Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26. May 2009, 07:44 AM   #1
Burak
Katılımcı Üye

Tesekkür: 5
10 Mesajina 16 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
Burak will become famous soon enoughBurak will become famous soon enough
Standart KURAN'da işaret edilen buyer neresi siz söyleyin

26.Şuara Suresi 28.Ayet : Şayet aklınızı kullansanız , O, doğunun, batının ve ikisinin arasında bulunanların Rabbidir.

Aslında Allah bizlere Bu Ayet'te net olarak adres vermiştir. Allah'ın adeti gereğidir ki bizlerin her konuda düşünüp anlamamızı bekler. böylelikle ilimde ileri geçenlerden olalım.

7.Araf suresi 3. Ayet: Rabbinizden size indirilene uyun. O'nu bırakıp da başka dostların peşlerinden gitmeyin. Ne kadar da az düşünüyorsunuz!

O zaman birlikte düşünelim.

Allah kişiye özel bir şey söylemez bir şey söyledimi bu herkese dir.
Yani konular da sana göre bana göre olmaz herkese göre, herkesin onayladığı standartlara göre.

Size sorsam doğu neresi hiç düşünmeden kime göre dersiniz bana göre bu taraf ken ona göre şu taraf gibi. dünya yuvarlak ya hani.

Şimdi ozaman herkese soralım. Bütün dünyanın kabul ettiği ve herkesin onayladığı yani iman ettiği doğu ülkeleri hangileridir desem hemen Çin, Japonya, uzak doğudur. Irak, Ermenistan, İran bunlarda orta doğudur dersiniz. Bu terimler bize göre değildir bütün dünya bunu böyle kabullenmiştir.
Peki Batı ülkeleri desem, en uzakta Amerika, yakında da Avrupa ülkeleri dersiniz.
Anlaşılan Doğu denince akıla gelen Asya ülkeleri,
Batı denince de akıla gelen Avrupa ülkeleri

Peki şimdi size tam ortası neresi desem

Nokta atışı yaparak cevap verebilirmisiniz.
Doğu ile Batının her ikisinin de arası tam olarak neresi dersiniz

cevabınızı bekliyorum

Reklam Unsuru Kaldırıldı.

Konu Taner tarafından (24. August 2009 Saat 06:24 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: KURAN'da işaret edilen buyer neresi siz söyleyin
Burak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla