Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19. June 2014, 08:59 PM   #29
khaos
Uzman Üye

khaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 229
167 Mesajina 302 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
khaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud of

Alıntı:
ozkanates Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

1- Tekamül bir seçenek, her ruh isteyip istemediğine kendisi karar verir.
1- Tekamülün zorluğundan çekinerek istemeyenler var (melek).
1- Zorluğuna rağmen tekamülü kabul edenler var (adem).
1- Tekamül, gök, yer, dağ gibi cisimlerin olduğu madde alemde.
2- Tekamülü seçen ruh, madde bedene üflenince insan olur: insan = adem + beden
3- Tekamül, zalim ve cahil halden, yani negativiteden başlar.
tekamül bir seçenek?
tekamül ün zorluğundan çekinen ve istemeyen ruh melek?
o zaman;

Dediler ki:..Bize öğretmiş olduğunun dışında bilgimiz yok bizim…"

peki seçenek nerede?
burdaki tekamül etmeyen ruhların(meleklerin) bize bu kadarı yeter fazlası harddisk te bad sector yapar.Yada daha fazlasını öğrette tekamülde level atlayalım dediğini görmüyoruz.

size göre tekamülden önce her ruhun pozitive durumda olduğunu var sayarsak(melek)

ayette
bakara 30 orada ben bir halife atayacağım derken içinizden bazılarını demiyor.yada gönüllü aydınlanmayı isteyen birisini

yine
ve 31. ayette Tanrı meleklere doğru sözlü iseniz derken hangi pozitive likten bahsedebiliriz.Demekki melek! lerin kendine göre fikirleri ve iddiaları var.buda onların her iki yönlü düşünebildiğini gösteriyor.(pozitive-negative)

Tekamülde bedenlenen ruha homo sapiens yani insan diyorsunuz.Ve anladığım kadarıyla tekamülü ise ruhun yolculuğu olarak (negative olmaktan pozitive olmayı) görüyorsunuz.
Peki homo sapiens iyide homo habilisle homo erectus un suçu ne.Yada homo grubunu es geçiyorum.Pelagia noctiluca nın yada zavallı herhangi bir endemik türün.Konunun madde kısmını sorunlu görüyorum.eğer ruhun seçenekle bedenende tekamül ettiğini düşünürsek japon balığı olmadığıma şükrediyorum.

Konu khaos tarafından (19. June 2014 Saat 09:03 PM ) değiştirilmiştir.
khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla