Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13. November 2009, 11:56 AM   #14
aşık74
Uzman Üye

Tesekkür: 328
166 Mesajina 472 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 17
aşık74 will become famous soon enoughaşık74 will become famous soon enough

Alıntı:
Ali Rıza Borazan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Aşık Kardeş her tip insana rastlarsın,

Aynen dediğiniz gibi ali abi! Mesela o girdiğim ateist forumda,bir tarafdan ateist lere laf anlatmaya çalışıyoruz!!!
Ama işin garip tarafı,bir tarafdanda müslümanlara laf anlatmaya çalışıyoruz!

Mesela bakın şimdi diyolağa :

Emre1974tr diye bir arkadaş bazı ayetleri tarif etmiş ;

Kuran'da tüm ibadetlerin ayrıntısı en ince detayına kadar verilmiştir. Rabbbimiz Kuran'ın din alanında eksiksiz ve tek kaynak olduğunu söylerken şaka yapmıyor.
Abdestinden namazına kadar , haccından orucuna, zekatına kadar hepsi var. Burada namaz ve boy abdestlerini vermekle işe başlayalım:
NAMAZ ABDESTİ
Ey iman edenler! Namaza kalktığınızda; Yıkayınız: yüzlerinizi ve dirseklere kadar ellerinizi. Sıvazlayınız: başınızı ve topuklara kadar ayaklarınızı. Eğer cünüp iseniz temizlenin. Eğer hasta veya yolculukta iseniz, veya biriniz ayak yolundan geldi ise, ya da kadınlara dokunduysanız, ve de su bulamamışsanız: Temiz bir toprakla yüzünüzü ve ellerinizi sıvazlayın. Allah size zorluk çıkarmak istemez. Allah sizi temizlemek ve üzerinizdeki nimetini tamamlamak istiyor. Umulur ki; şükredersiniz.
5- Maide Suresi 6
BOY ABDESTİ
Ey iman edenler! Sarhoş iken ne söylediğinizi bilinceye kadar, cünüp iken de -yolculuk hali müstesna- yıkanıncaya (gusül edinceye, boy abdesti alıncaya) kadar namaza yaklaşmayın. Eğer hasta veya yolculuktaysanız, biriniz ayak yolundan gelmiş, yahut kadınlara dokunmuş da su bulamamışsanız, temiz bir toprakla teyemmüm edin: Yüzlerinizi ve ellerinizi sıvazlayın. Allah affedici, bağışlayıcıdır.
4- Nisa Suresi 43
Namaz ve diğer ibadetlerin ayetlerle anlatımı burada fazla yer kaplayacağından linkini verelim, samimi olan okur:

demiş bu kardeşimiz!!!

Ama bakın şimdi , müslüman bir arkadaşın , ateist forumunda yapdığı işe bak
Biz ateistlere belki bir iz bırakabilirmiyiz allahın izni ile diyoruz!!
Ama verdiği cevaba bakın allah aşkına

Nasıl temizleneceğim? Mendille mi su ile mi? Sadece spermleri silsek olur mu? Cünüplük ne demek? Eşimle birlikte olsam ama boşalmamışsam cünüp sayılır mıyım?
"kadınlara dokunduysanız" ne demek? Otobüste kadına değersem cünüp müyüm? Kadın bana değerse o da cünüp mü? Kadınlarla tokalaşmayım mı? Kadınlara dokunmak serbest mi?
"su bulamamışsanız"
Kuyuda su buldum ama içinden fare ölüsü çıktı, şimdi ben su bulmuş oldum mu olmadım mı?
su bulamadım ama 2 km ötede su varmış oraya gidiyim mi yoksa temiz bir toprakla elimi yüzümü sıvazlıyım mı? Diyelim su bulamadım toprakla teyemmüm yaptım namaza durdum ama namazdayken sular geldi namazı bozayım mı bozmayım mı?
Bu soruları bana Kuran ayetleriyle cevapla...

Ağzım açık kaldı Aman yarabbbiii dedim içimden, halimize bakın dedim ,acayip üzüldüm

Bu sorulardan sonra aklıma hemen rabbimizin, ayeti aklıma geldi!!!
Hangi ayet di bilemeyeceğim, musa peygambere , bir sığır kes deniyorda,yahudiler de sığır nasıl olacak diye,soru yağmuruna tutuyorlarya,işte
o ayet !!!!

ama önce beyinleri kirlenmiş olanlarla kalpleri marazlı olanlar, seni kuranı asla dinlemezler önce onların beyinleri temizlenip kalpleri marazlı olanlar tedavi edilmediği sürece dinlemezler zaten hanif demek, her türlü düşünceye açık olup onları akıl süzgecinden geçirdikten sonra kuran terazisiyle tarttıktan sonra doğru bir yol ancak bulunur.

Şimdi diyeceksiniz ki kafirlerin olduğu yerlere misafir olmak hoş değil!
Hatta kamer bey de o konu ile üst sayfalarda ayet örneğini verdi, bende kalbim tatmin oldu demişdim!!!

Ama o forumda bir konu başlığı gördüm 'ARTIK MÜSLÜMANIM ' !!!!!!!!!!!!!!!!!!

İyice gaza geldim işin doğrusu,düşünsenize bir ateist , sizin yazdığınız bir kaç cümle den etkilenmiş,kalbinde bir ısınma olmuş , veee islam la şerefleniyor!!!
Allahın izni ile!!
Vesile olmak,Ne büyük mutluluk yarabbbiiii

Arkadaş hanif kelimesini sanki bir din sanıyor yanılmıyorsam selam ve sevgilerimi sunarım.

Aynen dediğiniz gibi ali abi. Haniflik diye bir din uydurmuşsunuz diyor .

Ama ben hanifliğin bir din olmadığını,her müslüman için gerekli,olmazsa olmaz bir özellik olduğunu tarif ettim..

Ha ne kadar anladı,onu bilemem,allah bilir

Allahın selamı üzerinize ve üzerimize olsun inşaallah...
aşık74 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
aşık74 Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Miralay (23. July 2010), yeşil (8. November 2011)