Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22. October 2010, 12:29 PM   #9
Barış
Uzman Üye

Barış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.340
366 Mesajina 989 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
Barış is on a distinguished road

Selam Hakkaniyet,

Dost1 Kardeşimizin verdiği yanıtı sanıyorum okumadınız. Kuran çerçevesinde gerekli açıklamayı yapmış. Allah razı olsun.

Alıntı:
Hakkaniyet Nickli Üyeden Alıntı
ak yüzün kara yüzün ortaya çıktığı günde anlicaksınız kimdir o ulul emr

Zümer suresinden birkaç ayeti paylaşmak istiyorum ki hep beraber okuyup öğüt alanlardan olalım inşallah.

36 - Allah, kuluna kâfi değil midir? Onlar ise seni, O'nun astlarından kimseler ile korkutuyorlar. Ve Allah kimi şaşırtırsa, artık ona kılavuz olan biri yoktur.

37 - Kime de Allah kılavuz olursa artık onu da şaşırtan biri yoktur. Allah, Azîz [çok güçlü], İntikam Sahibi [suçluyu yakalayıp, cezalandırarak adalet sağlayan] değil midir?

38 – Ve sen gerçekten onlara: “O gökleri ve yeri kim yarattı?” diye sormuş olsan kesinlikle “Allah!” diyeceklerdir. De ki: “Öyleyse gördünüz mü Allah’ın astlarından çağırdıklarınızı! Eğer Allah bana bir zarar vermek istediyse, onlar O’nun zararını giderebilenler midirler? Yahut bana bir rahmet dilediyse, onlar O’nun rahmetini tutanlar mıdırlar? De ki: “Allah, bana yeter. Tevekkül edenler, yalnızca O’na tevekkül ederler.”

Ulul emr- sizden olan yöneticiler demektir.Buna çok değişik anlamlar yüklenmiş olmalı ki, neticede büyük tepkiler veriliyor.

Selam ile.
Kimse kimsenin yargıcı değil, olmamalı da zaten..Herkes kendi üzerinde gözetmen ve yargıç olsun..Kendimizi rahatsız edelim, dünyamız değişsin...Belki o zaman huzuru bulmuş benliğimiz başkalarına kendiliğinden ışık saçar../Elif.

Konu Barış tarafından (22. October 2010 Saat 12:31 PM ) değiştirilmiştir.
Barış isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Barış Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
hiiic (22. October 2010), Miralay (22. October 2010)