Tekil Mesaj gösterimi
Alt 3. January 2016, 01:54 PM   #16
Araştıran
Uzman Üye

Araştıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 83
41 Mesajina 74 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
Araştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud of

Alıntı:
galipyetkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Araştıran.
Allah'ın adet ve sünnetinde dolayısı ile dininde bir değişiklik olmayacağına rağmen
Musa Peygamber, Tevrat'ta dinin direği olan "namaz"a yer vermemiş.
İsa Peygamber de İncil'de öyle; ihmal mi etmiş acaba? Bir de içki içip millete de içirmiş!.
Acaba bu Peygamberler de sizin benim için yazdıklarınıza göre, deist midirler ve kafir mi olmuşlardır?
Yani "sünni" olmayanlar deist mi?
Açıkça söyleyeyim; ben deist filan değilim.
Ama deizmi de bir öğrenin. Şimdi siz "Heee demagoji yaptım" filan demeyin

İsterseniz şuraları okuyup orada yazılı "Furkan-77. ayeti de iyi bir tetkik edin:

1-) http://www.hanifler.com/showthread.php?t=652

2-) https://www.youtube.com/watch?v=7pi22CoxlTg

3-) https://www.youtube.com/watch?v=C8t3esOQRt8

Saygılarımla.
Galip Yetkin.
Sayın Galip Yetkin

Ciddi anlamda iletişim sorunumuz var.Siz önce benden alıntıladığınız yazıyı bir okuyun olmadı bir daha okuyun.Sonra buna karşılık vermiş olduğunuz cevabı bi gözden geçirin olmadı bir daha gözden geçirin!

Dinin direği namaz mı?Kim söyledi bunu size ben mi söyledim?Niye bana anlatıyosunuz bunu?Resmen laf ebeliği yapıyosunuz!Sünnilere karşı büyük bir kininiz var anladım ama muhatabınız ben değilim Ben sadece Kuran a inanırım ve vekilim Allahtır.Namaz yok diyen dolayısıyla dua yok der Araf 55. ayeti inkar eder Kuranın bir ayetini inkar etsen kafir olursun ama yok ben zaten kurana inanmıyorum dersen benim inancımda sadece Yüce yaratıcı var dersen deist olursun olay bu kadar basit.Ben kimseye deistsin yada kafirsin demiyorum sadece Kuranla uyarıyorum.Diğer peygamberler hakkındaki söyledikleriniz tamamen sizin uydurmanızdır.Her dinde namaz vardır.Ama siz kafanızda sünnilerin basmakalıp namazını alıp buna göre hüküm verirseniz yanılırsınız.Verdiğiniz youtube linklerinin sadece başlığına baktım yaşar nurinin bu videolarını izledim zaten biliyorum.1-Deist adam namussuzdur demedim bunu neden bana söylediniz.2-Şu anki yani geleneksel ritüel namazı savunduğuma dair tek bir örnek gösterin.

Tekrar söylüyorum İnsanları anlamadan dinlemeden saldırgan bir tutum izlemek hiç hoş değil.Benim ana başlıkta anlatmak istediğim Kuran ve İslam türkçe olarak milletimize sunulsa ve böyle bir diriliş başlasa insanlar eminim ki buna kayıtsız kalmayacak ve bunun arkası çorap söküğü gibi gelecek,içlerindeki her türlü önyargıyı(putu) kıracak ve İslam ilk dönemlerindeki gibi şahlanacak.

Selam...
dost1 (4. January 2016)