkini yaradanimiz yüce Allah veriyor. O halde herkes kendi cabasiyla kazansin, mirasa güvenip aldatmayalim kendimizi.

Multimilyonerleri düsünüyorum devamli, acaba bu dünyada sürdükleri zevki ve sefayi öldükten sonra yine ayni sekilde devam ettireceklerini mi saniyorlar, yoksa ne yasadiysak bu dünyada yasadik, gerisi mühim degil, nasil olsa bir daha dünyaya gelecek degiliz mi diyorlar?

Ben üstüme düsen vazifemi her sene oldugu gibi, ister kis olsun ister yaz, yardimlarda bulunmayi ihmal etmemege gayret ediyorum. Insana huzur veriyor,

Siz Kardeslerime hayir dolu günler dilerken, yüce Rabbimden, "nerede olursak olalim, ne zaman olursa olsun bizlere yardimlarda bulunmamizda kolaylik versin, sevdirdin bize yardimlasmayi, unutturmasin bizlere kim oldugumuzu, vazifelerimizin neler oldugunu" diye hepimiz adina dualarda bulunuyorum.

Allah'im biz Müslümaniz, canimizi bir Müslüman olarak al, Ahiret Günü'nde bizi kücük düsürme, cehennem azabindan sana siginiriz. Bu dünyada da Ahirette de hayir, iyilik ve güzellik bagisla bizlere, Rahmetini esirgeme bizlerden Rabbim, olmimizi arttir.

Mal ve mülk Allah'indir. Hüküm Allah'a aittir. O herseyi gören, isiten ve bilendir.
O merhametlilerin en merhametlisidir. Rizkimizi veren, bizleri koruyan, bizleri Islam ile sereflendiren, bizlere cennetini ikramda bulunan Rabbimiz ne güzel Veli'dir.

Allah'in Rahmet'i ve Selam'i hepimizin üzerine olsun.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
dost1 (20. November 2012), Miralay (21. November 2012), sevginur (23. January 2013)