Tekil Mesaj gösterimi
Alt 5. August 2010, 11:56 AM   #12
Miralay
Uzman Üye

Tesekkür: 4.080
276 Mesajina 635 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
Miralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud of

Yine hiiiç kardeşim (ki Allah ondan da gani gani razı olsun) "Salat" olayını sadece lügat anlamına indirgersek hata yapmış olabileceğimize kanaat ediyorum.

Hem maddi hem de manevi anlamlarını irdelersek görün bakın neler neler çıkacak karşımıza.
Ben de günde 5 vakit camiye gidip, cemaatle namaz kılıp ta, toplumsal,sosyal olaylara değinmeyen insanlara çok sinir oluyorum. Bir müslüman suya sabuna dokunmalı ve sosyal düzensizlikleri Islah etmelidir. Salihat işlemenin yolu burdan geçer.
Dost1 kardeşimizin de (Allah ondan da razı olsun) belirttiği gibi işi sadece hasenata bırakırsak, sadece 1'e 10 alırız. Ama Salihat işlersek karşılığı cennettir.

Her zaman dediğim gibi, her ne kadar "salat" ve "salihat" farklı gibi görünseler de; birbirlerine çok yakın akraba olduklarından hiç şüphem yoktur.
Miralay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla