Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15. November 2012, 06:24 PM   #25
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
aRaYaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Namaz da el bağlamanın kökeninin hubel olduğunu bu iki resmi yanyana koyarak ispatlayamazsın.Şeyhin kureyşin putuna uyduğu düşüncen çok ağır bir itham.
Sen diyorsun ki hubelin eli bağlı olduğu için bu insanlarda eli bağlı kılıyorlar.Fakat ya hubelden de öncesinde namaz kılmayı(size göre tazarrulu yakarışı) öğretirken elleri bağlı olarak duran bir hanif'in öğretilerini yanlış inançları olan putlara bulaştırmışlarsa ? Hubeli de hubelin yapıldığı zamanlardaki insanlar atalarından gelen bilgilere göre yaptılar.
Doğru birşeyi veya en azından yanlış olmayan birşeyi birileri kendi yanlışlarına alet etmişlerse,o şeyin başlangıcı o yanlışa alet edilme tarihi midir ?

Ameller niyetlere göredir. Icimizdeki seytan dürtelemeleri ve meleklerin uyarmalari arasinda en dogru kararlari alabiliyorsak hersey halolunmus demektir.

Her kul, asla sirk kosmamak sartiyla, Rabbine istedigi sekilde saygi gösterebilir. Saygiyi ve sevgiyi kaliplamaya, sart kosmaya lüzum yok. A4 format gibi olmamali ibadetlerimiz, en azindan Allah ile kul arasinda olan ibadetler tamamen bir serbestlik, bir ictenlikle olmali. KDV degil ya bu, benim ibadetim Allah'imadir, O'nun icindir, yalniz O'nadir. Namaz özel bir ibadettir.

( Lütfen simdi bir Kardesimiz cikipta, seyhin niyetinin ne oldugunu sen nereden biliyorsun diye sormasin, cünkü böyle bir kanida bulunmak benim haddime düsmez ve böyle bir iddiada zaten bulunmus degilim. )

Selamlarimla.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla