Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10. January 2011, 07:56 AM   #12
halukgta
Uzman Üye

Tesekkür: 67
264 Mesajina 549 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
halukgta has much to be proud ofhalukgta has much to be proud ofhalukgta has much to be proud ofhalukgta has much to be proud ofhalukgta has much to be proud ofhalukgta has much to be proud ofhalukgta has much to be proud ofhalukgta has much to be proud of

Sayın Ali Rıza bey salat kelimesinin yalnız namaz değil dua anlamına da geldiğini yazımın ilk cümlelerinde görebilirsiniz. Bakın ne yazmışım. ( yani günümüzde namaz, dua anlamındaki ...) Ben arkadaşlarıma kırılmadım, fakat isterdimki Sayın Yılmazın fikirlerini özgürce açıkladığı gibi, bende tıpkı kendisi gibi bir iddiayla çıkıp, açıklama ma saygı duyulsun, ama katılmıyorlarsa bunuda açık yüreklilikle söylesinler. Üzüldüğüm kısım bu yöndedir.

Bir düşünceye fikre katılmıyorsanız, onun için ilmi konulardan uzak, yada senin bu konuda düşünceni söyleyecek kadar ilminiz varmı, türünden yaklaşımlar kur'an özüne nekadar uygun düşer. Allah kullarına seslenip ayetleri okuyup düşünmesini ve anlamaya çalışmasını, onlarca ayetinde emrediyorsa, bu tür yaklaşımların doğru olmadığını düşünüyorum.

Diğer arkadaşlarıma saygı duyarım, çünkü farklı düşünmek çok normaldir. Eğer sürü misali düşünürsek büyük yanılgıya düşeriz, aklı bırakmış isek bir kenara zaten insani değerlerimizi yitirmişiz demektir. Bazı arkadaşlarım farklı düşünecek ve farklı inanç sergiliyecektir. Zaten imtihanın özüde burada yatıyor. Hepimiz yaptıklarımızın karşılığını alacak isek, burada bizlere düşen kur'anı anlamaya çaba göstermek olmalıdır. Yoksa birisi öyle söyledi diye kur'andan delil aramaya kalkarsak hepimiz yanılırız.

Bu konuyu yine Rabbin önerdiği yöntemle kapatmak istiyorum. Allah aranızda anlaşamadığınız bir konunun hükmünü bana bırakın der. Bizde öyle yapalım. Herşeyin doğrusunu Rahman bilir. Huzura gittiğimizde tüm gerçekler anlaşılacaktır.
SAYGILARIMLA Halukgta

Konu halukgta tarafından (10. January 2011 Saat 07:59 AM ) değiştirilmiştir.
halukgta isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
halukgta Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Derin Düşünce (11. April 2011), Miralay (10. January 2011)