Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26. July 2013, 02:09 AM   #7
Yiğitcan
Uzman Üye

Yiğitcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 37
31 Mesajina 64 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
Yiğitcan is on a distinguished road

Alıntı:
merdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Tüm övgüler ve hamdlar Allah'adir!

Bu dünyadan göc etmis birisini öve öve göklere cikarsam tüm kusursuzluktan arindirsam ne yazar.

Ardindan olmadik laflari edip yere calsam ne yazar.

Herkes kendi yaptigindan sorumlu tutulacacagina göre, baskasinin yaptiklariyla degil kendi yaptiklarimizla ugrasalim, hatalarimizi kesfedelim, bozgunculardan olmayalaim.

Hayatta oldugumuz müddetce hayatta olanlari elestirebiliriz. Bu dünyadan göc edenlerin, kimlerin sevap defterlerinin acik oldugu, kimlerinin sevap defterlerinin kapandigini da ancak Rabbimiz bilir.

Kimileri imamlarini cennetlik ilan eder kimileri devlet adamlarini, kimileri de en azindan karisini kocasini yada cocugunu.

Üstümüze düsmeyen vazifelerdir bunlar.

Hayirli insanlarin arkasindan kisaca "Allah ondan/onlardan razi olsun" desek de yeterli gelir. Desek de demesek de razi olup olmamak yine Rabbimizin kararina kalmistir.

Ayetler satirlarda bekliyor, gel gör bak ibretler al diye bangir bangir sesleniyor.

Rabbimiz bizleri kör, sagir ve kalbi kilitlilerden kilmaz insaAllah.
Kardeşim tabii ki övgüler sadece Allah'a layıktır. Sadece insanların Atatürk'ün hayatını okumadıkları için kısaca onun yaptıklarını şiir de dile getirmek istedim. Benim kimseyi övdüğüm falan da yok ben sadece yapılan gerçekleri söyledim. Gerçekleri bilip de susan dilsiz şeytandır. Bir müslüman olarak bugün Kur-an'ın türkçesini okuyabiliyorsam önce Allah sonra da Atatük'ün sayesinde, şiiri tekrara okuyup üzerinde düşünmenizi ve Allah rızası için konuşmanızı isterdim. İnsanlar tarihi okumadan kulaktan dolma şeylerle konuşup duruyorlar. Sözüm hainlere. Gençlerimiz tarihi okusunlar gerçekleri kendileri görsünler.
Selametle.
Yiğitcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla