Tekil Mesaj gösterimi
Alt 5. June 2010, 10:39 AM   #30
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Aslında bizde kimseyi bir yere çağıramayız ne haddimize.
Tam aksine keşke beni çağırsalar, yol gösterilmeye kendimin daha çok ihtiyacı var ve rabbime hep beni doğru yola ilet ordan ayırma diye dua ediyorum. Dualarımı işiten rabbim bir kaç felsefi din dışı oluşumun ardından sonunda kuranı anlayabileceğim bir yol nasip etti.
Şeyh denilen kişi Allaha kimi hangi hakla çağırır? eğer elinde imkan olsa Allaha ulaşmak için kendileri yol ararlardı. Ha ama kendisine çağırır, Allahla kandırılanların basamağıda bu zaten. Tıpkı tefeci gibi sana önce biraz iman pompalar, zaten arayıştasındır çünkü bu yüzden ordasın, 2-3 ayetten birkaç hadisten okur sonra elindeki avucundaki tüm imanını alır birde bakmışsın ki kuranın bahsettiğinden apayrı bir yol tutmuşsun.
Şeyh eğer fırsat bulsa Allaha ulaşmak için kendisi yol arardı.
Yani bizde kimseye yol gösteremeyiz yada Allaha çağıramayız, ancak belki Allahın rızasına kavuşuruz umuduyla sünnet gereği bildiklerimizi paylaşırız. İmana getirme ibi bir özelliğimiz yok, iman Allahın işi. O tarikatçinin vicdanına öyle sancılar verirki sonunda doğruyu zorla gösterir, Allah samimi kullarına doğru yolu kesinlikle gösterir. Eğer doğruyu bulamıyorsa o kulun samimiyetinde ben inanmam, bu nedenle tarikatçilerin samimiyetine inanmıyorum. onlar hakikaten rab yerine koyduklarına tapmıyorlar, ahirettede bu sözle araları ayrılacak, siz bize zaten tapınmıyordunuz kendi heveslerinize tapıyordunuz denilecek. Samimi olan kul hakikati araştırır, ve gerçekten tutarlı ayetleri görünce direk secde eder.
Buradan ne söylesek boş. Ayetlere secde edicek samimiyet olmadıktan sonra heleki kendi şeyhine bile samimiyetle inanmadıktan sonra yani Allah bir kere doğru yolu nasip etmedikten ve o kişiyi sapıklıkta bıraktıktan sonra, akşama kadar konuş onun hali soluyan köpeğin haline benzer. üzerine varsanda bir varmasanda. dilini çıkarmış sadece solur. onlar sapık fikirlerinde bocalar halde bulunur.

Kimse kimseyi bir yere çağıramaz. Ancak bildiklerini paylaşarak insanların yararlanmasını ve istifadesini sağlar ki buda rahmet ummaya layık bir ameldir. O bilgiye vesileler açarak Allah ulaştıracaktır. Bir yere çağıran kişiye teslim olmak kuranda yasaklıdır zaten. hakkında delil indirmediğim şeyin peşinden koşma diyor Allah. Yani seni bir yere çağıran davet edene uymadan onu bi ölç biç delil ara. yok körü körüne bağlanırsan ve sorgulamazsan kusura bakma birde üstelik müslümanlara bilmeden saldırırsan evah işte o zaman yandı gülüm keten helva. Biz peşine takıldığımız kimseleri ölçdük biçtik çok şükür, akıl mantık ve vahiy yolumuzu aydınlattı, inşallah o nur sönmez de karanlıkta kalmayız.

Allah kuranı en saf ve berrak haliyle çevirip istifademize sunanlardan razı olsun.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (7. June 2010)